Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

mojik Pozri príspevok
prosím vás tam je písané :zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec, ak daňová povinnosť nevznikla už držiteľovi vozidla. ale čo s tým keď zamestanec používa vozidlo manželky, teda rodinného príslušníka na pracovné cesty, potom nemá platiť daň z MV
Ak zamestnávateľ vypláca zamestnancovi cestovné náhrady za použitie vozidla (okrem vozidla zamestnávateľa) a v dokladoch je ako držiteľ napísaný ktokoľvek iný ako zamestnanec - daň z MV sa neplatí.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Reročka Pozri príspevok
Este sa chcem opytat k vyplnaniu DP, konkretne k riadku 50.
Je to vlastne dan na uhradu. V pouceni k vyplnaniu DP sa uvadza, ze riadky 49-51 sa vyplnanu v pripade, ak danovnik platil preddavky na dan podla § 91 a riadok 50 sa v takomto pripade vyplna v pripade klad.rozdielu medzi celkovou danou za vsetky vozidla (r.48) a zaplatennymi preddavkami na dan (r.49).
Zaroven sa vsak aj pise ze dan na uhradu danovnik prepocita z r.50 konverz.kurzom a zaokruhli.

Ako je to teda s tym r.50? Vyplna sa ozaj iba pri plateni kladnych preddavkov, ak vznikli?

Prosim poradte. Vdaka
Viete sa mi k tomuto prosim niekto vyjadrit?

A este na strane 3, riadok 02 - Znacka: staci, ak uvediem iba znacku vozidla napr.TOYOTA? lebo v TP je dalej pod znackou aj obchodny nazov napr. AVENSIS P22 M M03. Znacka v TP je vyslovene napisane iba TOYOTA. Co mam teda spravne uviest?

dakujem
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
čumím jak blbec...to fakt daň za obyčajný prívesný vozík/majetok firmy/ činí 2.420,-Sk? veď sa to vôbec neoplatí...
0 0
Gabriela Foldesiová Gabriela Foldesiová
prosim o radu v januari 2008 sme zaplatili dan z MV ako každý rok aj ked bola len 7220 sk čiže naraz bez preddavkov to sme teda nemali a mali sme ju uhradit az teraz ked podavam DP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabriela Foldesiová Pozri príspevok
prosim o radu v januari 2008 sme zaplatili dan z MV ako každý rok aj ked bola len 7220 sk čiže naraz bez preddavkov to sme teda nemali a mali sme ju uhradit az teraz ked podavam DP?
Povinnosťou je podať DP a daň zaplatiť do konca januára 2009, resp. 2.2.09 ale, ak ste tak urobili minulého roku, nie je problém.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Gabriela Foldesiová Pozri príspevok
prosim o radu v januari 2008 sme zaplatili dan z MV ako každý rok aj ked bola len 7220 sk čiže naraz bez preddavkov to sme teda nemali a mali sme ju uhradit az teraz ked podavam DP?
áno, zákon zmenil spôsob priznávania dane a platenia tejto dane.
Považujte to za preddavok na daň.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý večer prajem,chcem Vás poprosiť o pomoc:
Keď bolo v r.2008 auto prepísané na daňovníka 15.6.2008,ale začal ho používať v podnikaní až od 1.júla 2008,mal ho na daňový úrad prihlásiť do 30 dní od 15.6 alebo od 1.7?
a teraz ma hlavne zaujíma daň z motor.vozidiel-teda ci ju má daňovník zaplatiť aj za jún,keď automobil používal až od júla? (aj keď bol teda už automobli prepísaný v júni,ale na podnikanie sa začal používať až v júli)
jedná sa o súkromný automobil SZČO
ďakujem moc
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer prajem,chcem Vás poprosiť o pomoc:
Keď bolo v r.2008 auto prepísané na daňovníka 15.6.2008,ale začal ho používať v podnikaní až od 1.júla 2008,mal ho na daňový úrad prihlásiť do 30 dní od 15.6 alebo od 1.7?
a teraz ma hlavne zaujíma daň z motor.vozidiel-teda ci ju má daňovník zaplatiť aj za jún,keď automobil používal až od júla? (aj keď bol teda už automobli prepísaný v júni,ale na podnikanie sa začal používať až v júli)
jedná sa o súkromný automobil SZČO
ďakujem moc
prihlásiť ho bolo treba do 30 dní od 1.7.
daň treba zaplatiť za júl až december.
z hľadiska zákona je smerodajné to, kedy začal vozidlo používať na podnikanie, a nie to že kedy bolo prepísané.
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
prosím súrne o váš názor
v riadku 13 oddielu III. daň z motoroveho vozidla
vychádza mi suma 5974,9998 presne
v tlačive sú dva desatinné miesta
napísať tak 5974,99 alebo 5975,00 ?
netúžim aby mi kôli takejto prkotine vrátili daňové priznanie..
Ďakujem
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

antiny Pozri príspevok
prosím súrne o váš názor
v riadku 13 oddielu III. daň z motoroveho vozidla
vychádza mi suma 5974,9998 presne
v tlačive sú dva desatinné miesta
napísať tak 5974,99 alebo 5975,00 ?
netúžim aby mi kôli takejto prkotine vrátili daňové priznanie..
Ďakujem
5975,00..:-)
0 0
kremo kremo

kremo je offline (nepripojený) kremo

Zdravim,
potreboval by som poradit ako postupovat v takomto pripade:
Som SZCO a v roku 2008, konkretne od 04/2008 som pouzival MV, ktore vsak nie je napisane na mna (pozicane od svokry) a chcel by som si odpisat PHM.

dakujem
0 0
bubusko bubusko

bubusko je offline (nepripojený) bubusko

dobry vecer!
prebehla som dost stranok, ale nenasla som nikde nic take, co by mi pomohlo.
firma s.r.o. z BA vlastni motorove vozidlo.ale na svoje podnikanie vyuziva aj vozdila zamestnancov. ti vsak pracuju pre jej prevadzku v BB. kde mam podat priznanie k dani z MV? neviem ci v BA, ci v BB a vlastne podla ktoreho uzemneho clenenia mam vyratavat dan. Zamestnanci su s trvalym pobytom v BB kraji. dakujem vsetkym za skoru pomoc
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
bubusko Pozri príspevok
dobry vecer!
prebehla som dost stranok, ale nenasla som nikde nic take, co by mi pomohlo.
firma s.r.o. z BA vlastni motorove vozidlo.ale na svoje podnikanie vyuziva aj vozdila zamestnancov. ti vsak pracuju pre jej prevadzku v BB. kde mam podat priznanie k dani z MV? neviem ci v BA, ci v BB a vlastne podla ktoreho uzemneho clenenia mam vyratavat dan. Zamestnanci su s trvalym pobytom v BB kraji. dakujem vsetkym za skoru pomoc
cit. § 85

(2) Daňovníkom je tiež
a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,

b) stála prevádzkareň 43) alebo iná organizačná zložka 43) osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.

Kto ich platí?
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

bubusko Pozri príspevok
dobry vecer!
prebehla som dost stranok, ale nenasla som nikde nic take, co by mi pomohlo.
firma s.r.o. z BA vlastni motorove vozidlo.ale na svoje podnikanie vyuziva aj vozdila zamestnancov. ti vsak pracuju pre jej prevadzku v BB. kde mam podat priznanie k dani z MV? neviem ci v BA, ci v BB a vlastne podla ktoreho uzemneho clenenia mam vyratavat dan. Zamestnanci su s trvalym pobytom v BB kraji. dakujem vsetkym za skoru pomoc

v priloha mas vyjadrenie DU a je tam miestna prislusnost
tak dufam, ze pomoze
0 0
bubusko bubusko

bubusko je offline (nepripojený) bubusko

Marina DAKUJEEEEEEEEEM, nasla som.parada!!!!!
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

bubusko Pozri príspevok
Marina DAKUJEEEEEEEEEM, nasla som.parada!!!!!




0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
antiny Pozri príspevok
prosím súrne o váš názor
v riadku 13 oddielu III. daň z motoroveho vozidla
vychádza mi suma 5974,9998 presne
v tlačive sú dva desatinné miesta
napísať tak 5974,99 alebo 5975,00 ?
netúžim aby mi kôli takejto prkotine vrátili daňové priznanie..
Ďakujem

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita.../euro_dzmv.pdf
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Už hodinu to tu študujem Môžete mi prosím Vás "polopate" povedať, ktorý údaj sa uvádza do r. 05 Celková hmotnosť v tonách
Vozidlo N1, 2 nápravy
Z Osvedčenia:
Prevádzková hmotnosť -1960 kg, Najväčšia prípustná celková hmotnosť -3000 kg, Najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravu 1/2/3/4 - 1630/1650/-/-.
Prosíííííííím, som z toho jeleň!
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Prosím vás o radu, či môj postup je správny: SZČO používa motorové vozidlo na podniknie od roku 2007. V tomto roku podal daňové priznanie a zaplatil daň. V roku 2008 nepodával nič a ani neplatil daň.
1. Keďže celý rok 2008 používal to isté vozidlo na podnikanie, musí do 2.2.2009 podať daňové priznanie a zaplatiť daň za rok 2008.
2. Toto vozidlo na podnikanie používa len do 31.1.2009 a od 1.2.2009 bude používať iné vozidlo. Jeho povinnosťou bude teraz poslať oznámenie o zániku používania prvého vozidla a oznámenie o vzniku používania druhého vozidla (bez podania daňového priznania)?
3. Daňové priznanie za ro 2009 bude podávať a daň platiť až v roku 2010, kde uvedie obidve autá - každé v pomernej časti používania?
Ďakujem za radu. Bola som dlhú dobu "mimo diania", preto nie som si istá, či je tento postup správny. Ešte raz vďaka
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

ZEvina Pozri príspevok
Už hodinu to tu študujem Môžete mi prosím Vás "polopate" povedať, ktorý údaj sa uvádza do r. 05 Celková hmotnosť v tonách
Vozidlo N1, 2 nápravy
Z Osvedčenia:
Prevádzková hmotnosť -1960 kg, Najväčšia prípustná celková hmotnosť -3000 kg, Najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravu 1/2/3/4 - 1630/1650/-/-.
Prosíííííííím, som z toho jeleň!
toto:
Najväčšia prípustná celková hmotnosť -3000 kg,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať