Zavrieť

Porady

Výpisy z banky

Emma Emma

Emma je offline (nepripojený) Emma

Mám klienta od ktorého keď som pýtala bankové výpisy pozeral ,že čo to je.Poslala som ho do banky ale tam pýtajú za jednu kópiu výpisu(vraj) 200 sk.A potrebuje ich minimálne 12.Ako mu mám teraz spraviť účto?Prosím o radu.Vďaka
Usporiadat
stuko stuko

stuko je offline (nepripojený) stuko

Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac
babenko1
Tak mu povedz, že ked ti ich nedonesie, nemôžeš urobiť účtovníctvo....ale naozaj skús zistiť, či v danej banke sa nedajú pozrieť na nete...v takej tatrabanke to napr. ide
no ja moc neviem, ale pokial si mam vytlacit z netu vypis z tatrabanky, tak nie som presvedceny, ze bez hlavicky a ainych dolezitych nalezitosti by mi to na DU uznali
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

A ja sa opýtam, nemám podnikateľský ale len súkromný účet a odtiaľ si ako živnostník platím všetko, a aj ho používam na podnikanie, príjmy atď.
Výpisy mi chodia mailom mesačne, musím si ich vytlačiť? Alebo ich stačí ukladať aj elektronicky?
A potom, keby som sa chcel stať platcom DPH a viesť si JÚ, musím mať podnikateľský účet?
Ď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Ericsoft;1715230]A ja sa opýtam, nemám podnikateľský ale len súkromný účet a odtiaľ si ako živnostník platím všetko, a aj ho používam na podnikanie, príjmy atď.
Výpisy mi chodia mailom mesačne, musím si ich vytlačiť? Alebo ich stačí ukladať aj elektronicky? Do účtovníctva ich musíš doložiť, takže je jednoduchšia tlačená forma, ako uchovávať mail.
A potom, keby som sa chcel stať platcom DPH a viesť si JÚ, musím mať podnikateľský účet? Nie, nie je potrebný, ale mať zvlášť účet len na podnikanie, je omnoho jednoduchšie. Pri tom netreba zabúdať na povinnosť jeho oznámenia na DÚ. OTE]
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ak chodia výpisy elektronicky má klient písomnú dohodu s bankou o zasielaní.
príde prvého mail - vytlačím výpis - založím do účtovníctva. príde dú na kontrolu - ukážem im dohodu s bankou a fertig
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Ok, takže si ich vytlačím a založím. Nad druhým účtom zvlášť pouvažujem, lebo na aktuálnom mám prečerpanie, tak ak by tam nebol ten "bežný" obrat tak by som s tým mohol mať problémy, ale pouvažujem.
Ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

výpisy z tatra banky do mailu - ako identifikovať rýchlo, ktorý komu patrí:

tatra banka mi posiela v prílohe mailov mesačné výpisy z účtu viacerých klientov, ktorým vediem externe účto - za každého klienta samozrejme zvlášť mail ale bez textu koho výpis je prílohe a prílohou je súbor vo formáte pdf, ktorý sa otvára heslom zadaným v tatrabanke.

ako rozoznať rýchlo ktorý pdf súbor, ktorému subjektu patrí za predpokladu, že každý pdf výpis má iné heslo?
súbor pdf má názov napr: 74739_00_27255_2012_03_01.pdf

74739
je posledných 5 číslic čísla účtu, ktorého sa výpis týka: 2620074739
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať