Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
alaya1
Anika61
alaya1
Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
Pekny vzor, pre mna inspiracia na ozdobne vankuse.
foto internet


anika, velmi pekne, ale mam takyto prehoz, a miesto tych vankusov a deky si chcem ustrikovat nieco z tenkej vlny plus prisit cipkovane volany na vankuse.
:-)
FB_IMG_1485726726674.jpg  
FB_IMG_1485726826305.jpg  
FB_IMG_1485726718562.jpg  
FB_IMG_1485726710996.jpg  
FB_IMG_1485726819900.jpg  

FB_IMG_1485726853538.jpg  
FB_IMG_1485726652625.jpg  
1/1
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ach Anika, nadhera, avsak nemam na to cely zivot. To je narocne ...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
dnes som bola na inšpekcii v obchode, a padla mi do oka priadza Nela, bavlna, tenká, trochu lesklá.. podľa môjho odhadu potrebujem cca 1000g, ale to by ste mi aj mohli poradiť, koľko by som potrebovala na predľžený svetrík pod zadok.. našla som si na internete tabuľku približnej spotreby, neviem či sa jej môžem držať..
Screenshot_20170129-200912.png  
DSC_9057.JPG  
DSC_9058.JPG  
1/1
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hajde hekľovať podľa inšpirácie...
14370266_1102009713214272_2003156733169655978_n.jpg  
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ešte jedna inšpirácia...
Zima síce pomaly končí, ale na tú ďalšiu sa zíde.
14671207_990592801087637_5147098512015062459_n.jpg  
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchi ked su tu vliezol ...tak sa zaraď a strikuj!
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lujza.j
Buchi ked su tu vliezol ...tak sa zaraď a strikuj!
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka
Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
dnes som bola na inšpekcii v obchode, a padla mi do oka priadza Nela, bavlna, tenká, trochu lesklá.. podľa môjho odhadu potrebujem cca 1000g, ale to by ste mi aj mohli poradiť, koľko by som potrebovala na predľžený svetrík pod zadok.. našla som si na internete tabuľku približnej spotreby, neviem či sa jej môžem držať..
Žabinka :-)...ten 1kg by ti mal byť dosť....tak sa počíta okolo 2 500 až 3000 m na sveter
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nie je to moja práca. Včera ma doviezol vnuk s kamarátkou a zaujala ma jej súprava čiapka + šál s kapsami pre ruky. Inšpirácia pre Žabku a mamy a babky ktoré máte doma dievčatá.
Čapica a šál (2).JPG  
Čapica a šál (1).JPG  
1/1
9 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Super napad
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Robím "neónovú" čiapku pre vnučku....pre vnúčika bude taká zelená
IMG_20170131_143603.jpg  
6 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Super, také bezpečnostné farby.....
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

skúška s priadzou nela.. bude to fuška, teda..
DSC_9077.JPG  
7 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Žabinka
skúška s priadzou nela.. bude to fuška, teda..
moje nervy,veľký sveter a z tenkej priadze a ešte hentaký vzor...nyšt pre mňa
ja potrebujem,aby rýchlo pribúdalo a dlho to netrvalo...kde sú tie časy,keď som si uštrikovala sveter vzorovaný niekoľkofarebný,so zipsom a ešte podšitý....mala som ho raz,keď ho zbadala kolegyňa,toľko ma otravovala,kým som jej ho nepredala
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Ešte dáky brmbolec
IMG_20170131_211732.jpg  
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja sa v priadzach nevyznám, ale švagriná si uplietla v jednom roku 4 ľahšie pulóvre s dlhými rukávmi zo štyroch vlákien perlovky. Boli na nerozoznanie od kúpených pulóvrov. Nádhera, spĺňali všetko, čo mali.
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Keď som bola mladšia, plietla som z priadze podobnej perlovke...bola iba o trošičku hrubšia. Určite poznáte...na tenučkej ihlici a jedno vlákno. Pulóvrik bol úžasný, ľahučký, ale aj ja tenšia.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Valcake
Keď som bola mladšia, plietla som z priadze podobnej perlovke...bola iba o trošičku hrubšia. Určite poznáte...na tenučkej ihlici a jedno vlákno. Pulóvrik bol úžasný, ľahučký, ale aj ja tenšia.
si mi pripomenula, v časoch, ked nebola ešte k dostaniu bavlnená priadza, tak som si štrikovala pulover zo snehurky a ku nej som pripletala lesklé nite, tuším ružové. Jediný problém s tým bol, že ta snehurka bola v podstate nepružná
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som vela letnych z hany..skoda jej
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka
skúška s priadzou nela.. bude to fuška, teda..
Dani a toto vyšlo z jedného klbka?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať