Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ty máš dobrú manželku keď ti dovolí aj povýsavať. Ja tiež svojmu mužovi dovolímaj povýsavať, aj riad umyť, aj vyniesť smetí. .. No máte vy ale muži šťastie na také dobré žienky
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ZlaticaB Pozri príspevok
Ale poznáte to, že mladosť žije z nádeji a staroba zo spomienok. Žeby sme už stárli keď takto spomíname?
My akurátni spomíname na staré časy a žijeme v nádeji, že to dobré nás ešte len čaká.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ZlaticaB Pozri príspevok
Ty máš dobrú manželku keď ti dovolí aj povýsavať. Ja tiež svojmu mužovi dovolímaj povýsavať, aj riad umyť, aj vyniesť smetí. .. No máte vy ale muži šťastie na také dobré žienky
Nie je to nahodou opacne?
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

duves Pozri príspevok
Nie je to nahodou opacne?
Pravdáže, čo by sme robili bez naších milovaných....
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Prečítala som si práve celú tému, veľmi ma potešila, krásne spomienky sa aj mne vynorili (aj ja patrím do kategórie 17 a niečo navyše), ale nikto si nespomenul na fantastické eskimá za 0,50 Kčs. To bola pochúťka. Alebo sprievodkyne v MHD a lístok detský za 0,30 Kčs a dospelácky 0,60 Kčs. Človek si povie, že to snáď ani nie je pravda.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Keď som chodila na strednú, tak som za 5 Kčs kúpila 1 detskú výživu, 1 minimaslo, 1 veľkú žemlu a 1/2 l mlieka
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

A ešte si niektorí pamätáte na tzv. škrob, či mydielka Boli to také biele či krémové tabličky, ktoré sa dali lámať ako dnešná čokoláda. Pán vedúci oprel tvrdú tabuľku o pult a za 20 halierov ti odlomil l diel z piatich keď som doniesol predať vajíčka do obchodu, ktoré mi najskôr na to vytvorenej „mašine“ presvietili, za kus dali 30 halierov, tak som si mohol kúpiť celú tabľu škrobu za 1 korunu, ale bol sladký, dlho vydržal v ústach a dalo sa ním podeliť s viacerými kamarátmi.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Kolenčík Pozri príspevok
A ešte si niektorí pamätáte na tzv. škrob, či mydielka Boli to také biele či krémové tabličky, ktoré sa dali lámať ako dnešná čokoláda. Pán vedúci oprel tvrdú tabuľku o pult a za 20 halierov ti odlomil l diel z piatich keď som doniesol predať vajíčka do obchodu, ktoré mi najskôr na to vytvorenej „mašine“ presvietili, za kus dali 30 halierov, tak som si mohol kúpiť celú tabľu škrobu za 1 korunu, ale bol sladký, dlho vydržal v ústach a dalo sa ním podeliť s viacerými kamarátmi.
Krumpľový cukor ten už tu bol párkrát spomínaný.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dostal som takyto mail:

Ahoj Stará konzerva!
Si stary/stara?
Ano, damy a pani...je to smutna pravda!!! Tento text je urceny
vsetkym starym figuram, to znamena vsetkym, ktori sa narodili pred rokom 1988!!!
Vacsina studentov, ktori nastupuju tento rok na vysoke skoly a su teda viac-menej dospeli, sa narodili okolo roku 1988.... Teda v dobe, ked ty si uz vedel nasobit, delit, niektori z nas uz dokonca riesili rovnice!!!
Oni si nepamataju komunizmus.... Pocas vojny v zalive boli este malymi spuntami...
Revolucia je pre nich vzdialena asi tak ako Februar 1948... Nikdy pre nich neexistoval iny papez ako Jan Pavol II... Mali tri, ked sa rozpadol Sovietsky zvaz. Nepoznaju studenu vojnu, azbuku...Poznaju iba jedno Nemecko, aj ked im v skole vravia, ze boli dve! AIDS pre nich existoval odjakziva. Nikdy nezbierali cecka, ani nevedia,co to je....Nikdy nehrali hry na Atari alebo na ZX Spectrum. Cedecka sa zacali predavat, ked mali sotva rok... Nikdy si nepustali LP platne!!!
Hviezdne vojny su pre nich fakt "out" a specialne efekty v nich su fakt dost trapne.Niektori dokonca nikdy nevideli cierno-bielu telku....
Nedokazu pochopit, ako niekto mohol zit bez dialkoveho ovladania.... Narodili sa tri roky po vstupe walkmanov na trh a kolieskove korcule podla
nich mali vzdy kolieska rovnane do jednej ciary uprostred. A to uz nehovorim o tom, ze mobil alebo PC su pre nich samozrejmostou...
Nikdy sa nedivali na studio Kontakt a necitali Ohnicek... Michael Jackson bol podla nich vzdy biely... A teraz si predstav, ze tito ludia uz teraz nastupuju na
univerzity...
Pokial este nevies, ze si stary/stara uvadzam niekolko priznakov starnutia:
1/ Rozumies predchadzajucemu textu a usmievas sa...
2/ Si muz, ktory dokaze bez vycitiek povedat zene NIE...
3/ Si zena, ktora je konecne schopna povedat muzovi ANO bez
vycitiek...
4/ Ked sportujes, kazdemu o tom hovoris a si na to hrdy...
5/ Na nocnom stoliku mas lieky...
6/ Panictvo uz prestalo byt aktualnou konverzacnou temou.... 7/ Deti,s ktorymi si mal donedavna pocit spiklenectva, ti vykaju a oslovuju ta ujo a teta...
8/ Potrebujes viac ako dopoludnie na to, aby si sa dal do poriadku po prebdenej noci...
9/ Kamarati sa ti zacinaju zenit aj bez toho, aby museli...
10/Desatrocne deti z pribuzenstva od teba pytaju cigarety....
11/Tvoji synovci sa v informatike vyznaju lepsie ako ty...
12/ Na koncerty sa divas iba v telke.....
13/ Na sport si kupujes oblecenie, ktore viacej skryva, nez
odhaluje....
14/ Dobre vies, co chces....
15/ Po precitani tohto mailu sa rozhodnes ho poslat priatelom,
lebovies,ze sa im to bude pacit.....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kolenčík Pozri príspevok
A ešte si niektorí pamätáte na tzv. škrob, či mydielka Boli to také biele či krémové tabličky, ktoré sa dali lámať ako dnešná čokoláda. Pán vedúci oprel tvrdú tabuľku o pult a za 20 halierov ti odlomil l diel z piatich keď som doniesol predať vajíčka do obchodu, ktoré mi najskôr na to vytvorenej „mašine“ presvietili, za kus dali 30 halierov, tak som si mohol kúpiť celú tabľu škrobu za 1 korunu, ale bol sladký, dlho vydržal v ústach a dalo sa ním podeliť s viacerými kamarátmi.
To si pametam tak trochu aj ja. Potom ani neviem, sa to dajako vytratilo.

Pametate si pohár tzv. "horčičák"?
horčičák - dvojdecový pohár od horčice
nech robim co robim, ale obrazok neviem vyguglovat ani za nic!
http://www.lpodolinsky.szm.sk/Priloha1Taksielcas.pdf
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ZLATÉ???? ja si pamatám že keď som išiel z maďarska tak som skrýval ešte aj nožičku čabajky!!!a liter napraforgo oleja!!!
Radšej nespomínať !!!
0 2
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

duves Pozri príspevok
Dostal som takyto mail:

Ahoj Stará konzerva!
Si stary/stara?
Ano, damy a pani...je to smutna pravda!!! Tento text je urceny
vsetkym starym figuram, to znamena vsetkym, ktori sa narodili pred rokom 1988!!!
Vacsina studentov, ktori nastupuju tento rok na vysoke skoly a su teda viac-menej dospeli, sa narodili okolo roku 1988.... Teda v dobe, ked ty si uz vedel nasobit, delit, niektori z nas uz dokonca riesili rovnice!!!
Oni si nepamataju komunizmus.... Pocas vojny v zalive boli este malymi spuntami...
Revolucia je pre nich vzdialena asi tak ako Februar 1948... Nikdy pre nich neexistoval iny papez ako Jan Pavol II... Mali tri, ked sa rozpadol Sovietsky zvaz. Nepoznaju studenu vojnu, azbuku...Poznaju iba jedno Nemecko, aj ked im v skole vravia, ze boli dve! AIDS pre nich existoval odjakziva. Nikdy nezbierali cecka, ani nevedia,co to je....Nikdy nehrali hry na Atari alebo na ZX Spectrum. Cedecka sa zacali predavat, ked mali sotva rok... Nikdy si nepustali LP platne!!!
Hviezdne vojny su pre nich fakt "out" a specialne efekty v nich su fakt dost trapne.Niektori dokonca nikdy nevideli cierno-bielu telku....
Nedokazu pochopit, ako niekto mohol zit bez dialkoveho ovladania.... Narodili sa tri roky po vstupe walkmanov na trh a kolieskove korcule podla
nich mali vzdy kolieska rovnane do jednej ciary uprostred. A to uz nehovorim o tom, ze mobil alebo PC su pre nich samozrejmostou...
Nikdy sa nedivali na studio Kontakt a necitali Ohnicek... Michael Jackson bol podla nich vzdy biely... A teraz si predstav, ze tito ludia uz teraz nastupuju na
univerzity...
Pokial este nevies, ze si stary/stara uvadzam niekolko priznakov starnutia:
1/ Rozumies predchadzajucemu textu a usmievas sa...
2/ Si muz, ktory dokaze bez vycitiek povedat zene NIE...
3/ Si zena, ktora je konecne schopna povedat muzovi ANO bez
vycitiek...
4/ Ked sportujes, kazdemu o tom hovoris a si na to hrdy...
5/ Na nocnom stoliku mas lieky...
6/ Panictvo uz prestalo byt aktualnou konverzacnou temou.... 7/ Deti,s ktorymi si mal donedavna pocit spiklenectva, ti vykaju a oslovuju ta ujo a teta...
8/ Potrebujes viac ako dopoludnie na to, aby si sa dal do poriadku po prebdenej noci...
9/ Kamarati sa ti zacinaju zenit aj bez toho, aby museli...
10/Desatrocne deti z pribuzenstva od teba pytaju cigarety....
11/Tvoji synovci sa v informatike vyznaju lepsie ako ty...
12/ Na koncerty sa divas iba v telke.....
13/ Na sport si kupujes oblecenie, ktore viacej skryva, nez
odhaluje....
14/ Dobre vies, co chces....
15/ Po precitani tohto mailu sa rozhodnes ho poslat priatelom,
lebovies,ze sa im to bude pacit.....
Keď som to dočítala, preložila som si to do jazyka môjho kmeňa:
Ak práca nevykazuje čo len jediný z vymenovaných atribútov, nemožno ju považovať za závislú prácu.
Ak môj život nevykazuje čo len jeden z vymenovaných atribútov, nemožno ma považovať za starú konzervu.
Prišla som k záveru, že som stará konzerva...
Naposledy upravil abel : 20.10.07 at 12:46
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Slečny 17-ky pamätáte sa ešte na toto:
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
TOKY, hlavne tie ceny sú tam zaujímavé a tiež to, skadiaľ si to zohnala?
Veru, veru, staré zlaté časy.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

cactus Pozri príspevok
TOKY, hlavne tie ceny sú tam zaujímavé a tiež to, skadiaľ si to zohnala?
Veru, veru, staré zlaté časy.
Obrázky mám odtiaľto:

http://socializmus.sme.sk/
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Ja som náhodou tiež niečo našiel doma, no tak čo poviete na tie roky dobré, čo...?
IMG.jpg  
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
TOKY Pozri príspevok
Obrázky mám odtiaľto:

http://socializmus.sme.sk/
fajn stránka, uložila som si ju do záložiek a keď bude po DPH, tak ju prelúskam
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Spoznávate ich??
http://socializmus.sme.sk/show.php?id=452&video=1
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Toto sa mi veľmi páči
http://socializmus.sme.sk/show.php?id=439&video=1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať