Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Lubica H Pozri príspevok
j
celý chlieb 6 Kčs (to mi pripomína, môj dedko vždy hovorieval, že vláda, ktorá dvihne cenu chleba, padne.... a nič. koľko stojí dnes chlieb? okolo 40 SK.)
Neboj sa, vláda nepadne, veď o chvíľu sa cena chleba rapídne zníži. Predtým to bolo 6.- teraz 40.- a o chvíľu to bude len 1,5.- (menia sa len tie srandovné prípony, ako Kčs, Sk či € )
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Lubica H Pozri príspevok
jáááj, som sa tu príjemne zabavila a odreagovala...
aj keď som od niektorých cca o 20 rokov mladšia, niečo si ešte pamätám aj ja...
polotučné mlieko 2 Kčs
plnotučné mlieko 3,60 Kčs
celý chlieb 6 Kčs (to mi pripomína, môj dedko vždy hovorieval, že vláda, ktorá dvihne cenu chleba, padne.... a nič. koľko stojí dnes chlieb? okolo 40 SK.)
milovala som tie malé ovocné drene - boli jahodové a marhuľové, viac som mala rada tú marhuľkovú.
a taký čajíček v sáčku, niečo ako instantný, už si nepamätám, čo to presne stálo, bol to taký malý spredu zelený obal, kde bola biela (alebo žltá?) šálka s pariacim sa čajom... a tom som si kupovala a s naslineným prstom jedla.

a mliečne desiate v škole - také štvrťkové mlieko v igelite, k tomu slamka a suchý rohlík.

a môj prvý honorár... ale to už bolo tesne po revolúcii, som napísala jednu básničku, otec ju poslal do novín a dostala som za ňu 156 Kčs ... som bola na seba hrdá... dokonca to bola nejaká básnička s politickým podtónom, mala by som ju ešte doma niekde mať.. niekde v pivnici v krabiciach, hm, možno by som ju mala pohľadať a oprášiť. ak by bol záujem, môžem ju sem pridať.
Presne na toto si spomínam aj ja, možno sme práve v približne rovnakom veku.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

Monika V. Pozri príspevok
Presne na toto si spomínam aj ja, možno sme práve v približne rovnakom veku.
je to možné... ja som ročník 1977 ... a tipujem, že tiny77 asi tiež.
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Lubica H Pozri príspevok
je to možné... ja som ročník 1977 ... a tipujem, že tiny77 asi tiež.
takmer rovanko ja 1978
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
Tá fotka sa mi páči, to je naskenované? Také mám aj ja, ak bude trochu času tak prilepím/ak budem vedieť/.
hej, naskenované do PC
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Rozalka Pozri príspevok
Tu som, práve som sa zamýšľala nad tým, či si sa neurazila, lebo ja som to v dobrom myslela ... som rada, že mier trvá.

Chlieb so slivkovým lekvárom - to je bašta!!!
Mier trvá aj bude vždy trvať.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Lubica H Pozri príspevok
jáááj, som sa tu príjemne zabavila a odreagovala...
aj keď som od niektorých cca o 20 rokov mladšia, niečo si ešte pamätám aj ja...
polotučné mlieko 2 Kčs
plnotučné mlieko 3,60 Kčs
celý chlieb 6 Kčs (to mi pripomína, môj dedko vždy hovorieval, že vláda, ktorá dvihne cenu chleba, padne.... a nič. koľko stojí dnes chlieb? okolo 40 SK.)
milovala som tie malé ovocné drene - boli jahodové a marhuľové, viac som mala rada tú marhuľkovú.
a taký čajíček v sáčku, niečo ako instantný, už si nepamätám, čo to presne stálo, bol to taký malý spredu zelený obal, kde bola biela (alebo žltá?) šálka s pariacim sa čajom... a tom som si kupovala a s naslineným prstom jedla.

a mliečne desiate v škole - také štvrťkové mlieko v igelite, k tomu slamka a suchý rohlík.

a môj prvý honorár... ale to už bolo tesne po revolúcii, som napísala jednu básničku, otec ju poslal do novín a dostala som za ňu 156 Kčs ... som bola na seba hrdá... dokonca to bola nejaká básnička s politickým podtónom, mala by som ju ešte doma niekde mať.. niekde v pivnici v krabiciach, hm, možno by som ju mala pohľadať a oprášiť. ak by bol záujem, môžem ju sem pridať.
Lubica H Pozri príspevok
je to možné... ja som ročník 1977 ... a tipujem, že tiny77 asi tiež.
Monika V. Pozri príspevok
takmer rovanko ja 1978
Aké ste krásne mladé a toľko si toho pamätáte .

Plnotučné mlieko stálo 3,10 Kčs.

A o tej vláde, ktorá padne to poznám tak, že vláda , ktorá zdvihne cenu piva (vlastne tiež tekutý chlieb) padne .
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
názorná ukážka - ja a moja sestra
cactus - ste zlatúšiky , tá fotka je úžasná - skúsim aj ja pripnúť
s takými mašliskami cez celú hlavu a kohútov sme nosili vyčesaných - ale aj som sa hanbila - hádam až do tretej triedy
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
hanelie Pozri príspevok
cactus - ste zlatúšiky , tá fotka je úžasná - skúsim aj ja pripnúť
s takými mašliskami cez celú hlavu a kohútov sme nosili vyčesaných - ale aj som sa hanbila - hádam až do tretej triedy
rada sa popozerám aj ja na iné foto pred ...siatimi rokmi

a poniektoré mali aj dvoch kohútov na hlave... - bolo to podarené

teraz sa nad tým iba pousmejeme a spomíname
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

... vyčesaných kohútov a silonové šaty
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
abel Pozri príspevok
... vyčesaných kohútov a silonové šaty
mala som foto so sestrami nazvané silonové šaty na str. 7 príspevok č. 68 a už tam nie sú.
Aj foto s matrózkami tam bolo....

Kde sú?

Pomôže niekto pohľadať?
Alebo staršie príspevky, kde je foto, ono potom po čase zmizne?
Nerozumiem...
Aby človek založil detektívnu kanceláriu...
Naposledy upravil cactus : 10.07.08 at 13:36
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

abel Pozri príspevok
... vyčesaných kohútov a silonové šaty
vyčesaných kohútov cez drevenú varešku s veľkou mašľou, silonové šaty, biele ponožky s ozdobou a biele topánky. A spomínate si ešte na majalesy a júnjalesy?/akože diskoteka/ V sobotu pred večerom sa zametal dvor, pred domom a do váz sa trhali čerstvé kvety. A poobede v nedeľiu my kočky sme šli na prechádzku.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

brm Pozri príspevok
očujte, vy absolventi treťohôr...spomína si ešte niekto na ríbezlák v Karláčke?? alebo staré centrálne trhovisko na terajšom Trnavskom mýte?alebo keď na mieste terajšej tržnice oproti trhu trónila maringotka a ukazovali tam niečo ako veľrybie srdce ? to bol smrad v zhutnenej podobe...jááááj mamuty kde ste...
Ja si pamätám, ale nie velrybie srdce, ale bola tam
v takom veľkom šiatri vystavená celá vypreparovaná velryba, merala tuším 25 metrov, myslím že to bolo na pľaci kde stával cirkus.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

babi2 Pozri príspevok
Ja si pamätám, ale nie velrybie srdce, ale bola tam
v takom veľkom šiatri vystavená celá vypreparovaná velryba, merala tuším 25 metrov, myslím že to bolo na pľaci kde stával cirkus.
Tú veľrybu si pamätám, ale neviem kde ju vystavovali. Prišli sme sa na ňu pozriať aj my z vidieka.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ja a moja sesternica - silonové šaty aj mašľa vo vlasoch.
Naposledy upravil Maruška54 : 28.08.08 at 07:17
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Nejako ma táto téma rozcitlivela, tak pokračujem vo fotogalérii.

1. Ja a môj brat u starenky.

2. Moji rodičia a ja ako družička na svadbe ale to si pamätám že som bola na niečo nafučaná.

3. Moji rodičia vpravo ako slobodní.
Naposledy upravil Maruška54 : 28.08.08 at 07:17
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pamätáte si na gumičky do vlasov, strihali sa z duše bicykla, aj na zaváracie poháre sa používali. A nosili sme takú lienku s gumičkou na copíkoch..
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

jozka56 Pozri príspevok
Pamätáte si na gumičky do vlasov, strihali sa z duše bicykla, aj na zaváracie poháre sa používali. A nosili sme takú lienku s gumičkou na copíkoch..
Ja mám tie lienky ešte odložené na pamiatku

Jožka, tieto si myslela?
( Vedľa lienok sú ďalšie ozdoby do vrkočov, ktoré som nosila )
Lienky.jpg  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Meggi 1 Pozri príspevok
Ja mám tie lienky ešte odložené na pamiatku

Jožka, tieto si myslela?
( Vedľa lienok sú ďalšie ozdoby do vrkočov, ktoré som nosila )
Jéééj, to je milé To bol super nápad,odložiť si brnky(u nás sa to tak volalo) na pamiatku!
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

jozka56 Pozri príspevok
Pamätáte si na gumičky do vlasov, strihali sa z duše bicykla, aj na zaváracie poháre sa používali. A nosili sme takú lienku s gumičkou na copíkoch..
Jožka, ja si pamätám, ako sme si z vlny robili také šnúrky do vlasov. Jeden koniec držala mama a druhý som stáčala do jednej strany, potom sa to zložilo a celé sa to pekne skrútilo, končeky sa zaviazali uzlíkom a rozstrapkali. Mašle sme robili aj zo šatiek a na lienky si pamätám, ešte ich určite doma nájdem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať