Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Meggi 1 Pozri príspevok
Ja mám tie lienky ešte odložené na pamiatku

Jožka, tieto si myslela?
( Vedľa lienok sú ďalšie ozdoby do vrkočov, ktoré som nosila )
Tak na takéto ozdoby si pamätám aj ja, a to mám 24 nosila som presne takéto isté ozdoby. A tie gumičky nemali chybu, teraz už také pevné nevyrábajú
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Meggi 1 Pozri príspevok
Ja mám tie lienky ešte odložené na pamiatku

Jožka, tieto si myslela?
( Vedľa lienok sú ďalšie ozdoby do vrkočov, ktoré som nosila )
Tieto "lienky" teraz majú vo vlasoch moje deti. Je to také zvláštne, vždy si spomeniem na "staré zlaté časy".
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Také lienky do vlasov som už videla aj u malých psíkov, ale aj ja som ich tiež nosila a ešte sme nosili aj bodkované mašle , biela blúzka, bodkovaná široká suknička, biele ponožky a podľa možnosti aj červené sandále. To sme boli kočky.
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Ja neviem co to bola za moda,ale pamätám si, že som tiež nosila biele ponožky a mama mi ich veľakrát dolu ku členkom zrolovala....keď sa pozriem na tie fotky z detstva, tak sa iba smejem.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

waitinka7 Pozri príspevok
Ja neviem co to bola za moda,ale pamätám si, že som tiež nosila biele ponožky a mama mi ich veľakrát dolu ku členkom zrolovala....keď sa pozriem na tie fotky z detstva, tak sa iba smejem.
presne, biele ponožky sa vtedy stále nosili a vždy sme si ich zrolovali ku členkom. Riadna móda bola predchodcovia dnešných krátkych-športových ponožiek
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
kukurička Pozri príspevok
To teda boli, nie ako teraz tie "vajíčka", do ktorého môžu dať dieťa hádam len tak v plienkach, lebo keby ho naobliekali, tak tam už nevojde. A naše kočíky boli bezpečné, lebo boli blízko pri zemi - nízke.
Veru, vnučka má dnes mesiac a ani nemôže roztiahnuť ručičky v tom krásnom kočíku, ako píšeš "vajíčku" a syn ma upozornil, že musím držať obe rúčky /na vozíku/, lebo sa prekotí. Vyriešila som to tým, že som si na chalupu doniesla starý kočík a môžu voziť aj tí malí sedem roční a neprekotia ho.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...toto bol môj kočiar
Kópia – scan0001.jpg  
Kópia – scan0003.jpg  
1/1
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...moja prvá postieľka
Kópia – Kópia – scan0001.jpg  
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Tak podkolienky si aj ja pamätám a keď už bola guma hore slabá, tak mi tam mamina dávala prádlovú gumu (zošitú) a aby ju nebolo vidno, tak sa trochu zrolovali a už mi nepadali.
scan0003.jpg  
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

arizona Pozri príspevok
Jéééj, to je milé To bol super nápad,odložiť si brnky(u nás sa to tak volalo) na pamiatku!
Čo by sa ešte všetko našlo, keby som poprezerala skrine a šuplíky
Napr. minulý týždeň som robila poriadok v skrini - a - našla som si žiacku knižku zo 7. ročníka základnej školy ...chúďatko - už také zožltnuté listy...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

babi2 Pozri príspevok
Ja si pamätám, ale nie velrybie srdce, ale bola tam
v takom veľkom šiatri vystavená celá vypreparovaná velryba, merala tuším 25 metrov, myslím že to bolo na pľaci kde stával cirkus.
Na tú rybu si pamätám aj ja . Vstupné bolo myslím 45 sk, čo bolo na tie časy dosť. Bola som z toho sklamaná. Ryba sa mi páčila,bola obrovská,(bola jej plná maringotka na námestí),ale tá tlačenica okolo! O chvíľu ma ten rad vytlačil von...a ja som si ju ani dobre nepopozeralaza toľké peniaze
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Keď sme kúpili starší domček, našla som po bývalom majiteľovi na povale diplom : Za druhé miesto vo vykladaní vagónov.Bola to súťaž SZM.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Neviem,či si niektorí obyvatelia Bytče spomínajú na to, že na Bytčianskom zámku dávno,pradávno fungoval klub detí a mládeže.Môj strýko tam robil učiteľa.Tak ma babka,u ktorej som trávievala prázdniny posadila 9.3O na autobus a sama som cestovala za ním do Bytče na zámok.Nakoľko ma všetci zamestnanci poznali,mohla som behať všade...
Cítila som sa ako princezná,v princeznovskch šatách,a behala od povale po pivnice.Poznala som tam každý kút.To bola nádhera!
Dnes,keď idem okolo, iba smutne pozerám a nostalgicky spomínam na princeznovské detstvo...
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Keď si tu tak čítam Vaše spomienky, tak mám pocit, že sú moje vlastné Asi sme tu všetky 17-tky
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Keď to tu tak čítam, tak mám hneď slzy na krajíčku. To boli časy. Keby sa tá bezstarostnosť vrátila spolu s tými dobrými vecami, čo sme za totáča jedli, pili, nosili na sebe. My sme s maminou chodievali do Maďarska na colu v sklenených fľašiach a strašne sme sa báli, aby nám ju dovolili preniesť domov cez hranice.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zuzi1 Pozri príspevok
Keď to tu tak čítam, tak mám hneď slzy na krajíčku. To boli časy. Keby sa tá bezstarostnosť vrátila spolu s tými dobrými vecami, čo sme za totáča jedli, pili, nosili na sebe. My sme s maminou chodievali do Maďarska na colu v sklenených fľašiach a strašne sme sa báli, aby nám ju dovolili preniesť domov cez hranice.
My sme občas chodili na "Fáčka", mydielka,spreje,cukríky a kakao.Občas nám ,deťom mamina strčila nejaký ten balíček kakaa pod pulóver, rátala s tým, že colníci dajú deťom pokoj. Ale tie nervy na colnici! Báli sme sa ,že skončíme niekde v base,kvôli tým zopár maličkostiam...
To bol adrenalín
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Našla som si pamätniček zelenej farby s nápisom "Pamätnik" hadám ešte zo šiestej triedy. Sú tam pekné kresbičky a venovania. Chránim si ho, veď to sú krásne a milé spomienky na detstvo. Aj my sme chodili hlavne s mamou do Maďarska na nákupy.
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Pri čítaní týchto príspevkov aj mne prišlo na um veľa spomienok na detstvo. Cez prázdniny sme celé dni presedeli na deke s kusom chleba omočeným do vody a posypaným kryštálovým cukrom /keď si to teraz predstavím, je mi zle/ a pásli sme husi, alebo zbierali klásky po kombajnoch. Navečer sme chodili chytať chrústov a hádzali ich sliepkam /starká hovorila, že potom lepšie nesú/. Pamätám sa aj na zmrzlinára, ktorý chodil na bicykli s pripojeným vozíkom a na každom rohu uličky zvonil veľkým zvoncom. A na zmrzlinu predávanú v papierových košíčkoch. Keď to spomeniem mojim skoro dospelým deťom, popzerajú sa na mňa ako na mimozemšťana. Ale myslím si, že aj detstvo bez počítača a telky malo svoje čaro a hlavne sme boli viac s kamarátmi ako moje deti.
0 0
P.Zuzana P.Zuzana

P.Zuzana je offline (nepripojený) P.Zuzana

Ako malá som mala rada len tie farebné okraje,čierny stred som potajme vyhadzovala,aby sa mamina nehnevala. Ani dnes im neviem odolať, no jem ich už celé a neuveriteľne mi chutia. A kým prídem z obchodu domov, večšinou už vyhadzujem len prázdny obal z JOJO cukríkov...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ja sa pamätám, že cez prázdniny sme chodili do parku s gitarou a nikdy nezabudnem na tie krásne pesničky čo ma naučili moje sesternice z Kostolišta napr.Byl večer krásny večer májový, vyšla si dívka pod strom zelený, tvár mjiela krásnou všat zahalenou, spatrila .......atď., byciklovali sme sa, chodili zbierať klásky a pod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať