Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
Zuzana Mikulčíková Zuzana Mikulčíková
Ja si zase spomínam ako som si ušetrila 36 korún a kúpila som si za ne hnedé tenisky aké nemal nikdo a ešte aké boli drahé. Dnes nemám za tie peniaze ani šnúrky do tenisiek.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ja keď som mala 15 alebo 16 rokov strašne som mala rada krasokorčuľovanie, len nebolo sa na čom, tak som zašle mame do skrine a zobrazala som si 250 Kčs a kúpila kraso. To bolo radosti a modrín od skákania ridbergrov.Mama si trochu ponadávala a bolo dobre, keď videla, že celý deň behám na nich po Nitre.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

adi11 Pozri príspevok
Ja keď som mala 15 alebo 16 rokov strašne som mala rada krasokorčuľovanie, len nebolo sa na čom, tak som zašle mame do skrine a zobrazala som si 250 Kčs a kúpila kraso. To bolo radosti a modrín od skákania ridbergrov.Mama si trochu ponadávala a bolo dobre, keď videla, že celý deň behám na nich po Nitre.
Ja som zase rada pozerala v telke krasokorčuľovanie, bolo to ešte čb a komentátor popisoval farbu šiat a tešili sme sa na svojich favoritov, pretože sme ich veľmi dobre už poznali, taký Nepela, keď vyskočil tú svoju roznožku, to bola paráda...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Odfotila som predvčerom vo WC na kúpalisku
Retro.JPG  
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Dav Pozri príspevok
Odfotila som predvčerom vo WC na kúpalisku
No fakt, Olinka, dnes kto by tomu hovoril, že vraj violety...

a ešte doplním, že to fakt je staré aspoň 40 rokov!!!!!!!
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Pamätám sa na tú starú dvadsaťkorunačku - tú skladaciu. Neviete ako sa skladala? Čo tam bola údajne Kubišová a tak.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a teraz sa priznajte - kto z vás za trest kľačal na polienku alebo kukurici , alebo len tak ?
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Výborne som sa zabavila pri čítaní všetkých príspevkov a skutočne sme tak žili.Najviac ma ale mrzí, že sa zmenil odchod do dôchodku. Za socíku by som išla už koncom roka, ale po novom až za 3,8. A to dúfam, že nám ešte nepridajú. Myslím, že ženy v mojich rokov si odrobili ažaž.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Keď boli MS v hokeji tak som si zapísovala do veľkého zošita zostavy mužstiev, stav stretnutia, kto a kedy dal gól, kto rozhodoval, a keď sme náhodou prehrali, tak som plakala. A teraz má hokej skoro vôbec nezaujíma. To už nie je taký hokej aký bol predtým, teraz je viac surovosti,podrazov,bitky,. ......
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

MarcelkaT Pozri príspevok
Keď boli MS v hokeji tak som si zapísovala do veľkého zošita zostavy mužstiev, stav stretnutia, kto a kedy dal gól, kto rozhodoval, a keď sme náhodou prehrali, tak som plakala. A teraz má hokej skoro vôbec nezaujíma. To už nie je taký hokej aký bol predtým, teraz je viac surovosti,......
ja som na tom úúúplne rovnako.... . Dokonca mám tie zošity a výstrižky a rôzne blbosti stále odložené
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

hanelie Pozri príspevok
a teraz sa priznajte - kto z vás za trest kľačal na polienku alebo kukurici , alebo len tak ?
Raz nám otec prikázal kľačať pokiaľ sa nevráti. Strážila nás mama. Bol preč 3 hodiny..... Ale aj tak sme si z toho robili srandu keď vyšla von....
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Nika Pozri príspevok
ja som na tom úúúplne rovnako.... . Dokonca mám tie zošity a výstrižky a rôzne blbosti stále odložené
Era: Nedomanský, Golonka, Starší, Suchý, Dzurila, Tikal, Bubník, Vlach, atď... to bola radosť na nich pozeráť. A keď sme vyhrali bola som taká namyslená, že moja mama sa pýtala či bude lacnejší chlieb alebo cukor.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

hanelie Pozri príspevok
a teraz sa priznajte - kto z vás za trest kľačal na polienku alebo kukurici , alebo len tak ?
Kľačať som nemusela, ale facana som od mamenky dostala hneď pri bráne
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

hanelie Pozri príspevok
a teraz sa priznajte - kto z vás za trest kľačal na polienku alebo kukurici , alebo len tak ?
My so sestrou sme nekľačali len tak... To nám otec špeciálne vyrobil "trojstranné kvádre", aby sme kľudne mohli kľačať na hrane.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Stačil aj obyčajný hrach
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
erzet Pozri príspevok
Pamätám sa na tú starú dvadsaťkorunačku - tú skladaciu. Neviete ako sa skladala? Čo tam bola údajne Kubišová a tak.
Ja si z mojich "mladých" čias pamätám na papierovú 10-korunáčku - Černobyl pred výbuchom a po výbuchu...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

MarcelkaT Pozri príspevok
Era: Nedomanský, Golonka, Starší, Suchý, Dzurila, Tikal, Bubník, Vlach, atď... to bola radosť na nich pozeráť. A keď sme vyhrali bola som taká namyslená, že moja mama sa pýtala či bude lacnejší chlieb alebo cukor.
to ja z trochu neskoršej éry .. asi tak roky 1973-1985
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A pamätáte na takéto bankovky?

No veru, aj ja som mala 17 (už aj 3x)
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Rozalka Pozri príspevok
A pamätáte na takéto bankovky?

No veru, aj ja som mala 17 (už aj 3x)
veru sa pamätám
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

hanelie Pozri príspevok
a teraz sa priznajte - kto z vás za trest kľačal na polienku alebo kukurici , alebo len tak ?
ja sa priznávam bez mučenia - kľačávali sme na ostrom polienku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať