Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
trabi.jpg  
uei.jpg  
vodicak.jpg  
VOJACI.jpg  
zssr.jpg  

ZSSR-anglicaky.jpg  
1/1
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a včera mi pripomenulo staré časy nakupovanie v obchode, Zbadala som VITACIT a dokonca tuším tri druhy
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

A mandarinky a banány tak 2-3 x do roka, obrovské rady, dávali po kile...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Veľké rady na mäso.
Ľudia raz čakali v dlhom rade kedy dovezú mäso. Po dlhom čase vyšiel mäsiar pred obchod a zavolal: Kto ste tu komunisti, poďte dnu.
Títo sa tešili, že dačo kvapne. Vo vnútri im mäsiar povedal:
Doviezli h...o, ale Vám to musím povedať ako prvým!
0 1
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

V psychiatrickerj liečebni, ako všade, mali nástenku a na nej ústredné heslo:
Sovietsky blázon, náš vzor !
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Tik-tak je zasa šláger. V Chorvátsku toho boli plné obchody Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  tik-tak.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  13.2 KB
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Zuzka10 Pozri príspevok
Tik-tak je zasa šláger. V Chorvátsku toho boli plné obchody Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  tik-tak.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  13.2 KB
JE TO KLIK KLAK
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Zuzka10 Pozri príspevok
Tik-tak je zasa šláger. V Chorvátsku toho boli plné obchody Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  tik-tak.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  13.2 KB
my sme to volali kli-klak
0 0
aka640 aka640

aka640 je offline (nepripojený) aka640

Aj ja mám podobné spomienky..hlavne na ten chlieb
0 0
mila79 mila79

mila79 je offline (nepripojený) mila79

Mama ma poslala kupit 5 mlieka za 10 korun.To bolo mlieka.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Zuzka10 Pozri príspevok
Tik-tak je zasa šláger. V Chorvátsku toho boli plné obchody Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  tik-tak.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  13.2 KB
Minule som to objavila v garáži, už to máme opäť doma a zavše sa s tým pohráme
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Ja som to kúpila našim vnukom. Zo začiatku nevedeli čo s tým, ale dedko im to ukázal. Pohrali sa s tým aj dcéra aj zať.O zábavu bolo postarané...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..chcela by som , aby sa obnovila tradícia hodov a dožiniek, vy nie ?
veď iné nepoznáme len robota a nákupy atď.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

adi11 Pozri príspevok
..chcela by som , aby sa obnovila tradícia hodov a dožiniek, vy nie ?
veď iné nepoznáme len robota a nákupy atď.
Tento týždeň máme hody. Už sa týždeň pripravujem upratovaním a zatiaľ rozmýšlaním, čo budem piecť, variť. A to som ešte poriadne nezačala. Je to oddych?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Gabi03 Pozri príspevok
Tento týždeň máme hody. Už sa týždeň pripravujem upratovaním a zatiaľ rozmýšlaním, čo budem piecť, variť. A to som ešte poriadne nezačala. Je to oddych?
takže predsa niekde tradujú hody jak sa patrí ? pamätám, že tiež sme voľakedy upratovali do nemoty, potom sme si povedali, že po hodoch stačí..ale v nedeľu v dedine sme postretali starých známych a spolužiakov roztrúsených po svete...a zišla sa celá rodina, bratranci, sesternice..moja sestra nemala rada hody a preto vždy šla na dovolenku
Gabi, skús aj Ty, čo na to domáci
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

U nás sa tiež dodržiavajú hody v októbri ale my tomu hovoríme odpust-čiže hostina. Varenie, pečenie, upratovanie, vtedy sa aj rodina stretne.Okrem toho stretneš aj kopu známych, spolužiakov,bratrancov, sesternice, atď.....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

adi11 Pozri príspevok
..chcela by som , aby sa obnovila tradícia hodov a dožiniek, vy nie ?
veď iné nepoznáme len robota a nákupy atď.
Sú to krásne spomienky,ale dnes by to už nemalo to čaro,ako niekedy.
Dnes majú deti iné zábavky,ako vozenie na kolotočoch,alebo strieľanie papierových ruží, či žuvačiek.
Niekedy sme sa za stovku prevozili celé dni, dnes je málo päťstovka na pol dňa.
Na nitrianske dožinky tiež rada spomínam,bola to paráda.Plno ľudí,kroje muzika,vôňa rôznych špecialít.
Ale väčšina ľudí tam chodila hlavne kvôli stánkom s tovarom, ktorý bežne nebol dostať.
A my deti, sme sa každý rok tešili na ruskú zmrzlinu a odbivovali sme suchý ľad.
Dnes, keď si ruskú zmrzlinu kúpim v hociktorých potravinách,už nemá také čaro.Ale stále mi pripomína tie nitrianske dožinky
0 0
Topal Topal

Topal je offline (nepripojený) Topal

Viem dosť o doprave , špedícií a mám aj skúsenosti s prácou vodiča v kamionovej doprave. ...viac
Tie ceny čo sú na obrázku sú smiešne a veľmi skreslené v prospech komunizmu. Veď kto ma Superba za 1,28 mil sk. Najdrahšia Škoda Superb 2.8 L&K vo full výbave stojí bez zlavy 1 279 990,-Sk. Ja som o takom počul ale nevidel. A Škodu 1000 MB môžete porovnávať s Fábiu Juniorom za 199 000,-Sk. To je reálny konkurent. Aj to Fábia priestorovo vedie. Aj to OVP musí byť obrovské. Veď za 12 000,-Sk si kúpite pekné LCD. A v ostatnom sa nevyznám ale asi je to podobne...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Topal Pozri príspevok
Tie ceny čo sú na obrázku sú smiešne a veľmi skreslené v prospech komunizmu. Veď kto ma Superba za 1,28 mil sk. Najdrahšia Škoda Superb 2.8 L&K vo full výbave stojí bez zlavy 1 279 990,-Sk. Ja som o takom počul ale nevidel. A Škodu 1000 MB môžete porovnávať s Fábiu Juniorom za 199 000,-Sk. To je reálny konkurent. Aj to Fábia priestorovo vedie. Aj to OVP musí byť obrovské. Veď za 12 000,-Sk si kúpite pekné LCD. A v ostatnom sa nevyznám ale asi je to podobne...
Je tak ako vraviš/píšeš. Len vtedy neboli napr. kamery v sortimente 6 vyrobcov a od každeho 10 typov od 300 do 900 Kčs, ale možno sa dali zohnat 1 max.2 typy.
Doba sa zmenila, vyrobcovia maju sortiment od najkvalitnejsieho tovaru (skoda Superb) po menej kvalitny, resp.menej luxusny, či "bežný tovar" (fabia junior). Ukazka mala navodit skor dojem, že tovar bude stat v jednotkach asi ako to bolo v polovici 60-ych rokov, ked platy boli od 600 do 1200 Kčs. V januri bude treba byt opatrní pri útratach, lebo "opticky" budú účty nízke a ludí to môže viesť k zvýšenej spotrebe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať