Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

A na telocviku dievčence nosili modré trenírky, biele tričko a cvičky jarmilky? A chlapci červené trenírky?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

... a (nielen) niekedy bola sobota pracovná
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ormika Pozri príspevok
Tak trocha som si aj ja zaspomínala.... pamätáte si tie zmrznuté marhuľové a jahodové drene v priesvitných kelímkoch s drevenou paličkou? A céčka s eskami a paragrafmi?
Ormika, a keď si z Trnavy, pamätáš si aj obchody: U Némešky, U veľkého a malého Baťu, U Kopúnkovej, U Fišmana. A do školy som chodila z Jilemnického ulice /dnes M. R. Štefánika) "cez uličky". A ešte si pamätám námestie, keď tam nebola tá betónová obluda tzv. dom kultúry, ale širokánske mramorové schody so širokým zábradlím, po ktorom sme sa v zime "betálne" šmýkali, sediac na školských kabelách.
1 0
balci balci

balci je offline (nepripojený) balci

VladoaKatka Pozri príspevok

Alebo už 70-tich rokoch na tie fantastické jogurty v tých sklenených flaškách a navrchu lekvár - mňam.
No taký fantastický jogurt už dnes nekúpiš, lebo podľa mňa Jogurt s veľkým J je taký, ktorý sa dá "krájať".
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

A co sa mi este tak vybavilo, ked sa "pustalo"kino, tak asi polhodku predtym pustali z kina "disko"pesnicky a to bola naladicka v celej dedine.....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No tiez sa mozem vyjadrit. Lebo mam niekedy silny pocit, ze taka uponahlana doba kedysi nebola. Kto chcel, mal doma co jest a ani nam nevadilo, ze v telke nie su tie americke sprostosti. Mladych, t.j. nas neoblbovali kravinami typu markiza ci jojka. Vecsinu casu sme travili vonku. Nebola kriminalita, aspon nie v takom rozsahu ako dnes. Male deti (6-rocne) sa pred bytovky pustali v pohode a bez strachu. Mysli, ze ludia neboli tak silno materialisticky zalozeni ako dnes.
1 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Júúúúj.... a teraz ma napadlo.... pamätáte tie staré kotúčové magneťáky? Veľké kotúče s páskami a na to sme si natáčili zlatú bránu A gramofóny na také, no... neviem ako to povedať. Na platne a tie platne boli napr. modrej farby a neboli pevné, ale také akokeby z PVC, ako dnešný obal na vysvedčenie.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

abel Pozri príspevok
Ormika, a keď si z Trnavy, pamätáš si aj obchody: U Némešky, U veľkého a malého Baťu, U Kopúnkovej, U Fišmana. A do školy som chodila z Jilemnického ulice /dnes M. R. Štefánika) "cez uličky". A ešte si pamätám námestie, keď tam nebola tá betónová obluda tzv. dom kultúry, ale širokánske mramorové schody so širokým zábradlím, po ktorom sme sa v zime "betálne" šmýkali, sediac na školských kabelách.
Abel, v Trnave mám len kanceláriu, ale pamätám si Trnavu asi tak z čias spred 20-tich rokov. Bola úplne iná, a bola veľmi škaredá. Aspoň na mňa tak pôsobila.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Veru, pamätám. Najlepšie bolo, že som si kupovala platne Mariky Gombitovej, /všetky, ktoré vydala/, lebo som si myslela, že si kúpim gramo. Ale nakoniec som si ho nikdy nekúpila. Už len magnetofón a CD prehrávač. Tak ich tam mám odložené na pamiatku
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj ja sa pamätám, ako nám mama dávala vona "na dvor" chlebíky, tie čo píšete, ale aj lekvárový posypaný kryštál. cukrom, alebo do papierového kornútika zmiešaný kryštál. cukor s kakaom. To bola pochúťka.... Tiež nám štrikovala svetre, ale že vraj vtedy nebolo dostať vlnu, tak sa párali teplé biele ponožky, a z tých ženy svetre štrikovali. A tiež sa nosili zásterky /dievčatá/, aby sme sa neušpinili. A tie silónové šaty a podkolienky /aby nám nepadali, tak sme mali gumičky/. Skoro na všetko sa pamätám, čo píšete. Bývali sme v činžiaku a v každom byte bol rozhlas po drôte, ten bol stále zapnutý. Milovala som osmijankove rozprávky, to muselo byť v kuchyni ticho, neskôr aj rozhlasové hry, rozprávky. Je krásne, ako sme si zaspomínali. Spríjemnilo mi to dnešok.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Hej a stačil nám čierno biely TV .... a rozhlas po drôte ...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Zita5 Pozri príspevok
Hej a stačil nám čierno biely TV .... a rozhlas po drôte ...
A žiadne mobily... telefón mal málokto.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zita5 Pozri príspevok
Hej a stačil nám čierno biely TV ....
To si ešte pamätám . Ja so sestrou sme boli diaľkové ovládače pre otca.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

A pamätáte na Modrú vlnu? Jáj, to bola iná Super Star. Doteraz mám pred očami obraz vykúrenej kuchyne, mamička žehlí, my deti sedime na kanape a počúvame. Vtedy sme sa ani nehašterili. Doteraz si pri každom žehlení na toto spomeniem.
A keď spomínam na detstvo, spomeniem si aj na nedeľnú školu. Bolo to vždy po nešpore na fare. Bola tam miestnosť so toličkami, premietacím plátnom a rečníckym stolom a vysokánskymi kachľami. Farárov syn premietal také tie celuloidové filmy a pani farárka čítala text. Aká hrôza ma chytala pri tom hororovom zábere, keď vlk zožral Karkulku.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ach jaj ...človek si pospomína a aj ako súrodenci držali spolu po kope . Ja sa pamätám , že ako malá som stále chcela robiť hostinu pre môjho bratríčka ,keď sa vrátil domov možno z prvého rande , to neviem ......ale nakrájala som cibuľu na drobné kocečky , suchý chlieb na kocečky a k tomu každému pohár vody a doma pri rozhorúčených kachlách, už som ho čakala ...a vždy som ho vítala s tým , že som mu pripravila velikánsku hostinu .Nemal inú možnosť , len si so mnou sadnúť a jesť , inak sa ma nezbavil .

No je to sranda ....a najmä keď teraz na to spomíname v našich sedemnástich ....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a to všetko si pamätajú sedemnástky? CCCC...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kukučka Pozri príspevok
a to všetko si pamätajú sedemnástky? CCCC...
Jasné, trikrát....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kukučka Pozri príspevok
a to všetko si pamätajú sedemnástky? CCCC...
Hej ja mám 17 na rok budem mať 18 alebo zasa 17? No neviem ešte .
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Zita5 Pozri príspevok
Hej ja mám 17 na rok budem mať 18 alebo zasa 17? No neviem ešte .
17 sme mali už 3x to je 17 na tretiu. Ešte 16 rokov budeme mať 17 a potom to nebude 18 ale 17 na štvrtú. A to si budeme pamätať aj na potopu sveta. Len kto s nami vydrží, keď budeme také "pamätlivé"
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Gabi03 Pozri príspevok
To si ešte pamätám . Ja so sestrou sme boli diaľkové ovládače pre otca.
Tiež ste mali na kábli z antény staniol z čokolády a posúvali ho hore-dole podľa pokynov rodinných príslušníkov ? A keď bolo zrnenie neúnostné búchali ste päsťou televízor zo všetkých strán ? Však na tých moderných si nie je ani kade buchnúť .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať