Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
miladenka miladenka

miladenka je offline (nepripojený) miladenka

toooľko príspevkov a nikto nespomenie, ako sme zastrašovali imperialistov v prvomájových sprievodoch. a že sa nás aj báli....
Naposledy upravil miladenka : 12.10.07 at 13:19
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

miladenka Pozri príspevok
toooľko príspevkov a nikto nespomenie, ako sme zasrašovali imperialistov v prvomájových sprievodoch. a že sa nás aj báli....
..čože by sa nebáli, keď sme ich zasrašovali........
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ormika Pozri príspevok
Júúúúj.... a teraz ma napadlo.... pamätáte tie staré kotúčové magneťáky? Veľké kotúče s páskami a na to sme si natáčili zlatú bránu A gramofóny na také, no... neviem ako to povedať. Na platne a tie platne boli napr. modrej farby a neboli pevné, ale také akokeby z PVC, ako dnešný obal na vysvedčenie.
Tie ohybne "platne" boli ruskej vyroby a boli prilohou nejakych farebne ilustrovanych mesacnikov pre skolakov. Vlastne, rusi uz pred 30 rokmi predbehli dobu, kedze k časaku balili aj medium.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
miladenka Pozri príspevok
toooľko príspevkov a nikto nespomenie, ako sme zastrašovali imperialistov v prvomájových sprievodoch. a že sa nás aj báli....
http://picasaweb.google.com/duves1/P...64770460696594
viac foto: http://picasaweb.google.com/duves1/PraciCest
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
hanelie Pozri príspevok
kino pre deti bolo za 1 korunu a pre dospelých 3 all 5 Kčs... + perdo 1 Kčs - to bolo takmer povinné robiť - veľké bubliny a čo najväčší prásk...
a zemiakový cukor
A idúcky domov z kina sme si kúpili fantastickú vanilkovú zmrzlinu, ktorá sa vtedy dávala nie do kornútkov, ale takých oblátkových mištičiek a jeden kopček stál asi 50 halierov (?) nepamätám sa už na cenu ale na jej ozajstnú vanilkovú chuť áno.
A ešte stále mám chuť jednej čokoládky v ústach - volala sa kokosenka.
Bola to malá tyčinka mliečnej čokolády s kokosom. Bola zabalená do jemnulinkého potlačeného staniolu a na ňom ešte bledomodrý papierový obal.
Pamätám sa, vždy keď som si ju kupovala, som si pomyslela, že keď budem dospelá, každý deň si kúpim niekoľko takýchto čokoládok. Kde si, kokosenka?
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

ja som chodil po fotbale zbierať flaše a za korunky som si kupoval plastikove modely a mal som ich velaa lebo som bol rýchlejší ako penzisti:-)))
A kto si pameta ABC to bol časopis a tie vystrihovanky nevyčislitelnej hodnoty ešte ich mam doma plný kufor.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
A topánky "gondoly" si pamätáte? Keď sme v nich išli na "Čaj o piatej" už sme boli dospelé, lebo sme mali topánky na opätku..., k tomu "twisťáky", kúpili sme si pol litra krachelky a zabávali sme sa až do - 22,00 hod. A to už bolo veľa, lebo ak to videl profák zo strednej, na druhý deň sme leteli k tabuli.
Alebo úzke sukne, boli také úzke, že sme drobčili ale beda vystúpiť do vlaku, to musela ísť sukňa čo najvyššie a tie pohľady za nami - no erotika šuviks!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Kazu Pozri príspevok
17 sme mali už 3x to je 17 na tretiu. Ešte 16 rokov budeme mať 17 a potom to nebude 18 ale 17 na štvrtú. A to si budeme pamätať aj na potopu sveta. Len kto s nami vydrží, keď budeme také "pamätlivé"
A keď poviem, že sme nesmrteľné, nikto mi neverí....
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Kazu Pozri príspevok
A do škôlky sme chodili na dopoludnie. Desiatu som si nosila v takej kabelke z pomaľovaného kartónu a s otáčacím uzáverom. To sme sa tam chodili pohrať a na obed sme išli domov.
Desiatu som si nosila v takom peknučkom umelom košíčku - samá čipka.
Raz, ako som zo škôlky išla domov, prázdny košíček som si dala na hlavu.
A veselo som sa pozerala na svet, kráčajúc som sa trápila s rozviazanou silonovou (a obrovskou) mašľou na konci dlhočizného vrkoča. Zrazu som si uvedomila, že používam obe ruky a ani v jednej nie je môj košíček na desiatu. Panika, plač, čo povie mamička na stratený košíček?
Srdervúci detský plač utíšila pani z obchodu - pekne mi ho sňala z hlavy a dala do ruky. Aj ma odprevadila domov.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
ormika Pozri príspevok
Tak trocha som si aj ja zaspomínala.... pamätáte si tie zmrznuté marhuľové a jahodové drene v priesvitných kelímkoch s drevenou paličkou? A céčka s eskami a paragrafmi?
Hmmm, to ale boli chute, však?!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zita5 Pozri príspevok
Hej ja mám 17 na rok budem mať 18 alebo zasa 17? No neviem ešte .
Ja budem mať na rok tridsiate tretie výročie mojich 17-ich narodenín. Zase dôvod na oslavu.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
ondrejvla Pozri príspevok
A topánky "gondoly" si pamätáte? Keď sme v nich išli na "Čaj o piatej" už sme boli dospelé, lebo sme mali topánky na opätku..., k tomu "twisťáky", kúpili sme si pol litra krachelky a zabávali sme sa až do - 22,00 hod. A to už bolo veľa, lebo ak to videl profák zo strednej, na druhý deň sme leteli k tabuli.
Alebo úzke sukne, boli také úzke, že sme drobčili ale beda vystúpiť do vlaku, to musela ísť sukňa čo najvyššie a tie pohľady za nami - no erotika šuviks!
Vlastička, ale tie twisťáky boli naozaj pekné. A "krokodilky"? (to boli topánky - veľmi som si ich šetrila)
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
abel Pozri príspevok
Ja budem mať na rok tridsiate tretie výročie mojich 17-ich narodenín. Zase dôvod na oslavu.
No vidíš???? A môžeš začať šúľať guľky do jamôčky s kockou zemiakoveho cukru za 20 halierikov....A tešiť sa na svetlú budúcnosť..... .
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

anklar Pozri príspevok
Vlastička, ale tie twisťáky boli naozaj pekné. A "krokodilky"? (to boli topánky - veľmi som si ich šetrila)
A tie krokodílky stáli 110 Kčs. Boli fantastické. A vydržali......!
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

K tým nohaviciam: u nás vtedy frčali "zvonové nohavice" z roliet. obyčajných, plátených. Môj brat si ich dokonca ušil sám na starej šlapacej Minerve, a to mal asi 14 rokov. Tiež sI spomínam na mániu zvanú "klik-klak". To boli také bakelitové guličky spojené šnúrkou, rozkývali sa hore a dole a klikali o seba. Vtedy to bol celodenný zvuk. A v škole veľké vyšetrovačky, pretože z okien tieto guličky chýbali. Ktovie prečo?))
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a hrali sme sa: Kráľu, kráľu daj vojaka!" a chlapci pigu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Och, ale je niekomu smutno za minulými časmi, čo sa vrátiť nedajú, och joj.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Tweety Pozri príspevok
Och, ale je niekomu smutno za minulými časmi, čo sa vrátiť nedajú, och joj.
Tweety, to máš pravdu.
Stále uvažujem o tom, že sme mali akosi viac priestoru na hranie, boli sme stále vonku, zima-leto, nemuseli sme vždy papkať v sterilnom prostredí, pri stole ale chlieb s masťou a cibuľou sme zbaštili vonku, lebo sme nevydržali sedieť doma.
Nebolo toľko alergií a tiež si myslím, že keď sme mohli byť pustení takto navoľno, tak sme boli akosi zodpovednejší. Nikto nám nestál pri "zadku" aby sme nespadli.
No žiaľ už ani moje deti nemohli prežiť také detsto ako ja, lebo bola už úplne iná doba.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Tweety Pozri príspevok
Och, ale je niekomu smutno za minulými časmi, čo sa vrátiť nedajú, och joj.
No, mne zas nie je za tým tak smutno. Ja keď porovnám, koľko toho trebárs moje deti už videli, tak mi je skôr smutno, že ja som sa v ich veku dostala maximálne do Gyoru za nákupmi a do Bulharska. Keď sme chceli ísť s rodičmi do Juhoslávie, tak nás nepustili, lebo strýko bol od 1968 v Austrálii. Tak. To je tá druhá stránka veci, ktorá u mňa prevažuje a je to pre mňa dosť dôležité, aby človek videl aj to, čo je za humnami. Ale ako sentimentálne spomínanie na časy minulé to zas nie je tak zlé. Človek sa aspoň pousmeje
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tweety Pozri príspevok
Och, ale je niekomu smutno za minulými časmi, čo sa vrátiť nedajú, och joj.
ber to ako úsmevné piatkové popoludnie, nejde o nič iné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať