Zavrieť

Porady

nutné dodatočné DP ??

Ahoj poraĎáci,

došla mi dodavateľská fa zo 07/2007 ( my platca DPH mesačný, dodávateľ tiež platca DPH ).

Musím robiť dodatočné daňové, alebo môžem to dať do 09/2007? Jedná sa o sumu DPH 931,00 Sk. Fa prišla preto až v 9-tom mesiaci, lebo sme zistili, že nášmu dodávateľovi pošta nejak nedoručuje poštu niektorým odberateľom, čo sme aj my, takže nám poslali dodatočne opisy fa od 07/09.

ďakujem veľmi pekne

h.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
Pochopil som, ale predsa nemôžem tvrdiť, že faktúru som obdržal v 07/2007 ak doklad o úhrade mám z 06/2007, na ktorom zrejme je uvedená presná špecifikácia o ktorú faktúru vlastne ide.
Ja len doplním - V tomto prípade môžeme kľudne tvrdiť, že sme faktúru obdržali do 25.7.- teda v 7. mesiaci a nestrácame nárok na odpočet v 3.Q. Preto som písala i ja vyššie, že vôbec nemusí obhajovať to, že platila v 6. mesiaci a faktúru má v siedmom. Do lehoty na podanie DP mala faktúru , tak sa rozhodla ju uplatniť v 3.Q.
Naposledy upravil evina : 16.10.07 at 19:06
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Ja len doplním - V tomto prípade môžeme kľudne tvrdiť, že sme faktúru obdržali do 25.7.- teda v 7. mesiaci a nestrácame nárok na odpočet v 3.Q. Preto som písala i ja vyššie, že vôbec nemusí obhajovať to, že platila v 6. mesiaci a faktúru má v siedmom. Do lehoty na podanie DP mala faktúru , tak sa rozhodla ju uplatniť v 3.Q.
Plne súhlasím, a tým vlastne revidujem svoj prvý príspevok, že môže aj v 3.Q. Ale

Je to nonsens aby príjmový pokladničný doklad o úhrade faktúry (aj s číslom faktúry, čo logicky by som ešte asi ani nevedel, keď nemám vystavenú) bol vystavený skôr ako samotná faktúra.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
Plne súhlasím, a tým vlastne revidujem svoj prvý príspevok, že môže aj v 3.Q. Ale

Je to nonsens aby príjmový pokladničný doklad o úhrade faktúry (aj s číslom faktúry, čo logicky by som ešte asi ani nevedel, keď nemám vystavenú) bol vystavený skôr ako samotná faktúra.
To sa týka už účtovníctva, nie DPH. V tomto prípade ja postupujem napr. nasledovne.
Nadviažem na tému koho vypisujeme na VPD ako účastníka - ja som bola vždy zástancom, že konkrétnu osobou- t.j. tu podnikateľ. Odovzdal mi faktúru i PPD /predpokladám, že i PPD od dodávateľa/ v 7. mesiaci. Vypíšem ja do pokladne VPD, že som dala /preplatila/ peniaze podnikateľovi v tom 7. mesiaci za úhradu danej faktúry a keď evidujem úhradu do knihy faktúr /to ma vyzve soft pri vypisovaní VPD/, tam napíšem správny dátum úhrady faktúry /dúfam, že to píšem jasne , lebo uvažujem v intenciách môjho softu/. Všetko sa naozaj tak stalo, faktúra je uhradená kedy bola a peniaze v pokladni kedy mi ich dal podnikateľ /lebo ako mi vravíme nosil ju v gatiach a peniaze nedal hneď do pokladne/. Vždy tam napíšem poznámku "Neskoro predložený doklad". Jednoducho sa stávajú prípady, ktoré sa vymykajú bežnému účtovaniu, no ale musíme s tým niečo spraviť...
Naposledy upravil evina : 16.10.07 at 20:03
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
To sa týka už účtovníctva, nie DPH. V tomto prípade ja postupujem napr. nasledovne.
Nadviažem na tému koho vypisujeme na PPD ako účastníka - ja som bola vždy zástancom, že konkrétnu osobou- t.j. tu podnikateľ. Odovzdal mi faktúru i PPD /predpokladám, že i PPD/ v 7. mesiaci. Vypíšem ja do pokladne PPD, že som prijala peniaze od podnikateľa v tom 7. mesiaci za úhradu danej faktúry a keď evidujem úhradu do knihy faktúr /to ma vyzve soft pri vypisovaní PPD/, tam napíšem správny dátum úhrady faktúry /dúfam, že to píšem jasne , lebo uvažujem v intenciách môjho softu/. Všetko sa naozaj tak stalo, faktúra je uhradená kedy bola a peniaze v pokladni kedy mi ich dal podnikateľ /lebo ako mi vravíme nosil ju v gatiach a peniaze nedal hneď do pokladne/. Vždy tam napíšem poznámku "Neskoro predložený doklad". Jednoducho sa stávajú prípady, ktoré sa vymykajú bežnému účtovaniu, no ale musíme s tým niečo spraviť...
Ak som dobre pochopil, tak to má vyzerať asi takto.

Vystavená faktúra 15.06.2007 - dátum zaevidovania 20.07.2007
Príjmový doklad o úhrade zo dňa 20.06.2007 - odovzdané na zúčtovanie 20.07.2007, tak vystavím výdavkový doklad dátumom 20.07.2007. V knihe záväzkov dátum úhrady uvediem 20.06.2007, ale do denníka zaúčtujem dátumom 20.07.2007. Správne som to pochopil?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
evina Pozri príspevok
To sa týka už účtovníctva, nie DPH. V tomto prípade ja postupujem napr. nasledovne.
Nadviažem na tému koho vypisujeme na PPD ako účastníka - ja som bola vždy zástancom, že konkrétnu osobou- t.j. tu podnikateľ. Odovzdal mi faktúru i PPD /predpokladám, že i PPD/ v 7. mesiaci. Vypíšem ja do pokladne PPD, že som prijala peniaze od podnikateľa v tom 7. mesiaci za úhradu danej faktúry a keď evidujem úhradu do knihy faktúr /to ma vyzve soft pri vypisovaní PPD/, tam napíšem správny dátum úhrady faktúry /dúfam, že to píšem jasne , lebo uvažujem v intenciách môjho softu/. Všetko sa naozaj tak stalo, faktúra je uhradená kedy bola a peniaze v pokladni kedy mi ich dal podnikateľ /lebo ako mi vravíme nosil ju v gatiach a peniaze nedal hneď do pokladne/. Vždy tam napíšem poznámku "Neskoro predložený doklad". Jednoducho sa stávajú prípady, ktoré sa vymykajú bežnému účtovaniu, no ale musíme s tým niečo spraviť...
Tvoj popis udalosti je vyčerpávajúci, presvedčila si ma
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Na ozrejmenie problému malá poznámočka:
Vedenie záznamov podľa §70 zák. 222/2004 Zz je nezávislé od účtovníctva.
Určite sa nájdu spoločné dotykové body, hlavne pri kontrole správnej aplikácie §§ zákona zo strany DU, ale nespájajme ich tu takto. Sú to nezávislé evidencie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
Ak som dobre pochopil, tak to má vyzerať asi takto.

Vystavená faktúra 15.06.2007 - dátum zaevidovania 20.07.2007
Príjmový doklad o úhrade zo dňa 20.06.2007 - odovzdané na zúčtovanie 20.07.2007, tak vystavím výdavkový doklad dátumom 20.07.2007. V knihe záväzkov dátum úhrady uvediem 20.06.2007, ale do denníka zaúčtujem dátumom 20.07.2007. Správne som to pochopil?
Malá oprava - vystavím PPD, lebo príjmem peniaze od podnikateľa 20.07.2007 a vyznačím úhradu v knihe pohľadávok.
Áno, nič iné mi neostáva, ak mám uzavretý už predchádzajúci mesiac....Faktom však ostáva, že 6. mesiac účtujeme vždy do určitého dňa v 7. mesiaci
Naposledy upravil evina : 16.10.07 at 20:00
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
]

evina Pozri príspevok
Malá oprava - vystavím PPD, lebo príjmem peniaze od podnikateľa 20.07.2007 a vyznačím úhradu v knihe pohľadávok.
Ostatné áno, nič iné mi neostáva, ak mám uzavretý už predchádzajúci mesiac....Faktom však ostáva, že 6. mesiac účtujeme vždy do určitého dňa v 7. mesiaci

Neviem , je to možno nočnou hodinou , ale Evi ....bavíte sa o došlej FA .....prečo vystavuješ PPD ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5 Pozri príspevok
]




Neviem , je to možno nočnou hodinou , ale Evi ....bavíte sa o došlej FA .....prečo vystavuješ PPD ?
Zitka ďakujem, je to asi únavou z DPH , opravím to
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,
prosím Vás, podľa zákona o DPH mám povinnosť podať dodatočné DPH v prípade,keď sa zvýši moja daňová povinnosť.
Ak sa moja daňová povinnosť zníži, mám PRÁVO podať dodatočné DPH.

Mám tomu rozumieť tak,že keď mám v minulom štvrťroku zaradenú moju odberateľskú faktúru,ktorá tam nepatrí, stačí si len v mojej evidencii opraviť účtovanie, vytlačím si záznamy DPH, tj. zdaniteľné obchody a odpočet DPH a dodatočné DPH,ktoré však nepošlem na DÚ, len keby mi prišla kontrola,budú kontrolovať toto moje dodatočné DPH.

A v mojej evidencii budem mať preplatok DPH o tú sumu,ktorú faktúru som nemala evidovať.

Prosím o Vaše názory.
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, podľa zákona o DPH mám povinnosť podať dodatočné DPH v prípade,keď sa zvýši moja daňová povinnosť.
Ak sa moja daňová povinnosť zníži, mám PRÁVO podať dodatočné DPH.

Mám tomu rozumieť tak,že keď mám v minulom štvrťroku zaradenú moju odberateľskú faktúru,ktorá tam nepatrí, stačí si len v mojej evidencii opraviť účtovanie, vytlačím si záznamy DPH, tj. zdaniteľné obchody a odpočet DPH a dodatočné DPH,ktoré však nepošlem na DÚ, len keby mi prišla kontrola,budú kontrolovať toto moje dodatočné DPH.

A v mojej evidencii budem mať preplatok DPH o tú sumu,ktorú faktúru som nemala evidovať.

Prosím o Vaše názory.
Ďakujem
Myslím si, že týmto postupom iba skomplikuješ život. Nebudeš mať súlad v zostatkoch záväzkov voči DÚ v tom-ktorom zdaňovacom období.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, podľa zákona o DPH mám povinnosť podať dodatočné DPH v prípade,keď sa zvýši moja daňová povinnosť.
Ak sa moja daňová povinnosť zníži, mám PRÁVO podať dodatočné DPH.

Mám tomu rozumieť tak,že keď mám v minulom štvrťroku zaradenú moju odberateľskú faktúru,ktorá tam nepatrí, stačí si len v mojej evidencii opraviť účtovanie, vytlačím si záznamy DPH, tj. zdaniteľné obchody a odpočet DPH a dodatočné DPH,ktoré však nepošlem na DÚ, len keby mi prišla kontrola,budú kontrolovať toto moje dodatočné DPH.

A v mojej evidencii budem mať preplatok DPH o tú sumu,ktorú faktúru som nemala evidovať.

Prosím o Vaše názory.
Ďakujem
Ak nevyužiješ možnosť podať DDP DÚ bude kontrolovať Tvoje pôvodné, t.j. žiadny odpočet nebudeš upravovať. Ak chceš získať naspäť DPH z faktúry, ktorá tam nepatrí môžeš tak urobiť len na základe podaného DDP.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, podľa zákona o DPH mám povinnosť podať dodatočné DPH v prípade,keď sa zvýši moja daňová povinnosť.
Ak sa moja daňová povinnosť zníži, mám PRÁVO podať dodatočné DPH.

Mám tomu rozumieť tak,že keď mám v minulom štvrťroku zaradenú moju odberateľskú faktúru,ktorá tam nepatrí, stačí si len v mojej evidencii opraviť účtovanie, vytlačím si záznamy DPH, tj. zdaniteľné obchody a odpočet DPH a dodatočné DPH,ktoré však nepošlem na DÚ, len keby mi prišla kontrola,budú kontrolovať toto moje dodatočné DPH.

A v mojej evidencii budem mať preplatok DPH o tú sumu,ktorú faktúru som nemala evidovať.

Prosím o Vaše názory.
Ďakujem
pozrite sa dodatočné daň. priznanie podávate z dôvodu nejakej chyby nie kvôli tomu že vám došlo objektívne k zvýšeniu daňového základu alebo zníženiu samozrejme povinnosť podania dodatočného daňového priznania vám vzniká pri zvýšení daňovej povinnosti. Ak vám vzniká nárok nemusíte podávať ddp pričom neuplatnenú dph by som zaúčtoval na 548 ako nedaňové...neuplatnili ste si nárok na vrátenie dph...
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Ok, ďakujem Vám
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

eop Pozri príspevok
Nevie nikto poradiť?
Podľa zákona je možné DPH uplatniť v období do ktorého patrí, alebo v nasledujúcom období. Takže túto fa, keďže ste štvrťročný platiteľ bez problémov môžete uplatniť v III. Q.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja by som ešte chcela doplniť, že na školení DPH nám bolo povedané, že aj pokladničný doklad môžeme dať do 2 období, t.j. do príslušného, alebo bezprostredne nasledujúceho. t.j. doklad z mája si môžeme uplatniť v májovom aj júnovom priznaní k DPH pri mesačnom plátcovi DPH; pri štrvťročnom dokonca doklady z II. Q sa môžu uplatniť v III. Q. Ono vlastne nik tým neukráti daňový úrad, dokonca sa môže špekulovať, aby nebol odpočet DPH v jednom období, keď v druhom viem, že budem určite v pluse.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
je to tak pretože aj pokladničný blok do 50 tis je predsa daňový doklad to jest Fa takže sa k nemu pristupuje rovnako ako ku každemu inému dokladu v účtovníctve na účely DPH...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JAJA11 Pozri príspevok
Ja by som ešte chcela doplniť, že na školení DPH nám bolo povedané, že aj pokladničný doklad môžeme dať do 2 období, t.j. do príslušného, alebo bezprostredne nasledujúceho. t.j. doklad z mája si môžeme uplatniť v májovom aj júnovom priznaní k DPH pri mesačnom plátcovi DPH; pri štrvťročnom dokonca doklady z II. Q sa môžu uplatniť v III. Q. Ono vlastne nik tým neukráti daňový úrad, dokonca sa môže špekulovať, aby nebol odpočet DPH v jednom období, keď v druhom viem, že budem určite v pluse.
Máme to krásne napísané vo vypracovaných otázkach k DPH - nikomu nezaškodí si zopakovať:

http://www.porada.sk/t18735-odpocita...lad-z-erp.html
0 0