Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ma matka na rodičovskej dovolenke nárok na daňový bonus ak počas roka zarobila na základe dohody o vykonaní práce a dohody o pracovnej činnosti cca 50.000,-- Sk? Má v tomto prípade nárok na odpočitateľnú položky v daňovom priznaní?

Ďakujem E.
Usporiadat
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Ahojte,
mám takýto problém, lepšie povedané moja priateľka. Je pravda, že pri prerušení štúdia na VŠ a znovunastúpení o rok už daňový bonus na uvedené dieťa neprináleží? Ja mám len malé deti tak som jej nevedela poradiť.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Antea Pozri príspevok
Ahojte,
mám takýto problém, lepšie povedané moja priateľka. Je pravda, že pri prerušení štúdia na VŠ a znovunastúpení o rok už daňový bonus na uvedené dieťa neprináleží? Ja mám len malé deti tak som jej nevedela poradiť.
Počas prerušenia štúdia nemá nárok rodič na DB, ale keď znovu nastúpi dieťa na VŠ a neprekročil štandardnú dobu štúdia , tak nárok má. Prerušenie školy napr. na 1 rok do toho nepočítame, lebo vtedy neštudoval.

Keď napr. bude opakovať 2. ročník a štand. dľžka štúdia je 5 rokov tak v tom 5. ročníku už nebude nárok na DB (pretože už študuje 6 .rok)
Naposledy upravil Andyke : 22.02.08 at 16:19 Dôvod: doplnenie
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Andyke Pozri príspevok
Počas prerušenia štúdia nemá nárok rodič na DB, ale keď znovu nastúpi dieťa na VŠ a neprekročil štandardnú dobu štúdia , tak nárok má. Prerušenie školy napr. na 1 rok do toho nepočítame, lebo vtedy neštudoval.

Keď napr. bude opakovať 2. ročník a štand. dľžka štúdia je 5 rokov tak v tom 5. ročníku už nebude nárok na DB (pretože už študuje 6 .rok)
No tak konečne som sa dopracovala k tomu, čo im tom školení hovorili:
- opakovanie ročníka nepatrí DB
- nenavštevovanie školy zo zdravotných dôvodov, aj keď poberá rodinné prídavky - nechodí DB
- čiže bakalárske trvá 3 roky - bonus patrí 3 roky
Vraj im prednášal niekto z Blavy, kto sa podieľa na tvorbe d.zákonov.
Bola by som rada keby sa k tomuto ešte niekto vyjadril. Ďakujem
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Andrea25 Pozri príspevok
Potrebovala by som sa poradiť. Ak mám zamestnankyňu od septembra 2007 v PP uplatňujem jej od 9/07 daňový bonus. Príjem z PP 9-12/07 je 29200,- SK. K ročnému zúčtovaniu mi doložila potvrdenia z dohôd za rok 2007. Jej celkový príjem dohody+PP sú v čiastke prevyšujúci sumu 46350,- Sk. Môžem jej uplatniť bonus za celý rok 2007?
po prečítaní uvedeného príspevku, kde bolo aj odpovedané že môže, by ma zaujímalo ešte,mám aj ja takú pracovníčku má príjem u nás iba 44tis.,lebo nastúpila 10/07,ale doniesla potvrdenie z dohody na 10tis.Myslím že jej môžem spätne priznať bonus za celý rok,ale chcem vedieť, či nikde neuvádzam jej príjem z tej dohody?myslím do zúčtovania?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Jeden študent ukončil dobrovolne štúdium na strednej škole v 4 ročníku dňa 14.2.2008 a druhý študent vysokej školy prerušil štúdium 15.2.2008. Majú nárok na daňový bonus za február, pravda? Len sa chcem uistiť. Potom už nič.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

vema Pozri príspevok
Jeden študent ukončil dobrovolne štúdium na strednej škole v 4 ročníku dňa 14.2.2008 a druhý študent vysokej školy prerušil štúdium 15.2.2008. Majú nárok na daňový bonus za február, pravda? Len sa chcem uistiť. Potom už nič.
ano
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Poprosim Vas o radu,
- mame pracovničku, ktora ma dceru do 25 rokov, je evidovana na úrade prace, slobodna a tehotna, môže na nu brat pracovníčka danovy bonus./už neštuduje/
- otázka k ročnému zúčtovaniu: zamestnanec poberal danový bonus na 2 deti cely rok, idem mu robit ročné zúčtovanie dane a vzhľadom nato, že je momentálne v rozvodovom konaní, nechce mi priniesť od manželky potvrdenie, že nepoberala ona daňový bonus za minuly rok. Je to naozaj nevyhnutné, aby bolo potvrdenie alebo to riešiť nejako inak..., poraďte.
Srdečná vďaka.
S
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tony1 Pozri príspevok
Poprosim Vas o radu,
- mame pracovničku, ktora ma dceru do 25 rokov, je evidovana na úrade prace, slobodna a tehotna, môže na nu brat pracovníčka danovy bonus./už neštuduje/
- otázka k ročnému zúčtovaniu: zamestnanec poberal danový bonus na 2 deti cely rok, idem mu robit ročné zúčtovanie dane a vzhľadom nato, že je momentálne v rozvodovom konaní, nechce mi priniesť od manželky potvrdenie, že nepoberala ona daňový bonus za minuly rok. Je to naozaj nevyhnutné, aby bolo potvrdenie alebo to riešiť nejako inak..., poraďte.
Srdečná vďaka.
S
NIe. Potvrdenie, že manželka nepoberá, nepotrebuješ. On zodpovedá za pospísané vyhlásenie k zdaneniu.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Ďakujem.
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

Andyke Pozri príspevok
Počas prerušenia štúdia nemá nárok rodič na DB, ale keď znovu nastúpi dieťa na VŠ a neprekročil štandardnú dobu štúdia , tak nárok má. Prerušenie školy napr. na 1 rok do toho nepočítame, lebo vtedy neštudoval.

Keď napr. bude opakovať 2. ročník a štand. dľžka štúdia je 5 rokov tak v tom 5. ročníku už nebude nárok na DB (pretože už študuje 6 .rok)

Antea Pozri príspevok
No tak konečne som sa dopracovala k tomu, čo im tom školení hovorili:
- opakovanie ročníka nepatrí DB
- nenavštevovanie školy zo zdravotných dôvodov, aj keď poberá rodinné prídavky - nechodí DB
- čiže bakalárske trvá 3 roky - bonus patrí 3 roky
Vraj im prednášal niekto z Blavy, kto sa podieľa na tvorbe d.zákonov.
Bola by som rada keby sa k tomuto ešte niekto vyjadril. Ďakujem

Prajem pekný deň.
Stretol som sa s touto situáciou a neviem si rady. Má to súvislosť s citáciami.

Manželský pár /manželka zamestnankyňa, manžel živnosť/ majú 2 deti, 24 ročnú dcéru a 5 ročného syna. Manželka poberá detské prídavky na deti, daňový bonus si neuplatňovala, DB si chce uplatniť manžel v DP za rok 2007. So synom je vec jasná. Ale dcéra študujem na VŠ bakalárske štúdium. Študuje už štvrtý rok! Prvé dva roky študovala jeden odbor a potom prestúpila na druhý odbor tiež bakalársky, teraz už študuje v 2 ročníku na novom odbore.
Manželke vyplácali detské prídavky iba dovtedy kým bakalárske štúdium trvalo "dokopy" 3 roky. Od 10/2007 nedostáva detské prídavky.

Moja otázka - má to nejaký vplyv na daňový bonus že už na študentku matka nepoberá detské prídavky (v r. 2007 bola 23 ročná). Môže si manžel v DP uplatniť celý DB na rok 2007 ? (ako som sa dočítal veková hranica na DB je 25r.)

ďakujem za čas a ochotu riešiť túto situáciu.
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Pozdravujem poraďákov a zároveň prosím o odpoveď na moju otázku. SZČO má príjem zo živnosti 45250,- a príjem zo závislej činnosti 2643,- môže si uplatniť daň.bonus na dieťa ? Podľa mňa môže lebo jeho príjem z obidvoch činností presiahol hranicu 46350,-. Myslím si dobre ? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Wibko Pozri príspevok
Pozdravujem poraďákov a zároveň prosím o odpoveď na moju otázku. SZČO má príjem zo živnosti 45250,- a príjem zo závislej činnosti 2643,- môže si uplatniť daň.bonus na dieťa ? Podľa mňa môže lebo jeho príjem z obidvoch činností presiahol hranicu 46350,-. Myslím si dobre ? Ďakujem.
Nie je možné obidva druhy príjmov spočítať.
Zo zamestnania mu nárok na DB nevznikol a ani príjem zo živnosti nepresiahol 6-násobok min. mzdy.

-------
Veronika
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Čiže ak tomu dobre chápem, vtedy by mal nárok keby mal zo závislej činnosti úhrn nad 46350,-, alebo zo živnosti príjem nad 46350,- ? Ďakujem za odpoveď
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Wibko Pozri príspevok
Čiže ak tomu dobre chápem, vtedy by mal nárok keby mal zo závislej činnosti úhrn nad 46350,-, alebo zo živnosti príjem nad 46350,- ? Ďakujem za odpoveď
Áno, ale ak zo živnosti, tak musí zároveň vykázať aj daňový základ, nesmie byť v strate...
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

tomasz Pozri príspevok
Prajem pekný deň.
Stretol som sa s touto situáciou a neviem si rady. Má to súvislosť s citáciami.

Manželský pár /manželka zamestnankyňa, manžel živnosť/ majú 2 deti, 24 ročnú dcéru a 5 ročného syna. Manželka poberá detské prídavky na deti, daňový bonus si neuplatňovala, DB si chce uplatniť manžel v DP za rok 2007. So synom je vec jasná. Ale dcéra študujem na VŠ bakalárske štúdium. Študuje už štvrtý rok! Prvé dva roky študovala jeden odbor a potom prestúpila na druhý odbor tiež bakalársky, teraz už študuje v 2 ročníku na novom odbore.
Manželke vyplácali detské prídavky iba dovtedy kým bakalárske štúdium trvalo "dokopy" 3 roky. Od 10/2007 nedostáva detské prídavky.

Moja otázka - má to nejaký vplyv na daňový bonus že už na študentku matka nepoberá detské prídavky (v r. 2007 bola 23 ročná). Môže si manžel v DP uplatniť celý DB na rok 2007 ? (ako som sa dočítal veková hranica na DB je 25r.)

ďakujem za čas a ochotu riešiť túto situáciu.
Ospravedlňujem sa že citujem samého seba, ale dosť ma trápi táto otázka.
dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Zapamätajte si, že ak je nárok na prídavky, je nárok na daňový bonus (samozrejme pri splnení podmienky príjmu najmenej vo výške polovice min.mzdy).

A naopak. Ak nie je nárok na prídavky, nie je nárok na daňový bonus.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Mám nasledovný problém a neviem či som správne uviedla v daň. priznaní daňový bonus . Študent ukončil strednú školu 29.5.07/potvrdenie zo školy/. Rodinné prídavky boli rodičom vyplatené aj za mesiac september. Tento študent má od 2O.9.07 živnosť. Je nárok na daňový bonus aj za mesiac september? ďakujem
Naposledy upravil Zužu : 09.03.08 at 12:50
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Zužu Pozri príspevok
Mám nasledovný problém a neviem či som správne uviedla v daň. priznaní daňový bonus . Študent ukončil strednú školu 29.5.08/potvrdenie zo školy/. Rodinné prídavky boli rodičom vyplatené aj za mesiac september. Tento študent má od 2O.9.08 živnosť. Je nárok na daňový bonus aj za mesiac september? ďakujem
Ahoj,myslím že ukončil školu v r.2007. Pokiaľ sa nezamestnal alebo neprihlásil na ÚP, mal posledný nárok za mesiac august 2007 aj na prídavky aj na daňový bonus.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ďakujem dátumy v príspevku som opravila. Aj ja som to tak pôvodne napočítala, ale z úradu práce odkiaľ vyplácali rodinné prídavky je na potvrdení aj september. Nebol prihlásený ani na úrade práce a nebol ani zamestnaný. Ja dám nárok na daňový bonus len do augusta. Dúfam , že urobím dobre.
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

ahojte,potrebujem poradit.
SZCO podnika od 1/3/07, pridavky na dieta pobera cely rok. prijmy z podnikania ma cca 300 000sk,ale je v strate,cize ZD je 0.ma narok na danovy bonus.ma narok na danovy bonus za cely rok?ak ma narok na danovy bonus a je v strate,znamena to,ze mu danovy urad vrati cca 6500sk?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať