Zavrieť

Porady

vianočné koláčiky

Ahojte, máte dobré recepty na vianočné koláčiky? Šup sem s nimi, môžte pridať aj recept naozaj dobrých a mäkkých medovníčkov, vďaka všetkým.Mili
Usporiadat
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

airin.nice Pozri príspevok
kto poradi?mam vyborny recept na kysnuty orechovy zavin-len problem je v tom, ze sa mi vzdy roztrhne.Viete mi v tomto poradit?dakujem,Katka.
Kysnutý závin rolujem nie veľmi natesno /neviem ako to správne pomenovať/, závin nechám na plechu ešte chvíľu kysnúť a povrch závinu pred pečením popichám vidličkou. Cesto vkladať do vyhriatej rúry, ale nie veľmi horúcej. Potom sa rýchle na povrchu urobí kôrka a závin praskne.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
niečo dobré
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

airin.nice Pozri príspevok
kto poradi?mam vyborny recept na kysnuty orechovy zavin-len problem je v tom, ze sa mi vzdy roztrhne.Viete mi v tomto poradit?dakujem,Katka.
Vykysnuté cesto rozvalkám asi na hrúbku pol cm, natrem orechovú plnku, zrolujem a dám na plech, závin potrem olejom, popichám vidličkou a nechám pol hod. kysnúť. Pečiem pri tepl. asi 200 stup. 10 minut, potom znížim teplotu a dopekám. Je dôležité to popichanie, vtedy nekraskne.
0 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
Katka prosim mozes prezradit recept na ten vyborny orechovy zavin.dakujem.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

adi11 Pozri príspevok
Vykysnuté cesto rozvalkám asi na hrúbku pol cm, natrem orechovú plnku, zrolujem a dám na plech, závin potrem olejom, popichám vidličkou a nechám pol hod. kysnúť. Pečiem pri tepl. asi 200 stup. 10 minut, potom znížim teplotu a dopekám. Je dôležité to popichanie, vtedy nekraskne.
presne dodrzujem taky isty postup ako si aj Ty uviedla..olej..popichanie cesta...ja dokonca v teplovzdusnej rure davam nizsiu teplotu 160-170 stup. a napriek tomu aj tak sa mi to cesto roztrhne ..chutovo je vyborny...len ten vysledny efekt
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

sluzby Pozri príspevok
Katka prosim mozes prezradit recept na ten vyborny orechovy zavin.dakujem.

zajtra poslem recept
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Kazu Pozri príspevok
Kysnutý závin rolujem nie veľmi natesno /neviem ako to správne pomenovať/, závin nechám na plechu ešte chvíľu kysnúť a povrch závinu pred pečením popichám vidličkou. Cesto vkladať do vyhriatej rúry, ale nie veľmi horúcej. Potom sa rýchle na povrchu urobí kôrka a závin praskne.

dakujem...tak to robim aj ja...vyhriata rura na kolko stupnov?ja mam teplovzdusnu ruru..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

airin.nice Pozri príspevok
presne dodrzujem taky isty postup ako si aj Ty uviedla..olej..popichanie cesta...ja dokonca v teplovzdusnej rure davam nizsiu teplotu 160-170 stup. a napriek tomu aj tak sa mi to cesto roztrhne ..chutovo je vyborny...len ten vysledny efekt
nič si z toho nerob, nejaká prasklina nemôže nikomu vadiť, hlavne, že sa dá zjesť
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

airin.nice Pozri príspevok
presne dodrzujem taky isty postup ako si aj Ty uviedla..olej..popichanie cesta...ja dokonca v teplovzdusnej rure davam nizsiu teplotu 160-170 stup. a napriek tomu aj tak sa mi to cesto roztrhne ..chutovo je vyborny...len ten vysledny efekt
To sa stáva, keď je veľa plnky a cesto je tenké. Tiež sa to stáva, keď je plnka vlhká a voda sa nemá kam odpariť. Moja 90 ročná svokra robí vynikajúce kysnuté cesto, dáva do neho aj sušené mlieko ale málo plnky. Nikdy jej nepraská.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Kysnuty orechovnik /ja ho peciem len na Vianoce, lebo svojim zlozenim sa mi zda byt vynimocny, vhodny prave na tuto chvilu./
-tato davka uplne vystaci na jeden plech-t.j. 2 zaviny.
Cesto: 500g polohr. muky, 300 ml. mlieka, 30-40 g kvasnic, 50g prask.cukru, 80g roztopeneho masla alebo oleja, 1 vajce, 1 zltok, stipka soli, kora z citrona.
Plnka: 250ml mlieka, 2 lyzice medu, 1 lyzica Hery, 50g prask. cukru, 200 g mletych orechov, 1 lyzica rumu, 100g hrozienok, 50g zemlovych omrviniek, 1vajce na potieranie, tuk na pomastenie plechu.
Postup: z kvasnic, vlazneho mlieka a stipky cukru nechame vykysnut kvasok. Pridame muku, cukor, roztopeny tuk, vajce, zltok, sol a postruhanu citornovu koru.Nechame vykysnut. Potom rozdelime na polovice.
V rajnici zohrejeme mlieko, med, maslo a cukor.Pridame orechy, rumom pokvapkane hrozienka, zemlove omrvinky /struhanku/, vajce a skoricu.Premiesame a nechame vychladnut.Cesto naplnime plnkou a nechame podkysnut.Vrch potrieme celym rozslahanym vajcom./mozno prave preto sa mi roztrhne-neviem/.
Chutovo je vynikajuci, prajem dobru chut.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Levčík Ivan Pozri príspevok
Ahojte, máte dobré recepty na vianočné koláčiky? Šup sem s nimi, môžte pridať aj recept naozaj dobrých a mäkkých medovníčkov, vďaka všetkým.Mili

Vybrala som si na pečenie zo súboru Vianon_recepty recept na Orechové tyčinky. To je pochúťka ! Dnes som musela piecť druhú várku Tak mi treba, lebo som ich nechala voľne v komore. Ale teraz som ich už pred mojimi chlapmi schovala. Ďakujem za dobré recepty.
0 0
sandrina19 sandrina19

sandrina19 je offline (nepripojený) sandrina19

Najlepšie medovníky sú chrumkavé, žiadne mäkoty
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

sandrina19 Pozri príspevok
Najlepšie medovníky sú chrumkavé, žiadne mäkoty
Také niečo medzi týmto. Pri mäkších sa dá dobre vychutnať pravá chuť
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bulnova Pozri príspevok
Kokosové venčeky:
Urobíme cesto z : 10 dkg kokos, 12 dkg práš.cukor, 25 dkg hl. múka, 20 dkg hera, 1 vanilkový cukor. Vyvaľkáme na cca 5 mm a vykrajujeme venčeky (vrchný s dierou). Pečieme na opláchnutom plechu na 180 stupňov cca 10 min - na bielo.
Po upečení spájeme marhuľovým džemom a posýpeme preos. cukrom. Vždy sú mäkké.
tieto kolaciky som si piekla na vlastnu svadbu-boli vyborne a s cestom sa ozaj robilo dobre.
jedine na co chcem upozornit je,ze na oplachnutom plechu to nefungovalo.piekla som ich na plechu vystlanom peciacim papierom-potom to slo jedna radost.
ale asi som ich dlho piekla,lebo tie moje mäkke neboli.boli chrumkave.plnila som ich nutelou a rozky som namacala do cokolady-ja som totiz nerobila venceky ale take vlnkove rozteky.
Naposledy upravil osky : 09.11.09 at 11:46
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sway Pozri príspevok
čaute,
aj ja prikladám koláčiky,
dobré ráno, dobrú chuť

STRANA 1-7 (1/3)

aj z tychto som vela vyskusala pri peceni na vlastnu svadbu a su skvele.
jadrove striekane bananky sa mi ale nepodarilo nastriekat take rovnake a krasne,neviem kde bola chyba-cesto bolo dost riedke,nebolo take tvarne.okrem toho je to obrovska davka-staci robit polovicnu.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
osky Pozri príspevok
tieto kolaciky som si piekla na vlastnu svadbu-boli vyborne a s cestom sa ozaj robilo dobre.
jedine na co chcem upozornit je,ze na oplachnutom plechu to nefungovalo.piekla som ich na plechu vystlanom peciacim papierom-potom to slo jedna radost.
ale asi som ich dlho piekla,lebo tie moje mäkke neboli.boli chrumkave.plnila som ich nutelou a rozky som namacala do cokolady.

tak tieto som aj ja piekla na svadby, krstniny, birmovku, oslavy a už sa mi parádne "prežrali", ale nevadí napečiem ich aj teraz na hody
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dúfam, že tieto recepty tu ešte nemáme...
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Tak tu si určite niektoré vyberiem , všetky sú veľmi pekné.
0 0
bnorika bnorika

bnorika je offline (nepripojený) bnorika

Jara, máš ešte nejaké recepty s fotkami, ktoré sme tu ešte nevideli?????
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať