Zavrieť

Porady

Parizska torta alebo parizsky krem

ahojte poradaci potrebujem poradit ohladom parizskej torty resp. parizskeho kremu ... ako ho robite? pouzivate len smotanu na slahanie v nej roztopenu var. cokoladu a slahate do tuha??? drzi si taky krem svoj tvar ak ho dam do torty aj dlhsie alebo je na okamzitu konzumaciu??
vdaka
Usporiadat
nonna8 nonna8

nonna8 je offline (nepripojený) nonna8

takze hlasim ze parizska torta dopadla na jednicku bola fantasticka a chutila aj hostom ak chcete prilepim cely recept...skoda len ze odfotit som ju nestihla
0 0
penelopa penelopa

penelopa je offline (nepripojený) penelopa

Ak môžem, len by som uviedla na správnu cestu pojmy parížsky krém a parížska šľahačka.
Krém je varený zo šľahačky a čokolády v pomere 1:1 s trochou cukru. Po vychladnutí, najlepšie na druhý deň je tuhej konzistencie, vyšľahá sa elektr. metličkami, pridáte trochu rozpustenej čokolády a podľa potreby nahrejete a dohladka vyšľaháte. Hotový má konzixtenciu krému.
Paríž. šľahačka je šľahačka prevarená s kakaom a cukrom (tu je môj recept:4dl šľahačky, 30g kakaa, 50g cukru) Po vychladnutí, na druhý deň ju vyšľaháte klasicky ako bielu šľahačku. Komu sa nechce variť, alebo ju potrebuje veľmi súrne, môže vyšľahať bielu a do nej jemne zamiešať práškové kakao. Chutí skoro rovnako
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

ano prilep prosím Ťa recept,
díky
0 0
nonna8 nonna8

nonna8 je offline (nepripojený) nonna8

tak si piste
cesto-4vajcia, 260g pr. cukru, 260g hl. muky, 8PL horucej vody, 10PL oleja, prasok do peciva, kakao
zltka, cukor, vodu a olej vymiesame a nechame stat 5minut
pridame muku, pr. do peciva, kakao a sneh
dno tortovej formy vystelieme mastnym papierom boky nechame nevymastene
pecieme pri teplote 180stupnov
po upeceni rozkrojime na 3casti a kazdy plat pokvapkame rumom a natrieme dzemom (ja som pridala aj jahody)
na pokvapkany a dzemom natrety plat dame parizsky krem a opakujeme kym torta nie je hotova
vrch a boky som tiez natrela kremom
na boky som este dala postruhany margot a vrch som ozdobila kremom a rumovymi pralinkami
mnam
0 0
nonna8 nonna8

nonna8 je offline (nepripojený) nonna8

no a parizsky krem (alebo slahacku?) som robila z 1l slahackovej smotany(netrvanlivej), 400g var. cokolady
slahacku som zohriala (neprevarila) a pridala cokoladu ktora sa roztopila nechala som cely den v chladnicke a potom som vyslahala do tuhej slahacky
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
No a ja som využila Chobotov parížsky krém (presnejšie parížsku šlahačku - penelopa ma poučila) takto:
1.krok: vymiešala som(poriadne!) 1 dávku smotany so 100 g kakaa - bez cukru, dala do chladničky.
2.krok: upražila som lieskové oriešky (guľaté, máme aj podlhovasté).
3. krok: vymiešala som citrónovú polevu, do ktorej som namáčala oriešky, ukladala ich na mastný papier.
4.krok: keď na orieškoch poleva uschla, vybrala som krémovú šľahačku z chladničky a obaľovala som nimi oriešky - mokka lyžičkou, koľko a ako sa dalo. Hmota sa roztápa, nedá sa na orieškoch veľmi formovať. Preto som už také obalené rýchlo dávala do mrazničky.
5. krok: roztopila som čokoládu,
trochu zmrznuté, neforemne obalené oriešky som v nej namáčala, dala na mriežku a šup do mrazničky.
Bol to len akýsi pokus - vymýšľanec, lebo ten Chobotov krém bol taký perfektný, že ma k vymýšľaniu donútil. Vážení, tak Vám môžem povedať, že to boli oriešky v čokoláde!!! Len sa tak za nimi zaprášilo. (Ale bolo s tým veľa práce.)
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
penelopa Pozri príspevok
Ak môžem, len by som uviedla na správnu cestu pojmy parížsky krém a parížska šľahačka.
Krém je varený zo šľahačky a čokolády v pomere 1:1 s trochou cukru. Po vychladnutí, najlepšie na druhý deň je tuhej konzistencie, vyšľahá sa elektr. metličkami, pridáte trochu rozpustenej čokolády a podľa potreby nahrejete a dohladka vyšľaháte. Hotový má konzixtenciu krému.
Paríž. šľahačka je šľahačka prevarená s kakaom a cukrom (tu je môj recept:4dl šľahačky, 30g kakaa, 50g cukru) Po vychladnutí, na druhý deň ju vyšľaháte klasicky ako bielu šľahačku. Komu sa nechce variť, alebo ju potrebuje veľmi súrne, môže vyšľahať bielu a do nej jemne zamiešať práškové kakao. Chutí skoro rovnako
Ďakujem za vysvetlenie rozdielu medzi krémom a šľahačkou.
Ak sa nenahneváš, u nás to už len zostane parížskym krémom od Chobota.
0 0
penelopa penelopa

penelopa je offline (nepripojený) penelopa

anklar, to vieš, že sa nenahnevám, je to len na vás, ja som to písala z pohľadu odborníka
0 0
penelopa penelopa

penelopa je offline (nepripojený) penelopa

Cez víkend som piekla tieto kocky, boli chutné, na polovicu som ale miesto margotky postrúhala gaštanové pyré


Parížske kocky

Suroviny: 440 ml polohrubej múky, 220 ml cukru, 110 ml oleja, 220 ml vlažného mlieka, 2-3 lyžice kakaa, 1 prášok do pečiva, 3 celé vajcia
Krém: 2 šľahačky na šľahanie - min. 33%, 2 čokolády ľadových gaštanov
Na posypanie: 1 čokoláda Margot

Postup prípravy: Krém si uvarte den vopred! Postup: Uvaríme šľahačku (musí zovrieť!!!!) s nalámanými gaštanmi a dáme vychladnúť do chladničky do druhého dňa! Elektrickým šľahačom vyšľaháme cesto a dáme piecť do vymazaného a vysypaného plechu (36x26). Po vychladnutí korpusu natrieme krém, ktorý jsme vyšľahali do tuha a posypeme husto nastrúhanou margotkou.
Poznámka: nepoužívať stužovač a šľahačku, ihneď šľaháme na najvyššom stupni, tak dosiahnete krásnyho, hustý krém!

Musím tiež doplniť, že krém z dvoch šľahačiek je ideálny (množstvom) na pol cesta, čiže ak chcete koláč z celej dávky, odporúčam variť krém zo 4-och šľahačiek. Viem, že sa vám to bude zdať veľa, ale inak by toho krému bolo málo. Ja som nakoniec použila len polovicu cesta a druhá čaká na použitie v mrazničke :-P
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Urobila som tie parížske kocky sú príma. Z tácky zmizli, ako vietor, tak chutili každému. Mne ostala len vôňa a prehltla som naprázdno.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať