Zavrieť

Porady

Stravné-Olymp

Ahojte poradaci.Chcela by som Vas poprosit o radu.Zamestnancom mame preplacat prispevok na stravne,alebo davat stravne listky.Vedeli by ste mi povedat,ze kolko musi byt najmenej prispevok na stravne na den,alebo je to stanovene na mesiac,ci je na to nejaky formular,alebo sa to musi zadavat do programu,konkretne do Olympu.A ako je to so stravnymi listkami,tiez existuje na to formular,alebo to musi figurovat v mzdovom programe.Ide mi o to ci sa to nemoze davat mimo mzdy na nejakom formulary.
Usporiadat
Dadena Dadena

Dadena je offline (nepripojený) Dadena

V programe OLYMP postupuješ nasledovne: vygeneruješ výplatu zamestnancovi, klikneš na kartu zrážky, dáš si pridaj, vyberieš si cez názov zrážky náhrada za stravu a podľa toho ako chceš si buď zadáš čiastka, čiže suma (samozrejme už pred tým vyrátaná) stravného za celý mesiac alebo čiastka na deň, a v tom prípade si dáš iba sumu straného pre zamestnanca na jeden deň. Pokiaľ máš korektne nahodené napr. dovolenky, PN a pod. presne Ti to vyráta podľa dochádzky čiastku stravného. V každom prípade ale odporúčam mať internú smernicu o poskytovaní stravovania zamestnancom, kde bude výpočet stravného pre zamestnávateľa (55 % + soc. fond), zamestnanca 45%). Aby aj v prípade kontroly bolo jasné ako ste sa k výslednej sume dostali. Ja k tomu používam prehľady, kde mi zamestnanci podpíšu počet lístkov. Možno sa to niekomu zdá pracné ale nie je to až taký problém.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Monet Pozri príspevok
dakujem a chcem sa opytat ci vsetci zrazate z vyplatenej pasky
Da sa aj tak, že si budú gastrolístky zamestnanci kupovať v pokladni, ale myslím že jednoduchšie je zrážka zo mzdy. Takže ako mzdárka - áno zrážame zo mzdy a je to aj na výplatnej páske.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať