Zavrieť

Porady

odbornejšie príspevky

Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
betka Pozri príspevok
PS -

Kritiku na stránku Porady beriem dosť osobne. Keby bolo treba, dokázala by som použiť aj päste v ringu. Takže bacha.
Myslím si, že s týmto nie si sama.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

betka Pozri príspevok
PS -

Kritiku na stránku Porady beriem dosť osobne. Keby bolo treba, dokázala by som použiť aj päste v ringu. Takže bacha.
Jaký flame (oheň) dokáže vyvolať jeden príspevok?!

Nejedujte sa zbytočne, šetrite si energiu na naše úrady. Pohoda, klídek a nohy v teple.

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!

A jedujem sa? Nie!
Naposledy upravil M3G : 19.10.07 at 13:23
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

M3G Pozri príspevok

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!

A jedujem sa? Nie!

Toto môže napísať len chorý človek, závistlivec, ..... V súčasnosti sú ľudia ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

cactus Pozri príspevok
niektorí ste vo svohich príspevkoch napísali, že tešíte sa na diskusiu so Spodniakovou Jarmilou, ale skosi sa neozýva?
Možno ste ju trocha ostro skritizovali, alebo nebola od rána na PORADE?
Možno nevie, čo jej príspevok vyvolal. Uvidíme, či sa ohlási a bude mať odvahu si podiskutovať.
Jarmila, neboj sa, nie sú všetci, povedala by som, zlí. Nájdeš tu fakt veľa a erudovaných odborníkov, ktorí ti radi a nezištne pomôžu pri akomkoľvek probléme. Takže hor sa na poradu. Vitaj medzi nami.
Možno aj to bol práve zámer...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
M3G Pozri príspevok
Jaký flame (oheň) dokáže vyvolať jeden príspevok?!

Nejedujte sa zbytočne, šetrite si energiu na naše úrady. Pohoda, klídek a nohy v teple.

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!

A jedujem sa? Nie!
Aj ja som ho dostala a oprskala som monitor tak,že ešte teraz ho leštím. Mňa teda viac pobavil,ako vytočil.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A čo ak sem Jarmila po Riškových úpravách už nikdy netrafí ??????
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Tiež chcem prispieť k tejto téme, ja chcem vyjadriť veľkú vďaku všetkým, ktorí nezištne pomáhajú, radia. Ja som doteraz dostala odpovede erudované, aj s "paragrafmi". Je to pre mňa nenahraditeľná pomoc. Vediem menšiu firmu, robím obchodníčku a zároveň účtovníčku, personalistku, mzdárku ... Bez neustáleho vzdelávania by som to nezvládla, ale niekedy sa "zastavím " na veciach, ktoré som v živote neriešila a potom je tu PORADA , kde najskôr vyhľadávam, či sa s tým už niekto stretol, keď nenájdem ,pýtam sa, podiskutujeme o probléme, ale hlavne odborne poradia ľudia, ktorý vedia poradiť. Veľmi sa mi zjednodušila práca, od kedy chodím na PORADU. Je tu niekde zavesená aj etiketa porady, tú som čítala hneď na začiatku využívania stránky. Užitočná vec ,mala by biť viditeľná hneď po otvorení stránky, citujem bod 9 (autor Jozef Mihál):

9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

Mnohí poradcovia to tak robia, za čo im vďaka, a keď niekto poradí bez citácie zákona , niekedy stačí aj to.
Ešte raz vďaka všetkým, ktorí aktívne radia. (A zase keď viem ja , rada poradím)
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

[quote=M3G;552763]Jaký flame (oheň) dokáže vyvolať jeden príspevok?!

Nejedujte sa zbytočne, šetrite si energiu na naše úrady. Pohoda, klídek a nohy v teple.

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!


No..., keď to bude vo filmových ateliéroch
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
M3G Pozri príspevok
Jaký flame (oheň) dokáže vyvolať jeden príspevok?!

Nejedujte sa zbytočne, šetrite si energiu na naše úrady. Pohoda, klídek a nohy v teple.

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!

A jedujem sa? Nie!
Bodaj by si sa aj jedoval. Tebe poslali a mne nie, súkromníci lakomí....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
A čo ak sem Jarmila po Riškových úpravách už nikdy netrafí ??????

No jarmila práveže rovno odborne trafila po úpravách ...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
cactus Pozri príspevok
niektorí ste vo svohich príspevkoch napísali, že tešíte sa na diskusiu so Spodniakovou Jarmilou, ale skosi sa neozýva?
Možno ste ju trocha ostro skritizovali, alebo nebola od rána na PORADE?
Možno nevie, čo jej príspevok vyvolal. Uvidíme, či sa ohlási a bude mať odvahu si podiskutovať.
Jarmila, neboj sa, nie sú všetci, povedala by som, zlí. Nájdeš tu fakt veľa a erudovaných odborníkov, ktorí ti radi a nezištne pomôžu pri akomkoľvek probléme. Takže hor sa na poradu. Vitaj medzi nami.
ja už asi nič nebudem hovoriť - toto ma dorazilo myslím, že príspevky sú ladené "v dobrom" - asi som nič nemala hovoriť. končím, viac sa nebudem takýmito vecami zaoberať verejne, ale len v sebe.... hoci pravdu povediac nebanujem, zistila som že viacerí by prijali taký ten normálny prístup.
pozdrav a konec
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Melnick Pozri príspevok
A čo ak sem Jarmila po Riškových úpravách už nikdy netrafí ??????
Dala som si síce predsavzatie, že do tejto témy neprispejem... ale čo, však aj tie novoročné pravidelne porušujem .
Nakoľko je piatok poobede - navrhujem, aby sme tu z toho urobili mrník . Bude to určite lepšie ako si kaziť náladu kritikou od niekoho, kto do Porady neprispel ani povestným preložením slamy .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Johanka Pozri príspevok
Dala som si síce predsavzatie, že do tejto témy neprispejem... ale čo, však aj tie novoročné pravidelne porušujem .
Nakoľko je piatok poobede - navrhujem, aby sme tu z toho urobili mrník . Bude to určite lepšie ako si kaziť náladu kritikou od niekoho, kto do Porady neprispel ani povestným preložením slamy .
A ako vieš????? Veď tu sa nelepí kolok za zmenu priezviska...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dúfam,že som s tým mrníkom nezačala ja, lebo mne sa to občas nechtiac pritrafí.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Dúfam,že som s tým mrníkom nezačala ja, lebo mne sa to občas nechtiac pritrafí.
A keby aj.... Tu mrník len privítame, ako vraví , či píše Johanka
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Danila Pozri príspevok
Bodaj by si sa aj jedoval. Tebe poslali a mne nie, súkromníci lakomí....
Však ešte do večera času dosť
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Dnes som bola na DÚ pre tlačivá na DPH. Musela som povedať presný počet. Tak som si vymyslela číslo a pani mi ich trpezlivo napočítala - či vraj viem, že už sú nové tlačivá ... Na otázku, na akých tlačivách budeme podávať dodatočné za obdobia pred 10/2007, sa pani pousmiala - že na starých ....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
sway Pozri príspevok
ja už asi nič nebudem hovoriť - toto ma dorazilo myslím, že príspevky sú ladené "v dobrom" - asi som nič nemala hovoriť. končím, viac sa nebudem takýmito vecami zaoberať verejne, ale len v sebe.... hoci pravdu povediac nebanujem, zistila som že viacerí by prijali taký ten normálny prístup.
pozdrav a konec
sway ,snáď si nejdeš kaziť náladu na prichádzajúci krásny víkend . Keď všetci účtovníci budeme ležať hore pupkom , lebo klienti nám už dávno priniesli všetky podklady k DPH a my nemáme a nemáme do čoho pichnúť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Dnes som bola na DÚ pre tlačivá na DPH. Musela som povedať presný počet. Tak som si vymyslela číslo a pani mi ich trpezlivo napočítala - či vraj viem, že už sú nové tlačivá ... Na otázku, na akých tlačivách budeme podávať dodatočné za obdobia pred 10/2007, sa pani pousmiala - že na starých ....
Johanka a povedala Ti podľa akého paragrafu na strarých?..., resp. mohla by si ho upresniť Ty...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
sway ,snáď si nejdeš kaziť náladu na prichádzajúci krásny víkend . Keď všetci účtovníci budeme ležať hore pupkom , lebo klienti nám už dávno priniesli všetky podklady k DPH a my nemáme a nemáme do čoho pichnúť.
Nebyť smajlíkov skoro som sa zľakla ako ich máš vychovaných
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať