Zavrieť

Porady

odbornejšie príspevky

Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Usporiadat
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Danila Pozri príspevok
A ako vieš????? Veď tu sa nelepí kolok za zmenu priezviska...
Danilka, teraz neprejavuj trpezlivosť. Kritiku prejavil človek vo vašom, ťažiskovom odbore Porady. Nezasluhuje si Tvoju trpezlivosť, Danilka. Pekný víkend, Poraďáci.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
Johanka a povedala Ti podľa akého paragrafu na strarých?..., resp. mohla by si ho upresniť Ty...
Nemohla ,lebo neviem . Vlastne som doteraz nad tým ani nerozmýšľala. Mne len bolo smiešne ako tie tlačivá počítala ...môj prváčik bol celý happy, on má okienkové papiere ako hračku .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
sway Pozri príspevok
ja už asi nič nebudem hovoriť - toto ma dorazilo myslím, že príspevky sú ladené "v dobrom" - asi som nič nemala hovoriť. končím, viac sa nebudem takýmito vecami zaoberať verejne, ale len v sebe.... hoci pravdu povediac nebanujem, zistila som že viacerí by prijali taký ten normálny prístup.
pozdrav a konec
pozri koľko zábavy nám v piatok Jarka umožnila. Každý si môže slobodne vybrať, kde si zašantí.....
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Melnick Pozri príspevok
sway ,snáď si nejdeš kaziť náladu na prichádzajúci krásny víkend . Keď všetci účtovníci budeme ležať hore pupkom , lebo klienti nám už dávno priniesli všetky podklady k DPH a my nemáme a nemáme do čoho pichnúť.
Ja už veru do štvrtka polohu nezmením
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Danila Pozri príspevok
pozri koľko zábavy nám v piatok Jarka umožnila. Každý si môže slobodne vybrať, kde si zašantí.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Nemohla ,lebo neviem . Vlastne som doteraz nad tým ani nerozmýšľala. Mne len bolo smiešne ako tie tlačivá počítala ...môj prváčik bol celý happy, on má okienkové papiere ako hračku .
Fakt škoda, že mi Tvoju znalosť nevieš podložiť paragrafom ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

abel Pozri príspevok
Ja už veru do štvrtka polohu nezmením

ja od štvrtka (25.), počítam tak 2 hodiny .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Danila Pozri príspevok
pozri koľko zábavy nám v piatok Jarka umožnila. Každý si môže slobodne vybrať, kde si zašantí.....
A to ani nevie v akom veku nám túto zábavu umožnila
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
Fakt škoda, že mi Tvoju znalosť nevieš podložiť paragrafom ...
Uff, porušila som pravidlá... Bude mi odpustené ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
ja od štvrtka (25.), počítam tak 2 hodiny .
To ovšem vtedy nemôžeš mať pri tom taký slastný výraz
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Johanka Pozri príspevok
Uff, porušila som pravidlá... Bude mi odpustené ?
Nehnevaj sa Johanka,tiež si ma sklamala,že ho nevieš citovať , lebo na Teba bol doteraz ,podotýkam doteraz ,vždy spoľah.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Hm, však ja som hotová sama zo seba ... takéto nedostatky ....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Johanka Pozri príspevok
Nemohla ,lebo neviem . Vlastne som doteraz nad tým ani nerozmýšľala. Mne len bolo smiešne ako tie tlačivá počítala ...môj prváčik bol celý happy, on má okienkové papiere ako hračku .
Aj ja sa s nimi občas pohrám.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
abel Pozri príspevok
Ja už veru do štvrtka polohu nezmením
No Elenka, o Tebe a tejto polohe pár Poraďákov vie svoje. A že Ťa odtiaľ tak ľahko nedostaneme , ani na dobrý grilovaný steak to si nám už tiež predviedla.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Melnick Pozri príspevok
Nehnevaj sa Johanka,tiež si ma sklamala,že ho nevieš citovať , lebo na Teba bol doteraz ,podotýkam doteraz ,vždy spoľah.
Takže ja to vidím takto:
Zákon o správe daní a poplatkov
§ 38
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.

§ 39 Opravné a dodatočné DP sa odovoláva na podávanie spôsobom podľa § 38 ods.2.
Opatrenie
Ministerstva financií Slovenskej republiky
z 1. septembra 2007,
ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty



Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 38 ods. 3 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov ustanovuje:
....
§ 2

Vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty podľa doterajšieho predpisu sa použije pri podávaní daňových priznaní za obdobia, ktoré končia najneskôr 30. septembra 2007, a pri podávaní daňových priznaní podľa § 78 ods. 4 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty (ďalej len „zákon“), ak daňová povinnosť vznikla najneskôr 30. septembra 2007.


0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

presne takáto suchá by mala byť každá odpoveď na porade...???? ou maj god!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Johanka Pozri príspevok

Opatrenie

Ešte zopár opatrení sem prilep v piatok poobede a nech nás pánboh opatruje.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ermon Pozri príspevok
presne takáto suchá by mala byť každá odpoveď na porade...???? ou maj god!
Dobre, že si ma nesprdla, že .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

abel Pozri príspevok
Ešte zopár opatrení sem prilep v piatok poobede a nech nás pánboh opatruje.
To bolo vyžiadané , už nebudem .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

A všimli ste si?

odpočítateľná položka na daňovníka je 95616 KSENP tak je to PSČ Nitrianska Streda....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať