Zavrieť

Porady

odbornejšie príspevky

Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja v najbližších dňoch očakávam na Porade nick "Vrchniaková"
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Melnick Pozri príspevok
Ja v najbližších dňoch očakávam na Porade nick "Vrchniaková"
Zimomila
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Pani bola zaregistrovaná 1.10.2007, prvý a jediný príspevok sa odvážila umiestniť až dnes t.j. 19.10.2007. 19 dní robila analýzu porady a dospela k horeuvedenému záveru. Podľa mňa by sme si mali ešte vypočuť záverečnú reč predtým, ako bude vynesený rozsudok. Len či bude chcieť?!

Že pani Spodniaková?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Spodniaková Jarmila
Junior Member
Posledná návšteva: Dnes 08:20 AM


Žeby ani netušila, čo tu rozpútala svojim fundovaným príspevkom?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ruku na srdce, kto z náš mal doteraz takú obrovskú čítanosť. Chudiatko Spodniaková. Tak som si teraz spomenula na moju nebohú babičku, deduško pozeral hokej, babička štrikovala a občas ponad okuliare si vzdychla: "Chudiatko pani Bodyčeková, stále toho jej syna spomínajú"
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Už sa idem kajať k mojim 4 DPH-čkam, lebo ak si raz mňa niekto vezme na paškál ,tak ani hlavu medzi dvere Porady viac nestrčím.
0 0
ali_m ali_m

ali_m je offline (nepripojený) ali_m

No niekto proste zjavne nepotrebuje rozdávať svoje skúsenosti a o to viac nechať si aj takto poradiť. ...zákon je nad zákon, a 30 rokov žiť zákonom, to nie je sranda
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ako vidím pani Spodniaková sa od napísania svojho príspevku vôbec neozvala a pravdepodobne sa už ani neozve. Ticho sleduje čo tu rozpútala a nemá v sebe toľko, aby sa k obhajobe svojho príspevku ozvala. Predpokladám, že pod nickom Spodniaková Jarmila viac ani neozve. Škoda, možno by sme si podiskutovali o odbornosti.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Vec: Otvorený list

Vážená pani Jarmila Spodniaková,
dovoľte mi srdečne sa Vám poďakovať za Vašu konštruktívnu kritiku, ktorou ste zahájili túto podnetnú diskusiu. Váš príspevok poukázal na mnohé nedostatky, ktoré sa nám, bohužiaľ, zatiaľ nepodarilo odstrániť. Napriek tomu Vás chcem uistiť, že na ich odstraňovaní už pracujeme. Dôkazom toho je napríklad založenie hnutia MRNÍK, rozvíjajúca sa aktivita našich členov v oblasti KSENP a v neposlednom rade zvyšujúca sa odbornosť našich členov v oblasti DPH.
Sme si vedomí toho, že máme ešte rezervy. Ich odstránenie sme už zaradili do nášho mesačného plánu, a to na termín po 25. v každom mesiaci.
Zároveň sa Vám chcem ospravedlniť, že na Váš podnet reagujem s určitým oneskorením. Bolo zapríčinené jednak objektívnymi dôvodmi - viď už vyššie spomínané aktivity, predovšetkým DPH - a jednak subjektívnymi dôvodmi, ktoré sa, samozrejme, budem snažiť čo najskôr odstrániť.
S pozdravom
Za trvalý mier na Porade!


P.S. Pre ostatných - chcetákov si doplňte sami, to tu má jeden oddrieť za všetkých? A mimochodom, v tých chcetákoch ste aj tak lepší ako ja
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Milá pani Jarmila, Váš príspevok mi pripomenul môj nástup do zamestnania po skončení školy. Vtedy staršie "spolupracovníčky" reagovali takisto na naše neznalosti čerstvých absolventov,-veď ste sa to učili, a to nevieš že sú to anlitické účty atď.- boli múdre ako rádio, žiadny argument neprijali.

Ja teraz patrím asi medzi tie, ktoré obdivujete, verte či neverte ja ako nie professionálny účtovník, som živnostník a musím ako-tak poznať môžno všetky zákony, ktoré sa to rozoberajú.Musím poznať zákon o daniach, o účtovníctve, o DPH, o mzdách, BOZP, živnostenský zákon, zákony ktoré sa zaoberajú predajom tovaru, všetky nezmysli, ktoré sa niekedy len okrajovo dotknú žinostníkov. Nemôžem všetko vedieť a ani neviem. Nato, aby som mohla čítať len zákony a §, musela by som absolvovať právnickú fakultu. Mne viac vyhovuje vysvetlenie"po lopate", ako nejaké suché citovanie zákonov. Verím tomu, že 90% prihlásených to myslí tiež/ak nie viac/. Preto touto cestou by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorý to vedia vysvetliť jednoducho, rozumiteľne a potom nám napíšu aj zákon aj § kde si to môžeme pozrieť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Myslím si, že ideálna odpoveď (ktorá podľa mňa neexistuje) by mala vyzerať asi tak, že na nastolenú otázku prispievateľ odpovie ľudskou rečou (rozumej po lopate), a na argumentáciu svojho výkladu by mal uvádzať odvolávku na konkrétné znenie toho-ktorého zákona, paragrafu.....

Občas aj ja obpovedám stroho, citovaním (nakopírovaním) príslušnej časti zákona, ale nie je to najlepšie riešenie. Toto riešenie väčšinou použijem, ak ide o otázku, ktorá už bola do podrobna rozpitvaná, preto si myslím, že nie je potrebné odpovedať po lopate. Dotazujúci by si mal dať tú námahu a vyhladať príbuzné témy, v ktorých si nájde možno odpoveď aj na svoju otázku.
Na takéto príspevky dostávam aj pozitívne, ale aj negatívne reakcie. Takže niet zlatej strednej cesty.
Sme predsa len ľudia, a z otázky nie je možné usúdiť, či dotazujúci potrebuje iba citáciu konkrétneho §§, alebo širšie rozoberanie problému "po lopate".

A práve táto rôznorodosť príspevkov robí poradu živým fórumom ľudí, ktorých problematika účtovníctva, daní, podnikania, a ešte ani neviem čo všetko zaujíma, lebo porada má taký široký záber.

Životnosť takej diskusie, kde by sa uvádzali suché §§ a nebolo k tomu pridané trošku z ľudskej duše, by nemala dlhú životnosť. A dôkazom toho, že tento spôsob diskusie vyhovuje väčšine členov je aj rozrastanie RODINY porady, ktorá už teraz má viac ako 63 tisíc členov. Niektorý sa tu objavujú iba sporadicky, iný zase "prepadli" porade, ako nejakej droge, a väčšinu svojho času trávia bezplatným radením, pomocou.....

Ale dosť už reči (písma) nejako som sa rozšupol v písaní.

P.S. A horsa späť k DPH priznaniam..............
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
smith Pozri príspevok

iní zase "prepadli" porade, ako nejakej droge, a väčšinu svojho času trávia bezplatným radením, pomocou.....

Ale dosť už reči (písma) nejako som sa rozšupol v písaní.

P.S. A horsa späť k DPH priznaniam..............
Veru ,veru smith-ko tak sme dopadli.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???
Mám tri možnosti:

a) do kávy
b) do polievky
c) netrafila si do šálky a cukor skončil na stole

Vidíš, vidíš to je z toho "prepadnutia" porade, a samozrejme, že pracovnej zaneprázdnenosti z DPH.

P.S. Môj typ je b
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zoli dobrý tip!!!

Fuj, či je tá káva horká....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???
To až tak cukríš? Nemáš dostatočne sladký život? Sice je pravda, že rýchlosť zmien zákonov nám skôr osolí život.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja viem, ja viem Monika, ja som prvá uhádla . Lebo práve jem ocukrené kuriatko . Manžel sa tvári takto a ja, aby som to "zaklincovala"
som mu nastriekala ešte smotanu zo spraya a tvrdím mu ,že takto to "musí" byť. Ja sa tvárim,že mi to úžasne chutí. Fuj. Ale dnes som ospravedlniteľná...... robím samé hova...y
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
zoli dobrý tip!!!

Fuj, či je tá káva horká....
A čo polievka? Ešte si nejedla sladkú polievku? Ja som mal tú možnosť v Poľsku, keď som mal asi 13-14 rokov v pionierskom tábore. Tak to bolo niečo.... A také špeciality, že morské ryby na rôzny spôsob s práškovým cukrom......

P.S. Ani neviem prečo som si vyvesil tabulku mimo témy, veď toto celé je mimo, alebo mi sme mimo z toho DPH
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

smith Pozri príspevok
To až tak cukríš? Nemáš dostatočne sladký život? Sice je pravda, že rýchlosť zmien zákonov nám skôr osolí život.
Cukor predstavuje energiu, ktorú každý účtovník potrebuje, hoci aj v polievke .

Zoli, máš úplnú pravdu, súhlasím s Tvojim príspevkom. Ja zatiaľ patrím k tým, ktorí poradu viac využívajú, ako radia. A práve preto sa mi zdá, že ten prvý príspevok akosi znevážil ochotu a ľudskosť mnohých dobrých ľudí z tej veľkej poraďáckej rodiny. A ja si rodinu nedám
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Cukor predstavuje energiu, ktorú každý účtovník potrebuje, hoci aj v polievke .

Zoli, máš úplnú pravdu, súhlasím s Tvojim príspevkom. Ja zatiaľ patrím k tým, ktorí poradu viac využívajú, ako radia. A práve preto sa mi zdá, že ten prvý príspevok akosi znevážil ochotu a ľudskosť mnohých dobrých ľudí z tej veľkej poraďáckej rodiny. A ja si rodinu nedám
Tak toto nebudem brať vážne. Veď máš viac ako 1,5 tisíca príspevkov, a k tomu si aj VIP. Koľko ľudí je tu, ktorí sú zaregistrovaní viac ako 2 roky, a nemajú ani jeden príspevok. Je ich nespočetne veľa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať