Zavrieť

Porady

odbornejšie príspevky

Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ermon Pozri príspevok
... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???

to nie je škodoradosť, ja som si osolila čaj .
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

smith Pozri príspevok
Tak toto nebudem brať vážne. Veď máš viac ako 1,5 tisíca príspevkov, a k tomu si aj VIP. Koľko ľudí je tu, ktorí sú zaregistrovaní viac ako 2 roky, a nemajú ani jeden príspevok. Je ich nespočetne veľa.
Zoli, tie bodíky som nazbierala v prvých mesiacoch účasti na Porade, kedy som mala viacej času a bolo to najmä v témach, kde som mohla využiť svoje právnické skúsenosti. Čo sa týka účta, vrátila som sa k nemu po niekoľkoročnej prestávke. A či chcem alebo nechcem, predpisy sa tak rýchlo menia, že som zase začiatočník
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
[quote=ermon;553501]... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???[/quote
Máš najlepšiu možnosť naučiť sa na nesladenú kávu. Škoda, že si tak ďaleko, pozvala by som ťa na takú dobrú mäskovú polievku s domácimi rezančekmi (alebo slížikmi?), obrovskými okami na vrchu- to aby si nemusela tú instantnú. Práve som ju dopapkala.
A vôbec: prečo mám citát niekedy v rámčeku a niekedy nie?
Naposledy upravil Rozalka : 21.10.07 at 12:17
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
smith Pozri príspevok
A čo polievka? Ešte si nejedla sladkú polievku? Ja som mal tú možnosť v Poľsku, keď som mal asi 13-14 rokov v pionierskom tábore. Tak to bolo niečo.... A také špeciality, že morské ryby na rôzny spôsob s práškovým cukrom......

P.S. Ani neviem prečo som si vyvesil tabulku mimo témy, veď toto celé je mimo, alebo mi sme mimo z toho DPH
Aj moja babička varievala sladkú polievku - čerešňovú. Bola mňam.... alebo to tá nostalgia?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A narobili sme tu poriadný MRNÍK.... Posledné príspevky sú od témy ďaleko asi 4-5 svetelných rokov.

Ale snáď budeme mať odpustené, keď už aj v nedelu namiesto odpočinku sa trápime s DPH a všeličím iným, a snažime si odlahčiť situáciu mrníkovaní.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Keď už sme túto stránku tatko domršili, pýtam sa Vás všetkých služobne starších členov: viem, že nie som najmladšia, ale odkiaľ to vie PORADA.SK? Teraz som si všimla, že som zrazu SENIOR member.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

smith Pozri príspevok
Niektorý sa tu objavujú iba sporadicky, iný zase "prepadli" porade, ako nejakej droge, a väčšinu svojho času trávia bezplatným radením, pomocou.....

Ale dosť už reči (písma) nejako som sa rozšupol v písaní.

P.S. A horsa späť k DPH priznaniam..............
Veru, veru už sa mi robia mozole na pravej ruke, čo stou myšou toľko klikám

DPH, štvrťročné prehľady,pracovné zdravotné služby... a čo ja viem ešte čo všetko musím stíhnuť do konca mesiaca či roka.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Úvod tejto témy si nezaslúži nič iné, len narobiť tu poriadny mrník a čo najrýchlejšie ju zavrieť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Rozalka Pozri príspevok
Keď už sme túto stránku tatko domršili, pýtam sa Vás všetkých služobne starších členov: viem, že nie som najmladšia, ale odkiaľ to vie PORADA.SK? Teraz som si všimla, že som zrazu SENIOR member.
Rozalka, prekročila si počet 100 príspevkov
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
liba2 Pozri príspevok
Úvod tejto témy si nezaslúži nič iné, len narobiť tu poriadny mrník a čo najrýchlejšie ju zavrieť.
Libuška prečo zavrieť, veď sa bavíme. A občas aj to treba. Človek je živí ne len prácou, ale aj oddychom.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Rozalka Pozri príspevok
Keď už sme túto stránku tatko domršili, pýtam sa Vás všetkých služobne starších členov: viem, že nie som najmladšia, ale odkiaľ to vie PORADA.SK? Teraz som si všimla, že som zrazu SENIOR member.
Rozálka, ten SENIOR si nie podľa veku, ale podľa počtu príspevkov. Noví členovia sú najprv Junior Member. No a postupne sa takto prepracuješ k poraďákovi
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Rozalka Pozri príspevok
A vôbec: prečo mám citát niekedy v rámčeku a niekedy nie?
Rozalka, nesmieš si vymazať z citovaného príspevku žiadnu hranatú zátvorku, potom budeš mať citát v rámčeku
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Keď už sme túto stránku tatko domršili, pýtam sa Vás všetkých služobne starších členov: viem, že nie som najmladšia, ale odkiaľ to vie PORADA.SK? Teraz som si všimla, že som zrazu SENIOR member.
Koho tatko, môj nie.... Perfektný preklep.

A dnes mne ani internet nepraje, je pomalý ako slimák, ktorý trpí artroskopickou chorobou klbov, alebo reumou.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

liba2 Pozri príspevok
Rozalka, nesmieš si vymazať z citovaného príspevku žiadnu hranatú zátvorku, potom budeš mať citát v rámčeku
Libuška, čo na nás stále jazýček vymršťuješ???? Takto v nedeľu, v každom tvojom príspevku?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ermon Pozri príspevok
Libuška, čo na nás stále jazýček vymršťuješ???? Takto v nedeľu, v každom tvojom príspevku?
... a vieš že som si to ani nevšimla , ja som to doteraz považovala za "medziúsmev" = medzi žltým a zeleným zubáčom , tak od teraz len zelených budem používať, nech to stojí zato .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Jarmilka šak sa neondej.... my sa fakt na teba Tešíme.....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Rozálka, ten SENIOR si nie podľa veku, ale podľa počtu príspevkov. Noví členovia sú najprv Junior Member. No a postupne sa takto prepracuješ k poraďákovi
Najprv som si myslela, že je to dĺžkou členstva, ale aj dávnejší majú len Junior, potom som myslela, že to je bodmi, ale porovnaním s inými členmi som zistila, že som na omyle. Do počtu príspevkov by sa mali započítavať len odborné témy, inak pravidelný prispievateľ receptov sa stane tiež poraďákom. Naša Vrchniaková sa môže tiež stať poraďákom?
Naposledy upravil Rozalka : 21.10.07 at 12:56
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Nedá mi nezapojiť sa do tejto debaty. Robíme v oblasti, v ktorej panuje zmätok a občas aj panika. Zákony sú také,aké sú, častokrát sa krútime na troch paragrafoch a nevieme sa pohnúť ďalej a tak hľadáme pomoc. Úplnou náhodou som pred nejakou dobou objavila pomocníka - Poradu. Trávila som na nej úžasné množstvo času, konfrontovala som svoje znalosti s odpovdeďami a názormi iných. Častokrát sa mi stalo, že som s odpoveďou niekoho nesúhlasila a pre vlastný kľud a svedomie som sa snažila overiť si aktuálny právny stav. Nedovolím si nikoho len tak "z fléku" znevážiť, hlavne keď v dobrej viere sa dotyčný snažiť poradiť. Preto ma zaráža postoj pani, ktorá vlastne začala celú túto debatu a znevážila tým ľudí, ktorí sú ochotní za vatikánsku menu podeliť sa o svoje skúsenosti, názory a rady. Je najjednoduchšie niekoho kritizovať, ale niečo vymyslieť, navrhnúť a vytvoriť, tak na to treba trošku inú odvahu. Keď som dostala svoj prvý bodík za moju odpoveď, resp. názor na riešenie nejakého problému, verte, či neverte, potešilo ma to. Momentálne nemám toľko času venovať sa písaniu odpovedí, pretože prednostne riešim problémy mojej 16-mesačnej Paulínky. Nedajme, alebo radšej nedajte sa znechutiť takými kecalmi. Dokážu iba zneužívať ostatných a kaziť im náladu. Týmto pozdravujem všetkých dobrých ľudí na Porade a želám dobrú chuť k poobednej nedeľňajšej kávičke so sladkým zákuskom.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liba2 Pozri príspevok
... a vieš že som si to ani nevšimla , ja som to doteraz považovala za "medziúsmev" = medzi žltým a zeleným zubáčom , tak od teraz len zelených budem používať, nech to stojí zato .
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Danila Pozri príspevok
Jarmilka šak sa neondej.... my sa fakt na teba Tešíme.....
...táto téma je skvostným školením pre samého ministra obrany...... tak rýchle a účinné ťaženie celý jeho štáb ani za celý rok nezorganizuje...... márna vec... čo je srdcom sa oklamať nedá...
...Akosi vekom "nemusím" ľudí čo majú potrebu si čo-to dokazovať... aj preto BEZ Vás poraďáci nemôžem... že to tu z jadra "človečinou" smrdí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať