Zavrieť

Porady

Endokrinologia - surne prosím!!

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý deň, prosím poradte, viem že máte tu mnohí skúsenosti....Dnes som bola u očnej na očnom pozadí. Poslala ma na endokrinologiu, že sa jej zdá že mám len trošku vacsie oči. Idem na endokrinologiu na krv. prosím napíšte mi, či sa mám báť. zvýšenú činnosť ŠŽ máme v rodine. Prosím chcem ešte dieťa? Budem ho môcť mať???? Aj poprípade s liekmi???Prosím odpovedzte mi, trápim sa.
Usporiadat
sponkajeny sponkajeny

sponkajeny je offline (nepripojený) sponkajeny

ale mna zaujima,či to viac napomaha k jej zhoršeniu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sponkajeny Pozri príspevok
ale mna zaujima,či to viac napomaha k jej zhoršeniu
Osobne si myslím, že áno. Aj keď ja už asi 10 rokov som bez liekov na ŠŽ, lekárka vždy prizvukovala prestaňte fajčiť.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

sponkajeny Pozri príspevok
ale mna zaujima,či to viac napomaha k jej zhoršeniu
moja skúsenosť je taká, že hlavnú úlohu tu hrá genetika. Moja babka, mama, sestra aj ja máme diagnostikovanú určitú poruchu ŠŽ a sme nefajčiarky.
Desať rokov každé ráno zjem tabletku a pohoda... raz za rok kontrola a zase pohoda... Chvíľu ale trvalo správne nastavenie dávky tyroxínu a teraz to beriem spolu s rannou kávou ako bežný rituál...
0 0
sponkajeny sponkajeny

sponkajeny je offline (nepripojený) sponkajeny

dakujem velmi pekne za pomoc..teraz ma caka opat vysetrenie,tak dufam,ze vsetko dopadne dobre..este raz dakujem
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zdravím všetkých, tak dnes som bola na kontrole. Krv aj sono je ok.
Všetkým vďaka za príspevky a povzbudenie. ešte mi doktorka poradila že ked budem 2 krát tehotná treba prísť v 16 týždni preventívne na odber krvi. Majte saaaaaaaaaaaaaaaaa.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ohľadne toho dieťaťa ti môžem povedať, že 17 rokov sa liečim na zníženú činnosť ŠŽ a mám 5 ročného syna. Čiže je to normálne, je krásny, zdravý . Počas tehotenstva len ťa musia sledovať a v mojom prípade som mala zvýšenú dávku tabletiek. Ináč všetko v pohode. Žiadne stresy. ŠŽ nie je prekážkou. Aj ja som žila 12 rokov v strese, že kvôli ŠŽ nemôžem mať druhé dieťa a bol to omyl.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Dakujeme za povzbudenie,je mam tiez znizenu cinnost SZ,ala k tomu aj trocha vyssi prolaktin,planujeme tehotenstvo,dufam,ze sa podari
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Wayan
pokiaľ si sledovaná na zníženú činnosť ŠŽ, potom ŠŽ neprekáža v otehotnení.
0 0
lukacka lukacka

lukacka je offline (nepripojený) lukacka

Prajem pekný večer všetkým.
Liečim sa na hypo.... už 16 rokov a momentálne čakám svoje druhé dieťatko.
Pokiaľ nemusia žľazu odstrániť celú, príp.nemá žiadne zhubné príznaky, tak sa pri tabletkách žije ako hocijakému inému zdravému človeku.
Tabletky totiž nahrádzajú jej činnosť, takže pokiaľ sa berú pravidelne a kontroly sa robia aspoň raz za rok, tak až na raňajší rituál s braním tabletky človek nepociťuje žiadny rozdiel.
Škoda,že poniektorí nemajú šťastie na ošetr.lekárov, ktorí ich o všetkom riadne informujú.
Týmto pozdravujem MUDr.Orlovskú
0 0
karaa1 karaa1

karaa1 je offline (nepripojený) karaa1

Prosim vas, poradte mi dobreho endokrinologa v BA.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

karaa1 Pozri príspevok
Prosim vas, poradte mi dobreho endokrinologa v BA.
.
Na Heydukovej je Doc. Podoba, ale neviem či sa dá k nemu dostať, lebo má veľa onko pacientov. Ale aj jeho žena robí Mudr. Podobová myslím, že bola na Tehelnej.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať