Zavrieť

Porady

Kaderníctvo

Dobrý deň,

rád by som začal podnikať na živnosť. Mám v pláne zariadiť kaderníctvo
a prenajímať ho. Nie som si istý aký druh živnosti si mám zriadiť. Som v
prenajatých priestoroch a "zamestnanci" budú pracovať tiež na živnosť.
Tiež som si nie istý aká prax je potrebná na túto činnosť.

Ďakujem
Usporiadat
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Živnostenský zákon uvádza, že podmienkou pre získanie ŽL na prácu kaderníka sú okrem požadovaného vzdelania 3 roky praxe. Ja som však Tvoju otázku pochopila tak, že nechceš pracovať ako kaderník, ale budeš vystupovať len ako majiteľ kaderníckeho salónu a tí, ktorí budú pracovať, Ti budú svoje výkony fakturovať. Doporučujem preštudovať živn. zákon, resp. prvotné informácie získať na Okresnom úrade.
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

Ďakujem za tvoju radu.

Zo živnostenského zákona som si prečítal druhy živností (remeselné, viazané,
voľné + ich obsah) ale nijako sa mi nepodarilo identifikovať o aký druh by išlo v
mojom prípade.

Bolo mi povedané, že v prevádzke-kaderníctva stačí jedna osoba, kt. má 3 ročnú prax. Nie som si istý či je to pravda, pretože ak tam napríklad pracujú 4 osoby a každá má živnosť mala by mať 3 ročnú prax každá. To by mohol byť v mojom prípade problém, pretože dievčatá ktoré by chceli u mňa pracovať práve končia
strednú obornú školu s kaderníckim zameraním. Rád by som sa teda dozvedel ako je to s tou praxou naozaj.

Ďakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Obchod
Ďakujem za tvoju radu.

Zo živnostenského zákona som si prečítal druhy živností (remeselné, viazané,
voľné + ich obsah) ale nijako sa mi nepodarilo identifikovať o aký druh by išlo v
mojom prípade.

Bolo mi povedané, že v prevádzke-kaderníctva stačí jedna osoba, kt. má 3 ročnú prax. Nie som si istý či je to pravda, pretože ak tam napríklad pracujú 4 osoby a každá má živnosť mala by mať 3 ročnú prax každá. To by mohol byť v mojom prípade problém, pretože dievčatá ktoré by chceli u mňa pracovať práve končia
strednú obornú školu s kaderníckim zameraním. Rád by som sa teda dozvedel ako je to s tou praxou naozaj.

Ďakujem
K tvojej činnosti potrebuješ 1 osobu - pracovnoprávny vzťah musí byť - tá bude odborným garantom a tie ostetné čo robia u Teba na živnosť - to nech ťa netrápi, ak majú ŽL je to ich záležitosť...:p
ak nemajú živnosti a ešte doštudovávajú - tak utekaj na úrad práce a určite vybavíš zamestnanie absolventiek sú tam príspevky, dokonca som mala jednu kaderníčku a tá mala refundované mzdy až 1 rok. Čiže budú u Teba pracovať a ÚP Ti preplatí ich mzdy.... super! - len to musíš pozisťovať...
Naposledy upravil sway : 27.02.05 at 16:33
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

Pre sway:

Z tvoje odpovede som usúdil, že máš s týmto druho podnikania skúsenosti.
Ak by si si našiel čas mal by som pár konkrétnych otázok.
Naposledy upravil Obchod : 27.02.05 at 16:54 Dôvod: upresnenie
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Obchod
Pre sway:

Z tvoje odpovede som usúdil, že máš s týmto druho podnikania skúsenosti.
Ak by si si našiel čas mal by som pár konkrétnych otázok.
kľudne sa pýtaj, ak bude čas rada pomôžem...:p
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

Pre sway

OK, rád by som sa teda opýtal: (pre začiatok také všeobecné keďže začínam )
Čo presne máš uvedené v živnosti ako druh podnikania a čo podľa
teba bol najväčší problém pri otváraní tvojho salónu.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Obchod
Pre sway

OK, rád by som sa teda opýtal: (pre začiatok také všeobecné keďže začínam )
Čo presne máš uvedené v živnosti ako druh podnikania a čo podľa
teba bol najväčší problém pri otváraní tvojho salónu.
To teda berieš ozaj od Adama... , v živnosti kadernícke a kozmetické služby, problém? - ko sa to vezme, miesto - aby to išlo, prenájom, pracovníci..., - nerobím to ja, moja kamoška - ja jej robím ekonóma a poradcu...., už si začal, albo len rozmýšlaš?:p ? - ak nie, tak aj Ty si môžeš požiadať o príspevok z úradu práce ak si nezamestnaný - evidovaný na ÚP, uspeješ!, napíš o čo Ti presne ide....
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

Pre sway:

Adam bez skúseností.. Ešte som nezačal. Mám vybavených len pár základných
vecí - prisľúbené priestory, vybavenie a pracovníkov (vyššie som sa zmienil že ešte študujú, radila si mi brať ich ako zamestnancov a požiadať ÚP o príspevok, len mať zamestnancov je myslím zložitejšie ??) Viem aj o príspevku pre živnostníkov, kt. poskytuje ÚP ale pracujem a niesom si istý či by mi ho dali. Prečítal som si náležitosti týkajúce sa živnosti a mám aj pár známich živnostníkov, možno pomôžu.
Nemám len dobrý pocit z účtovníctva a tých "náležitostí" kt. sa objavia.

Mrkni či uvažujem dobre - dohodnem sa s kaderníčkou, kt. má potrebnú prax aby vystupovala v mojom kaderníctve ako garant (na papiery) a zamestnám tam absolventov ako živnostníkov. Viem že na zamestnacov by som dostal príspevok od ÚP ale neviem či by to nebolo moc zložité, keďže začínam.

Píšeš, že robíš pre kamošku poradcu ?? Sú nejaký poradcovia okrem Vás "webangels" s ktorímy by som sa mohol stretnúť osobne a prebrať tento môj zámer ? Napr. na ÚP ?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

"webangels"

veeeeeeeeeeeľmi dobré, .....
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Obchod
Pre sway:

Píšeš, že robíš pre kamošku poradcu ?? Sú nejaký poradcovia okrem Vás "webangels" s ktorímy by som sa mohol stretnúť osobne a prebrať tento môj zámer ? Napr. na ÚP ?
bolo by však treba napísať mesto, z ktorého pochádzate ...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
adam
"webangels"

veeeeeeeeeeeľmi dobré, .....
...........sa ti smeje.... - skúšame poradiť..., no né? hihihi
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

ona mala na mysli tých "webangels" myslela to dobre
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

dobrý deň,

okres je LM
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Obchod
dobrý deň,

okres je LM
ja som dosť ďaleko - TA.

ale takto poradíme čo budeme vedieť.
takže, ten odborný garant musí byť u teba v hlavnom prac.pomere, stačí na 3 hodiny... o tom tu bola dlhá debata - vyhľadaj si pod vyhľadávačom daj odborný garant..., ja odporúčam brať si dotácie z ÚP na zamestnancov - refundujú mzdu 12 mesiacov ale pozor musíš ich zamestnávať aspoň 2 roky! Zložité to je len do tej miery, že musíš im odovzdávať mesačne kópie výkazov - mzdových a faktúru 3x. Oni Ti potom poukážu korunky. Nevidím v tom problém, avšak musíš mať niekoho na mzdy - bez toho to nepôjde, tiež odporúčam účtovníčku - kým toho budeš mať málo, nebude to nejako drahé - myslím. určite sa mi ráta, že sa zauímaš a nejdeš bezhlavo do toho - treba odborníka!! - na tom nešetri, lebo prerobíš aj ga....
Tiež môžu robiť u teba na živnosť - ale ak sú ešte len študentky, nik im ju nedá, tak vezia predošlá.

takže zatiaľ toľko. veľa zdaru!
0 0
drozdik drozdik

drozdik je offline (nepripojený) drozdik

este chodim do skoly.
ahoj.ja sa učím za kaderníčku.zadali nám maturitnu tému,urobiť podnikateľský plán.pomaly ho budem mať aj urobený,ale chýba mi segmentácia trhu.ak by ste o niecom vedeli,dajte vediť.potrebovala by som už na príkladoch.Dakujem
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

Pre sway:

Ďakujem za užitočné rady,
uvidím ako ďaleko sa dostanem s týmito informáciami.
Poznáš to nový deň nové problémy ) určite sa ešte ozvem.

s pozdravom
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

Pre drozdík:

Ahoj,
možno si si všimla, že som tu spomínal ten podnikateľský
zámerík, otvoriť si kaderníctvo a zamestnať tam baby,
ktoré práve končia tvoj odbor. Ako by sa ti ako absolventke
pozdávalo niečo také. (myslím skôr tak všeobecný názor napr. v triede)
kritiku vítam

dík
0 0
drozdik drozdik

drozdik je offline (nepripojený) drozdik

este chodim do skoly.
[QUOTE=Obchod]Pre drozdík:

Ahoj,ano vsimla som si.Podla mna to je fajin napad.A kde to ma byt?Mas robit aj ty pdnik.plan? Isla by som do toho,urcite ano.
0 0
Obchod Obchod

Obchod je offline (nepripojený) Obchod

Pre drozdík:
Ahoj,
bude to v LM. Pokiaľ budem spolupracovať s ÚP, tak podnik. plán robiť budem.
Tu na PORADE som dal do vyhľadávača "podnikateľský plán" - našiel som tri odkazy,
sú dobré, úplne stačia na jeho vypracovanie.
0 0
drozdik drozdik

drozdik je offline (nepripojený) drozdik

este chodim do skoly.
ja som hladala cez kadejake vyhladavece,naslo mi nieco,ale potrebovala by som na priklade.viem,co to ma obsahovat,ale nejak to neviem dat dokopy.chyba mi segmentacia trhu a hlavne financny plan.toho sa asi najviac bojim.
o mesiac to mam odovzdat.ak by si nieco nasiel,poslal by si mi to? tak diki.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať