Zavrieť

Porady

vypĺňanie nového daňového priznania k DPH

ahojte, keďže sa Daňovému riaditeľstvu podarilo vykúzliť nové daňové priznanie k DPH a po naštudovaní jedného zavesili na stránku nové, tak by sme sa mohli povenovať novinkám, ktoré nám pripravili.

máte niekto naštudované čo a ako s novým priznaním od budúceho mesiaca?

ešte nemám celkom naštudované poučenie, ale viem že oprava ZD sa už nebude vykazovať na separátnych riadkoch - konečne - budú tam preddavky (§78a) ... a čo ešte? Nemáte to niekto náhodou pekne usporiadané a nechcete pomôcť upratať si to aj ostatným?

vopred veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Súhlasím, ale ak sa údaje využívajú na nejaké štatistické sledovania (tie nejak nemusím), tak mali byť aj riadky 9-12 rozčlenené. Pretože potom údaj na "výstupe" nie je celkove presný podľa jednotlivých sadzieb dane. Osobne by mi stačilo jednoduché členenie "výstup" / "vstup" s evidenciou podrobných záznamov podľa § 70 zák. o DPH. Aspoň by sa eliminovali rôzne chyby pri vypĺňaní DP .
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Priority štatistického zisťovania vychádzajúcich z údajov uvádzaných v daňovom priznaní neurčujú daňové subjekty.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
To je práve chyba. Malo by sa vychádzať aj z ich poznatkov. Ale ani v mnohých ostatných "veciach" sa nepočúva hlas z ľudu. Potom niektoré "veci" vyzerajú naozaj diletantsky.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ale z DP DPH sa robia "národné zisťovania" pre "makro" účely.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Sorry, na makrá som zabudol..
0 0
morgov morgov

morgov je offline (nepripojený) morgov

Podľa mňa je nové DPH tlačivo zbabrané a oveľa neprehľadnejšie ako to platné do 30.9.2007. Rád by som vedel, aký je rozdiel medzi riadkami 18 a 19 a riadkami 20 a 21, z poučenia sa to nedozviete. Budete vidieť ako to zbabrajú programátori soft. firiem.
Neviem, čo mysleli na min. keď napísali do priznania z toho: podľa § 51 ods.1 písm a/ zákona,
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
morgov Pozri príspevok
Podľa mňa je nové DPH tlačivo zbabrané a oveľa neprehľadnejšie ako to platné do 30.9.2007. Rád by som vedel, aký je rozdiel medzi riadkami 18 a 19 a riadkami 20 a 21, z poučenia sa to nedozviete. Budete vidieť ako to zbabrajú programátori soft. firiem.
Neviem, čo mysleli na min. keď napísali do priznania z toho: podľa § 51 ods.1 písm a/ zákona,
Práve naopak, konečne je tlačivo prehľadné: všetky zdaniteľné plnenia za sebou, celý odpočet za sebou - žiadne "skákačky"
Rozdiel medzi riadkami 18 a 19 a 20 a 21 je v poučení, pozri príspevok =12:
Poznámka: Údaj v riadku 18 nie je súčtom riadkov 20 a 22 a údaj v riadku 19 nie je súčtom riadkov 21 a 23.
§ 51 ods. 1 písm. a) - uvedieš DPH len tuzemské nákupy, d) uvedieš DPH zaplatenú pri dovoze.
0 0
morgov morgov

morgov je offline (nepripojený) morgov

Nie nesúhlasím s tebou Rozálka, nie je to prehľadné, už len pre to, že evidencia zložená z rôznych odpočtov, ktorá musí byť vedená v zostavách je ťažko skontrolovateľná na jednu sumu napr. v riadku 19 pri niekoľko stovák čísel, je tam proste v jednom riadku guláš.

v jednom riadku je samozdanenie, nákupy v tuzemsku, dobropisy, ročné vysporiadanie, koeficient,
len tak mimochodom, na čo komu je, koľko DPH je z nákupov v tuzemsku ? riadok 21,
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pre štatistické účely (pozri príspevok 21)
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

ekopo Pozri príspevok
Vie mi niekto povedať, prečo r. 09 - 10., a r. 11 -12 v daňovom priznaní DPH nie je rozdelený na 10 a 19 %?
pri r. 9 a 10 neni z čoho urobiť 10% daň si myslím lebo to sú služby pri ktorých je vždy 19
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Milí ľudia, prosím Vás pekne, tak si to konečne zrekapitulujme. Riadok 18,19,20,21,22,23.

- zaplatená daň v tuzemsku ( obdobný § 49 ods.2 písm.a) sa v novom tlačive uvedie do r.20 - 10% ,21 - 19% § 51 ods.1 písm.a) ???
- odpočet z nadobud.tovaru podľa § 11 sa uvedie do r.18,19 ???
- daň zaplatená pri dovoze tovaru sa uvedie do r.22,23 ???

Prosím poraďte.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
domacnost Pozri príspevok
Milí ľudia, prosím Vás pekne, tak si to konečne zrekapitulujme. Riadok 18,19,20,21,22,23.

- zaplatená daň v tuzemsku ( obdobný § 49 ods.2 písm.a) sa v novom tlačive uvedie do r.20 - 10% ,21 - 19% § 51 ods.1 písm.a) ???
- odpočet z nadobud.tovaru podľa § 11 sa uvedie do r.18,19 ???
- daň zaplatená pri dovoze tovaru sa uvedie do r.22,23 ???

Prosím poraďte.
Riadky 20,21 -správne
Riadky 22,23 -správne
Riadky 18,19 = celý súčet nároku na odpočet, teda zahŕňajú súčty riadkov 20-23 navýšené o r. 6+8+10+12, ak je nárok na plný odpočet .
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, aj ja sa pripájam k otázkam. S pomocou porady som sa snažila vypísať nové tlačivo a ešte k tomu 1x účtujem DF za tovar z ČR. Ak by mal niekto trošku času, nehodíte očkom či som to nedomrvila.
VF: bez DPH 15.694 + 19% DPH 2.982
DF: bez DPH 69.564 + 19% DPH 13.217
DF z ČR: bez DPH 6.576 + 19% DPH 1.250
a tlačivo som vyplnila takto:
r.03/15.694, r.04/2.982, r.07/6.576, r.08/1.250, r.17/4.232, r.19/-18.637,r.21/17.387, r.29/-14.405
Myslíte, že to mám dobre. Ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
seda Pozri príspevok
Dobrý deň, aj ja sa pripájam k otázkam. S pomocou porady som sa snažila vypísať nové tlačivo a ešte k tomu 1x účtujem DF za tovar z ČR. Ak by mal niekto trošku času, nehodíte očkom či som to nedomrvila.
VF: bez DPH 15.694 + 19% DPH 2.982
DF: bez DPH 69.564 + 19% DPH 13.217
DF z ČR: bez DPH 6.576 + 19% DPH 1.250
a tlačivo som vyplnila takto:
r.03/15.694, r.04/2.982, r.07/6.576, r.08/1.250, r.17/4.232, r.19/-18.637,r.21/17.387, r.29/-14.405
Myslíte, že to mám dobre. Ďakujem
r. 19 14467
r. 21 13217
r. 29 -10235
Naposledy upravil Rozalka : 15.11.07 at 09:39 Dôvod: predchádzajúce riadky sú správne
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem veľmi pekne, systém som pochopila, ale počty mi nejdú, asi by som sa mala vrátiť do ZŠ.
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Rozalka Pozri príspevok
r. 19 14467
r. 21 13217
r. 29 -10235
Súhlasím s Rozalkou.
0 0
Veronia Veronia

Veronia je offline (nepripojený) Veronia

chcela by som sa opýtať. ak prepravujeme zamestnancov z materskej firmy na letisko mimo Slovensko, a potom fakturujeme materskej firme náklady za taxi, aký je postup? do ktoreho riadku daň. priznania to patrí?
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

aj ja sa pridam s otazkou a zaroven odpovedou tak, ako to vidim ja - prosim opravte ma, ak to nie je spravne:

r. 20 a 21 ma obsahovat len odpocty podla §51, ods. 1 pism. a/ - tzn. iba plne odpocty.

kedze mam na vstupe vacsinou koeficientove odpocty (§50), neuvediem ich na riadku 20 a 21, ale iba na 18 a 19

...takto budem mat riadky 20 a 21 skoro prazdne...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ucetni_fantozzi Pozri príspevok
aj ja sa pridam s otazkou a zaroven odpovedou tak, ako to vidim ja - prosim opravte ma, ak to nie je spravne:

r. 20 a 21 ma obsahovat len odpocty podla §51, ods. 1 pism. a/ - tzn. iba plne odpocty.

kedze mam na vstupe vacsinou koeficientove odpocty (§50), neuvediem ich na riadku 20 a 21, ale iba na 18 a 19

...takto budem mat riadky 20 a 21 skoro prazdne...
V riadkoch 20 a 21 treba uviesť sumy odpočtu po úprave o koeficient, ak nemáš nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iČŠ, dodanenie podľa § 69 alebo dovoz, potom v r. 18 a 19 budú identické údaje s r. 20 a 21, dopĺňam: po prečítaní ďalších príspevkov nie som o tom presvedčená, že budú údaje identické. Mýlim sa, ale nemýlim iných.
Naposledy upravil Rozalka : 24.11.07 at 09:14
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

nie, nie, nie - nepochopila si ma. pisal som, ze podla tlaciva ma by na riadkoch 20 a 21 iba dan >>>podla §51 ods. 1 pism. a/<<< a to je dan, ktora je v kategorii plneho odpoctu (koeficientovy odpocet je v §50). preto sa na prvy pohlad moze zdat, ze sem sa nemaju uviest sumy DPH, ktore sa odpocitavaju koeficientom.

za uplynulych 5 minut som si ale znovu precital ustanovenie §49, ods. 2, ktore hovori, ze "platitel moze odpocitat... dan z tovarov a sluzieb, ktore pouzije na ucely svojho podnikania... s vynimkou podla odsekov 3 a 7". Vychadzajuc z tohoto, ako aj odseku 4 tohto § korigujem svoj nazor - §49 ods. 2, pism. a/ nevylucuje §49 ods. 4 - tzn. na riadkoch 20 a 21 sa uvedu aj sumy odpocitavane koeficientom.

je to co som tu napisal pochopitelne???... ;-)))
0 0
Načítať ďalšie