Zavrieť

Porady

vypĺňanie nového daňového priznania k DPH

ahojte, keďže sa Daňovému riaditeľstvu podarilo vykúzliť nové daňové priznanie k DPH a po naštudovaní jedného zavesili na stránku nové, tak by sme sa mohli povenovať novinkám, ktoré nám pripravili.

máte niekto naštudované čo a ako s novým priznaním od budúceho mesiaca?

ešte nemám celkom naštudované poučenie, ale viem že oprava ZD sa už nebude vykazovať na separátnych riadkoch - konečne - budú tam preddavky (§78a) ... a čo ešte? Nemáte to niekto náhodou pekne usporiadané a nechcete pomôcť upratať si to aj ostatným?

vopred veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Chcem sa spýtať či r.13 je súčtom riadkov 14 a 15, lebo
mi vychádza, že nie, lebo ja mám oslobodenie podľa §
31,33,38 takže mám vyplnený len riadok 13 a riadky 14
a 15 prázdne.
Prosím poradiť.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

skvrnka Pozri príspevok
Chcem sa spýtať či r.13 je súčtom riadkov 14 a 15, lebo
mi vychádza, že nie, lebo ja mám oslobodenie podľa §
31,33,38 takže mám vyplnený len riadok 13 a riadky 14
a 15 prázdne.
Prosím poradiť.
Riadok 13 NIE JE súčtom riadkov 14 a 15
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ugo (Fantozzi), uvádza sa len tá daň, na ktorú je nárok, teda až po upravení (pozri príspevok 12)
0 0
zienka zienka

zienka je offline (nepripojený) zienka

Môžem mať aj ja dotaz?

V DP mi v riadku 19 vychádza plusova suma, len ako ju tam napisat, ked je tam predpisane minusove znamienko?
Mám ho prepísať na plusové? alebo mám dať plus pred sumou?
Prosím poraďte.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
zienka Pozri príspevok
Môžem mať aj ja dotaz?

V DP mi v riadku 19 vychádza plusova suma, len ako ju tam napisat, ked je tam predpisane minusove znamienko?
Mám ho prepísať na plusové? alebo mám dať plus pred sumou?
Prosím poraďte.
a to pred prvú číslicu.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Dostávam faktúry za uskutočnené prepravy od zahraničných prepravcov z EÚ, čiže si ich zdaňujem v SR - služby pri ktorých príjemca platí daň podľa §69 ods.4 faktúry samozdaním v r.09 a r.10

Daň z riadku 10 uplatním na odpočet v r.19 spolu s ostatnými faktúrami zo SR. ....?

Ale nie je mi celkom jasný r.20 a 21 - mám túto daň z r.10 uviesť aj do r.21 ?

Čo všetko sa uvádza do r.21
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Jajina Pozri príspevok
Dostávam faktúry za uskutočnené prepravy od zahraničných prepravcov z EÚ, čiže si ich zdaňujem v SR - služby pri ktorých príjemca platí daň podľa §69 ods.4 faktúry samozdaním v r.09 a r.10

Daň z riadku 10 uplatním na odpočet v r.19 spolu s ostatnými faktúrami zo SR. ....?

Ale nie je mi celkom jasný r.20 a 21 - mám túto daň z r.10 uviesť aj do r.21 ?

Čo všetko sa uvádza do r.21
Na r. 19 uplatníte nárok zo všetkých vstupných Fa (dovoz, nadobudnutie, služba -samozdanenie a všetky tuzemské)
na r, 21 len tuzemské(keˇd vám niekto fakturoval slovensku DPH pod slovenským Ič DPH)
No a na r.23 len dovoz=JCD
Takže rozdiel medzi r.19 a riadkami 21 a23 je samozdanenie(služba tovar)
Na všetkých týchto riadkoch sa uvádzaju len hodnoty dane pri ktorých je plný nárok na odpočet plus alikvotna časť dane prepočítaná koeficientom ak používate koeficient.




Tuto ešte treba dodať, že na r. 20 a 21 nepôjdu slovenské ŤP a DP, lebo tie sa riadia § 53 a v DP na týchto riadkoch chcú len daň podľa § 51/1/a.
Tieto DP a ŤP budú len na r. 18 a 19.
http://www.porada.sk/t65818-p2-tarchopis.html
Naposledy upravil ALBO : 28.11.07 at 06:40
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

ahoj poraďáci, neviete do ktorého riadku na novom DP treba dať oslobodený výstup?je to tých 5,-Sk poplatok za recepty v lekárni. Díky
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

JM1968 Pozri príspevok
ahoj poraďáci, neviete do ktorého riadku na novom DP treba dať oslobodený výstup?je to tých 5,-Sk poplatok za recepty v lekárni. Díky
oslobodené služby sú na r. 13
0 0
zuzugali zuzugali

zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

Prosím Vás, nemáte náhodu vedomosť o nejakom metodickom pokyne alebo usmernení pre vypĺňanie priznania DPH platného od 10/2007. Samozrejme okrem poučenia k priznaniu. Dakujem.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

díky
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

ALBO Pozri príspevok
Na r. 19 uplatníte nárok zo všetkých vstupných Fa (dovoz, nadobudnutie, služba -samozdanenie a všetky tuzemské)
na r, 21 len tuzemské(keˇd vám niekto fakturoval slovensku DPH pod slovenským Ič DPH)
No a na r.23 len dovoz=JCD
Takže rozdiel medzi r.19 a riadkami 21 a23 je samozdanenie(služba tovar)
Na všetkých týchto riadkoch sa uvádzaju len hodnoty dane pri ktorých je plný nárok na odpočet plus alikvotna časť dane prepočítaná koeficientom ak používate koeficient.
Chcem sa spýtať:
zjednodušene: ak mám 1 tuzemsku fa v r. 19 9 500,- Sk- po kráteni
10 000,- Sk je plné Dph

čo dám do r. 21 ??? 9500,- alebo 10 000,-

z citovaného rozumiem krátenú sumu.
Ak si prečítam §51,1a, ktorý sa odvoláva na § 49, 2a

Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň:
a/voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané.

z toho mi vyplýva suma z evidencie nekrátená. Vysvetľujem si to správne?
/ alebo je to nepodstatné ? /
0 0
muti muti

muti je offline (nepripojený) muti

Prvý raz som vyplnila priznanie na internete a vypísalo mi logickú chybu. Prišla som na to , že po výstupe z učtovníctva mi daň na riadku 4 nevychádza na 19% . je to ccc o 100.- Sk menej. Čo s tým? Díky za radu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
muti Pozri príspevok
Prvý raz som vyplnila priznanie na internete a vypísalo mi logickú chybu. Prišla som na to , že po výstupe z učtovníctva mi daň na riadku 4 nevychádza na 19% . je to ccc o 100.- Sk menej. Čo s tým? Díky za radu.
Chyba je asi niekde v zaúčtovaní dokladov, odporúčam pohľadať, kde DPH nezodpovedá základu dane.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
azla Pozri príspevok
Chcem sa spýtať:
Ak si prečítam §51,1a, ktorý sa odvoláva na § 49, 2a

Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň:
a/voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané.

z toho mi vyplýva suma z evidencie nekrátená. Vysvetľujem si to správne?
/ alebo je to nepodstatné ? /
V pokynoch sa píše, že v r. 20 až 23 sa uvedie "výška odpočítateľnej dane" a nie "predbežne odpočítaná daň"
Ja to chápem tak, že sa uvedie už upravená a nie nekrátená. Ak sa mýlim, opravte ma.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím prosím kto mi pomôže?
Chcem sa spýtať či robim dobre.....
1) zrealizujem prepravu tovaru k SK do D pre platiteľa dane v SK za 40000 Sk bez DPH.
2) zrealizujem prepravu zo Slovinska do Čiernej nad Tisou pre platiteľa dane v SK za 30000 Sk.
3) dostanem zaplatenú faktúru od slovenského platiteľa tých 40000 Sk.
To všetko sa konalo v mesiaci 10/2007.
Do výkazu dám
1) riadok 3 / 40000 Sk a riadok 4 / 7600 Sk
2) riadok 15 / 30000 Sk
3) ???
Neviem s tým bodom 3. Ak dostanem zaplatenú faktúru za službu, ktorú som vykonala ; uplatňujem vo výkaze odpočet DPH alebo iba v peňažnom denníku rozpisujem základ dane a daň????

Prosím pomôžte mi......ďakujem....
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím prosím kto mi pomôže?
Chcem sa spýtať či robim dobre.....
1) zrealizujem prepravu tovaru k SK do D pre platiteľa dane v SK za 40000 Sk bez DPH.
2) zrealizujem prepravu zo Slovinska do Čiernej nad Tisou pre platiteľa dane v SK za 30000 Sk - tovar je zaclený - vývoz tretia krajina
3) dostanem zaplatenú faktúru od slovenského platiteľa tých 40000 Sk.
To všetko sa konalo v mesiaci 10/2007.
Do výkazu dám
1) riadok 3 / 40000 Sk a riadok 4 / 7600 Sk
2) riadok 15 / 30000 Sk
3) ???
Neviem s tým bodom 3. Ak dostanem zaplatenú faktúru za službu, ktorú som vykonala ; uplatňujem v mesačnom výkaze odpočet DPH alebo iba v peňažnom denníku rozpisujem základ dane a daň????

Prosím pomôžte mi......ďakujem....
0 0
dubacik dubacik

dubacik je offline (nepripojený) dubacik

Pri vyplnani DP-DPH mi tiez vypisalo logicku chybu.
Problem je v tom, ze pri predaji registracna pokladnica zaokruhluje DPH a pri mnozstve predaja za mesiac sa to nazbiera a mam rozdiel medzi DPH na uzavierke ERP a skutocne vypocitanou podla sadzieb 10% a 19% (len okolo 5 - 10Sk).
Otazka teraz znie, aku sumu DPH mam uvadzat v riadkoch 06-08, skutocnu podla uzavierky ERP (a tym mat logicku chybu pri vyplnani DP) alebo ju mam rucne vypocitat (a tym zase mat rozdiel medzi danovym priznanim a vystupom z ERP)?
Dakujem za pomoc.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

zuzugali Pozri príspevok
Prosím Vás, nemáte náhodu vedomosť o nejakom metodickom pokyne alebo usmernení pre vypĺňanie priznania DPH platného od 10/2007. Samozrejme okrem poučenia k priznaniu. Dakujem.
Informácia k novému tlačivu DPH


Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty




Daňové riaditeľstvo SR pracovisko Trnava, oddelenie metodiky daní a služieb dáva do pozornosti Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 1. septembra 2007, číslo MF/19376/2007-73, ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty s účinnosťou od 1.10.2007


Vypĺňanie daňového priznania sa riadi podľa Poučenia na vyplnenie daňového priznania k dani z pridanej hodnoty.

Upozornenie

V prípade, že platiteľ dane vykazuje v zdaňovacom období opravu základu dane podľa § 25 zákona o DPH alebo opravu odpočítanej dane podľa § 53 zákona o DPH, rozdiel pôvodného a opraveného základu dane vykazuje podľa druhu zdaniteľného obchodu.
Vyplňovanie jednotlivých riadkov daňového priznania:

? v riadku 13, 14 sa zahŕňajú aj prípadné opravy základu dane.

Účelom tohto postupu je zabezpečiť porovnateľnosť údajov z riadku 14 so súhrnným výkazom,

? riadky 18 a 19 obsahujú údaje o prípadných opravách odpočítanej dane,

? riadky 20,21,22,23 sú len vybrané údaje z riadkov 18 a19 a neodporúčame v týchto riadkoch uvádzať opravy odpočítanej dane.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
andrea Pozri príspevok
Prosím prosím kto mi pomôže?
Chcem sa spýtať či robim dobre.....
1) zrealizujem prepravu tovaru k SK do D pre platiteľa dane v SK za 40000 Sk bez DPH.
2) zrealizujem prepravu zo Slovinska do Čiernej nad Tisou pre platiteľa dane v SK za 30000 Sk - tovar je zaclený - vývoz tretia krajina
3) dostanem zaplatenú faktúru od slovenského platiteľa tých 40000 Sk.
To všetko sa konalo v mesiaci 10/2007.
Do výkazu dám
1) riadok 3 / 40000 Sk a riadok 4 / 7600 Sk
2) riadok 15 / 30000 Sk
3) ???
Neviem s tým bodom 3. Ak dostanem zaplatenú faktúru za službu, ktorú som vykonala ; uplatňujem v mesačnom výkaze odpočet DPH alebo iba v peňažnom denníku rozpisujem základ dane a daň????

Prosím pomôžte mi......ďakujem....
Vyjadrite sa niekto prosímmmmmm.............
0 0
Načítať ďalšie