Zavrieť

Porady

registrácia daňovníka

Prosím vás neviete mi poradiť ako vyplniť prihlášku k registrácii daňovníka - PO, príp. mi poslať vzor vyplnenej prihlášky? ďakujem
Usporiadat
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

ďakujem veľmi pekne, veľmi si mi pomohla....
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

ešte jedna otázka: musí byť podpis konateľa overený?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nemusí byť overený.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ešte jedna otázočka, v prílohe č. 1 pri zastupovaní v daňovom konaní je rozsah splnomocnenia, čo tam mám uviesť?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zastupovanie v daňovom konaní vyplňuješ len v prípade, ak by bol niekto iný splnomocnený zastupovaním firmy ako je konateľ. Na zastupovanie v daňovom konaní by si musela mať aj overenú plnú moc a rozsah splnomocnenia.
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Prosím Vás, kde nájdem na www.drsr.sk tlačivo na registráciu PO? ďakujem
0 0
Juraj.b13 Juraj.b13

Juraj.b13 je offline (nepripojený) Juraj.b13

Prosím Vás, ako sa v prílohe 2.1 - PREDMET ČINNOSTI 58 vypĺňa pole "kód"?

Môžem prílohu 1 úplne vynechať z registrácie, alebo sa odovzdávajú všetky prílohy a niektorú nechám jednoducho nevyplnenú?

Ďakujem!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Juraj.b13 Pozri príspevok
Prosím Vás, ako sa v prílohe 2.1 - PREDMET ČINNOSTI 58 vypĺňa pole "kód"?

Môžem prílohu 1 úplne vynechať z registrácie, alebo sa odovzdávajú všetky prílohy a niektorú nechám jednoducho nevyplnenú?

Ďakujem!
Precitaj si tuto temu celu, mas tam vypisaný postup, skoro celý bod po bode i ake prilohy treba, trosku si treba i prelistovat temy a pohladat , nakolko sa uz len velmi malo vyskytuju taketo otazky, uctovnik, alebo zakladatel PO by to mal ovladat.A pokial nahodou nieco na 100 % nevies, na DU Ti pri vyplňovaní ochotne poradia, len musis mat so sebou ak si SZCO, živnostenke listy alebo list, ak si PO tak vypis z obchodneho registra, zalozenie BU.
0 0
Juraj.b13 Juraj.b13

Juraj.b13 je offline (nepripojený) Juraj.b13

A prave pre to, aby som to ovladal, sa ako zakladatel PO na tieto otazky pytam, napriek tomu, ze su malo vyskytujuce sa Chcem predist opakovanemu vypisovaniu tlaciva na mieste a odpoved na moju otazku ohladne toho, ci sa prikladaju a cisluju aj nevyplnene prilohy, som skutocne nenasiel.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Juraj.b13 Pozri príspevok
A prave pre to, aby som to ovladal, sa ako zakladatel PO na tieto otazky pytam, napriek tomu, ze su malo vyskytujuce sa Chcem predist opakovanemu vypisovaniu tlaciva na mieste a odpoved na moju otazku ohladne toho, ci sa prikladaju a cisluju aj nevyplnene prilohy, som skutocne nenasiel.
Ja ked registrujem PO nas DU mi nevyplnene prilohy nezapocitava a neprikladam ich tam, i ked podla spravnosti podla mna by mali byt prilozene i prazdne strany, ked uz raz vydali taketo tlacivo, ale toto hovorim zo svojej skusenosti, ze pri registracii mi DU berie len vyplnene prilohy a potom sa udava len pocet skutocne vyplnenych priloh, dufam, ze som Ti to napisala zrozumitelne, nakolko to tlacivo a pokyny k nemu nepovazujem za najstastnejsie.Hlavne tie pokyny.
0 0
Juraj.b13 Juraj.b13

Juraj.b13 je offline (nepripojený) Juraj.b13

Presne tieto informacie som potreboval, dakujem velmi pekne za pomoc! Ani ja ich nepovazujem za najstastnejsie

Niektori ludia na Porade vyplnaju kody podnikatelskych cinnosti, niektori tvrdia, ze ich doplni danovy urad, ake s tym mate skusenosti Vy? Dakujem!
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ahoj poraďáci, vypĺňam práve Prihlášku k registrácii daňovníka.
Sro zamestnala od 1.3.2011 prvého zamestnanca - konateľa.
Tak sa firma musí zaregistrovať na daň zo závislej činnosti.
Dúfam, že to nerobím neskoro, je nejaká lehota?? Dátum 1.3.2011 som tam uvidiedla v podstate len na druhej strane v prehlásení.

Stačí to poslať do 8ich dní od zamestnania zamestnanca, alebo som to mala robiť ešte predtým a najprv počkať na odpoved DU???? Dúfam ze nie..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať