Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studenta v roku 2005

Dobry den,


chcela by som sa opytat, ci aj v roku 2005 este existuje dohoda obrigadnickej praci studenta a ake fondy sa tam odvadzaju, pripadne ci je nejako limitovany rizsah hodin. Predpokladam, ze je potrebne ju dolozit potvrdenim zo skoly. A co sa tycka fondov do zdravotnej poistovne, stale plati limit, ze do 3 000,- Sk sa fondy neodvadzaju? Alebo sa mylim? :-) Vdaka.
Usporiadat
terezaka terezaka

terezaka je offline (nepripojený) terezaka

manželka,matka troch dospelých detí ...viac
Prosím vie mi niekto poradiť,alebo usmerniť, ako má vyzerať vyhlásenie o uplatnení odpočitatelnej položky k DoBPŠ.(kde ho môžem nájsť)Ďakujem a pekný večer.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
terezaka
Prosím vie mi niekto poradiť,alebo usmerniť, ako má vyzerať vyhlásenie o uplatnení odpočitatelnej položky k DoBPŠ.(kde ho môžem nájsť)Ďakujem a pekný večer.
Nárok na odpočitateľnú položku má každý (okrem dôchodcov) a preto k tomu netreba nijaké tlačivo.
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti podľa zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov je tlačivo, a to musí mať zamestnávateľ podpísané,
ak si chce zamestnanec alebo dohodár uplatniť odpočítateľnú položku.

http://www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr...._prijmovFO.pdf

Koho mýlim ? janku6685 ?
Naposledy upravil JanoL : 01.07.05 at 15:50 Dôvod: Doplnenie linku
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
JanoL
Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti podľa zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov je tlačivo, a to musí mať zamestnávateľ podpísané,
ak si chce zamestnanec alebo dohodár uplatniť odpočítateľnú položku.

http://www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr...._prijmovFO.pdf

Koho mýlim ? janku6685 ?
O.K., máš pravdu, že ak podpíše vyhlásenie, nebude musieť robiť si sám daňové priznanie a zároveň mu bude odpočítaná nezdaniteľná časť základu dane. Ak by ale nepodpísal, urobil by si daňové priznanie sám a tam by si položku odpočítal naraz. Daň potom vrátia, pravdepodobne.

Čiže ak ide o to, aby dotyčný neplatil toľko na dani, tak je to to tlačivo. Ale samostatne tlačivo na uplatnenie nie je.

To len polemizujem. V konečnom dôsledku máš pravdu.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Janka, ak chceš uplatniť odpočítateľnú položku 7328,-Sk v bežnom mesiaci, musíš mať podpísané od neho Vyhlásenie, ktoré vo svojom príspevku priložil JanoL.
Ináč máš pravdu, že ak ho nepodpíše, aj tak si môže na konci roka v daňovom priznaní uplatniť na seba celú čiastku odpočítateľnej položky, čiže 87936,-Sk pre rok 2005 a nepotrebuje na to žiadny doklad.
0 0
terezaka terezaka

terezaka je offline (nepripojený) terezaka

manželka,matka troch dospelých detí ...viac
JanoL ďakujem velmi pekne presne to potrebujem a ešte raz pekný večer...
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

juko
Janka, ak chceš uplatniť odpočítateľnú položku 7328,-Sk v bežnom mesiaci, musíš mať podpísané od neho Vyhlásenie, ktoré vo svojom príspevku priložil JanoL.
Ináč máš pravdu, že ak ho nepodpíše, aj tak si môže na konci roka v daňovom priznaní uplatniť na seba celú čiastku odpočítateľnej položky, čiže 87936,-Sk pre rok 2005 a nepotrebuje na to žiadny doklad.
Ešte na doplnenie. V prípade, že ho zamestnanec podpísané nemá a zamestnávateľ mu túto odpočítateľnú položku uplatňuje, dostáva sa do sankcií, z dôvodu neodvádzania preddavku na daň zo závislej činnosti až do momentu ročného vysporiadanie tejto dane u zamestnanca.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

terezaka
Prosím vie mi niekto poradiť,alebo usmerniť, ako má vyzerať vyhlásenie o uplatnení odpočitatelnej položky k DoBPŠ.(kde ho môžem nájsť)Ďakujem a pekný večer.
Dievčatá, to dúfam hovoríte o 2-hárku Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO... , ktoré predáva ŠEVT a pod. firmy? Terezaka ho zrejme nepozná. Ak so mnou súhlasíte, tak Terezaka treba ísť do Ševt-u.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

liba2
Dievčatá, to dúfam hovoríte o 2-hárku Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO... , ktoré predáva ŠEVT a pod. firmy? Terezaka ho zrejme nepozná. Ak so mnou súhlasíte, tak Terezaka treba ísť do Ševt-u.
Hovoríme o vyhlásení, ktoré priložil Janol a je aj na stránke finance.gov.sk.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Toto od Andrej_rv v tlačivách je zjednodušené...
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=6
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

adam
Toto od Andrej_rv v tlačivách je zjednodušené...
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=6
To tlačivo sa nedá otvoriť.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Denda
To tlačivo sa nedá otvoriť.
Teraz som to skúšala a mne to ide.....:-(
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

adam
Teraz som to skúšala a mne to ide.....:-(
ďakujem za tlačivo, nepoznám ho. Mne to tiež nešlo otvoriť, ale treba zadať "otvoriť a opraviť", čosi sa inštaluje a potom to už ide otvoriť.
Naposledy upravil liba2 : 05.07.05 at 08:03
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Pridala som ho z mojich dokumentov, dúfam, že Ti to pôjde.......
Naposledy upravil adam : 03.07.05 at 15:10
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ahojte, chcem sa spytat ohladom DoBPS a DoVP, mozem zobrat studentov aj na DoVP? Je pri DoVP, ak zamestnam 17-rocneho rovnako obmedzenie, ze moze odpracovat polovicu tyzdenneho prac. casu? Ide mi o to, ze by som bola rada, keby robili viac ako 20 hodin tyzdenne. A tiez mi ide o to, ze dnes mi majitel oznamil, ze mam pripravit dohody na zajtra (je nedela) a nemam od nich potvrdenia o navsteve skoly a asi do rana do siedmej ani mat nebudem. Vopred DAKUJEM!
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Tak v takejto forme som ešte vyhlásenie nevidel. Je akceptovateľné pracovníkmi DÚ?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

juko
Tak v takejto forme som ešte vyhlásenie nevidel. Je akceptovateľné pracovníkmi DÚ?
Ja som ho zatiaľ nepoužila, pridal ho andrej_rv, snáď odpovie na otázku. Podľa mňa má všetky náležitosti a je jednoduchšie......
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
To obmedzenie 20 hodín týždenne je myslené v priemere na celú uzavretú zmluvu podľa §227 Dohoda o brigádnickej práci študentov (3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

Ak bude teda mať napr. DOBPŠ podpísanú na 2 týždne a prvý týždeň odpracuje 40 hodín a druhý týždeň 0 hodín, v priemere za dva týždne splnil podmienku uvedeného zákona, že v priemere za dobu práce neodpracoval týždenne viac ako 20 hodín.

Treba mať pri zamestnávaní mladistvých na zreteli aj §224 (3) Zákazy niektorých prác pre ženy a mladistvých platia aj pre práce vykonávané na základe týchto dohôd.

§85 (7) Mladistvý zamestnanec mladší ako 16 rokov má pracovný čas najviac 30 hodín týždenne, aj keď pracuje pre viacerých zamestnávateľov. Mladistvý zamestnanec starší ako 16 rokov má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.

Čiže v zmysle tohoto paragrafu mladistvý zamestnanec môže odpracovať týždenne na DOBPŠ iba 18 a 3/4 hod.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

adam
Ja som ho zatiaľ nepoužila, pridal ho andrej_rv, snáď odpovie na otázku. Podľa mňa má všetky náležitosti a je jednoduchšie......
Náležitosti písomného vyhlásenia sú uvedené v § 36 ods. 6 a 7 ZDP. Tieto údaje obsahuje aj skrátené tlačivo. Nikde v zákone som sa nestretol s požiadavkou, že písomné vyhlásenie sa musí podávať na tlačive s predpísanou formou. Vychádzajúc z uvedeného, nevidím dôvod na jeho neakceptovanie. Náš DÚ zatiaľ nemal námietky (aj keď prístup jednotlivých pracovníkov alebo DÚ môže byť rozdielny).
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

juko
To obmedzenie 20 hodín týždenne je myslené v priemere na celú uzavretú zmluvu podľa §227 Dohoda o brigádnickej práci študentov (3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

Ak bude teda mať napr. DOBPŠ podpísanú na 2 týždne a prvý týždeň odpracuje 40 hodín a druhý týždeň 0 hodín, v priemere za dva týždne splnil podmienku uvedeného zákona, že v priemere za dobu práce neodpracoval týždenne viac ako 20 hodín.

Treba mať pri zamestnávaní mladistvých na zreteli aj §224 (3) Zákazy niektorých prác pre ženy a mladistvých platia aj pre práce vykonávané na základe týchto dohôd.

§85 (7) Mladistvý zamestnanec mladší ako 16 rokov má pracovný čas najviac 30 hodín týždenne, aj keď pracuje pre viacerých zamestnávateľov. Mladistvý zamestnanec starší ako 16 rokov má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.

Čiže v zmysle tohoto paragrafu mladistvý zamestnanec môže odpracovať týždenne na DOBPŠ iba 18 a 3/4 hod.
dakujem velmi pekne, akurat ich idem vystavit. Este ma vcera napadlo, da sa spravit aj DoVP ak nemaju potvrdenie o navsteve skoly, alebo s nimi musim mat DoBPS, ked su studenti?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať