Zavrieť

Porady

DPH- samozdanenie?

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Prišla nám fa. z Rakúska od platcu DPH, fa. je vystavená bez DPH. My sme plátcovia DPH. Mám urobiť samozdanie? Pozerala som si príspevky,ale som už celá z toho domotaná a nechcela by som urobiť chybu. Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň všetkým poraďákom.
Usporiadat
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
mám došlú faktúru z čiech za opravu automobilu
faktúru vystavili bez DPH

automobil opravili v čechách
je faktúra vystavená správne?nemala byť vyčíslená DPH??

túto faktúru som pravdepodobne povinná samozdaniť,keďže je vystavená bez DPH áno..?
ja som teraz z toho trošku jeleň
keď bola oprava firemného automobilu vykonaná v čechách, ja si myslím,že miesto zdan.plnenia sú čechy,tzn. na faktúre mala byť aj vyčíslená DPH..
keďže nie je,idem robiť samozdanenie
len teraz som z toho ešte väčší jeleň,lebo neobjavím §,podľa ktorého samozdaňujem
tovar to nie je, služby-miesto zdaniteľného plnenia je tuzemsko § 69 /to sa mňa netýka/
alebo služby oslobodené od DPH /to takžiež nie je tento prípad/
poradíte mi prosím,podľa ktorého § mám samozdaniť??
ďakujem pekne
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte, moze mi niekto prosim vysvetlit princip samozdanovania? som zaciatocnik a toto je moja prva fa zo zahranicia. je to fa za tovar v ceskych korunach... prijala som ju, zadala som sumu bez dph, tak ako je na fakture, prepocitala podla kurzu, a ako typ dph som urcila par.11 par49 a dala zauctovat. ale ako sa mi to prejavi na dph, ked ziadne dph tam nemam? nerozumiem tomu, poradte mi prosiiiiiim
dakuje
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ja som teraz z toho trošku jeleň
keď bola oprava firemného automobilu vykonaná v čechách, ja si myslím,že miesto zdan.plnenia sú čechy,tzn. na faktúre mala byť aj vyčíslená DPH..
keďže nie je,idem robiť samozdanenie
len teraz som z toho ešte väčší jeleň,lebo neobjavím §,podľa ktorého samozdaňujem
tovar to nie je, služby-miesto zdaniteľného plnenia je tuzemsko § 69 /to sa mňa netýka/
alebo služby oslobodené od DPH /to takžiež nie je tento prípad/
poradíte mi prosím,podľa ktorého § mám samozdaniť??
ďakujem pekne

posúvam ďalej
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ja som teraz z toho trošku jeleň
keď bola oprava firemného automobilu vykonaná v čechách, ja si myslím,že miesto zdan.plnenia sú čechy,tzn. na faktúre mala byť aj vyčíslená DPH..
keďže nie je,idem robiť samozdanenie
len teraz som z toho ešte väčší jeleň,lebo neobjavím §,podľa ktorého samozdaňujem
tovar to nie je, služby-miesto zdaniteľného plnenia je tuzemsko § 69 /to sa mňa netýka/
alebo služby oslobodené od DPH /to takžiež nie je tento prípad/
poradíte mi prosím,podľa ktorého § mám samozdaniť??
ďakujem pekne
auto bolo prevezené na územie SR? ak ano ide o samozdanenie par. 16 ods 7 ak sa využíva mot. vozidlo v ČR tak malo ísť s DPH...ale počítam že pôjde o par. 16 ods 7
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
janka.mo Pozri príspevok
ahojte, moze mi niekto prosim vysvetlit princip samozdanovania? som zaciatocnik a toto je moja prva fa zo zahranicia. je to fa za tovar v ceskych korunach... prijala som ju, zadala som sumu bez dph, tak ako je na fakture, prepocitala podla kurzu, a ako typ dph som urcila par.11 par49 a dala zauctovat. ale ako sa mi to prejavi na dph, ked ziadne dph tam nemam? nerozumiem tomu, poradte mi prosiiiiiim
dakuje
ale máte vy si ho vypočítate aj na vstup aj na výstup...suma na faktúre je pre vás základ dane ktorý navýšite o DPH a zahrniete ho na výstup riadky 7,8 a riadok 19 vstup
Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 20.12.07 at 12:33
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať