Zavrieť

Porady

Dotácia s ÚP

sire sire

sire je offline (nepripojený) sire

Čaute, vie mi niekto poradiť. Dočítal som sa v porade, že tú dotáciu s ÚP na začatie podnikania čo mám dostať 68.000,-Sk možem použiť najviac 30.000,-Sk na nákup jednej veci? Ako je to vlastne. V podnikateľskom zámere som uvádzal presné sumi. Bude to problém?
Usporiadat
Miro1969 Miro1969

Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

Takže čo som zistil: Nákup mimo EÚ - možný, Zamestnať sa - možné, osobný účet - po tom čo sa pracovníčky OÚPSVaR informovali mne nepochopiteľne na daňovom úrade- zamietnuté, takže iba podnikateľský účet.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miro1969 Pozri príspevok
Marína, tie podmienky,za akych mozno cerpat dotaciu, ktore som spominal som nasiel tu na porade a boli od VIP poradakov, takze asi nie vsetci vedia co pisu. Naviac nezhoda je aj medzi uradnickami a kontrolormi, tak mi to budu zistovat-sami nevedia. Tak pisem ci tu niekto nieje kto sa v problematike vyzna a nielen pise vlastne nazory.
Musím zastať poraďákov v tomto smere. Nevideli sme tvoju zmluvu o dotácii, takže presne ani nevieme aké máš podmienky. Samozrejme zákon udáva rámcové podmienky, ktoré by sa mali vo všeobecnosti dodržiavať. Ale napríklad som sa stretol už aj s dotáciou na platby poistného. Iný uchádzač zase neuspel pri dotácii, keď do podnikateľského plánu uviedol tie odvody. Takže je to dosť špecifické, a každý prípad je osobitný.
0 0
Miro1969 Miro1969

Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

Akú máte skúsenosť s kontrolou ohľadom dodržania sumy na nákup prostriedkov. Mne bolo povedané, že iba nové a suma sa môže líšiť max. o 2000sk, avšak v dohode o poskytnutí príspevku sa píše:"Zmena jednotkovej ceny položiek podľa predloženej kalkulácie sa nepovažuje za neoprávnený výdavok." Môžu teda trvať na tých 2000 korunách, alebo sa mám držať zmluvy?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miro1969 Pozri príspevok
Akú máte skúsenosť s kontrolou ohľadom dodržania sumy na nákup prostriedkov. Mne bolo povedané, že iba nové a suma sa môže líšiť max. o 2000sk, avšak v dohode o poskytnutí príspevku sa píše:"Zmena jednotkovej ceny položiek podľa predloženej kalkulácie sa nepovažuje za neoprávnený výdavok." Môžu teda trvať na tých 2000 korunách, alebo sa mám držať zmluvy?
Treba sa držať zmluvy.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Chcem len dodať k tým dotáciám Jednoznačne sa treba držať zmluvy. Rozdielne podmienky zmlúv vyplývajú z toho , z akých zdrojov je dotácia poskytnutá. Ak sú prostriedky poskytnuté z fondov EÚ, potom sú zrejme aj tie podmienky prísnejšie. Niektoré dotácie sú poskytované zo štátneho rozpočtu, s EÚ nemajú nič spoločné. Zrejme preto sú také rozdiely v jednotlivých zmluvách.
0 0
Miro1969 Miro1969

Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

Lenže tú zmluvu a tú podmienku 2000 sk mi predložla tá istá osoba. A ona aj rozhoduje či dotáciu dostanem a jej názor má väčšiu váhu, ako názor kontrolórov, čoho som bol svedkom.
0 0
Miro1969 Miro1969

Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

Inak ešte jedna zaujmavosť:Pre výpočet ceny oprávnených nákladov tovaru zakupeneho mimo EÚ sa podľa pracovníčky OÚPSVaR pocita iba jeho nakupna cena+ kurz NB, teda nie postovne, clo a dph.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miro1969 Pozri príspevok
Lenže tú zmluvu a tú podmienku 2000 sk mi predložla tá istá osoba. A ona aj rozhoduje či dotáciu dostanem a jej názor má väčšiu váhu, ako názor kontrolórov, čoho som bol svedkom.
A pri podpise zmluvy o dotácii už vieš, že sa nezmestíš do tých súm, ktoré si tam uviedol?
0 0
Miro1969 Miro1969

Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

Dotáciu už mám schválenú, len počas dvoch rokov čerpania sa ceny menia aj o viac ako 2000sk dolu, a tak cena klesla už aj teraz napr.o 8000sk a podľa toho by som si danú vec nemohol kúpiť.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Miro1969 Pozri príspevok
Lenže tú zmluvu a tú podmienku 2000 sk mi predložla tá istá osoba. A ona aj rozhoduje či dotáciu dostanem a jej názor má väčšiu váhu, ako názor kontrolórov, čoho som bol svedkom.
...pánečku, toto sa zle aj číta, a nie aby človek prišiel do styku s takou osobou. Je absurdné, aby niekto z ÚPSVaR určoval odchýlku ceny v trhovom hospodárstve, kde "zúri" voľná tvorba cien. Vôbec nikto nemôže zaručiť, že si kúpi určitý tovar za rovnakú cenu, ako stál pred rokom, alebo bude stáť za dva roky. A navyše....ceny v podnikateľskom zámere sú predpokladané a nie záväzné, pretože sa nedajú zaručiť ničím a nikým. To by si snáď mohla uvedomiť aj tá osoba, ktorá sa sama rozhodla, že ceny môžu ísť nahor, alebo nadol len v rozpätí dvoch tisícok...absurdné!! Ak to nie je napísané čierne na bielom v zmluve a nevisí tam jej a aj môj podpis, vôbec by som sa tým nezaoberala a čerpala prostriedky v rámci podnikateľského zámeru podľa vlastného uváženia.
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Zdravim, chcel by som sa informovat ako je to s moznostou ziskania dotacie. Docital som sa tu ze ziskat to moze niekto, kto je 4 mesiace v kuse evidovany na urade prace. Ja som tam evidovany vise roka, ako dobrovolne nezamestnany a 8 mesiacov som pracoval v UK. Teraz by som chcel zacal podnikat. Mam sancu ziskat nejaku dotaciu?
Dakujem!!!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Janek22 Pozri príspevok
Zdravim, chcel by som sa informovat ako je to s moznostou ziskania dotacie. Docital som sa tu ze ziskat to moze niekto, kto je 4 mesiace v kuse evidovany na urade prace. Ja som tam evidovany vise roka, ako dobrovolne nezamestnany a 8 mesiacov som pracoval v UK. Teraz by som chcel zacal podnikat. Mam sancu ziskat nejaku dotaciu?
Dakujem!!!
Dotáciu môžeš získať ak si evidovaný ako uchádzač o zamestnanie na ÚPSVaR najmenej 4 mesiace. Ak si dobrovolne nezamestnaný - nie si uchádzač o zamestnanie.

------
Veronika
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Diki za odpoved! Takze aby som sa zaevidoval ako uchadzac a az po 4 mesiacoch zacal s podnikanim, no ci sa mi to ale oplati.... Stale tam su nejake haciky A od coho zavysi vyska ziskanej dotacie??? Ad druhu podnikania, PZ alebo...?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Janek22 Pozri príspevok
Diki za odpoved! Takze aby som sa zaevidoval ako uchadzac a az po 4 mesiacoch zacal s podnikanim, no ci sa mi to ale oplati.... Stale tam su nejake haciky A od coho zavysi vyska ziskanej dotacie??? Ad druhu podnikania, PZ alebo...?
Výška je závislá od regionu, a od toho či si znevýhodnený úchádzač o prácu alebo nie.
0 0
mMarekk mMarekk

mMarekk je offline (nepripojený) mMarekk

caute chcel som sa spytat mam dostat dotaciu a chcel som kupit software a uviedol som cenu 2000 Sk co ak bude stat ten software napr. 1800 Sk v dohode mam napisane toto: Zmena jednotkovej ceny položiek podľa predloženej kalkulácie sa nepovažuje za neoprávnený výdavok. a este jedna vec dokedy treba poslat ozamenie ministerstvu financi? dakujem.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

mMarekk Pozri príspevok
caute chcel som sa spytat mam dostat dotaciu a chcel som kupit software a uviedol som cenu 2000 Sk co ak bude stat ten software napr. 1800 Sk v dohode mam napisane toto: Zmena jednotkovej ceny položiek podľa predloženej kalkulácie sa nepovažuje za neoprávnený výdavok. a este jedna vec dokedy treba poslat ozamenie ministerstvu financi? dakujem.
..takže kľudne môže stáť ten softvér aj 1800,- Sk. Oznámenie ministerstvu treba zaslať po obdržaní dotácie
0 0
mMarekk mMarekk

mMarekk je offline (nepripojený) mMarekk

este nieco na oznameni (pre ministerstvo) je bod - fiškálny rok príjemcu od....... do..... co sa vypisuje do tohto bodu?
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

obdobie prijatia dotácie
0 0
mMarekk mMarekk

mMarekk je offline (nepripojený) mMarekk

mMarekk Pozri príspevok
este nieco na oznameni (pre ministerstvo) je bod - fiškálny rok príjemcu od....... do..... co sa vypisuje do tohto bodu?
niekde som cital ze to netreba vypisovat ale moc sa mi to nezda. nemysli sa tim doba podnikania tie 2 roky?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

smith Pozri príspevok
Dotácia sa má použiť na nákup vybavenia, ktorého cena neprekročí sumu viac ako 30 tisíc. Teda vybavenie, ktoré nie je dlhodobým majetkom a neodpisuje sa, ale jednorázovo sa zaúčtuje do výdavkov. Ak cena je nižšia to nevadí.
Prosím Vás, kde je napísané, že sa má dotácia použiť len na vybavenie do 30 tisís? Pozerám jednu takúto zmluvu z ÚP, ale tam vôbec nie je napísané na čo konkrétne sa to má použiť. A v podnikateľskom zámere má aj PC za 32000.
Kúpila totiž PC za 40 000 a vlani si dala do príjmov a výdavkov len odpis z tohto PC, no a tento rok chce prerušiť odpisovanie - takže keď nedá odpis do VOZD, tak ani tú časť dotácie nemusí dať? Čerpanie dotácie jej končí v VI./08- dovtedy to chce dočerpať. Pravdepodobne už celú nevyčerpanú čiastku musí dať do POZD v r. 2008.
Je to správne? Môže vlastne prerušiť to odpisovanie? Prosím o radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať