Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

vmsux Pozri príspevok

Na zivnostenskom ti staci len 1 spolocenska zmluva a tlacivo. to co si napisal hore je na OR.

To je jedno, ci to overis na matrike, alebo u notara. Matrika ale nezvazuje, notar ano. Spolocenska zmluva musi byt zviazana.
Napriklad matrika v Nitre zviaze.
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Dakujem vam za rychle odpovede!

Takze na zivnostenskom reg. budem potrebovat len overenu a zviazanu Spolocensku zmluvu a tlacivo formular pre PO a to je vsetko???

Na jednej stranke som sa docital ze: K vyplnenému tlačivu so žiadosťou o vydanie živnostenského listu priložte: spoločenskú zmluvu, doklad o práve používať priestory ako sídlo spoločnosti (list vlastníctva, súhlas vlastníka, nájomná zmluva), nie starší ako 2 mesiace, kolok v závislosti od počtu premetov podnikania (100 Sk/predmet podnikania- to je teraz 3 eura ak sa nemilim
Naposledy upravil Janek22 : 01.02.09 at 21:42
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

A potrebuje sa este vypis z registra trestov? Na ZU alebo OR?
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Janek22 Pozri príspevok
A potrebuje sa este vypis z registra trestov? Na ZU alebo OR?
Nie, vybavi to zivnostensky. Odporucam aj na tlacive zaskrtnut kolonku aby ta zaregistrovali aj na danovom urade.
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

biaaa Pozri príspevok
Nie, vybavi to zivnostensky. Odporucam aj na tlacive zaskrtnut kolonku aby ta zaregistrovali aj na danovom urade.
Diki a prosim ta nevies mi odovedat na moj prispevok c. 303???
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Janek22 Pozri príspevok
Dakujem vam za rychle odpovede!

Takze na zivnostenskom reg. budem potrebovat len overenu a zviazanu Spolocensku zmluvu a tlacivo formular pre PO a to je vsetko???

Na jednej stranke som sa docital ze: K vyplnenému tlačivu so žiadosťou o vydanie živnostenského listu priložte: spoločenskú zmluvu, doklad o práve používať priestory ako sídlo spoločnosti áno toto je potrebná vec bez ktorej ti firmu nezapíšu. (list vlastníctva, súhlas vlastníka, nájomná zmluva), nie starší ako 2 mesiace, kolok v závislosti od počtu premetov podnikania (100 Sk/predmet podnikania- to je teraz 3 eura ak sa nemilim
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

bv_alexandra Pozri príspevok
Tak dnes som bol na zivnostenskom a povadali mi ze mi staci spolocenska zmluva a ten formular a to je vsetko! Do tyzdne ze to bude hotove. A vsetko mi overovali tam, nie u notara, a pytal som sa ci mi to zoberu na OR, ci to ma taku istu hodnotu ako u notara a povedali ze na tuzemske, cize na slovensku to ma taku istu hodnotu. Tak dufam ze mi na OR nepovedia nieco ine... A na Obchodnom registri bude stacit ak budem mat:
2x zivnostensky list
2x spolocensku zmluvu
2x vyhlasenie spravcu vkladu
2x podisovy vzor kazdeho konatela
kazdy podpis overeny ale len na matrike
a tlacivo potrebne na zapisanie sro do OR

Len pre istotu, je to dufam vsetko?
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Janek22 Pozri príspevok
Tak dnes som bol na zivnostenskom a povadali mi ze mi staci spolocenska zmluva a ten formular a to je vsetko! Do tyzdne ze to bude hotove. A vsetko mi overovali tam, nie u notara, a pytal som sa ci mi to zoberu na OR, ci to ma taku istu hodnotu ako u notara a povedali ze na tuzemske, cize na slovensku to ma taku istu hodnotu. Tak dufam ze mi na OR nepovedia nieco ine... A na Obchodnom registri bude stacit ak budem mat:
2x zivnostensky list
2x spolocensku zmluvu
2x vyhlasenie spravcu vkladu
2x podisovy vzor kazdeho konatela
kazdy podpis overeny ale len na matrike
a tlacivo potrebne na zapisanie sro do OR

Len pre istotu, je to dufam vsetko?
Ja viem z vlastnej skusenosti ze staci overeny na matrike - je to podla mna totizto takisto uradne overeny podpis. Tie veci sedia ale pripominam ze treba dokazovat ze mozes vyuzivat sidlo. (najomna zmluva alebo vyhlasenie majitela nehnutelnosti atd..)
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Ako uz bolo vyssie spomenute, staci overenie na matrike.
A na zivnostenskom od isteho casu (1-2 mesiace dozadu) uz dokument o sidle nepotrebuju. Vypis z registra trestov takisto nepotrebuju (to uz dlhsiu dobu). Ak je ale konatelom cudzinec, tak potrebuju vypis z RT z jeho statu, samozrejme prelozeny.
janek, ten zoznam mas dobre. Ak mas 1 ZL, tak ti staci jeho kopia, 2x. Ak ich mas viac, tak si radsej urob vypis z ZR, tak je to lacnejsie ako po 2 kopie kazdeho ZL.
Na OR treba aj nejaky doklad, potvrdzujuci sidlo: zmluvu alebo LV, 2x.Podpisy na tejto zmluve nemusia byt overene.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

M3G Pozri príspevok
Pokiaľ sa tá "uvedená vec" týka len založenia spoločnosti a veci s tým súvisiace, tak sa niet čoho báť.
Nakoniec sa mi podarilo za pomoci Baldomero Consulting zalozit sro do 1 mesiaca stalo ma to 12000,- Sk plus kolky na zivnostenske listy ODPORUCAM Tel: 0907 134 170 [patrik.matoska@baldomero.eu]
Email: baldomero@baldomero.eu
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Tento tyzden som bol na zivnostenskom urade a zajtra sa chystam na Obchodny register no potrebujem sa ujistit ci mam vsetko co potrebujem.
Mam nasledovne:
2x spolocensku zmluvu- overenu
2x vyhlasenie spravcu vkladu- overene
2x podpisovy vzor kazdeho konatela- overene
1x vypis z listu vlastnictva (miesto kde bude sidlo sro)
2x suhlas s uzivanim priestorov- overene (majitelov nehn.)
Na zivnostenskom urade poziadam 2x o vyspis zo zivnosten. registra, to stoji tusim 3e, (predtym 100sk) kolok jedene vypis.
A plus vyplnený príslušný formulár s notárskym overeným podpisov všetkých konateľov.

Je to všetko? Pretoze na jedne stranke som nasiel ze potrebujem este aj:
-doklad o splatení vkladu
-zápisnicu zo zakladajúceho valného zhromaždenia

Dakujem za rady!!!
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Nikto neporadi???
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Janek22 Pozri príspevok
Tento tyzden som bol na zivnostenskom urade a zajtra sa chystam na Obchodny register no potrebujem sa ujistit ci mam vsetko co potrebujem.
Mam nasledovne:
2x spolocensku zmluvu- overenu
2x vyhlasenie spravcu vkladu- overene
2x podpisovy vzor kazdeho konatela- overene
1x vypis z listu vlastnictva (miesto kde bude sidlo sro)
2x suhlas s uzivanim priestorov- overene (majitelov nehn.)
Na zivnostenskom urade poziadam 2x o vyspis zo zivnosten. registra, to stoji tusim 3e, (predtym 100sk) kolok jedene vypis.
A plus vyplnený príslušný formulár s notárskym overeným podpisov všetkých konateľov.

Je to všetko? Pretoze na jedne stranke som nasiel ze potrebujem este aj:
-doklad o splatení vkladu - to ak by si to vkladal na ucet, ak bol vklad splateny do ruk spravcu vkladu, tak je tymto dokladom aj vyhlasenie spravcu vkladu
-zápisnicu zo zakladajúceho valného zhromaždenia - v zivote som o tom nepocul - podla mna valne zhromazdenie vznikne az vznikom sro - takze toto rozhodnutie je vlastne spolocenska zmluva kde sa spolocnici rozhodli zalozit sro, az nasledne rozhodnutia bude robit valne zhromazdenie

Dakujem za rady!!!
v citate
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Po zalozeni sro Vam zacnu chodit rozne listy: Registracie do Obchodnych Spolocnosti SR, Obchodu a Živnosti atď. uz sa o tom hovorilo, POZOR su to poviem priamo podvodnici ktorý chcu na nas nelegalne zbohatnut, to ich takzvane podnikanie uz by mal niekto zo statnej spravy zastavit
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

amoo Pozri príspevok
Po zalozeni sro Vam zacnu chodit rozne listy: Registracie do Obchodnych Spolocnosti SR, Obchodu a Živnosti atď. uz sa o tom hovorilo, POZOR su to poviem priamo podvodnici ktorý chcu na nas nelegalne zbohatnut, to ich takzvane podnikanie uz by mal niekto zo statnej spravy zastavit
Nielen pri založení, pri každej zmene a pod. Najhoršie na tom je to, že formát listu je oficiálny a mätie menej skúsených a často to zaplatia v domnení, že to je povinné. Už viackrát mi doniesli taký list a pomaly mi nechceli veriť, keď som povedala, že to majú vyhodiť, že nebudú mať pokutu, keď to nezaplatia.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Zaujimalo by ma ako je to mozne, ze maju informacie pri vzniku sro alebo pri kazdej zmene. Ze by niekto na spravnom mieste daval tip?
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

biaaa Pozri príspevok
Zaujimalo by ma ako je to mozne, ze maju informacie pri vzniku sro alebo pri kazdej zmene. Ze by niekto na spravnom mieste daval tip?

Uz sa to tu riesilo. Zmeny su uverejnene vo Vestniku:
http://www.zbierka.sk/section/19/default.aspx
0 0
zuzuliatko18 zuzuliatko18

zuzuliatko18 je offline (nepripojený) zuzuliatko18

Ďakujem poraďákom za info, vďaka týmto informáciám mi zapísali sro na prvý krát:-)
potrebovala som (išlo o jednoosobovú)
- na ŽR:
1x overenú zakladateľskú listinu
1x žiadosť o vydanie ŽL

- na OR:
2x overenú zakladateľskú listinu
2 x vyhlásenie správcu vkladu - overené
2x vyhlásenie spoločníka, že nie je jediným spoločníkom vo viac sro - overené
2x výpis z netu LV
2x súhlas s umiestnením sídla
2x podpisový vzor konateľa - overený
1x návrh na zápis - overený
2x výpis so ŽR

minulý štvrtok som to dala na OR TN a už to aj je zavesené na nete:-)
pre info, overenie podpisu na matrike u nás v NMnV stálo 0,5 €.

snáď som na nič nezabudla, prajem všetkým pekný deň
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Tak to ti gratulujem,nam sa to na prvy krat nepodarilo, tak snad to vide druhy krat. Poslali nam odmietnutie v ktorom je ze Navrh na zapis poloc. s ruc. obmedeznym do obchodneho registra ... bol odmietnuty podla parag. ... z dovodu, ze navrh na zapis nie je uplny. Konkretne navrhovatel v navrhu na zapis str. P7/12 neuviedol, aku navrhuje zapisat vysku zakladneho imania a rozsahu splatenia zakladneho imania zalozenej spolocnosti.

Takze bude stacit ak poslem tlacivo "namietky" ktore som tu nasiel, vypisem a prilozim k tomu vypisanu stranu P7/12 ktora bola neuplna a poslem to na obchodny register? Musi to byt aj overene? A staci ak to poslem postou? A do tej namiestky mam napisat aj cislo konania, to je toto: 33/ref/148/2009? A staci ak to posle albo vypise a podpise jeden s konatelov ze?
Dakujem!!! Dufam ze uz to budu moje posledne otazky a vsetko sa podari....
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Nikto sa nestretol ze mu to na OR odmietli? Ak ano poradte prosim!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať