Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
recete recete

recete je offline (nepripojený) recete

cactus Pozri príspevok
Ja som nedávno potrebovala LV a stálo to 3 €
na zapis sro v OR (ohladne uvedenia vlastnikov nehnutelnosti)??
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

to je pravda, v TN staci kopia z internetu, no v BA za 8 €.
0 0
recete recete

recete je offline (nepripojený) recete

moze to byt takto?


DODATOK Č.1
k zakladateľskej listine zo dňa 2.marca 2009



Názov: XYZ
Sídlo: ...


I. Predmet dodatku č.1

Predmetom dodatku č.1 je úprava bodov číslo 2 a 3 v článku 6 –Základné imanie a vklady spoločníkov v zakladateľskej listine zo dňa 2. marca 2009 nasledovne:

V bode 2) sa mení:

Základné imanie spoločnosti je 5000 Euro (slovom päťtisíc euro)

V bode 3) sa mení:

Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažným vkladom spoločníka vo výške: 5000 Euro (slovom päťtisíc euro) (peňažný vklad).



II. Platnosť dodatku č.1

Dodatok č.1 nadobúda platnosť dňom podpísania.
Ostatné body v zakladateľskej listine ostávajú nezmenené.




Pozn.:
Tento dodatok je vyhotovený v štyroch rovnopisoch z toho dva pre obchodný register, jeden pre živnostenský úrad v ... a jeden pre archív spoločnosti.




Prosim Vas, mozete mi poradit, ci to moze byt takto? Alebo im tam bude nieco vadit?
Naposledy upravil recete : 31.03.09 at 10:35
0 0
zuzi78 zuzi78

zuzi78 je offline (nepripojený) zuzi78

Vie mi niekto poradit, ci mozem byt spolocnikom v s.r.o., ak ma niektore predmety podnikania zhodne ako moj zamestnavatel u ktoreho pracujem na hlavny pracovny pomer?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

zuzi78 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit, ci mozem byt spolocnikom v s.r.o., ak ma niektore predmety podnikania zhodne ako moj zamestnavatel u ktoreho pracujem na hlavny pracovny pomer?
Asi by som si vyžiadala povolenie od zamestnávateľa, inak by to mohol napadnúť.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

aku formu ma mat suhlas vlastnika nehnutelnosti so sidlom?

Chceme s manzelom zalozit spolocnu firmu a sidlo spolocnosti ma byt v byte jeho rodicov. Co vsetko treba uviest v suhlase od svokrovcov, aby to bolo spravne?

dakujem.
0 0
Hamer01 Hamer01

Hamer01 je offline (nepripojený) Hamer01

Ahojte, idem zakladat jednoosobovu s.r.o a chcel by som sa spytat. Idem si najprv vybaviť zivnost a podla toho co som si nastudoval mal by som tam doniest aj jeden kus zakladatelskej listiny a doklady o sídle spoločnosti: nájomná zmluvy a list vlastníctva.

ked pojdem k notarovy overovat tieto papiere, môžem už vtedy si dať overit aj zvysne potrebne dokumenty? Nieje problem stym že datumy tam budu ešte pred vydanim živnosti alebo tieto dalsie dokumenty si mam ist dať potvrdiť až potom ako budem mať živnosti?

Dakujem
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Jasne, vsetky dokumenty aj s podpisom na navrhu na zapis do OR si mozes nechat overit naraz v jeden den...S tym nemaju na sude problem. A na ZU nemusis dokladovat sidlo, to dokladujes na reg. sude.
0 0
Hamer01 Hamer01

Hamer01 je offline (nepripojený) Hamer01

Ahojte este by ma zaujimalo ako to je s poplatkom za zapis do obchodneho registra. To si mam kupit kolky v hodnote 10 000,-Sk teda 333€ ? a tie kolky potom nalepim na tu ziadost na zapis do OR? alebo sa to roby dako inak?
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

[hore]Poplatky vo veciach obchodného registra



  • z návrhu na prvý zápis
    1. akciovej spoločnosti 829,50 €,
    2. iných právnických osôb 331,50 €,
    3. fyzickej osoby podnikateľa 165,50 €,
    4. organizačnej zložky právnickej osoby 165,50 €,
    5. organizačnej zložky fyzickej osoby podnikateľa 33 €,
  • z návrhu na zmenu právnej formy obchodnej spoločnosti (družstva) 165,50 €,
  • z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska 66 € – v jednom poplatku je zahrnutý akýkoľvek počet návrhov na zápis zmeny alebo doplnenie údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby, ktoré sú obsiahnuté v jednom návrhu na zápis.
  • z návrhu akcionára na poverenie na zvolanie valného zhromaždenia 99,50 €.
0 0
adam_k adam_k

adam_k je offline (nepripojený) adam_k

Ahojte, pred tyzdnom som podal navrh na zapis s.r.o. a dnes som si ju nasiel na orsr.sk.
Problem je ale ten, ze ju zapisali v tvare s. r. o. a nie s.r.o., ako si ju prajem mat.
Zajtra tam idem, co mam spravit / vyplnit / povedat, aby som tam mal s.r.o. (bez medzier)?

DAKUJEM VOPRED VSETKYM!
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Preco bez medzier? Som toho nazoru, ze podla slovenskej gramatiky medzera za bodkou patri.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

adam_k Pozri príspevok
Ahojte, pred tyzdnom som podal navrh na zapis s.r.o. a dnes som si ju nasiel na orsr.sk.
Problem je ale ten, ze ju zapisali v tvare s. r. o. a nie s.r.o., ako si ju prajem mat.
Zajtra tam idem, co mam spravit / vyplnit / povedat, aby som tam mal s.r.o. (bez medzier)?

DAKUJEM VOPRED VSETKYM!
Ty im mozes kecat iba do toho, co je v nazve firmy a nie v "pripone" oznacujucej pravnu formu.
0 0
adam_k adam_k

adam_k je offline (nepripojený) adam_k

Lianka Pozri príspevok
Preco bez medzier? Som toho nazoru, ze podla slovenskej gramatiky medzera za bodkou patri.
a preco potom 99% firiem to ma spolu?
nemozem pouzivat aj s.r.o. ? vo vsetkych notarsky overenych veciach mam to spolu, okrem ZL, tam mi to dali tiez s medzerami, neviem preco...
0 0
adam_k adam_k

adam_k je offline (nepripojený) adam_k

misomiso Pozri príspevok
Ty im mozes kecat iba do toho, co je v nazve firmy a nie v "pripone" oznacujucej pravnu formu.
co teda mozem spravit?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
adam_k Pozri príspevok
a preco potom 99% firiem to ma spolu?
nemozem pouzivat aj s.r.o. ? vo vsetkych notarsky overenych veciach mam to spolu, okrem ZL, tam mi to dali tiez s medzerami, neviem preco...
... lebo neovladaju gramatiku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adam_k Pozri príspevok
a preco potom 99% firiem to ma spolu?
nemozem pouzivat aj s.r.o. ? vo vsetkych notarsky overenych veciach mam to spolu, okrem ZL, tam mi to dali tiez s medzerami, neviem preco...
§ 107 OZ


Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "spoločnosť s ručením obmedzeným", postačí však skratka "spol. s r. o." alebo "s.r.o.".
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
"Za bodkou sa spravidla kladie medzera, na čo netreba zabudat najma pri datumoch. ... Bodka sa pise (okrem ineho): za skratkami, napr. c., cis., hod., t. r., t. j., atd., a i."

Zdroj: Prirucka slovenskeho pravopisu
0 0
adam_k adam_k

adam_k je offline (nepripojený) adam_k

Tweety Pozri príspevok
§ 107 OZ


Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "spoločnosť s ručením obmedzeným", postačí však skratka "spol. s r. o." alebo "s.r.o.".
a ja tam mam nieco, co nie je tu spominane...
co teda s tym? stale neviem, ako sa pohnut
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ved ty mas to posledne: s. r. o. Keby si nemal ziadne z uvedenych, navrh by ti zamietli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať