Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adam_k Pozri príspevok
Ahojte, pred tyzdnom som podal navrh na zapis s.r.o. a dnes som si ju nasiel na orsr.sk.
Problem je ale ten, ze ju zapisali v tvare s. r. o. a nie s.r.o., ako si ju prajem mat.
Zajtra tam idem, co mam spravit / vyplnit / povedat, aby som tam mal s.r.o. (bez medzier)?

DAKUJEM VOPRED VSETKYM!
Bez medzier, hoci to nie je gramaticky správne, ale OZ to tak uvádza, Ti zapísať mohli ,skús to reklamovať, ak spol. nezapísali tak, ako bolo v návrhu.
0 0
adam_k adam_k

adam_k je offline (nepripojený) adam_k

Tweety Pozri príspevok
Bez medzier, hoci to nie je gramaticky správne, ale OZ to tak uvádza, Ti zapísať mohli ,skús to reklamovať.
staci im to vyreklamovat ustne alebo treba dake tlaciva?
ja chcem iba tie hlupe neziaduce medzery dat prec
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

adam_k Pozri príspevok
co teda mozem spravit?
Aj tak je myslim najspravnejsie spol. s r.o.

Ale ja by som sa tym netrapil, v praxi nikto nebude skumat, ako davas alebo nedavas medzary, my napr. vo vztahu k zahraniciu uvadzame Ltd, aj ked ortodoxnym Poradakom sa tu jezili vlasy, ked som to spomenul...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=misomiso;1047006]Aj tak je myslim najspravnejsie spol. s r.o.

QUOTE]
Áno, je, ale nie naspravnejšie, ale najsprávnejšie.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
adam_k Pozri príspevok
Ahojte, pred tyzdnom som podal navrh na zapis s.r.o. a dnes som si ju nasiel na orsr.sk.
Problem je ale ten, ze ju zapisali v tvare s. r. o. a nie s.r.o., ako si ju prajem mat.
Zajtra tam idem, co mam spravit / vyplnit / povedat, aby som tam mal s.r.o. (bez medzier)?

DAKUJEM VOPRED VSETKYM!
Registrový súd zapísal medzery správne a podľa usmernenia jazykovedného ústavu SAV. Zapisujú tak obchodné mená všetkých novovznikajúcich spoločností, resp. existujúcich spoločností, ktoré menia obchodné meno a to aj napriek tomu, že navrhovateľ v návrhu uvedie s. r. o. bez medzier.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
zalobaba Pozri príspevok
Registrový súd zapísal medzery správne a podľa usmernenia jazykovedného ústavu SAV. Zapisujú tak obchodné mená všetkých novovznikajúcich spoločností, resp. existujúcich spoločností, ktoré menia obchodné meno a to aj napriek tomu, že navrhovateľ v návrhu uvedie s. r. o. bez medzier.
To rada pocujem, ze sa na uradoch naucili slovensku gramatiku. Mala som tu cest tam pred par rokmi pracovat a to bola hrôza...

Som rada, ze zalobaba potvrdila moj nazor, ze je to vecou spravnej gramatiky. Adam, skus sa s tym zmierit.
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

zuzuliatko18 Pozri príspevok
Ďakujem poraďákom za info, vďaka týmto informáciám mi zapísali sro na prvý krát:-)
potrebovala som (išlo o jednoosobovú)
- na ŽR:
1x overenú zakladateľskú listinu
1x žiadosť o vydanie ŽL

- na OR:
2x overenú zakladateľskú listinu
2 x vyhlásenie správcu vkladu - overené
2x vyhlásenie spoločníka, že nie je jediným spoločníkom vo viac sro - overené
2x výpis z netu LV
2x súhlas s umiestnením sídla
2x podpisový vzor konateľa - overený
1x návrh na zápis - overený
2x výpis so ŽR

minulý štvrtok som to dala na OR TN a už to aj je zavesené na nete:-)
pre info, overenie podpisu na matrike u nás v NMnV stálo 0,5 €.

snáď som na nič nezabudla, prajem všetkým pekný deň
Ahoj,

nemohla by si sem prosím tie dokumenty poskytnúť. Nemám záujem o niake zneužívanie ale mám zopár otázok a vidieť to by mi ich zodpovedalo.

Dik

p.s. mozno hlupa otazka ale chcem si byt isty

1.na zalozenie sro sa pouziva formular pre fyz.osobu alebo právnickú osobu
2.vo formulari je kolonka "Oznámenie obchodného mena zdravotnej poisťovne". treba to vyplnit? a co tam napisat?

atd
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dafo: sro je pravnicka osoba, takze vsetky mozne tlaciva budu pre PO

a tie dokumenty su tu vlozene... netusim presne v kt. prispevkoch ale staci prejst celu temu pripadne zadat nazov tlaciva do vyhladavania
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

andreaS Pozri príspevok
dafo: sro je pravnicka osoba, takze vsetky mozne tlaciva budu pre PO

a tie dokumenty su tu vlozene... netusim presne v kt. prispevkoch ale staci prejst celu temu pripadne zadat nazov tlaciva do vyhladavania
Nevedel som či sa PO neberie že to musí zakladať právnická osoba.
Jo a tá kolonka so zdravotnou poisťovňou, stačí meno firmy alebo čo?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

v ktorom formulari to je? prezrela som aj tlacivo pre zapis sro do obchodneho registra aj tlacivo pre zivnostensky register a v ani jednom take nieco nie je...
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

andreaS Pozri príspevok
v ktorom formulari to je? prezrela som aj tlacivo pre zapis sro do obchodneho registra aj tlacivo pre zivnostensky register a v ani jednom take nieco nie je...
Nechaj tak bolo to vo formulári pre FO.

1. formulár pre PO, ičo asi nevyplňujem to mi priradia neskôr
2. údaje o štatutárnom orgáne vypisujem len 1 v prípade 1 konatela
3. odbornú spôsobilosť vypisujem len pri koncesovanej živnosti
4. oprávnenie užívať nehnuteľnosť nevypisujem tiež, alebo hej?
stačí príloha o povolení užívať nehnuteľnosť (byt) ako sídlo
5. Spoločne s ohlásením živnosti uvádzame údaje pre splnenie daňovej registrácie ??? ako to funguje oni to automat. nahlásia?
6. Doklad o zaplatení správneho poplatku v hodnote - iba kolky?
7. predmety podnikania, oni vypisuju den začatia živnosti?
8. zodpovedný zástupca asi nevypisujem
9. Prihláška k registrácii daňovníka k dani z príjmu právnickej osoby - účty založiť už teraz?? alebo kedy?

postupnosť ZR - OR - dan.urad a az potom reg. danovnika z príjmu PO?
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

Údaje o štatutárnom orgáne - co je spôsob konania?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dafo Pozri príspevok
Nechaj tak bolo to vo formulári pre FO.

1. formulár pre PO, ičo asi nevyplňujem to mi priradia neskôr
2. údaje o štatutárnom orgáne vypisujem len 1 v prípade 1 konatela
3. odbornú spôsobilosť vypisujem len pri koncesovanej živnosti
4. oprávnenie užívať nehnuteľnosť nevypisujem tiež, alebo hej?
stačí príloha o povolení užívať nehnuteľnosť (byt) ako sídlo
5. Spoločne s ohlásením živnosti uvádzame údaje pre splnenie daňovej registrácie ??? ako to funguje oni to automat. nahlásia?
6. Doklad o zaplatení správneho poplatku v hodnote - iba kolky?
7. predmety podnikania, oni vypisuju den začatia živnosti?
8. zodpovedný zástupca asi nevypisujem
9. Prihláška k registrácii daňovníka k dani z príjmu právnickej osoby - účty založiť už teraz?? alebo kedy?

postupnosť ZR - OR - dan.urad a az potom reg. danovnika z príjmu PO?
hm, teraz ktore tlacivo opat...

najskor ides na zivnostensky urad, tam ti pridelia ico a uz v zakladatelskej listine maju byt uvedene nazvy zivnosti... mne na zivn.urade doporucili najskor prist ku nim a oni mi nadiktuju presne nazvy zivností aby som to mohla zakomponovat do zakl.listiny (resp. spolocenskej zmluvy) a potom aj do tlaciva pre zivn.urad...

pridelia ti zivnostenske listy, tak az potom ides na obch. register so vsetkymi dokumentami...


1. ico pre zivn.reg nevyplnujes, priradia oni... ale v obch.reg. uz ano, lebo ho uz mas pridelene v tom case

2. ano ak mas len jedneho konatela tak len toho tam napises... konatelov mozes mat kolko chces, a nemusis to byt ani ty ako zakladajuci spolocnik...

3. ano

4. mam zato ze staci suhlas vlastnika so sidlom alebo najomna zmluva o uzivani priestorov

5. na danovy urad sa ides prihlasit ako platca dani z prijmu PO az po vzniku firmy a firma vznika dnom zapisania do obchodneho registra

6. kolky prikladas

7. sam si zvolis odkedy chces fungovat... napr. 1.7.2009 a s tymto datumom potom davas aj navrh na zapis spolocnosti do obch.reg. (nemyslim datum podania ale datum zacatia cinnosti)

8. zodpovedny zastupca je pre zivnosti, na kt. potrebujes odbornu sposobilost a sam ju nemas, ale niekto kto ju ma ti pojde za zodpovedneho zastupcu pre danu zivnost

9. ucty v banke ti zalozia uz ked mas overenu zakladatelsku listinu (spol.zmluvu)

spôsob konania staturneho organu:
- pri jednom konatelovi: Konateľ koná za spoločnosť samostatne

- pri viacerych konateloch: V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis

alebo pri viacerych sa pouziva aj toto: V mene spoločnosti konajú konatelia spoločne.

Pri viacerych to v prvom pripade znamena, ze kazdy rozhoduje sam a nepotrebuje suhlas ostatnych. V druhom, ze musia rozhodnut a podpisat iba spolocne, inak je dany pravny ukon neplatny.
0 0
deponka deponka

deponka je offline (nepripojený) deponka

ahojte, prosím Vás, nemôžte mi niekto poskytnúť aktuálny vzor zakladateľskej listiny?
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

aj ja by som vas chcela poprosit o vzor zakladatelskej listiny
dakujem velmi pekne.
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

andreaS Pozri príspevok
hm, teraz ktore tlacivo opat...

najskor ides na zivnostensky urad, tam ti pridelia ico a uz v zakladatelskej listine maju byt uvedene nazvy zivnosti... mne na zivn.urade doporucili najskor prist ku nim a oni mi nadiktuju presne nazvy zivností aby som to mohla zakomponovat do zakl.listiny (resp. spolocenskej zmluvy) a potom aj do tlaciva pre zivn.urad...

pridelia ti zivnostenske listy, tak az potom ides na obch. register so vsetkymi dokumentami...


1. ico pre zivn.reg nevyplnujes, priradia oni... ale v obch.reg. uz ano, lebo ho uz mas pridelene v tom case

2. ano ak mas len jedneho konatela tak len toho tam napises... konatelov mozes mat kolko chces, a nemusis to byt ani ty ako zakladajuci spolocnik...

3. ano

4. mam zato ze staci suhlas vlastnika so sidlom alebo najomna zmluva o uzivani priestorov

5. na danovy urad sa ides prihlasit ako platca dani z prijmu PO az po vzniku firmy a firma vznika dnom zapisania do obchodneho registra

6. kolky prikladas

7. sam si zvolis odkedy chces fungovat... napr. 1.7.2009 a s tymto datumom potom davas aj navrh na zapis spolocnosti do obch.reg. (nemyslim datum podania ale datum zacatia cinnosti)

8. zodpovedny zastupca je pre zivnosti, na kt. potrebujes odbornu sposobilost a sam ju nemas, ale niekto kto ju ma ti pojde za zodpovedneho zastupcu pre danu zivnost

9. ucty v banke ti zalozia uz ked mas overenu zakladatelsku listinu (spol.zmluvu)

spôsob konania staturneho organu:
- pri jednom konatelovi: Konateľ koná za spoločnosť samostatne

- pri viacerych konateloch: V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis

alebo pri viacerych sa pouziva aj toto: V mene spoločnosti konajú konatelia spoločne.

Pri viacerych to v prvom pripade znamena, ze kazdy rozhoduje sam a nepotrebuje suhlas ostatnych. V druhom, ze musia rozhodnut a podpisat iba spolocne, inak je dany pravny ukon neplatny.
Takže živnostenský na prvý pokus, teraz uvidím aké to bude s obchodným registrom.
Kedy treba (je najlepšie) založiť podnikateľský účet?
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

V tejto teme na prvej strane su vzorove zmluvy. Vo vyhlaseni jedineho spolocnika je veta "Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti". Nemalo by tam byť niekde byť jediným zakladateľom resp. jedinym spoločníkom, veď keď si s viacerými zakladateľ resp. spoločník tak nemajú dôvod v tom mať problém.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

"Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti"

Toto nie je celkom spravne. To vyhlasenie ma zniet, ze "nie som zakladatelom ani spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach". Jedinym spolocnikom mozes byt totiz najviac v troch sro.
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

mi_ke Pozri príspevok
"Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti"

Toto nie je celkom spravne. To vyhlasenie ma zniet, ze "nie som zakladatelom ani spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach". Jedinym spolocnikom mozes byt totiz najviac v troch sro.
Nema zniet: "nie som jedinym zakladatelom ani spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach"?
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

Tak ako? Tak či tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať