Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Biba1980 Biba1980

Biba1980 je offline (nepripojený) Biba1980

Musia byť konatelia pri podávaní žiadosti na zápis do obchodného registra alebo stačí splnomocnenie? Zakladatelia s.r.o. sú cudzí štátny príslušníci, nemôžu prísť na Slovensko na budúci týždeň, ale žiadosť musíme podať na súd. Obchod chcú otvárať od 1. júla a neviem či stihneme vybaviť všetko do konca júna.
Keď má s tým niekto skúsenosť, prosím poraďte.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

biba: hlavne je mat overene podpisy na vsetkych potrebnych dokumentoch... to kto to uz zanesie na OR je jedno...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dafo: spravne je ze jediny spolocnik vyhlasi ze nie je jedinym spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Biba1980 Pozri príspevok
Musia byť konatelia pri podávaní žiadosti na zápis do obchodného registra alebo stačí splnomocnenie? Zakladatelia s.r.o. sú cudzí štátny príslušníci, nemôžu prísť na Slovensko na budúci týždeň, ale žiadosť musíme podať na súd. Obchod chcú otvárať od 1. júla a neviem či stihneme vybaviť všetko do konca júna.
Keď má s tým niekto skúsenosť, prosím poraďte.
Staci splnomocnenie. Dokonca v BA staci sudu aj splnomocnenie napisane v slovencine a overene notarom v Madarsku ci v Rakusku. V takom pripade konatelia zo zahranicia vobec nemusia cestovat na Slovensko.
0 0
Dafo Dafo

Dafo je offline (nepripojený) Dafo

andreaS Pozri príspevok
Dafo: spravne je ze jediny spolocnik vyhlasi ze nie je jedinym spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach.
Myslel som si.

Mám ale ďalšiu otázku.
Odkiaľ zoberiem výpis so živnostenského registra? Zivnostenske listy uz mam, ale na internete "ešte" nie je, alebo neviem prečo nie je. Treba ísť na ZR a tam mi to vystavia pre ucely OR?

Asi ti budem musieť niečo poslať. Za pomoc.
0 0
Biba1980 Biba1980

Biba1980 je offline (nepripojený) Biba1980

Veľmi pekne ďakujem!!!
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dafo: bud das 2x overenu kopiu kazdeho zivnostenskeho listu alebo zajdes na zivnostensky a vypytas si vypis, kde budu (zrejme na jednom papieri) uvedene vsetky zivnosti a toto si das 2x prefotit a overit a prikladas tieto dve overene kopie do OR

ps: netreba nic posielat staci pridelit bodik
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

Ahojte všetci , dnes sa mi dostalo informácia, že ak si chcem založiť jednoosobovú SRO, musí byť audit..... je to pravda? Daukjem a prajem príjemný deň.....
0 0
manager22 manager22

manager22 je offline (nepripojený) manager22

Ahojte, neviem si poradiť...

Ak dnes (30.06.2009) preberám živnostenské listy na novú sro a návrh na zápis sro do OR budem podávať zajtra (01.07.2009), môžem dať do tlačiva "návrh dátumu na zápis" od 01.07.2009 ??? Alebo mi to nezapíšu, resp. je potrebné dať neskorší dátum ???

Ďakujem Vám krásne za radu...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

andyt: podmienky na audit su uplne ine...

vynatok zo zakona o uctovnictve:

§ 19
Overovanie účtovnej závierky audítorom
Na začiatok

(1) Individuálnu účtovnú závierku musí mať overenú audítorom účtovná jednotka,

a) ktorá je obchodnou spoločnosťou, ak povinne vytvára základné imanie, a družstvom, ak v roku predchádzajúcom roku, za ktorý sa táto účtovná závierka overuje, splnila aspoň dve z týchto podmienok:

1. celková suma majetku presiahla 663 878, 38 eura, pričom sumou majetku sa rozumie suma majetku zistená zo súvahy v ocenení neupravenom o položky podľa § 26 ods. 3,
2. čistý obrat presiahol 1 327 756, 76 eura, pričom čistým obratom na tento účel sú tržby z predaja výrobkov, tovarov a z poskytovania služieb,
3. priemerný prepočítaný počet zamestnancov v jednotlivom účtovnom období presiahol 20,

b) ktorá je akciovou spoločnosťou, 23)
c) ktorej túto povinnosť ustanovuje osobitný predpis, 24)
d) ktorá zostavuje účtovnú závierku podľa § 17a.

(2) Audítora účtovnej jednotky podľa odseku 1 písm. a), b) a d) schvaľuje a odvoláva valné zhromaždenie alebo členská schôdza. V účtovných jednotkách, ktoré majú zriadený výbor pre audit alebo v ktorých dozorná rada vykonáva funkcie výboru pre audit, predkladá predstavenstvo valnému zhromaždeniu alebo členskej schôdzi návrh na schválenie alebo odvolanie audítora na základe odporúčania výboru pre audit alebo dozornej rady. Odvolanie audítora musí byť riadne odôvodnené, pričom rozdielnosť názorov na použitie postupov pri zostavovaní účtovnej závierky podľa tohto zákona alebo na použitie audítorských postupov24a) nemôže byť dôvodom na odvolanie audítora. Účtovná jednotka je povinná informovať Úrad pre dohľad nad výkonom auditu o odvolaní alebo odstúpení audítora alebo audítorskej spoločnosti v priebehu vykonávania auditu a vysvetliť dôvody, ktoré k odstúpeniu viedli.

(3) Účtovná závierka účtovnej jednotky podľa odseku 1 musí byť audítorom overená do jedného roka od skončenia účtovného obdobia, za ktoré sa zostavuje, ak osobitný predpis neustanovuje inak.25)

(4) Povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom majú aj právnické osoby vymedzené v osobitnom predpise, 26) ktorých suma ročného podielu prijatej dane je vyššia ako 33 193, 92 eura, a to za účtovné obdobie, v ktorom boli tieto finančné prostriedky použité.
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

ďakujeem VEľMI PEKNE...
0 0
alpland alpland

alpland je offline (nepripojený) alpland

Máme skoro založenú s.r.o, teraz ešte chvílku fungujeme ešte ako SZČO, dokial oficialne nebude s.r.o.
Chcem sa opýtať, ako je najlepšie presunúť technické vybvenie z firmy čo je SZCO na s.r.o ci darovacou zmluvou- ci existuje nejaka darovacia dan alebo kupno predajnou zmluvou- ale tu mylsim, ze by sme museli odviest dan?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Si uplne v inej teme.

Najprv precitaj Etiketu Poradu:
- drzim sa temy,
- najprv vyhladam, az ked nenajdem, zalozim novu temu alebo prispevok.

Ohladom prechodu z FO na s. r. o. je tu kopa tem:
http://www.porada.sk/t92766-szco-na-s-r-o.html
0 0
komeska komeska

komeska je offline (nepripojený) komeska

ahojte, neviete mi prosim poradit? Zakladam sro a chcem vediet kolko mam cakat na zapis do obchodneho registra.dakujem
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Zdravim poradaci,

mozno uz to tu niekto rozoberal mozno nie tak sry ja som to nenasiel.

Ak podavam navrh na zapis do OR a prikladam suhlas s uzivanim priestorov tam nie je potrebny overit podpis a taktiez treba LV z katastra alebo katasterportal (zalezi od sudu)

Ak nahradim tento suhlas priamo najomnou zmluvou nemusim tiez overovat podpis a taktiez je potrebne LVcko?

Dakujem za odpoved, pripadne link ak to tu uz niekto rozoberal.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Wes Pozri príspevok
Zdravim poradaci,

mozno uz to tu niekto rozoberal mozno nie tak sry ja som to nenasiel.

Ak podavam navrh na zapis do OR a prikladam suhlas s uzivanim priestorov tam nie je potrebny overit podpis a taktiez treba LV z katastra alebo katasterportal (zalezi od sudu)

Ak nahradim tento suhlas priamo najomnou zmluvou nemusim tiez overovat podpis a taktiez je potrebne LVcko?

Dakujem za odpoved, pripadne link ak to tu uz niekto rozoberal.
platí to isté, ako pri predložení súhlasu
0 0
reedee reedee

reedee je offline (nepripojený) reedee

ako je to s vkladom. Ak si chcem zalozit sro, kde budem len ja spolocnik aj konatel....musim vlozit 5000€ alebo staci mensia ciastka a potom to doplatim? Ten vklad musi byt urobeny este pred tym ako pojdem na zivnostensky urad?
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

reedee Pozri príspevok
ako je to s vkladom. Ak si chcem zalozit sro, kde budem len ja spolocnik aj konatel....musim vlozit 5000€ alebo staci mensia ciastka a potom to doplatim? Ten vklad musi byt urobeny este pred tym ako pojdem na zivnostensky urad?
S tymi 5000 € si hlavu nelam...to sa uz dlhsie veselo obchadza tym, ze das cestne prehlasenie o splateni vkladu. Realne financne prostriedky nemusis mat. A uz vobec sa netrap pre zivnostensky urad, tam toho prehlasenie nepotrebuju.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ak je sídlo s r.o v mieste môjho trvalého bydliska aj tak potrebujem list vlastníctva?
0 0
karol.krasnan karol.krasnan

karol.krasnan je offline (nepripojený) karol.krasnan

kabatik Pozri príspevok
Ak je sídlo s r.o v mieste môjho trvalého bydliska aj tak potrebujem list vlastníctva?
Potrebujes suhlas so zriadenim sidla od vsetkych majitelov danej nehnutelnosti a LV staci aj z netu (katasterportal.sk)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať