Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rmspolocnosti rmspolocnosti

rmspolocnosti je offline (nepripojený) rmspolocnosti

Najrýchlejšie je samozrejme osobné vyzdvihnutie, ale v prípade, že máte v návrhu označené, že chcete výpis zaslat poštou, tak ho môžte očakávať na adrese svojho bydliska. Samozrejme schránku si označte, ak je už spoločnosť zapísana na OR.

V prípade otázok týkajúcich sa založenia spoločností ma môžte kontaktovať súkromnou správou alebo mailom.

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
info@rmspolocnosti.sk
www.rmspolocnosti.sk
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

ahojte,prosim Vas o radu,
1)aka je najneskorsia lehota do ktorej treba po vystaveni Zivnostenskeho listu podat papiere na sud na zalozenie jednoosobovej sro?
My sme dostali Zivnos.list 25.8.09 a este sme neodovzdali papiere lebo,lebo sme zistili ze nam chybaju potvrdenia zo zdravotnej,zo socialky, papiere z danoveho uradu ci nemame zavazky,ci mame uhradene mzdy,lebo priatel uz jednu sro-cku ma.
2)Mate skusenosti ako dlho trva vybavenie takychto nalezitosti,pripadne ci je to potrebne podavat na sud?
Dakujem vopred za pomoc.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
lastovicka Pozri príspevok
ahojte,prosim Vas o radu,
1)aka je najneskorsia lehota do ktorej treba po vystaveni Zivnostenskeho listu podat papiere na sud na zalozenie jednoosobovej sro?
My sme dostali Zivnos.list 25.8.09 a este sme neodovzdali papiere lebo,lebo sme zistili ze nam chybaju potvrdenia zo zdravotnej,zo socialky, papiere z danoveho uradu ci nemame zavazky,ci mame uhradene mzdy,lebo priatel uz jednu sro-cku ma.
2)Mate skusenosti ako dlho trva vybavenie takychto nalezitosti,pripadne ci je to potrebne podavat na sud?
Dakujem vopred za pomoc.
Doklady, ktoré spomínaš od teba OR určite nebude vyžadovať....
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

Dakujem za radu.
Prosim Vas ako si mam vysvetlit v parag.105a v pripade ze uz jednu firmu na seba mame registrovanu:

(1) Osoba, ktorá už založila spoločnosť ako jediný zakladateľ, alebo osoba, ktorá sa stala jediným spoločníkom v spoločnosti, môže založiť ďaľšiu spoločnosť len vtedy, ak preukáže, že skôr založená spoločnosť alebo spoločnosť, v ktorej je jediným spoločníkom, má uhradené

a) daňové a colné záväzky,

b) poistné na zdravotné poistenie, poistné na nemocenské poistenie a poistné na dôchodkové zabezpečenie,

c) príspevok na poistenie v nezamestnanosti,

d) mzdy svojim zamestnancom.

To platí aj v prípade, ak spoločnosť zakladajú viaceré osoby, ktoré sú už spoločníkmi jednej, skôr založenej spoločnosti.
Naposledy upravil lastovicka : 08.09.09 at 05:42
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Ahojky, práve vypĺňam tlačivko na záspis sro, zastavila ma predposledná strana, konkrétne kolónka, kde mám navrhnúť dátum, ku ktorému chcem sro zapísať. Je mi to úplne jedno, kedy, hlavne čo najskôr, len neviem, či to môžem nechať nevyplnené. ďakujem
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

zuzu247 Pozri príspevok
Ahojky, práve vypĺňam tlačivko na záspis sro, zastavila ma predposledná strana, konkrétne kolónka, kde mám navrhnúť dátum, ku ktorému chcem sro zapísať. Je mi to úplne jedno, kedy, hlavne čo najskôr, len neviem, či to môžem nechať nevyplnené. ďakujem
nechaj to prazdne a dnom vzniku spolocnosti bude den po vykonani zapisu do OR...
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

ďakujem moc
0 0
rmspolocnosti rmspolocnosti

rmspolocnosti je offline (nepripojený) rmspolocnosti

mi_ke Pozri príspevok
nechaj to prazdne a dnom vzniku spolocnosti bude den po vykonani zapisu do OR...

Určite je zbytočné túto kolonku vyplňovať, kedže skôr ako za 5 pracovných dní to nebude zapísané, aj keby ste tam taký dátum uviedli.

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
info@rmspolocnosti.sk
www.rmspolocnosti.sk
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Zdravim poradaci.
Dnes som bol na zivnostenskom urade v Presove a dozvedel som sa velmi zaujimavu vec. Neviem ako to je v inych mestach ale zevraj u nas uz to plati rok a pol. Zaujimal som sa ci treba dokladovat original najomnej zmluvy alebo staci kopia. Na moje pocudovanie, kedze som sro uz zakladal velmi davno, som dostal odpoved, ze zivnostenky urad si uz nevyzaduje preukazovanie sidla a tak nie je potrebna ziadna najomna zmluva popr. suhlas vlastnikov iba ak ide o pravnicku osobu mimo SR.

Vyzaduje si najomnu zmluvu OR alebo ako to je teraz?
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Wes Pozri príspevok
Zdravim poradaci.
Dnes som bol na zivnostenskom urade v Presove a dozvedel som sa velmi zaujimavu vec. Neviem ako to je v inych mestach ale zevraj u nas uz to plati rok a pol. Zaujimal som sa ci treba dokladovat original najomnej zmluvy alebo staci kopia. Na moje pocudovanie, kedze som sro uz zakladal velmi davno, som dostal odpoved, ze zivnostenky urad si uz nevyzaduje preukazovanie sidla a tak nie je potrebna ziadna najomna zmluva popr. suhlas vlastnikov iba ak ide o pravnicku osobu mimo SR.

Vyzaduje si najomnu zmluvu OR alebo ako to je teraz?
Teraz je to tak, ze na OR potrebuje preukazat vlastnicke resp. uzivacie pravo k sidlu...takze najomnu zmluvu plus LV
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Je potrebne predkladat original najomnej zmluvy alebo suhlasu, ci staci kopia? Treba overit? LV staci z katasterportal?
0 0
karol.krasnan karol.krasnan

karol.krasnan je offline (nepripojený) karol.krasnan

Chcel by som sa touto formou podelit o skusenost pri zakladani s.r.o.
Najskor som uvazoval, ze zalozim firmu sam. Avsak po prestudovani celeho tohto threadu som sa rozhodol, ze zverim zalozenie profi firme.
Vybral som si, aj na zaklade odporucania tu na porade, firmu Baldomero Consulting a konstatujem, ze som bol velmi spokojny.

S cistym svedomim mozem firmu odporucat.

Zaplatil som si balik sluzieb Comfort (229 EUR), potom som zaplatil za kolok na sude (165,5 EUR), kolky na zivnostenskom (6x3EUR = 18 EUR) a overenie podpisov (4x0,5 = 2 EUR). Moje celkove naklady na zalozenie teda boli 414,50 EUR.

Jedina zalezitost, ktoru som si vybavoval sam bolo zajst na zivnostensky urad, odovzdat ziadost, ktoru mi pripravili a potom vyzdvihnut zivnostenske listy. Vsetko ostatne vyriesili za mna, na profesionalnej urovni.
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dobry den,
Zakladame sro, sme styria spolocnici. chcem sa opytat ci my na zapis staci spolocenska zmluva, Suhlas s pouzivanim priestorov, vyhlasenie spravcu vkladu a podpisovy vzor konatelov.
Kolko potrebujem spolocenských zmluv? /1 zivnostensky a 2 pri zapise na súd/

Dakujem
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

ivan999 Pozri príspevok
Dobry den,
Zakladame sro, sme styria spolocnici. chcem sa opytat ci my na zapis staci spolocenska zmluva, Suhlas s pouzivanim priestorov, vyhlasenie spravcu vkladu a podpisovy vzor konatelov.
Kolko potrebujem spolocenských zmluv? /1 zivnostensky a 2 pri zapise na súd/

Dakujem
plus zivnostenske listy a SZ sa tradicne dava jedna kazdemu spolocnikovi a do spolocnosti
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ivan999 Pozri príspevok
Dobry den,
Zakladame sro, sme styria spolocnici. chcem sa opytat ci my na zapis staci spolocenska zmluva, Suhlas s pouzivanim priestorov, vyhlasenie spravcu vkladu a podpisovy vzor konatelov.
Kolko potrebujem spolocenských zmluv? /1 zivnostensky a 2 pri zapise na súd/

Dakujem
Ak chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku. ozvi sa ! 0915543383
0 0
smith smith

smith je offline (nepripojený) smith

Pri zakladania s.r.o. je potrebne predlozit najomnu zmluvu o priestoroch kde bude sidlo spolocnosti, nie?

Co ak:
neviem ako je to zo zmluvou kedze ten byt este nieje v mojom osobnom vlastnictve ale je to najomny byt (obecny) takze ja mam zmluvu z obcou neviem co mi ma kto potvrdit ci ja alebo obec? prenajom je teraz 107,12€ . Byt ma 38m2 neviem ako je to s tou sumou ci mozem ja si urcit kedze ako fyzicka osoba uz ten byt mam v prenajme od obce s vyhradnym pravom na odkupenie.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
smith Pozri príspevok
Pri zakladania s.r.o. je potrebne predlozit najomnu zmluvu o priestoroch kde bude sidlo spolocnosti, nie?

Co ak:
neviem ako je to zo zmluvou kedze ten byt este nieje v mojom osobnom vlastnictve ale je to najomny byt (obecny) takze ja mam zmluvu z obcou neviem co mi ma kto potvrdit ci ja alebo obec? prenajom je teraz 107,12€ . Byt ma 38m2 neviem ako je to s tou sumou ci mozem ja si urcit kedze ako fyzicka osoba uz ten byt mam v prenajme od obce s vyhradnym pravom na odkupenie.
Áno nájomná zmluva by mala byť alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Moja otázka ne Teba : Máš v tom byte trvalý pobyt ? Pod ktorý registrový súd spadáš ? Ak nie si v BB, tak potom súhlas obce by som doporučila. Ak by si patril pod BB, stačilo by tam jedno vyhlásenie. Ak chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, môžeš využiť aj moje služby elektronického podania.
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Je mozne menit spolocensku zmluvu este pred zapisom?

Konkretne sa jedna o to ze spolocnost uzatvorila najomnu zmluvu, na zaklade ktorej ju sud neprijal, pretoze podla konania v spolocnosti chyba podpis este jedneho clena predstavenstva a taktiez na liste vlastnictva nie je uvedena dana spolocnost iba dvaja vlastnici. Vychadza to tak, ze zmluva je neplatna. Je to pre nas dost cudne a preto sme sa rozhodli zmenit sidlo na inu adresu kde je to viac vyhovujuce pre nasu spolocnost.
Je to mozne vykonat este pred podanim namietok zmenou spolocenskej zmluvy?
Ako postupovat?

Dakujem za rady
Naposledy upravil Wes : 08.10.09 at 11:58
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Wes Pozri príspevok
Je mozne menit spolocensku zmluvu este pred zapisom?

Konkretne sa jedna o to ze spolocnost uzatvorila najomnu zmluvu, na zaklade ktorej ju sud neprijal, pretoze podla konania v spolocnosti chyba podpis este jedneho clena predstavenstva a taktiez na liste vlastnictva nie je uvedena dana spolocnost iba dvaja vlastnici. Vychadza to tak, ze zmluva je neplatna. Je to pre nas dost cudne a preto sme sa rozhodli zmenit sidlo na inu adresu kde je to viac vyhovujuce pre nasu spolocnost.
Je to mozne vykonat este pred podanim namietok zmenou spolocenskej zmluvy?
Ako postupovat?

Dakujem za rady
Ano. Dodatkom SZ podpisany vsetkymi spolocnikmi zmenis sidlo spolocnosti, zmenis ho aj vo formulari a podas aj listinani preukazujucimi sidlo a namietkou na OR...
0 0
smith smith

smith je offline (nepripojený) smith

Poprosim o zhodnotenie mojho postupu.
Sme dvaja spolocnici a ja budem aj jedinym konatelom.

Mame spolocensku zmluvu, ktoru sme 6x vytlacili a overili (jedna pre kazdeho spolocnika, jedna pre Zivnostensky urad, a 2x pre obchodny register). z jednou kopiou teraz zajdem na zivnostenky urad a vypisem tlacivo na zivnostenske listy. Nasledne si pojdem overit vyhlasenie spravcu vkladu ze som prijal zakladne imanie, byt je v mojom vlastnctve (tak som si dal overit vypis z katastra - najomnu zmluvu treba ci nie???). Vypisali sme tlacivo na OR na zapis, k tomu pridam 2x overene zivnostenske listy, 2x spolocensku zmluvu, 2x vyhlasenie spravcu vkladu, 2x vypis z katastra, a 2x podpisovy vzor konatela... Je to spravny postup???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať