Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
SiggSauer SiggSauer

SiggSauer je offline (nepripojený) SiggSauer

Zdravím Vás, vedel by mi niekto povedať, či nebude pri zápise sro do obchodného registra problém s tým, že už existuje určitá sro s názvom X Y s.r.o. a ja by som chcel založiť sro s názvom X Y Slovakia s.r.o. Za odpoveď Vám ďakujem.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

SiggSauer Pozri príspevok
Zdravím Vás, vedel by mi niekto povedať, či nebude pri zápise sro do obchodného registra problém s tým, že už existuje určitá sro s názvom X Y s.r.o. a ja by som chcel založiť sro s názvom X Y Slovakia s.r.o. Za odpoveď Vám ďakujem.
Ak tam dáš Slovakia, tak už je to iný názov. Nemal by byť problém na OR.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SiggSauer Pozri príspevok
Zdravím Vás, vedel by mi niekto povedať, či nebude pri zápise sro do obchodného registra problém s tým, že už existuje určitá sro s názvom X Y s.r.o. a ja by som chcel založiť sro s názvom X Y Slovakia s.r.o. Za odpoveď Vám ďakujem.
Nemôžeš mať rovnaký názov, odmietnu Ti to, daj si za tým dodatok SK Slovakia, Trade a podobne. Vyhneš sa zbytočným problémom.
0 0
SiggSauer SiggSauer

SiggSauer je offline (nepripojený) SiggSauer

ďakujem ... čiže ako som správne pochopil ak existuje firma v OR s názvom Janko Mrkvička s.r.o. a ja chcem založiť Janko Mrkvička Slovakia s.r.o., tak by s tým pri zápise nemal byť problém ?
0 0
SiggSauer SiggSauer

SiggSauer je offline (nepripojený) SiggSauer

A ešte jedna posledná otázočka. Je dobré založiť sro na koniec roka (november, december), alebo je lepšie počkať až od nového roka (január) ? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SiggSauer Pozri príspevok
A ešte jedna posledná otázočka. Je dobré založiť sro na koniec roka (november, december), alebo je lepšie počkať až od nového roka (január) ? Ďakujem
Záleží len na Tvojom rozhodnutí. Či už chceš niečo aj v tomto roku robiť, alebo je to len príprava. A ak chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, podanie doporučujem elektronické. ušetríš aj na poplatkoch za overenie podpisov. Ten názov môže byť.
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

prosim Vas, je potrebne pri zapise do OR, ked jedinym spolocnikom je sro vypis z reg. trestov?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
yukaya Pozri príspevok
prosim Vas, je potrebne pri zapise do OR, ked jedinym spolocnikom je sro vypis z reg. trestov?
Do OR nie, a na živnostenskom si ho vytiahnu internetom priamo z GP BA. Takže fyzicky ho nepotrebuješ vôbec. Ideš podávať elektronicky iba s 50 % súdnym poplatkom do OR ?
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

neviem ako sa podava elektronicky...? este som to nerobila.. nemas nejaky link k tomu?
a este sa chcem opytat.... nehnutelnost mame v prenajme - je mozne aby sme si urobili najomnu zmluvu kde bude prenajimatel sucasna spolocnost a najomca nova sro (v najomnej zmluve nie je uvedene, ze nemozme prenajimat 3. osobam) uzna to OR?
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

aha, asi to funguje cez notara, nie?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
yukaya Pozri príspevok
aha, asi to funguje cez notara, nie?
Musí to podať niekto kto má zaručený elektronický podpis. K vôli jednému podaniu sa Ti to moc neoplatí vybavovať, jedine ak by si to využívala aj ku komunikácii s DÚ. Ale môžeš podať aj prostredníctvom niekoho, kto taký podpis má. V prípade záujmu viac info v mojom profile. Inak naša spoločnosť jeaj registračnou autoritou na vydávanie kvalifikovaných certifikátov k ZEP-u.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
yukaya Pozri príspevok
neviem ako sa podava elektronicky...? este som to nerobila.. nemas nejaky link k tomu?
a este sa chcem opytat.... nehnutelnost mame v prenajme - je mozne aby sme si urobili najomnu zmluvu kde bude prenajimatel sucasna spolocnost a najomca nova sro (v najomnej zmluve nie je uvedene, ze nemozme prenajimat 3. osobam) uzna to OR?
Áno podnájom ďalším osobám je možné za predpokladu, že k tomu vlastník dá súhlas. OR to uzná, keď to má pekne preukázané.
0 0
idris-TV idris-TV

idris-TV je offline (nepripojený) idris-TV

Dobrý deň

JA by som sa chcela informovať a už vážne neviem kde a na koho sa mam obrátiť. Chceme založiť rodinnu sro veci okolo toho a zákon máme preštudovaný ale potrebovala by som odpovede na nasledovné otázky:
1. Može byť na zakladateľskej listine mamicka na materskej dovolenke?
moze popri tom poberať prispevok na dieťa a ostatne socialne davky, alebo po zapise do zakladatelskej listiny jej naroky zanikaju?

2. Ako je to s cudzincami na zakladatelskej listine? Kedze jeden z nas ma inu narodnost ako slovensku (ale je clenom EU) a povolenie na pobyt uz vyprsalo v Sr , treba vybavit najprv povolenie v Sr alebo staci mat doklad z danej krajiny??

Ospravedlnujem sa ak pisme od temy. Zelam pekny den
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
idris-TV Pozri príspevok
Dobrý deň

JA by som sa chcela informovať a už vážne neviem kde a na koho sa mam obrátiť. Chceme založiť rodinnu sro veci okolo toho a zákon máme preštudovaný ale potrebovala by som odpovede na nasledovné otázky:
1. Može byť na zakladateľskej listine mamicka na materskej dovolenke?
moze popri tom poberať prispevok na dieťa a ostatne socialne davky, alebo po zapise do zakladatelskej listiny jej naroky zanikaju?

2. Ako je to s cudzincami na zakladatelskej listine? Kedze jeden z nas ma inu narodnost ako slovensku (ale je clenom EU) a povolenie na pobyt uz vyprsalo v Sr , treba vybavit najprv povolenie v Sr alebo staci mat doklad z danej krajiny??

Ospravedlnujem sa ak pisme od temy. Zelam pekny den
Dobrý deň :

1. Mamina na materskej môže byť zakladateľka spoločnosti aj konateľka. Nie je nikde napísané, že musí mať vyplácanú nejakú odmenu. Úplne v pohode môže poberať príspevok. Nedoporučujem vyplácať mzdu počas MD.
To čo spoločnosť zarobí, vyplatí si ako podiel na zisku v nasledujúcom roku po účtovnej závierke.
2. Konateľom spoločnosti môže byť člen EÚ aj keď tu nemá trvalý pobyt.
3. Ak chcete ušetriť 50% na súdnom poplatku pri prvozápise do OR, môžeme to podať elektronicky napríklad prostredníctvom mňa. Ja ZEP mám. Viac info v mojom profile.
0 0
SiggSauer SiggSauer

SiggSauer je offline (nepripojený) SiggSauer

Zdravím Vás a prosím o radu. Chcem založiť sro a mám problém s tým, ako v Spoločenskej zmluve správne naformulovať článok: Konateľ spoločnosti. Sme dvaja spoločníci a zároveň by sme chceli byť aj dvaja konatelia. Neviem, ktorá z nasledovných dvoch formulácií by bola tá najvhodnejšia.

1. Štatutárny orgán spoločnosti je konateľ, ktorý je oprávnený konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne.
2. Konateľa spoločnosti vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných osôb, na dobu neurčitú, pokiaľ valné zhromaždenie neurčí inak.
3. Povinnosti konateľa sú:
- xx
- xx
3. Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľa:

Janko Mrkvička, r.č. 700605/7585, bytom: Kokosova 35
Ferko Malý, r.č. 560921/4521, bytom Kokosova 99

alebo

1. Štatutárnym orgánom spoločnosti sú konatelia, ktorí sú oprávnení konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne.
2. Konateľov spoločnosti vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných osôb, na dobu neurčitú, pokiaľ valné zhromaždenie neurčí inak.
3. Povinnosti konateľov sú:
- xx
- xx
3. Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľov:

Janko Mrkvička, r.č. 700605/7585, bytom: Kokosova 35
Ferko Malý, r.č. 560921/4521, bytom Kokosova 99

Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SiggSauer Pozri príspevok
Zdravím Vás a prosím o radu. Chcem založiť sro a mám problém s tým, ako v Spoločenskej zmluve správne naformulovať článok: Konateľ spoločnosti. Sme dvaja spoločníci a zároveň by sme chceli byť aj dvaja konatelia. Neviem, ktorá z nasledovných dvoch formulácií by bola tá najvhodnejšia.

1. Štatutárny orgán spoločnosti je konateľ, ktorý je oprávnený konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne.
2. Konateľa spoločnosti vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných osôb, na dobu neurčitú, pokiaľ valné zhromaždenie neurčí inak.
3. Povinnosti konateľa sú:
- xx
- xx
3. Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľa:

Janko Mrkvička, r.č. 700605/7585, bytom: Kokosova 35
Ferko Malý, r.č. 560921/4521, bytom Kokosova 99

alebo

1. Štatutárnym orgánom spoločnosti sú konatelia, ktorí sú oprávnení konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne.
2. Konateľov spoločnosti vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných osôb, na dobu neurčitú, pokiaľ valné zhromaždenie neurčí inak.
3. Povinnosti konateľov sú:
- xx
- xx
3. Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľov:

Janko Mrkvička, r.č. 700605/7585, bytom: Kokosova 35
Ferko Malý, r.č. 560921/4521, bytom Kokosova 99

Ďakujem
Mne sa lepšie páči tá 2.
Budeš to chcieť elektronicky podať a ušetriť 50 % na súdnom poplatku ?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja si myslím, že ani prvou alternatívou nič nepokazíš.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Economic Pozri príspevok
Mne sa lepšie páči tá 2.
Budeš to chcieť elektronicky podať a ušetriť 50 % na súdnom poplatku ?
..... veď sú identická, rozdiel je iba v tom, že 1. varianta je v jednotnom čísle a 2. v množnom.....
Je úplne jedno, ktorú variantu zvolí....
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
idris-TV Pozri príspevok
Dobrý deň

JA by som sa chcela informovať a už vážne neviem kde a na koho sa mam obrátiť. Chceme založiť rodinnu sro veci okolo toho a zákon máme preštudovaný ale potrebovala by som odpovede na nasledovné otázky:
1. Može byť na zakladateľskej listine mamicka na materskej dovolenke?
moze popri tom poberať prispevok na dieťa a ostatne socialne davky, alebo po zapise do zakladatelskej listiny jej naroky zanikaju?

2. Ako je to s cudzincami na zakladatelskej listine? Kedze jeden z nas ma inu narodnost ako slovensku (ale je clenom EU) a povolenie na pobyt uz vyprsalo v Sr , treba vybavit najprv povolenie v Sr alebo staci mat doklad z danej krajiny??

Ospravedlnujem sa ak pisme od temy. Zelam pekny den
1. mamička na MD je OK
2. je jedno, kto má akú národnosť. Myslím, že si mala na mysli občianstvo???? Treba zvážiť, čo je vo vašom prípade jednoduchšie - obnoviť pobyt v SR alebo pracne zhánať doklady (napr. register trestov a pod.) z materskej krajiny.
0 0
SiggSauer SiggSauer

SiggSauer je offline (nepripojený) SiggSauer

Zdravím Vás, mal by som na Vás ešte jednu otázočku ohľadom konateľov. Ako správne preformulovať vetu "Štatutárny orgán spoločnosti je konateľ, ktorý je oprávnený konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne." ? Na nejako tak, že za spoločnosť konajú obaja konatelia spoločne a aj podpisujú spoločne.

Myslím, že ta veta by sa potom mala objaviť aj na OR (kto a ako koná za spoločnosť).

Za odpoveď Vám ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať