Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SiggSauer Pozri príspevok
Zdravím Vás, kto by mi prosím vedel poradiť ? Všetky dokumenty ako Spol.zmluva, súhlas vlastníka, vzorový podpis, vyhlásenie správcu vkladu a návrh na zápis do OR stačí overiť niekde na matrike alebo je u niektorých potrebné overenie notárom. Ďakujem.
Stačí samozrejme všetko na matrike. Je to omnoho lacnejšie ako u notára. Ak to pôjde elektronicky všetko do OR, tak len spoločenskú overujte iba 3x, ostatné stačí po jednom raze. Aj tu sa šetrí.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Neviete náhodou, či na obecných úradoch zväzujú spoločenskú zmluvu alebo len overia?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Neviete náhodou, či na obecných úradoch zväzujú spoločenskú zmluvu alebo len overia?
Ďakujem
Počula som už, že niekde keď Ti ju zviažu, pripláca sa za viazanie. Niekde tvrdia že to musia zviazať a žiadny príplatok. Tak sama neviem. Ak budeš robiť elektronické podanie do OR, kde sa šetrí 50 % na súdnom poplatku, nemusíš ju dávať zväzovať, /ak nebudú trvať oni na tom, že to musia urobiť/ lepšie sa to skenuje.
0 0
SiggSauer SiggSauer

SiggSauer je offline (nepripojený) SiggSauer

Prosím Vás spoločenskú zmluvu treba mať zviazanú ?? Nepostačuje len tak ako to robia na matrike, že prehnú roh a všetko je ok ? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SiggSauer Pozri príspevok
Prosím Vás spoločenskú zmluvu treba mať zviazanú ?? Nepostačuje len tak ako to robia na matrike, že prehnú roh a všetko je ok ? Ďakujem
Stačí samozrejme aj tak. Nie je podmienka mať to zviazané.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

ahojte.viem,ze som sa uz pytala v inej teme,ale nedostala som odpoved.neviete nahodou niekto ,ci taxikara moze robit aj clovek co ma ulozeny podmienecny trest?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jana987 Pozri príspevok
ahojte.viem,ze som sa uz pytala v inej teme,ale nedostala som odpoved.neviete nahodou niekto ,ci taxikara moze robit aj clovek co ma ulozeny podmienecny trest?
Ak to chce robiť na svoje triko teda cez koncesiu - záleží na tom aký § mal. Ako zamestnanca by ho to netrápilo. Paragraf bude najdôležitejší. Bude musieť ísť na živnosť s rozsudkom, aby to vyhodnotili. Ak to bolo za nejakú bitku, tak pohoda, ale ak to bude ekonomický trestný čin, môže byť problém. Najdôležitejší je teda rozsudok. Pozri oddiel bezúhonnosti v živnostenskom zákone.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

islo o pytliactvo a marenie sudneho rozhodnutia.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jana987 Pozri príspevok
islo o pytliactvo a marenie sudneho rozhodnutia.
Z môjho pohľadu, by teda nemusel mať problém s vybavením koncesie. No keď pôjde o ňu žiadať, nech si vezme sebou rozsudok. Oni na živnostenskom presne vedia, ktoré § nesmú byť, aby mu register trestov prešiel. No pytliactvo by mohlo prejsť. Bo uplynutí tej podmienky by mal otom požiadať o výmaz záznamu z RT, aby ho mal čistý.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

on ale teraz dostane dalsi trest,za ine marenie sudneho rozhodnutia.no a mozno ho aj uznaju vinnym vo veci neplnenia si vyzivovacej povinnosti.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jana987 Pozri príspevok
on ale teraz dostane dalsi trest,za ine marenie sudneho rozhodnutia.no a mozno ho aj uznaju vinnym vo veci neplnenia si vyzivovacej povinnosti.
Ani to nie je pre nejakú ekonomickú činnosť, podľa mňa by "prešiel sitkom"
ale ako hovorím, treba možno rýchlo na živnostenské, kým sa mu toho nenazbiera ešte viac a nebodaj § taký, ktorý sa nepripúšťa.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Kamarat ma poprosil o pomoc pri založení sro. Konkrétne ide o zriadenie živnosti a zápis do ORSR. Potrebujem k tomu vytvoriť plnu moc. Neviete, ci ako splnomocniteľa mám dať budúcu firmu, alebo jeho ako konateľa. Nemáte niekto vzor? Stačí ak napíšem, že udeľuje plnú moc na zastupovanie vo veci založenia obchodnej spoločnosti.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zuzanask Pozri príspevok
Kamarat ma poprosil o pomoc pri založení sro. Konkrétne ide o zriadenie živnosti a zápis do ORSR. Potrebujem k tomu vytvoriť plnu moc. Neviete, ci ako splnomocniteľa mám dať budúcu firmu, alebo jeho ako konateľa. Nemáte niekto vzor? Stačí ak napíšem, že udeľuje plnú moc na zastupovanie vo veci založenia obchodnej spoločnosti.
Splnomocňuje ťa už nová spoločnosť v zastúpení konateľov. Do textu vypíš : ....na všetky úkony spojené so založením s.r.o., vybavenie živnostenských oprávnení, vzdania sa práva odvolania, podania návrhu na zápis spoločnosti do OR a prevzatie dokumentov z obchodného registra ako Potvrdenie o vykonaní zápisu, resp. Odmietnutia. Ak chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, viac info v mojom profile. Doladili by sme to spolu. Ja to mávam pre všetkých takto a je to v poriadku.
0 0
recete recete

recete je offline (nepripojený) recete

Tak som sa pustil do firmy, ze som sa Vam aj zabudol podakovat! Este raz vsetkym, ktory ste mi pomohli, DAKUJEM!
0 0
tomassch tomassch

tomassch je offline (nepripojený) tomassch

Ahojte,

potrebujem poradit: zakladám jednoosobovú s.r.o. so sídlom na adrese môjho trvalého bydliska. Bohužiaľ, na liste vlastníctva mám neaktuálnu informáciu - mám tam uvedené iné trvalé bydlisko ako v občianskom preukaze.

Bude to pri registrácii sro-čky vadiť? Mám najskôr urobiť zmenu na LV na katastri?

Ďakujem za všetky rady!
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
tomassch Pozri príspevok
Ahojte,

potrebujem poradit: zakladám jednoosobovú s.r.o. so sídlom na adrese môjho trvalého bydliska. Bohužiaľ, na liste vlastníctva mám neaktuálnu informáciu - mám tam uvedené iné trvalé bydlisko ako v občianskom preukaze.

Bude to pri registrácii sro-čky vadiť? Mám najskôr urobiť zmenu na LV na katastri?

Ďakujem za všetky rady!
ktorý OR?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tomassch Pozri príspevok
Ahojte,

potrebujem poradit: zakladám jednoosobovú s.r.o. so sídlom na adrese môjho trvalého bydliska. Bohužiaľ, na liste vlastníctva mám neaktuálnu informáciu - mám tam uvedené iné trvalé bydlisko ako v občianskom preukaze.

Bude to pri registrácii sro-čky vadiť? Mám najskôr urobiť zmenu na LV na katastri?

Ďakujem za všetky rady!
Myslím že nie. No v krátkej dobe by som na kataster oznámila aj správnu adresu, aby to všetko ladilo. Ideš to podávať klasicky, alebo chceš 50 % ušetriť na súdnom poplatku ?
0 0
tomassch tomassch

tomassch je offline (nepripojený) tomassch

Bude to OR v Bratislave.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
tomassch Pozri príspevok
Bude to OR v Bratislave.
Pre OR BA LV nepotrebuješ, blžšie info ti viem poskytnúť cez SS.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tomassch Pozri príspevok
Bude to OR v Bratislave.
List vlastníctve nie je potrebný dokladať, keď je písomný súhlas všetkých vlastníkov. V prípade záujmu o elektronické podanie, viac v SS.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať