Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
motosega Pozri príspevok
Dobrý deň
Chcem sa spýtať Zakladáme s.r.o. ktorá sa bude zaoberať stavebnou činnosťou Je nutné aby niekto zo spoločníkov alebo kanatelov bol z oboru murár alebo tak?
Uskutočňovanie stavieb a ich zmien je voľný predmet podnikania.
Murárstvo je však remeselný predmet. Doporočujem si kuknúť živnostenský zákon, alebo info priamo na živnostenskom pred vyhotovením SZ.
0 0
motosega motosega

motosega je offline (nepripojený) motosega

Dobrý deň
Prosím vás ako je to vlastne pri zuakladaní s.r.o.? Kto si má urobiť živnostenský list? akebo treba tam vlastne živnosť?
Aký je vlastne postup pri zakladaní s.r.o.?
ďakujem
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Odpoviem krátko, možno ma niekto aj zkritizuje, ale viem o čom píšem. Keď som pred tromi mesiacmi sama stála na začiatku vzniku s.r.o., najprv som si prečítala podstatné články z tejto témy. S.r.o. vznikla aj vďaka ľuďom, ktorý tu prispeli. Môžem ťa ubezpečiť, že sú tu odpovede na tvoje otázky. Veľmi rada odpoviem na konkrétne otázky, ale najprv začni sám resp. sama študovať.
0 0
motosega motosega

motosega je offline (nepripojený) motosega

mlyn16 Pozri príspevok
Odpoviem krátko, možno ma niekto aj zkritizuje, ale viem o čom píšem. Keď som pred tromi mesiacmi sama stála na začiatku vzniku s.r.o., najprv som si prečítala podstatné články z tejto témy. S.r.o. vznikla aj vďaka ľuďom, ktorý tu prispeli. Môžem ťa ubezpečiť, že sú tu odpovede na tvoje otázky. Veľmi rada odpoviem na konkrétne otázky, ale najprv začni sám resp. sama študovať.
Tak ti pekne dakujem Chcel som stručný postup a nie radu typu Prečítaj si 61 stránok Tak mi snád poradí niekto iný
0 0
motosega motosega

motosega je offline (nepripojený) motosega

mlyn16 Pozri príspevok
Odpoviem krátko, možno ma niekto aj zkritizuje, ale viem o čom píšem. Keď som pred tromi mesiacmi sama stála na začiatku vzniku s.r.o., najprv som si prečítala podstatné články z tejto témy. S.r.o. vznikla aj vďaka ľuďom, ktorý tu prispeli. Môžem ťa ubezpečiť, že sú tu odpovede na tvoje otázky. Veľmi rada odpoviem na konkrétne otázky, ale najprv začni sám resp. sama študovať.
Pre tých ktorý budú potrebovať podobnú radu ako som potreboval ja tu dávam to čo som nenašiel tu ale niekde inde


Postup

Vynechame podnikatelsku pripravu (teda co budeme robit, ako, zaco) a budeme sa sustredit len na pravnu a byrokraticku cast.

V texte nespominam, ale obciansky preukaz je pri vsetkych ukonoch samozrejmostou.

1. Vyberieme si meno firmy. Dostupnost kontrolujte na OSRS.sk, Google a sk-nic.sk

2. Najdeme buduce sidlo a zacneme vybavovat suhlas majitela ku pouzitiu nehnutelnosti pre sidlo firmy. (Povinna novinka pri podani navrhu na zapis na sud, suhlas dolozeny listom vlastnictva majitela, pri prenajimanych kancelariach teda majitela priestorov). Vzor najdete na Google, pripadne ho ma majitel kancelarskych priestorov, ak to nerobi prvykrat.

3. Vyber cinnosti podnikania - predmetov na zivnostenskom liste. Prestudujte si nasledovny dokument resp aktualizacie. Pre istotu skonzultujte nazivo na Zivnostenskom urade.

4. Spiste spolocensku zmluvu alebo zakladelsku listinu, ak ste jediny spolocnik. Vzory zase na Google, pre istotu ale riadne prejdite aktualnost a kvalitu formulacii v rizikovych bodoch - likvidacia sro, predaj podielov, delenie zisku atd.

5. Vyplnte podpisovy vzor konatela (konatelov).

6. Urcite spravcu vkladu a vyplnte prislusny dokument.

7. Ak sro zaklada jediny spolocnik, treba vyhlasenie, ze nie je jedinym spolocnikom v inej spolocnosti.

8. Najdite notara. Doneste ku nemu minimalne 4x spolocensku zmluvu, 3 x ostatne dokumenty. Na mieste sa podpisete, overite podpisy, zaplatite.

9. S vyplnenym tlacivom pojdete na prislusny Zivnostensky urad, pod ktory spada sidlo firmy. Budete potrebovat tlacivo, overenu spolocensku zmluvu a kolky - 100 Sk za kazdy predmet volnej zivnosti (najcastejsi pripad).

10. Pridite si pre vystavene ZL, musia prist vsetci spolocnici / zastupeny plnou mocou.

11. Hned na mieste (ak uz mate ZL zapisane v systeme uradu) si vyziadajte Opis zo zivnostenskeho registra pre Vasu sro. Na hlavicke papiera je sice Vypis, ale je podrobnejsi a nutny pre zapis do ORSR. Stoji 100 Sk. Alternativou je overit u notara kopiu kazdeho ZL (vydava sa jeden na predmet cinnosti), pri vacsom pocte zivnosti su to ale zbytocne vyhodene peniaze. Sud podla zakona berie aj Vypis.

12. Vyplnte Navrh na zapis do obchodneho registra, odkaz najdete na ORSR.sk. Tento navrh pojdete dat overit ku notarovi. Kupte 10 000 Sk kolok.

13. Na prislusnom Obvodnom sude podate vsetky dokumenty spolu s Navrhom, tu staci uz len jeden spolocnik.

14. Cakate. Ak ste neurobili ziadnu chybu a dokumenty sudca schvali, spolocnost bude zapisana. Kazdy spolocnik o tom dostane vyrozumenie zo sudu a rovnako dostanete jeden Vypis z ORSR. Cely proces doteraz sa dal zvladnut vo velkom meste priblizne za 3 tyzdne, zvacsa je to ale menej.

15. Dnom zapisu spolocnost zacala existovat a moze podnikat.

16. Vase dalsie kroky budu smerovat do banky. Zalozite podnikatelsky ucet.

17. S vyplnenou Prihlaskou k registracii danovnika zajdete na prislusny danovy urad. Na uvod sa musite zaregistrovat k dani prijmu, DPH je do zakonom stanoveneho obratu za casovy usek dobrovolna.



Tak, a tym sa Vase podnikanie moze zacat
Budem velmi rad, ak sa podelite o dalsie konkretne rady a postupy, ktore postup ulahcia a zarucia bezproblemovy priebeh.
0 0
motosega motosega

motosega je offline (nepripojený) motosega

Viete mi povedať kolko más bude stáť kompletné založenie s.r.o.? ked nás bude 8 spoločníkov a budeme mat napr. 5 predmetov podnikania vramci volnej živnosti
Jeden náš spoločník sa dopočul že to komplat bude stáť 40 tisíc bývalých SK
A ešte mi to nieje jasné kto si má robiť živnosť či všetci spoločníci Počul som už aj to že nikto tak už som z toho dopletený
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
motosega Pozri príspevok
Viete mi povedať kolko más bude stáť kompletné založenie s.r.o.? ked nás bude 8 spoločníkov a budeme mat napr. 5 predmetov podnikania vramci volnej živnosti
Jeden náš spoločník sa dopočul že to komplat bude stáť 40 tisíc bývalých SK
A ešte mi to nieje jasné kto si má robiť živnosť či všetci spoločníci Počul som už aj to že nikto tak už som z toho dopletený
Ďakujem
U serióznej firmy nie je u odmeny pri založení s.r.o. dôležitý počet spoločníkov. Viac spoločníkov znamená jedine vyšší výdavok pri overení podpisov.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
motosega Pozri príspevok
Viete mi povedať kolko más bude stáť kompletné založenie s.r.o.? ked nás bude 8 spoločníkov a budeme mat napr. 5 predmetov podnikania vramci volnej živnosti
Jeden náš spoločník sa dopočul že to komplat bude stáť 40 tisíc bývalých SK
A ešte mi to nieje jasné kto si má robiť živnosť či všetci spoločníci Počul som už aj to že nikto tak už som z toho dopletený
Ďakujem

Na nete si najdeš firmy,ktoré sa zaoberajú zakladaním s.r.o. Mne jedna taká zakladala s.r.o. v novembri a stálo ma to komplet 511 Eur. Založili firmu od A po Z.
0 0
motosega motosega

motosega je offline (nepripojený) motosega

Economic Pozri príspevok
U serióznej firmy nie je u odmeny pri založení s.r.o. dôležitý počet spoločníkov. Viac spoločníkov znamená jedine vyšší výdavok pri overení podpisov.
Ano ale všetko čo som sa dočítal mi dáva dokopy 10 000 sk za zápis a potom iba za overovanie podpisov a za zakladanie živnosti A to sa podla mňa nevyšplhá ani na 15 000 sk alebo je tam ešte niečo?
0 0
motosega motosega

motosega je offline (nepripojený) motosega

ludex Pozri príspevok
Na nete si najdeš firmy,ktoré sa zaoberajú zakladaním s.r.o. Mne jedna taká zakladala s.r.o. v novembri a stálo ma to komplet 511 Eur. Založili firmu od A po Z.
A ešte sa chcem opýtať že kto si má zakladať živnostenský list Niektorý už živnosť máme Budeme potom platit odvody aj ako živnostnici?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
motosega Pozri príspevok
Ano ale všetko čo som sa dočítal mi dáva dokopy 10 000 sk za zápis a potom iba za overovanie podpisov a za zakladanie živnosti A to sa podla mňa nevyšplhá ani na 15 000 sk alebo je tam ešte niečo?
Nie. Vždy je tam súdny poplatok /pri štandardnom podaní 331,5 Eur/, správne poplatky 3.- Eurá za 1 voľný predmet, notárske poplatky a služba od A-Z alebo podobná služba, to je rôzne... A sú aj spoločnosti, ktoré takúto službu poskytujú v rámci balíka služieb cca za 400.- Eur. Treba trochu pogúgliť.
0 0
Dixxinka Dixxinka

Dixxinka je offline (nepripojený) Dixxinka

Nám účtovnú firmu
Dobrý deň,

rozhodla som si založiť účtovnú firmu v zriadení s.r.o., s použitím elektronického podpisu. Mám všetky komponenty potrebné k nerušenému fungovaniu zaručeného elektronického podpisu - teda tokken aj software, ešte si musím vybaviť notársku zápisnicu a zaregistrovať si konto.

Ak to správne chápem tak:

Notár mi overuje:
2x zakladateľskú listinu
1x vyhlásenie správcu vkladu
1x súhlas majiteľa nehnuteľnosti s priloženým výpisom z katastra - toto môže byť len stiahnuté z internetu, alebo musí byť originál?
1x ustanovenie do funkcie konateľky a podpisový vzor
1x čestné vyhlásenie zakladateľky že nemám viac ako 2 jednoosobové sro
1x návrh - ten formulár na zápis sro
1x ten formulár na vybavenie živnostenských listov

Živnostenský úrad
- odovzdám 1ks zakladateľskú listinu
- odovzdám formulár na vybavenie živnostenských listov
nakoľko zakladám sro, tak živnostenské listy tiež dostanem najskôr za 7 dní alebo hneď?

Obchodný register - teda digitálny podpis:
- nascanujem si úplne všetko vrátane živnostenských listov
- podpíšem to elektronickým podpisom
- pošlem to mailom na súd

Akým spôsobom sa platí notársky poplatok 165,5 Eur a ako to preukazujem mailovou formou digitálneho podpisu?

Ďakujem
0 0
motosega motosega

motosega je offline (nepripojený) motosega

Dobrý deň
Viete mi povedať ako často sa delí zisk v s.r.o. medzi spoločníkmi? Iste to nebude kedy sa im zachce alebo ano?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Po zostavení účtovnej závierky a jej schválení by mali spoločníci na valnom zhromaždení rozhodnúť o rozdelení hosp.výsledku. Takže odpoveď je raz ročne.
0 0
motosega motosega

motosega je offline (nepripojený) motosega

JarkaL Pozri príspevok
Po zostavení účtovnej závierky a jej schválení by mali spoločníci na valnom zhromaždení rozhodnúť o rozdelení hosp.výsledku. Takže odpoveď je raz ročne.
A nedá sa to v nijakom prípade? ani ked sa platí daň štvrťročne?
Tak nám asi nezostane iná možnosť ako iba sa zamestnať
__________________________________________________ _____
Ale no tak Ja niesom bohatý Keby som mal vela penazí tak by mi bolo jedno či peniaze dostanem teraz alebo až o rok
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
motosega Pozri príspevok
Dobrý deň
Viete mi povedať ako často sa delí zisk v s.r.o. medzi spoločníkmi? Iste to nebude kedy sa im zachce alebo ano?
Mal by si to mať ošetrené spoločenskou zmluvou alebo zakladateľskou listinou. Inak platí ako napísala JarkaL 1x ročne po schválení ročnej účtovnej závierky. Rozhoduje VZ.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Zisk si môžu rozdeliť aj viackrát do roka. Musí byť o tom ale zápis z valného zhromaždenia o rozdelení zisku. Rozdeľovať sa ale môže len zisk z predchádzajúcich resp. minulých období, nikdy nie zisk z bežného obdobia. Píšem to preto, lebo som sa stretla aj s tým, že "vyzerá", že firma dosiahne zisk, či by si ho dopredu nemohli aspoň čiastočne vyplatiť. To naozaj nie je možné.
0 0
DANUTA DANUTA

DANUTA je offline (nepripojený) DANUTA

ekonomka
Sme spoločnosť s rakúskou účasťou - spoločník a konateľ. Za založenie spoločnosti si naša pani advokátka vypýtala 2500 Eur. Nehorázne náročné právne služby ??!!!!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
DANUTA Pozri príspevok
Sme spoločnosť s rakúskou účasťou - spoločník a konateľ. Za založenie spoločnosti si naša pani advokátka vypýtala 2500 Eur. Nehorázne náročné právne služby ??!!!!

No a naša spoločnosť berie za založenie 400.- Eur vrátane súdneho poplatku. Dobrý kontrast...
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

domenico.office Pozri príspevok
Tých 90 dní platia živnostenské listy, takže je to jedno či existujúca, alebo novovzniknutá. Ak nepodáš na zápis do OR, stratia platnosť...tak tento text som tu napísal ja vážení páni. Uviedol som svoj poznatok z postoja úradníčky zo ŽÚ. Ako by sa postavil k tomu registrový súd? Viete z vlastnej skúsenosti? ......Takže popol na moju hlavu. Apropo, myslím si (neberte mi môj názor, ten je môj a nenechám si ho vziať), že táto otázka nebola jasná ani vám páni, ak by bola, neboli by ste sa pýtali na to, v ktorom je to zákone a jednoducho opravili, že to je inak. Dobre som si prečítal odpoveď Economic, kde hovorí o živnostenskom zákone a potom o zákone o obchodnom registri, ale zdá sa mi to celkom jedno (aj keď nie je), dôležité je, že také niečo existuje tak som to uviedol.
prisiel za mnou expert, ktory mal skoro rok vydanu koncesnu listinu, avsak nemal zapisany tento predmet podnikania v OR.

podal som navrh na zapis zmeny a OR PO to bez problemov zapisal...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať