Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
books Pozri príspevok
Je to zodpovedná osoba za remeselnú činnosť a dve remeselné činnosti nám aj vypadnú z našej živnosti,už ich nebudeme vykonávať.
Ďakujem.
A už sme doma.

Takže, ak sa rušia predmety podnikania, musí byť zvolané VZ, kde sa rozhodne o zrušení konkrétnych predmetov podnikania, v takto prípade sa vyhotovuje aj úplné znenie SZ. Do OR sa dokladá zápisnica, úplné znenie a kópia potvrdeného oznámenia, ktoré sa podá na živnostenskom oddelení - tlačivo vyplniť teda 2x.

Nezabudnúť potom zmenu po zápise do OR ohlásiť aj správcovi dane.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Economic Pozri príspevok
A už sme doma.

Takže, ak sa rušia predmety podnikania, musí byť zvolané VZ, kde sa rozhodne o zrušení konkrétnych predmetov podnikania, v takto prípade sa vyhotovuje aj úplné znenie SZ. Do OR sa dokladá zápisnica, úplné znenie a kópia potvrdeného oznámenia, ktoré sa podá na živnostenskom oddelení - tlačivo vyplniť teda 2x.

Nezabudnúť potom zmenu po zápise do OR ohlásiť aj správcovi dane.
Tie dva predmety čo sa rušia,tak sa ruší aj zodpovedný zástupca a v iných predmetoch (asi v štyroch)sa len menia zodpovední zástupcovia.
Takto som to pochopila:
- zvolá VZ,kde sa rozhodne o zrušení predmetov podnikania
- na OR sa potom pošle nová overená SZ (2x), kópia potvrdeného oznámenia zo živn.úradu a ešte sa vypisuje aj nejaké tlačivo na OR?

Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
books Pozri príspevok
Tie dva predmety čo sa rušia,tak sa ruší aj zodpovedný zástupca a v iných predmetoch (asi v štyroch)sa len menia zodpovední zástupcovia.
Takto som to pochopila:
- zvolá VZ,kde sa rozhodne o zrušení predmetov podnikania
- na OR sa potom pošle nová overená SZ (2x), kópia potvrdeného oznámenia zo živn.úradu a ešte sa vypisuje aj nejaké tlačivo na OR?

Ďakujem.
VZ bude teda o zrušení 2 predmetov podnikania.
Pri ohlásení na ŽR sa oznámi aj zmena zodpovedných osôb.
Úplné znenie spoločenskej zmluvy dávané do OR netreba overovať, dokladá sa v papierovej forme 2x.
No jasné do OR sa podáva tlačivo P/8 - na ňom sa podpis overuje.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Economic Pozri príspevok
VZ bude teda o zrušení 2 predmetov podnikania.
Pri ohlásení na ŽR sa oznámi aj zmena zodpovedných osôb.
Úplné znenie spoločenskej zmluvy dávané do OR netreba overovať, dokladá sa v papierovej forme 2x.
No jasné do OR sa podáva tlačivo P/8 - na ňom sa podpis overuje.
Ďakujem,ste poklad.
Ak nebudem ešte niečo vedieť,môžem sa na Vás obrátiť o radu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
books Pozri príspevok
Ďakujem,ste poklad.
Ak nebudem ešte niečo vedieť,môžem sa na Vás obrátiť o radu?
Samozrejme, kedykoľvek.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Economic Pozri príspevok
Samozrejme, kedykoľvek.
Ďakujem.
0 0
mia693 mia693

mia693 je offline (nepripojený) mia693

Ahojte.. Cem sa spýtat koľko teda presne zaplatím pri vzniku s.r.o.? Všetky súdne a iné poplatky? Ďakujem...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mia693 Pozri príspevok
Ahojte.. Cem sa spýtat koľko teda presne zaplatím pri vzniku s.r.o.? Všetky súdne a iné poplatky? Ďakujem...
Klasický papierový zápis do OR 331,50 Eur. Na ŽL pri každom voľnom predmete 3.- Eurá, za remeselný alebo viazaný tiež za každý 16,50 Eur, + nejaké overenie podpisu, to za predpokladu, že si papiere urobíš a nepočítaš svoju robotu. Možno aj tu na porade nájdeš niečo okolo možnosti platenia poplatkov. Pokukaj.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Economic prosím Ťa, v prípade ak spolocnost má sídlo kancelárie odlišné od sídla spoločnosti, je potrebné uviesť v spoločenskej zmluve aj sídlo kancelárie ako prevádzkarne, resp. či to je prevádzkareň, a kde v návrhu na zápis obchodnej spoločnosti do OR SR to uviesť /na strane kde sa vyplňujú údaje o organizačnej zložke?/?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Economic prosím Ťa, v prípade ak spolocnost má sídlo kancelárie odlišné od sídla spoločnosti, je potrebné uviesť v spoločenskej zmluve aj sídlo kancelárie ako prevádzkarne, resp. či to je prevádzkareň, a kde v návrhu na zápis obchodnej spoločnosti do OR SR to uviesť /na strane kde sa vyplňujú údaje o organizačnej zložke?/?
Nie v spoločenskej zmluve sa uvádza iba sídlo. Kde bude kancelária to je len Vaša záležitosť, to je potom ohlásenie prevádzky v súvislosti so živnostenským úradom a správcom dane. Do návrhu na zápis zmien do OR sa to neuvádza vôbec.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Ďakujem krásne. Ideme to podať na OR, snáď sa podarí.-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Ďakujem krásne. Ideme to podať na OR, snáď sa podarí.-)
Držím palce, keby sa náhodou vyskytol problém, dajte vedieť....
0 0
rybar24 rybar24

rybar24 je offline (nepripojený) rybar24

AML BY SOM JEDNU OTAZKU,CHCEME ZALOZIT SRO S TYM ZE NANEJ NESKOR CHCEME OTVORIT POHOSTINSTVO.JE POTREBNE ABY SOM PRI ZAKLADANI SRO ZDOKLADOVAL ZODPOVEDNU OSOBU KTORA MA VYUCNY LIST + 2 ROKY PRAXE ALEBO NIE?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
rybar24 Pozri príspevok
AML BY SOM JEDNU OTAZKU,CHCEME ZALOZIT SRO S TYM ZE NANEJ NESKOR CHCEME OTVORIT POHOSTINSTVO.JE POTREBNE ABY SOM PRI ZAKLADANI SRO ZDOKLADOVAL ZODPOVEDNU OSOBU KTORA MA VYUCNY LIST + 2 ROKY PRAXE ALEBO NIE?
Nie. Dokladovať bude treba, až v čase, keď sa bude vybavovať na to oprávnenie. Zodpovedná osoba tu musí byť.
0 0
rybar24 rybar24

rybar24 je offline (nepripojený) rybar24

ESTE JEDNA OTAZOCKA IDEM PODNIKAT CEZ SRO ALE MAM MOZNOST SI POPRITOM VYBRAT AJ 4000 EURO PRISPEVOK AK SI PRV AKO SRO ZALOZIM ZIVNOST MOMENTALNE.

KAMARATI MI RADIA NECH SI JU OTVORIM AJ V PRIPADE ZE NANEJ NEBUDEM NIC ROBIT A ASPON SI Z PRISPEVKU MOZEM ZAPLATIT NA 2 ROKY ZDRAVOTNE A SOCIALNE ODVODY.

JE TO DOBRY NAPAD?ALEBO AK SI JU OTVORIM TAK VZNIKA NEJAKA KOMPLIKACIA O KTOREJ NEVIEM?
0 0
mia693 mia693

mia693 je offline (nepripojený) mia693

Ahojte.. Ak som správne pochopila podľa všetkých článkov, mohla by som založenie s.r.o. účtovať takto?
353/411 Pohľadávka za upísané ZI na základe Zakladatelskej zmluvy
042/353 Splatenie nepenazneho vkladu
221/353 splatenie penazneho vkladu
a ked chcem dat peniaze aj do pokladne tak mam uctovat aj 211/353 ci to uz ne?a mám účtovat aj splatenie vkladu správcovi? napr 378/353?
419/411 zapisanie spoločnosti do OR
Môze to byť tak? alebo?
A čo všetko môžem zahrnúť do zriadovacich nákladov??

Ďakujem krasne..
0 0
lachiM lachiM

lachiM je offline (nepripojený) lachiM

Pekný deň poraďáci.
Potreboval by som poradiť so založením aj vznikom sro. Prešiel som si niekoľko tém na Porade a internete ale predsa si len nechám poradiť.
Ako obč. združenie (PO) sme 18. januára spísali zakladateľskú listinu o založení jednoosobovej sro, kde obč. združenie je zakladateľom i 100% spoločníkom sro s 5 konateľmi,z ktorých každý koná samostatne. Overili sme podpis štatutára zakladateľa na 3 listinách a podali ohlásenie na živn. odbor ObÚ. Tam nám vystavili ŽL a požiadali sme o 2 opisy ŽL.
Teraz chceme urobiť zmenu v sro ešte pred zápisom na OR. Ide o zmenu spoločníkov a to na 5 spoločníkov FO a zároveň konateľov (boli uvedení ako konatelia v pôvodnej zaklad. listine) a 1 spoločníka PO (zakladateľ - teda obč.združenie)všetci s rovnakým obchodným podielom.

Je možné uskutočniť prevod obchodného podielu a zmenu spoločníkov ešte teraz pred zápisom do OR? Alebo musíme najskôr zapísať sro podľa pôvodnej Zakl.listiny do OR a potom zapísať zmeny?

Poraďte mi prosím v postupe, ktorý by mohol byť priechodný pred zápisom do OR (chceme využiť možnosť elektronického podania cez vlastníka ZEP)
1. zakladateľ - obč.združ (o.z.) - Rozhodne o prevode obchodného podielu na ďalších 5 spoločníkov a o zmene zakladateľskej listiny (*bude niesť stále názov zakladateľská listina, alebo ju máme premenovať na spoločenskú zmluvu?). /podpisuje štatutár zakladateľa, podpis neoverujeme;vyhotovíme 2x,(1xpre OR)/
2.Vyhotovíme Zmluvu o prevode obchodného podielu sro/podpisuje štatutár za obč.združ ako 100% vlastník podielu a 5 nových spoločníkov ako nadobúdatelia, všetky podpisy sa overujú; vyhotovíme 2x (1x s overenými podpismi pre OR)/
3.Vyhotovíme Doplnok k zakladateľskej listine/podpisuje jeden z konateľov alebo viacerí či všetci konatelia sro, podpis neoverujeme;vyhotovíme 1x pre seba/
4.Vyhotovíme novú Zakladateľskú listinu so zmenami podľa Doplnku/podpisujú všetci spoločníci sro, podpisy overujeme; vyhotovíme 2x (1x s overenými podpismi pre OR)/
5.Vyplníme Návrh na zápis do OR /podpisujú všetci konatelia, podpisy sa overujú; vyhotovíme 1x pre OR/
6.Vyhotovíme Zmluvu o nájme nehnuteľnosti ( alebo stačí súhlas vlastníka nehnuteľnosti so sídlom sro na jeho adrese?) /za sro podpisuje jeden z konateľov; podpisy na zmluve sa overujú;2x, 1x s overenými podpismi pre OR/
7.Vyberieme výpis z LV na KN pre právnické účely - nie starší ako 1 mesiac/1x pre OR/
8.Vyhotovíme Vyhlásenie správcu vkladu o splatení povinnej výšky (v našom prípade peňažného ) vkladu u jednotlivých spoločníkov /overíme podpis; vyhotovíme 1x pre OR/
9.Vyhotovíme Podpisové vzory konateľov spoločnosti/overíme podpisy;vyhotovíme 1xpre OR/
10.Vyhotovíme Splnomocnenie osoby so ZEP na podanie Návrhu na zápis /podpisuje konateľ za sro, podpisy sa overujú; vyhotovíme 2x,1xs overenými podpismi pre OR/
11.K návrhu na zápis do OR priložíme aj pôvodnú Zakladateľskú listinu
12.Splnomocnená osoba so ZEP to podá aj s prílohami
Zároveň uhradíme registračný poplatok 166 Eur bankovým prevodom

Pozrite sa nato a poraďte ak máte skúsenosti. Vďaka za každú pripomienku.

Michal S.
Naposledy upravil lachiM : 31.01.10 at 17:00
0 0
lachiM lachiM

lachiM je offline (nepripojený) lachiM

rybar24 Pozri príspevok
ESTE JEDNA OTAZOCKA IDEM PODNIKAT CEZ SRO ALE MAM MOZNOST SI POPRITOM VYBRAT AJ 4000 EURO PRISPEVOK AK SI PRV AKO SRO ZALOZIM ZIVNOST MOMENTALNE.

KAMARATI MI RADIA NECH SI JU OTVORIM AJ V PRIPADE ZE NANEJ NEBUDEM NIC ROBIT A ASPON SI Z PRISPEVKU MOZEM ZAPLATIT NA 2 ROKY ZDRAVOTNE A SOCIALNE ODVODY.

JE TO DOBRY NAPAD?ALEBO AK SI JU OTVORIM TAK VZNIKA NEJAKA KOMPLIKACIA O KTOREJ NEVIEM?
Je to dobrý nápad. Nevidím v tom žiadnu komplikáciu. Musíte však zvážiť čo obnáša sro a čo SZČO, príspevok z ÚPSVR a aké máte možnosti Vy.
SRO - prvotné náklady so založením a vznikom sro sa môžu pohybovať cca od 200 do 400 Eur a vyššie v závislosti od možnosti podať návrh na zápis do OR osobou so Zaručeným elektronickým podpisom, či si dokumenty viete vyhotoviť sám od počtu živností atď. Z pohľadu minimalizácie odvodových a daňových povinnosti je najvýhodnejšie byť konateľom a spoločníkom bez odmeny a pracovného vzťahu k sro. Vtedy takáto osoba neodvádza odvody do poisťovní. Spoločník má podiel na zisku sro po zdanení. Tento príjem sa spoločníkovi ďalej nezdaňuje (nie je predmetom dane) ani sa z neho neodvádzajú odvody. Za každú osobu s trv. pobytom v SR tečie poistné do zdravotného poistenia, či už za ňu platí štát, zamestnávateľ, alebo si platí sám ako SZČO či ako dobrovoľný platca. Ak by ste ako spoločník a konateľ sro robil len v rámci činností sro bez odmeny a prac. pomeru, museli by ste si platiť iba zdravotné poistenie. Keďže budete zároveň SZČO, tam si odvodové povinnosti splníte a ako spoločníka a konateľa sa Vás už odvody netýkajú.

Neviem ako časovo u Vás nadväzujú činnosť SZČO a sro, preto by ste nemali zabudnúť, že schválenie príspevku na podnikanie z ÚPSVR , podpis dohody a nakoniec aj poukázanie dotácie na Váš účet (u nás v posledný možný deň uvedený v dohode tuším 30. deň večer) čosi trvá a to aj v závislosti od konkrétneho ÚPSVR. Vychádzam z informácií z tunajšieho Úradu práce.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Economic Pozri príspevok
VZ bude teda o zrušení 2 predmetov podnikania.
Pri ohlásení na ŽR sa oznámi aj zmena zodpovedných osôb.
Úplné znenie spoločenskej zmluvy dávané do OR netreba overovať, dokladá sa v papierovej forme 2x.
No jasné do OR sa podáva tlačivo P/8 - na ňom sa podpis overuje.
Ďakujem,ste poklad.
Ak nebudem ešte niečo vedieť,môžem sa na Vás obrátiť o radu?

Potrebujem od Vás radu.
Zo ŽÚ už máme úradný záznam o zmene zodpovedného zástupcu a tri nové živnostenské listy.
Teraz by som to mala poslať na OR do 30 dní?
Čo budem podávať na OR?
- úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde zapíšem všetky zmeny(zmena zodpovedného zástupcu, nové živnosti, zmenu ZI) - 2x
- tlačivo P/8 - podpisy treba overiť - 2x
- sprievodný list - 1x
- treba aj nejaké kolky a v akej sume?
Prosím Vás o postup, ako budem postupovať.
Chcem sa spýtať, zmenu ZI nám robil jeden šéfov známy, ale nám nedal žiadne doklady o zmene ZI, ale na OR je to už prepísané. Čo s tým?
V spoločenskej zmluve máme všetko ešte v SKK, takže keď ju budem prepisovať, tak musím prepočítať rezervný fond a ZI napíšem také aké máme zmenené na OR?
Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
books Pozri príspevok
Ďakujem,ste poklad.
Ak nebudem ešte niečo vedieť,môžem sa na Vás obrátiť o radu?

Potrebujem od Vás radu.
Zo ŽÚ už máme úradný záznam o zmene zodpovedného zástupcu a tri nové živnostenské listy.
Teraz by som to mala poslať na OR do 30 dní?
Čo budem podávať na OR?
- úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde zapíšem všetky zmeny(zmena zodpovedného zástupcu, nové živnosti, zmenu ZI) - 2x
- tlačivo P/8 - podpisy treba overiť - 2x
- sprievodný list - 1x
- treba aj nejaké kolky a v akej sume?
Prosím Vás o postup, ako budem postupovať.
Chcem sa spýtať, zmenu ZI nám robil jeden šéfov známy, ale nám nedal žiadne doklady o zmene ZI, ale na OR je to už prepísané. Čo s tým?
V spoločenskej zmluve máme všetko ešte v SKK, takže keď ju budem prepisovať, tak musím prepočítať rezervný fond a ZI napíšem také aké máme zmenené na OR?
Ďakujem.
Áno k návrhu /ak konajú konatelia samostatne, tak stačí keď jeden overí podpis, k nemu doložiť úradne overené ŽL po 1 ks a 1x stačia neoverené, Zápisnica z VZ, úplné znenie SZ. V úplnom znení nemusí byť zmienka o zodpovednom zástupcovi. Neviem ako ju máte formulovanú... Kolky pri klasickom podaní sú 66.- Eur. V úplnom znení samozrejme upraviť ceny na Euro.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať