Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
books books

books je offline (nepripojený) books

Economic Pozri príspevok
KOlky 66.- Eur nalepiť na vrch prvej strany, kde je vyznačené miesto.
Takže to mám dobre?

Ďakujem za rady.

Chcem sa spýtať ešte jednu vec. Predtým som písala,že bola spoločenská zmluva a teraz som napísala zakladateľskú listinu(je len jeden konateľ a spoločník),tak na OR nebude problém,že tam dáme teraz ZL? Netreba uvádzať,že je to zakladateľská listina,ktorá nahrádza spoločenskú zmluvu?

Ešte raz ďakujem za trpezlivosť,Váš čas a hlavne rady.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
books Pozri príspevok
Takže to mám dobre?

Ďakujem za rady.

Chcem sa spýtať ešte jednu vec. Predtým som písala,že bola spoločenská zmluva a teraz som napísala zakladateľskú listinu(je len jeden konateľ a spoločník),tak na OR nebude problém,že tam dáme teraz ZL? Netreba uvádzať,že je to zakladateľská listina,ktorá nahrádza spoločenskú zmluvu?

Ešte raz ďakujem za trpezlivosť,Váš čas a hlavne rady.

Áno, zoznam dokladov je v poriadku, snáď aj textovo a obsahovo.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Economic Pozri príspevok
Áno, zoznam dokladov je v poriadku, snáď aj textovo a obsahovo.

Chcem sa spýtať ešte jednu vec. Predtým som písala,že bola spoločenská zmluva a teraz som napísala zakladateľskú listinu(je len jeden konateľ a spoločník),tak na OR nebude problém,že tam dáme teraz ZL? Netreba uvádzať,že je to zakladateľská listina,ktorá nahrádza spoločenskú zmluvu?


Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
[QUOTE=books;1295892]Chcem sa spýtať ešte jednu vec. Predtým som písala,že bola spoločenská zmluva a teraz som napísala zakladateľskú listinu(je len jeden konateľ a spoločník),tak na OR nebude problém,že tam dáme teraz ZL? Netreba uvádzať,že je to zakladateľská listina,ktorá nahrádza spoločenskú zmluvu?


Táto textácia by mala byť obsiahnutá okrem iných povinných vecí v Zápisnici z MVZ a to tým spôsobom, že by to malo byť aj v Uznesení VZ, ktoré schvaľuje úplné znenie zakladateľkej listiny, ktorá nahrádza pôvodnú spoločenskú zmluvu. V návrhu to netreba špeciálne opisovať. Dôležitý dokument tohto podania je práve zápisnica z VZ.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

[QUOTE=Economic;1295972]
books Pozri príspevok
Chcem sa spýtať ešte jednu vec. Predtým som písala,že bola spoločenská zmluva a teraz som napísala zakladateľskú listinu(je len jeden konateľ a spoločník),tak na OR nebude problém,že tam dáme teraz ZL? Netreba uvádzať,že je to zakladateľská listina,ktorá nahrádza spoločenskú zmluvu?


Táto textácia by mala byť obsiahnutá okrem iných povinných vecí v Zápisnici z MVZ a to tým spôsobom, že by to malo byť aj v Uznesení VZ, ktoré schvaľuje úplné znenie zakladateľkej listiny, ktorá nahrádza pôvodnú spoločenskú zmluvu. V návrhu to netreba špeciálne opisovať. Dôležitý dokument tohto podania je práve zápisnica z VZ.
Ďakujem.
Potom sa ozvem,ako som dopadla na OR.
0 0
lachiM lachiM

lachiM je offline (nepripojený) lachiM

Vedel by mi niekto pomôcť s mojim problémom ohľadom založenia sro? Prosím o radu. Pýtal som sa na to v príspevku č. #658 na strane 66. Je to dlhšie, preto to nechcem hádzať aj na túto stranu.

lachiM
Naposledy upravil lachiM : 15.02.10 at 08:54
0 0
jiminow jiminow

jiminow je offline (nepripojený) jiminow

mi_ke Pozri príspevok
Pri vacsine plati, ze vseobecne, no niekde musis dat konkretnu cinnost...je to lepsie najskor konzultovat so ZU.

ĎAkujem vám za rady, ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jiminow Pozri príspevok
a ako to je stým vyznačovaním predmtov činnosti?
stačí všeobecne alebo musí byť uvedené konkrétne vymedzenie,
(velkoobchodná a maloobchodná činnosť s náhradnými dielmi pre mot.voz. ,...)?
Na stránke Ministerstva vnútra sekcia verejnej správy odbor živnostenského podnikania je presne uvedený zoznam voľných predmetov podnikania, nie je treba to chodiť špeciálne konzultovať na ŽÚ, len v prípade nejakých odlišností od vydaného zoznamu voľných predmetov podnikania. To je veľmi dobrá pomôcka pre všetkých, ktorí zakladajú s.r.o.
0 0
lachiM lachiM

lachiM je offline (nepripojený) lachiM

Pripájam Zoznam odporúčaných označení voľných živností
Tento zoznam je aj na porade v rubrike Dokumenty a tlačivá .
Naposledy upravil lachiM : 16.02.10 at 04:41
0 0
lachiM lachiM

lachiM je offline (nepripojený) lachiM

Prosím vás o radu. Snáď sa niekto odhodlá mi pomôcť.
Ako jendoosobová sro ktorá ešte nie je zapísaná v OR ale má už vystavené ŽL, chceme urobiť zmeny v počte spoločníkov. Podľa toho čo som čítal na Porade to možné je.
Chcem sa opýtať, ako naformulovať novú spoločenskú zmluvu po prevode 2/6 obchodných podielov? Budú všetci aj noví spoločníci zakladateľmi? Ak nie , má sa za to, že spoločnosť je už založená a zakladateľom je len prvá osoba, ktorá je uvedená v pôvodnej Zakladateľskej listine? V novej teraz už Spoločenskej zmluve v časti vklady mám písať o výške splatených vkladov a znovu stanoviť správcu vkladu?

Ďakujem za každú radu

Michal
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

lachiM Pozri príspevok
Prosím vás o radu. Snáď sa niekto odhodlá mi pomôcť.
Ako jendoosobová sro ktorá ešte nie je zapísaná v OR ale má už vystavené ŽL, chceme urobiť zmeny v počte spoločníkov. Podľa toho čo som čítal na Porade to možné je.
Chcem sa opýtať, ako naformulovať novú spoločenskú zmluvu po prevode 2/6 obchodných podielov? Budú všetci aj noví spoločníci zakladateľmi? Ak nie , má sa za to, že spoločnosť je už založená a zakladateľom je len prvá osoba, ktorá je uvedená v pôvodnej Zakladateľskej listine? V novej teraz už Spoločenskej zmluve v časti vklady mám písať o výške splatených vkladov a znovu stanoviť správcu vkladu?

Ďakujem za každú radu

Michal
Ja som sice toto este nerobil, ale da sa to... a to dodatkom k spolocenskej zmluve. Netreba zmluvy o prevode obchodnych podielov, staci dodatok podpisat overenymi podpismi vsetkych novych spolocnikov, ale aj prevadzajuceho spolocnika! K uplnemu zneniu SZ das potom nove (aktualne) znenie, to znamena vsetkych spolocnikov, vysky ich splatenych vkladov a ak sa zmenil spravca vkladov, tak aj jeho.
0 0
lachiM lachiM

lachiM je offline (nepripojený) lachiM

Mohlo by to vyzerať takto?
1. Vyhotovíme Dodatok k Zakladateľskej listine. V Dodatku formulujeme:
XX, ako jediný spoločník YYYY,s.r.o. podľa Zakladateľskej listiny o založení sro zo dňa 18. januára 2010 dopĺňa a mení so súhlasom nových spoločníkov Zakladateľskú listinu takto:
Názov Zakladateľská listina sa mení na Spoločenská zmluva.
(ďalej uvedieme zmeny jednotlivých článkov)
Podpisujú ho doterajší jediný spoločník a noví spoločníci. Podpisy overíme.
2. Vyhotovíme úplné znenie teraz už Spoločenskej zmluvy v znení Dodatku. Podpisujú ho všetci spoločníci podľa zmluvy. Podpisy overujeme aj tu?
3. K Návrhu na zápis do OR prikladáme :
  1. pôvodnú Zakladateľskú listinu
  2. Dodatok k Zakladateľskej list.
  3. úplné znenie Spoločenskej zmluvy
  4. Vyhlásenie správcu vkladu - overujeme podpis
  5. Súhlas vlastníka nehnuteľnosti so sídlom spoločnosti - neoverujeme+ LV na práv. účely
  6. Popisové vzory konateľov - overené podpisy
  7. Výpis zo živnost. registra
  8. Splnomocnenie osoby so ZEP na podanie návrhu overíme podpisy všetkých konateľov, aj keď konajú každý samostatne.


Bolo by to v poriadku?

Ďakujem za rady.

Michal
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

lachiM Pozri príspevok
Mohlo by to vyzerať takto?
1. Vyhotovíme Dodatok k Zakladateľskej listine. V Dodatku formulujeme:
XX, ako jediný spoločník YYYY,s.r.o. podľa Zakladateľskej listiny o založení sro zo dňa 18. januára 2010 dopĺňa a mení so súhlasom nových spoločníkov Zakladateľskú listinu takto:
Názov Zakladateľská listina sa mení na Spoločenská zmluva.
(ďalej uvedieme zmeny jednotlivých článkov)
Podpisujú ho doterajší jediný spoločník a noví spoločníci. Podpisy overíme.
2. Vyhotovíme úplné znenie teraz už Spoločenskej zmluvy v znení Dodatku. Podpisujú ho všetci spoločníci podľa zmluvy. Podpisy overujeme aj tu?


3. K Návrhu na zápis do OR prikladáme :
  1. pôvodnú Zakladateľskú listinu
  2. Dodatok k Zakladateľskej list.
  3. úplné znenie Spoločenskej zmluvy
  4. Vyhlásenie správcu vkladu - overujeme podpis
  5. Súhlas vlastníka nehnuteľnosti so sídlom spoločnosti - neoverujeme+ LV na práv. účely
  6. Popisové vzory konateľov - overené podpisy
  7. Výpis zo živnost. registra
  8. Splnomocnenie osoby so ZEP na podanie návrhu overíme podpisy všetkých konateľov, aj keď konajú každý samostatne.
Bolo by to v poriadku?

Ďakujem za rady.

Michal
Uplne znenie SZ podpisuju konatelia - netreba overit, vyhlasenie spravcu netreba podpis overit, podpisove vzory konatelov tiez nie, ale radsej si ich daj overit. Inak vsetko okay...
0 0
lachiM lachiM

lachiM je offline (nepripojený) lachiM

mi_ke,

ďakujem.

Michal S.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Mám jednu otázku. Zakladám kamarátovi sro elektronicky, musí byť plnomocenstvo podpísané úradne overeným podpisom? z vyššie uvedených príspevkov vypúlývy zrejme áno, ale určite?
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

A este jedna:-) Súdny poplatok za zápis elektronicky môže zaplatiť prevodom aj osoba, ktorá nemá ZEP? Zrejme sa výpis z internetbankingu pripojí ako príloha k návrhu, však? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
A este jedna:-) Súdny poplatok za zápis elektronicky môže zaplatiť prevodom aj osoba, ktorá nemá ZEP? Zrejme sa výpis z internetbankingu pripojí ako príloha k návrhu, však? Ďakujem
Plná moc úradne overená. Súdny poplatok môže uhradiť ktokoľvek. Doklad o úhrade SP sa nikam neprikladá.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Economic Pozri príspevok
Plná moc úradne overená. Súdny poplatok môže uhradiť ktokoľvek. Doklad o úhrade SP sa nikam neprikladá.
Hmm... potom teda ako preukážem súdu, že je poplatok uhradený?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Hmm... potom teda ako preukážem súdu, že je poplatok uhradený?
Nič nepotrebuješ preukazovať. Oni si to podľa VS a ŠS správne pridelia a následne je podanie pridelené sudcovi, resp. vyššiemu súdnemu ....
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

bobekoad Pozri príspevok
Mám jednu otázku. Zakladám kamarátovi sro elektronicky, musí byť plnomocenstvo podpísané úradne overeným podpisom? z vyššie uvedených príspevkov vypúlývy zrejme áno, ale určite?
urcite nemusi...

§ 5a (osobitne ustanovenia pre elektronicke podanie) ods. 4 zákona č. 530/2003 o obchodnom registri v platnom zneni: Osvedčenie pravosti podpisu navrhovateľa a pravosti podpisu splnomocniteľa, ak ide o zastúpenie na základe plnomocenstva, sa nevyžaduje.
Naposledy upravil riccado : 21.02.10 at 12:24
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať