Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Mne sa páči ako všade na úradoch dbajú na každú bodku a čiarku a hlavne na obchodnom registri,a nám zamietli zápis kvôli živnostenskému úradu.
Po dôkladnej kontrole zaklad. listiny a všetkých formulárov sme prišli nato že nám živnostenský úrad zle zapísal obchodné meno spoločnosti. Zabudli na jedno písmenko.
Tak v pondelok ideme na živnostenský a som zvedavá, čo vybavíme.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Mne sa páči ako všade na úradoch dbajú na každú bodku a čiarku a hlavne na obchodnom registri,a nám zamietli zápis kvôli živnostenskému úradu.
Po dôkladnej kontrole zaklad. listiny a všetkých formulárov sme prišli nato že nám živnostenský úrad zle zapísal obchodné meno spoločnosti. Zabudli na jedno písmenko.
Tak v pondelok ideme na živnostenský a som zvedavá, čo vybavíme.
Nechaj si ukázať Vašu žiadosť, že kto pochybil, či ste náhodou v žiadosti nemali chybičku, ale aj tak by sa mali držať zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy. Ak sa pomýlili, požiadajte ich o "urýchlenú nápravu, nie že budete čakať, kým sa to vedúcemu uráči podpísať " ako to niekedy a niekde býva zvykom. Zaplatili ste za to predsa správny poplatok....
1 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Economic Pozri príspevok
Nechaj si ukázať Vašu žiadosť, že kto pochybil, či ste náhodou v žiadosti nemali chybičku, ale aj tak by sa mali držať zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy. Ak sa pomýlili, požiadajte ich o "urýchlenú nápravu, nie že budete čakať, kým sa to vedúcemu uráči podpísať " ako to niekedy a niekde býva zvykom. Zaplatili ste za to predsa správny poplatok....
VOlala som tam, a v pondelok ideme rovno za vedúcou odboru, pochybili oni pretože ja mám u seba kopiu žiadosti a tam je všetko správne, aj v zakladatelskej listine.
To bola vec na ktorú som si dávala sakra pozor, aby boli všade bodky čiarky a všetko ako má byť. Potom dám vedieť, ako sme pochodili
Díky za radu že mam žiadať okamžitu nápravu, to určite urobim, keďže pochybili oni.
0 0
jiminow jiminow

jiminow je offline (nepripojený) jiminow

Economic Pozri príspevok
Áno, len nezabudni ten znalecký posudok dať ako prílohu k Návrhu na zápis do OR.
ĎAKUJEM, ĎAKUJEM.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Economic Pozri príspevok
Nechaj si ukázať Vašu žiadosť, že kto pochybil, či ste náhodou v žiadosti nemali chybičku, ale aj tak by sa mali držať zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy. Ak sa pomýlili, požiadajte ich o "urýchlenú nápravu, nie že budete čakať, kým sa to vedúcemu uráči podpísať " ako to niekedy a niekde býva zvykom. Zaplatili ste za to predsa správny poplatok....

...asi ten správny poplatok neskončil v správnych rukách.....
0 1
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
VOlala som tam, a v pondelok ideme rovno za vedúcou odboru, pochybili oni pretože ja mám u seba kopiu žiadosti a tam je všetko správne, aj v zakladatelskej listine.
To bola vec na ktorú som si dávala sakra pozor, aby boli všade bodky čiarky a všetko ako má byť. Potom dám vedieť, ako sme pochodili
Díky za radu že mam žiadať okamžitu nápravu, to určite urobim, keďže pochybili oni.
Určite budem zvedavá na ústretovosť úradníkov, však chybu si musia uznať, nehovorím o ospravedlnení. To by bolo slušnosťou...
1 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Potrebujem ešte poradiť.
Teraz po pozretí živností som prišla nato že jednu z činnosti sme chceli:
1 Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou nad 3,5 t vrátane prípojného vozidla
Toto však nie je živnosť voľná a tak máme vydaný živnostenský list do 3,5t
V odmietnutí z ORSR sa konktrétne píše:
Spolu s návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom....., Navrhovateľ k návrhu nedoložil živnostenské oprávnenie na predmet činnosti, ktorý žiada zapísať do registra, vydané na Spoločnosť XYsro.
Pripojený výpis zo živnostenského registra je vydaný na obchodné meno spoločnosti XYX sro.
To že je uvedený zlý názov spoločnosti v živnostenských listoch je zrejmé,
ale teraz neviem či sa tam hovori aj o tom že v návrhu sme žiadali zapísať živnosť nad 3,5t a máme živnost len do 3,5t.
Resp akým spôsobom to vložiť do námietky.
A ešte jedna otázka:
Aj v nájomnej zmluve je chyba v obchodnom mene. Za to sme tiiež dostali odmietnutie zápisu.
Akým spôsobom napraviť túto chybu? Je potrebný dotatok? alebo stači k najomnej zmluve vytlačit opravenú prednu stranu a takúto opravenú nájomnú zmluvu doložiť k námietke?
vdaka vopred za radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Potrebujem ešte poradiť.
Teraz po pozretí živností som prišla nato že jednu z činnosti sme chceli:
1 Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou nad 3,5 t vrátane prípojného vozidla
Toto však nie je živnosť voľná a tak máme vydaný živnostenský list do 3,5t
V odmietnutí z ORSR sa konktrétne píše:
Spolu s návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom....., Navrhovateľ k návrhu nedoložil živnostenské oprávnenie na predmet činnosti, ktorý žiada zapísať do registra, vydané na Spoločnosť XYsro.
Pripojený výpis zo živnostenského registra je vydaný na obchodné meno spoločnosti XYX sro.
To že je uvedený zlý názov spoločnosti v živnostenských listoch je zrejmé,
ale teraz neviem či sa tam hovori aj o tom že v návrhu sme žiadali zapísať živnosť nad 3,5t a máme živnost len do 3,5t.
Resp akým spôsobom to vložiť do námietky.
A ešte jedna otázka:
Aj v nájomnej zmluve je chyba v obchodnom mene. Za to sme tiiež dostali odmietnutie zápisu.
Akým spôsobom napraviť túto chybu? Je potrebný dotatok? alebo stači k najomnej zmluve vytlačit opravenú prednu stranu a takúto opravenú nájomnú zmluvu doložiť k námietke?
vdaka vopred za radu.
Voľná živnosť je iba preprava do 3,5 t. Keď chceš veľkú nákladnú prepravu - to je koncesia. Opraviť nájomnú zmluvu, hoci i rukou. Alebo ako píšeš vytlačiť novú prvú stranu a doložiť tú správnu. Ak spĺňaš podmienky na vydanie koncesie, požiadaj o jej vydanie, možno by si to stihla do 15 dní do podania námietok. Ak nestihneš, daj tam poznámku, že uvedený predmet dáš zapísať, keď získaš naň potrebné oprávnenie.
1 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Economic Pozri príspevok
Voľná živnosť je iba preprava do 3,5 t. Keď chceš veľkú nákladnú prepravu - to je koncesia. Opraviť nájomnú zmluvu, hoci i rukou. Alebo ako píšeš vytlačiť novú prvú stranu a doložiť tú správnu. Ak spĺňaš podmienky na vydanie koncesie, požiadaj o jej vydanie, možno by si to stihla do 15 dní do podania námietok. Ak nestihneš, daj tam poznámku, že uvedený predmet dáš zapísať, keď získaš naň potrebné oprávnenie.
Len sa mi jedná o to že do návrhu sme žiadali zapísať nad 3,5t
a máme živnosť do 3,5t
Takže len napíšem že žiadame zapísať do 3,5t?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Takže ako sme pochodili na živnostenskom.
Samozrejme že to bol pre nich dosť veľký problém, a hľadali nejakú zámienku aby z chyby obvinili nás.
To sa však nepodarilo a vyriešili to spôsobom :
že nám dali papier, kde je napísané že došlo k chybe, že opravujú obchodný názov spoločnosti, a že tetno list je neoddeliteľnou súčasťou všetkých živnostenských listov.
Teda nové ŽL nám nevydali. A pri každom predložení ŽL niekomu budeme musieť aj predkladať tento list.
Zdá sa mi to trošku pritiahnuté za vlasy. Ale čo už.
Idem skúsiť naformulovať tú námietku proti odmietnutiu dúfam že to už bude všetko ok.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Prosím Vás ešte k tým námietkam.
Jednou z námietok máme tak ako som už vyššie písala:
Spolu s návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom....., Navrhovateľ k návrhu nedoložil živnostenské oprávnenie na predmet činnosti, ktorý žiada zapísať do registra, vydané na Spoločnosť XYsro.
Pripojený výpis zo živnostenského registra je vydaný na obchodné meno spoločnosti XYX sro.
Okrem toho že priložím list zo živnostenského o oprave mena.
stačí ked k námietkam priložim správne vyplnenú stranu P7/2 z návrhu na zápis, kde sa vlastne píšu predmety podnikania?
ALebo musím opäť vyplniť kompletný návrh? vôbec sa neviem pohnúť ďalej.
Zatial moja hlava splodila toto, no tiež neviem či to je správne:
---------------------------------------------------------------------
Dňa 18.03.2010 nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu.Dôvodom odmietnutia bolo že prílohy k návrhu nespĺňajú podmienky na vykonanie zápisu. Proti uvedenému odmietnutiu zápisu do obchodného registra týmto podávame námietku, ku ktorej prikladáme:
1. opravenú nájomnú zmluvu /2x/
2. výpis z katastra nehnuteľností /2x/
3. opravu obchodného mena z obvodného úradu Bratislava /2x/
4.a tu neviem čo týka sa to toho nesprávneho predmetu činnosti
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Prosím Vás ešte k tým námietkam.
Jednou z námietok máme tak ako som už vyššie písala:
Spolu s návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom....., Navrhovateľ k návrhu nedoložil živnostenské oprávnenie na predmet činnosti, ktorý žiada zapísať do registra, vydané na Spoločnosť XYsro.
Pripojený výpis zo živnostenského registra je vydaný na obchodné meno spoločnosti XYX sro.
Okrem toho že priložím list zo živnostenského o oprave mena.
stačí ked k námietkam priložim správne vyplnenú stranu P7/2 z návrhu na zápis, kde sa vlastne píšu predmety podnikania?
ALebo musím opäť vyplniť kompletný návrh? vôbec sa neviem pohnúť ďalej.
Zatial moja hlava splodila toto, no tiež neviem či to je správne:
---------------------------------------------------------------------
Dňa 18.03.2010 nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu.Dôvodom odmietnutia bolo že prílohy k návrhu nespĺňajú podmienky na vykonanie zápisu. Proti uvedenému odmietnutiu zápisu do obchodného registra týmto podávame námietku, ku ktorej prikladáme:
1. opravenú nájomnú zmluvu /2x/
2. výpis z katastra nehnuteľností /2x/
3. opravu obchodného mena z obvodného úradu Bratislava /2x/
4.a tu neviem čo týka sa to toho nesprávneho predmetu činnosti
Predmet musíš dať podľa znenia aké je na živnostenskom liste. Ak to robíš papierovo, tak z návrhu si vytlač iba tú stranu, kde sú predmety...a dolož ako prílohu. Aj do textu námietok to daj, že opravuješ správne znenie predmetov podnikania.
1 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Economic Pozri príspevok
Predmet musíš dať podľa znenia aké je na živnostenskom liste. Ak to robíš papierovo, tak z návrhu si vytlač iba tú stranu, kde sú predmety...a dolož ako prílohu. Aj do textu námietok to daj, že opravuješ správne znenie predmetov podnikania.
Nakoniec som tam napísala:
4. strana P2/7 z návrhu na zápis obch. spoločnosti 1x
Nakolko som bola časovo tlačená od vyšších mocí
Dúfam však že nebolo treba davať opäť nejaké kolky, lebo to ma napadlo až potom.
Economic ešte sa opýtam, myslíš že bude stačiť ten oficialny list zo živnostenského ohladom toho obchodného mena.
Ak by náhodou ešte našli nejakú chybu resp. by nestačil ten list zo živnostenského bude možný ešte opravný prostriedok teda bude možné podať námietky?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Nakoniec som tam napísala:
4. strana P2/7 z návrhu na zápis obch. spoločnosti 1x
Nakolko som bola časovo tlačená od vyšších mocí
Dúfam však že nebolo treba davať opäť nejaké kolky, lebo to ma napadlo až potom.
Economic ešte sa opýtam, myslíš že bude stačiť ten oficialny list zo živnostenského ohladom toho obchodného mena.
Ak by náhodou ešte našli nejakú chybu resp. by nestačil ten list zo živnostenského bude možný ešte opravný prostriedok teda bude možné podať námietky?
Pôjde to v rámci jedného súdneho poplatku. V tom liste od živnostenského to bude určite v poriadku. Ak by námietky zamietli, dá sa odvolať, len to potom trošku trvá, lebo o tom rozhoduje už sudca. Minule som takýto prípad pre jedného klienta. Došli sme až po odvolanie, a rozhodli tzv. "autoremedúrou" Určite daj vedieť, ako si dopadla.
Naposledy upravil Economic : 22.03.10 at 14:49 Dôvod: doplnenie otázky
1 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

len pre info, napr. Obchodny register Presov ziada pri chybe v navrhu ako prilohu namietok cely navrhovy formular s odstranenou chybou, podpisany a s overenymi podpismi. Nestaci im len opravena strana, toto zamietaju...
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

riccado Pozri príspevok
len pre info, napr. Obchodny register Presov ziada pri chybe v navrhu ako prilohu namietok cely navrhovy formular s odstranenou chybou, podpisany a s overenymi podpismi. Nestaci im len opravena strana, toto zamietaju...
OHladom toho listu z návrhu to som si volala na súd či to stačí. tak dúfam že dievčataá na súde vedia čo hovoria
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

bv_alexandra Pozri príspevok
OHladom toho listu z návrhu to som si volala na súd či to stačí. tak dúfam že dievčataá na súde vedia čo hovoria
suhlasim, znova zas plati, ze iny kraj, iny mrav
0 0
chausj chausj

chausj je offline (nepripojený) chausj

Dobry den,

chcem sa Vas opytat, ak v spolocenskej zmluve je napisane ze podpisy zakladajucich osob budu zaroven sluzit ako podpisove vzory je potom potrebne mat aj zvlast overene tlacivo s podpisovymi vzormi?

a druha otazocka, pri elektronickom podani navrhu na zapis spolocnosti, musi byt aj navrh overeny, alebo staci iba vyplnit a podpisat zarucenym elektronickym podpisom?

Dakujem velmi pekne za odpovede!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
chausj Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa Vas opytat, ak v spolocenskej zmluve je napisane ze podpisy zakladajucich osob budu zaroven sluzit ako podpisove vzory je potom potrebne mat aj zvlast overene tlacivo s podpisovymi vzormi?

a druha otazocka, pri elektronickom podani navrhu na zapis spolocnosti, musi byt aj navrh overeny, alebo staci iba vyplnit a podpisat zarucenym elektronickym podpisom?

Dakujem velmi pekne za odpovede!
1. Malo by to stačiť
2. Návrh sa podáva elektronicky a podpisuje sa ZEP-om, teda neoveruje sa u notára.
0 0
chausj chausj

chausj je offline (nepripojený) chausj

Economic Pozri príspevok
2. Návrh sa podáva elektronicky a podpisuje sa ZEP-om, teda neoveruje sa u notára.
aj v tom pripade ak su dvaja spolocnici a konatelia?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať