Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
áno, ja podávam návrh na základe splnomocnenia.
Dobre, oceňujem a idem urobiť úplné znenie ZL
dám tam bod, že likvidátora určí spoločník, ak rozhodne o zrušení sro likvidáciou.
dám aj bod, že ak vymenuje lilvidátora, zruší funkciu konateľa /aby som túto stranu návrhu nemusela meniť - viem už, že sa to nerobí, ale ani to nie je zakázané/
dám do ZL právomoci likvidátora
ZL bude mať v názve "sro v likvidácii"? - pripadá mi to nelogické, meniť ZL a názov sro.
Ak tam dám úplné znenie ZL, tak by som tam mala uviesť ZI v EUR a to nie je zaokrúhlené - musím riešiť aj tento bod? /obávam sa, že áno/
To obchodné meno s dovetkom v likvidácii je podľa mňa dôležité. Podľa toho aj obchodní partneri predsa vedia, že spoločnosť sa likviduje... To sa tak štandardne robí. Dokonca po novom sa tak zapisujú aj firmy v konkurzoch a reštruktualizácii, aby bolo hneď zrejmé, že spoločnosť je v takomto stave. Určite to má svoj význam. Daj vedieť, ako si dopadla. Bude ma to zaujímať.
ZI by som nechala tak ako je. Ono sa ani nezvyšuje, ani neznižuje. Len pri prevode OP je dôležité mať vklad jedného spoločníka zaokrúhlený na celé kladné číslo. S tým raz moju klientku poslali kamsi, keď tam mala 2 desatiné miesta po prevode. Niekedy sa učím aj na cudzích chybách. To je lepšie ako a učiť na vlastných.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja viem že do OR sa to zapíše s dovetkom. ALE do zakl.listiny neviem prečo a ani ako by som zapisala dovetok - ved zaklada sa firma X, nie X v likvidacii.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ja viem že do OR sa to zapíše s dovetkom. ALE do zakl.listiny neviem prečo a ani ako by som zapisala dovetok - ved zaklada sa firma X, nie X v likvidacii.
Ja vypúšťam tú stať v ZL , že spoločnosť sa zakladá. Píšem len : Zakladateľská listina - úplné znenie, pod to údaje spoločník - Jožko Mrkvička, r.č...... - jediný spoločník spoločnosti s.r.o. a nižšie dávam len obchodné meno..... a všetko ostatné. Už som večer nestihla odpovedať.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aha, a ešte sa vynára otázka čo s prepočtom ZI na 6 des.miest?
práve to hľadám.
ZI bolo so súhlasom konateľa len prepočítané, teraz v ZI je tých 6 desatinných miest, môžem to tak v ZL nechať aj s vetou, že bolo zaplatené v plnej výške?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
aha, a ešte sa vynára otázka čo s prepočtom ZI na 6 des.miest?
práve to hľadám.
ZI bolo so súhlasom konateľa len prepočítané, teraz v ZI je tých 6 desatinných miest, môžem to tak v ZL nechať aj s vetou, že bolo zaplatené v plnej výške?
To môže byť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
poslala som elektronicky námietku aj s prílohami. Námietka by mala byť bez poplatku, napriek tomu mi prišla výzva....
/kde som urobila chybu?/
Pre Vašu žiadosť na zápis, zmenu údajov v obchodnom registri:
s identifikačným číslom žiadosti 2031/2011 boli vygenerované nasledujúce platobné informácie:
suma 33.00 EUR (994.16 SKK)
na účet číslo 7000148023 \ 8180 vedený v Štátnej pokladnici
Konštantný symbol: 0308
Variabilný symbol: 0000203111
Špecifický symbol: 2111900071
============================
v Námietke je uvedené č. RE, je možné, že sa dostane na správne miesto bez úhrady?
Nie je poplatok len automaticky vygenerovaný?
Alebo som to mala radšej poslať poštou?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
poslala som elektronicky námietku aj s prílohami. Námietka by mala byť bez poplatku, napriek tomu mi prišla výzva....
/kde som urobila chybu?/
Pre Vašu žiadosť na zápis, zmenu údajov v obchodnom registri:
s identifikačným číslom žiadosti 2031/2011 boli vygenerované nasledujúce platobné informácie:
suma 33.00 EUR (994.16 SKK)
na účet číslo 7000148023 \ 8180 vedený v Štátnej pokladnici
Konštantný symbol: 0308
Variabilný symbol: 0000203111
Špecifický symbol: 2111900071
============================
v Námietke je uvedené č. RE, je možné, že sa dostane na správne miesto bez úhrady?
Nie je poplatok len automaticky vygenerovaný?
Alebo som to mala radšej poslať poštou?

Pri námietke sa SP neplatí. Mne sa to ani pri jednej nestalo.
Ako si postupovala na portáli ? Išla cez podanie Námietok ? Nie náhodou podanie zmeny ? Podľa textu, ako vidím si sa sekla. Toto neplať. A podaj námietku ešte raz. Cez kolonku
podanie Námietok !!!
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no hej, ale podanie námietok som nenašla.....
toľko som to hľadala na portali - nenašla.
až teraz, ked si mi pošuškal.....podarilo sa
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...id=41&pageId=4
.................. o hodinu neskôr
už je podané, aj potvrdené podanie.
Naposledy upravil KEJKA : 19.01.11 at 20:41 Dôvod: zistila som si odpoved
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
no hej, ale podanie námietok som nenašla.....
toľko som to hľadala na portali - nenašla.
až teraz, ked si mi pošuškal.....podarilo sa
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...id=41&pageId=4
.................. o hodinu neskôr
už je podané, aj potvrdené podanie.
Už som tu večer nebola, ale teším sa, že ti to prešlo. Držím palce.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Mohol by som poprosit o vzor spolocenskej zmluvy, ktora splna vsetky nalezitosti platne tento rok?
Co vsetko je potrebne dolozit tento rok k zalozeniu sro.
Zakladali sme uz v r 2008, ale neviem ci to je este platne.
Chceme to podat so ZEP.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zdendo Pozri príspevok
Mohol by som poprosit o vzor spolocenskej zmluvy, ktora splna vsetky nalezitosti platne tento rok?
Co vsetko je potrebne dolozit tento rok k zalozeniu sro.
Zakladali sme uz v r 2008, ale neviem ci to je este platne.
Chceme to podat so ZEP.
Pri všetkej úcte, len tak za ďakujem pekne myslíš, že Ti niekto dá svoje dobré znenie spoločenskej zmluvy ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
áno, ja podávam návrh na základe splnomocnenia.
Dobre, oceňujem a idem urobiť úplné znenie ZL
dám tam bod, že likvidátora určí spoločník, ak rozhodne o zrušení sro likvidáciou.
dám aj bod, že ak vymenuje lilvidátora, zruší funkciu konateľa /aby som túto stranu návrhu nemusela meniť - viem už, že sa to nerobí, ale ani to nie je zakázané/
dám do ZL právomoci likvidátora
ZL bude mať v názve "sro v likvidácii"? - pripadá mi to nelogické, meniť ZL a názov sro.
Ak tam dám úplné znenie ZL, tak by som tam mala uviesť ZI v EUR a to nie je zaokrúhlené - musím riešiť aj tento bod? /obávam sa, že áno/
v pondelok som si našla správu, že sro v likvidácii je zapísaná.
napokon som nemenila návrh, podala námietku s odôvodnením, že som nedopatrením nepriložila všetky prílohy.
priložila som
1. Rozhodnutie spoločníka o zmene ZL - kde som vsunula ustanovenia o likvidácii, o právomoci VZ vymenovať likvidátora.
2. úplné znenie ZL
3. dala som na dobrú radu, nič som nechcela riskovať a priložila som aj ďalšie rozhodnutie o zmene ZL a jej úplné znenie už s obchodným názvom sro v likvidácii.
obratom mi povolili zápis zmien.
ešte raz ďakujem, človek sa stále učí.
0 0
MAIKY27 MAIKY27

MAIKY27 je offline (nepripojený) MAIKY27

advokát
ozvi sa, ak to je este aktualne, podam ti to so ZEP
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

prosim Vas, pri zalozeni jednoosobovej sro sa do OR vklada aj rozhodnutie jedineho spolocnika?? nemate nejaky vzor, alebo ako by malo zniet to rozhodnutie ze zaklada sro?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
potrebuješ zakladateľšskú listinu.
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

KEJKA Pozri príspevok
potrebuješ zakladateľšskú listinu.
no tak tu mam... diky...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak aké rozhodntie spoločníka?
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

zubný lekár, ktorý ma súkromnú prax, bez zmlúv s poisťovňami /teda priama platba/, chce založiť s.r.o. kvôli manželke, ktorá má živnosť na kozmetické služby a veľmi jej to nejde. Oplatí sa mu to?
0 0
StartCompany StartCompany

StartCompany je offline (nepripojený) StartCompany

luciana1 Pozri príspevok
zubný lekár, ktorý ma súkromnú prax, bez zmlúv s poisťovňami /teda priama platba/, chce založiť s.r.o. kvôli manželke, ktorá má živnosť na kozmetické služby a veľmi jej to nejde. Oplatí sa mu to?
ono je to ralativne ci sa mu to oplati alebo nie. Pokial vie ako na to tak sa s.r.o. da velmi rozumne vyuzit.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Nerozumiem veľmi dôvodom, prečo chcete zakladať s.r.o. Ak manželkyna časť podnikania nejde, zrejme sa to nezlepší ani zriadením s.r.o. Založenie s.r.o. má samozrejme svoje výhody (obmedzené ručenie, relatívne vyššia dôveryhodnosť, vyplácanie zisku nezaťažené odvodami, resp. od budúceho roku zdravotnými odvodmi), ale aj nevýhody - vyššie náklady pri zriadení (hoci dnes založíte s.r.o. do 300 eur), podvojné účtovníctvo, vyššia miera administrácie a pod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať