Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
maref maref

maref je offline (nepripojený) maref

Dobrý deň, musím pri založeni s.r.o. vyberať zo výpis ŽR na každú činnosť zvlášť, alebo stačí opis ŽR
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,
pri založení s.r.o. je potrebné vybaviť nový živnostenský list pre novozaloženú s.r.o. Zaplatíte správny poplatok 5 eur za každú voľnú a 15 EUR za každú viazanú alebo remeselnú živnosť.

Živnostenský úrad Vám vydá nové živnostenské oprávnenie pre novozaloženú s.r.o. na jednej listine.

Ak si podáte návrh do obch. registra so zaručeným elektronickým podpisom ušetríte 50%.

Všetko dobré.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
maref Pozri príspevok
Dobrý deň, musím pri založeni s.r.o. vyberať zo výpis ŽR na každú činnosť zvlášť, alebo stačí opis ŽR
Nie. Osvedčenie je jedno a na ňom sú všetky predmety podnikania. Pri elektronickom podaní sa šetrí na poplatkoch za overovanie a 50 % na súdnom poplatku. Nemusíte mať pritom Vy zaručený elektronický podpis, ale stačí využiť služby profesionálnych spoločností, ktorí sa poskytovaniu takýchto služieb venujú. Usmernia Vás vo všetkom... Správne poplatky sú tak ako píše sroservis
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Kto mi vie povedať, koľko môže trvať založenie s.r.o.-čky vo vlastnej réžii? Od spísania spoločenskej zmluvy až po zápis do obchodného registra. Živnostenský list sa asi dá vybaviť na počkanie, ale má obchodný register nejaké lehoty od podania žiadosti? (Trenčiansky okres)
Vopred vďaka za odpovede.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

obchodný register hocikde v SR zapíše s.r.o. do 5 pracovných dní od doručenia návrhu (samozrejme za predpokladu, že návrh je kompletný a správny a že priložené listiny obsahujú všetky požadované náležitosti).

Ak návrh podávate prostredníctvom zaručeného elektronického podpisu (vďaka ktorému môžete ušetriť 165,75 EUR na súdnom poplatku), zápis trvá cca 7-8 pracovných dní, nakoľko po podaní návrhu prebieha overovanie elektronických podpisov a platba súdneho poplatku sa realizuje na bankový účet v Štátnej pokladnici (nie v kolkoch).

Ak si výpis z obchodného registra nepreberiete z registrového súdu osobne, je potrebné ešte vziať do úvahy 1 až 2 týždne na doručenie výpisu poštou. Je to individuálne, niekde ho pošlú za 2 dni, niekde to trvá aj dlhšie.

Vo všeobecnosti je registrácia s.r.o. relatívne rýchla, pri dodržaní maximálnych lehôt (živnostenský úrad a obchodný register) je to cca 10 až 12 pracovných dní.

Všetko dobré.
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ahojte potrebujem potvrdit, pripadne vyvratit, ci sa nic nezmenilo pri zalozeni sro od noveho roka... som v strese, casovej tiesni a navyse este aj s anginou, tak sa bojim, aby som neurobila chybu...

potrebujem:

1. spolocensku zmluvu (2 spolocnici) - overene podpisy
2. suhlas so sidlom
3. LV k nehnutelnosti tykajucej sa sidla (byt jedneho spolocnika)
4. podpisovy vzor konatelov - overene podpisy
5. vyhlasenie spravcu vkladu


Nie som si ista, ci potrebujem pri 2 spolocnikoch aj vyhlasenie ze osoba xy nie je jedinym spolocnikom vo viac ako x firmach. Splnomocnenie mi je jasne, plus vypisane tlacivo vo worde pre zivnostensky urad, nasledne vypisane tlacivo pre zapis sro do OR.

Je to tak dobre?
0 0
ZALOŽENIE-PREDAJ-S.R.O. ZALOŽENIE-PREDAJ-S.R.O.
andreaS Pozri príspevok
ahojte potrebujem potvrdit, pripadne vyvratit, ci sa nic nezmenilo pri zalozeni sro od noveho roka... som v strese, casovej tiesni a navyse este aj s anginou, tak sa bojim, aby som neurobila chybu...

potrebujem:

1. spolocensku zmluvu (2 spolocnici) - overene podpisy
2. suhlas so sidlom
3. LV k nehnutelnosti tykajucej sa sidla (byt jedneho spolocnika)
4. podpisovy vzor konatelov - overene podpisy
5. vyhlasenie spravcu vkladu


Nie som si ista, ci potrebujem pri 2 spolocnikoch aj vyhlasenie ze osoba xy nie je jedinym spolocnikom vo viac ako x firmach. Splnomocnenie mi je jasne, plus vypisane tlacivo vo worde pre zivnostensky urad, nasledne vypisane tlacivo pre zapis sro do OR.

Je to tak dobre?
Dobry den,
Pre zalozenie s.r.o. su potrebne vsetky uvedene dokumenty, spolocensku zmluvu si dajte overit viackrat. Aj pri vyhlaseni spravcu vkladu je potrebny uradne overeny podpis. Je dolezite, aby dokumenty obsahovali vsetky nalezitosti, aby nedoslo pripadnemu zamietnutiu pri zapisani do OR. V tomto by som odporucala zalozenie s.r.o. cez spolocnosti, ktore sa tym zaoberaju a podavaju navrh na zapis elektronicky. Cely ten proces je financne menej nakladny ako pri osobnom vybavovani zakladania spolocnosti s.r.o.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem, mam elektronicky podpis, ale naposledy som firmu zakladala v auguste 2010... tak som vysla z cviku a v navale inej prace nemala cas prestudovat, ci sa nieco nezmenilo...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
ahojte potrebujem potvrdit, pripadne vyvratit, ci sa nic nezmenilo pri zalozeni sro od noveho roka... som v strese, casovej tiesni a navyse este aj s anginou, tak sa bojim, aby som neurobila chybu...

potrebujem:

1. spolocensku zmluvu (2 spolocnici) - overene podpisy
2. suhlas so sidlom
3. LV k nehnutelnosti tykajucej sa sidla (byt jedneho spolocnika)
4. podpisovy vzor konatelov - overene podpisy
5. vyhlasenie spravcu vkladu


Nie som si ista, ci potrebujem pri 2 spolocnikoch aj vyhlasenie ze osoba xy nie je jedinym spolocnikom vo viac ako x firmach. Splnomocnenie mi je jasne, plus vypisane tlacivo vo worde pre zivnostensky urad, nasledne vypisane tlacivo pre zapis sro do OR.

Je to tak dobre?
Áno je to tak dobre. Len ešte k tomu Osvedčenie o živnostenskom oprávnení.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem, to som uz nepocitala, lebo to si vyzdvihnem ja, skor mi islo o to mat vsetko nachystane kvoli podpisom plus overeniu podpisov, aby som nebehala hore dole este raz vdaka
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prosím o radu, pri založení jednoosobovej s.r.o. je taktiež potrebná spoločenská zmluva, alebo je to iný dokument. A chcem sa ešte spýtať, koľko sú teraz poplatky v OR, potrebujem približnú sumu.
Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
potrebuješ zakladateľskú listinu.
Zmeny = 66 EUR písomne, 33 EUR elektronicky so ZEP

pozor - neúplné, neuvedomila som si, že píšem len o zmene.
Zápis jednoosobovej sro, ako aj každej sro stojí 331,50 €, resp. 50% pri ZEP.
Naposledy upravil KEJKA : 07.04.11 at 04:52 Dôvod: vynechala som poplatok za založenie
2 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem veľmi pekne Kejka, Tvoja rada mi pomohla.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
Prosím o radu, pri založení jednoosobovej s.r.o. je taktiež potrebná spoločenská zmluva, alebo je to iný dokument. A chcem sa ešte spýtať, koľko sú teraz poplatky v OR, potrebujem približnú sumu.
Ďakujem.
No ale pokiaľ sa jedná o založenie sro, tak súdny poplatok je klasicky 331,50 Eur, elektronicky 165,75 Eur !!!! Kejka uviedla poplatok pri zápise zmien do OR. Toľko ešte k danej problematike
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
och áno, jasne, upravila som príspevok.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem za pomoc.
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu ohľadom podania návrhu na založenie sro elektronicky, musí byť dokument označený aj časovou pečiatkou?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
asanny Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu ohľadom podania návrhu na založenie sro elektronicky, musí byť dokument označený aj časovou pečiatkou?
Ďakujem

Nie nemusí.
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Ďakujem krásne.
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Ešte jedna otázka, ktoré všetky dokumenty musia byť overené u notára? Zakladateľská listina, to je jasné, a čo ostatné prílohy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať