Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
okrem ZL sa overuje podpis na Návrhu na zápis, ale ved podávaš elektronicky, nie?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
asanny Pozri príspevok
Ešte jedna otázka, ktoré všetky dokumenty musia byť overené u notára? Zakladateľská listina, to je jasné, a čo ostatné prílohy?

Ja mojim klientom dávam overovať aj : podpisový vzor, vyhlásenie správcu vkladu a vyhlásenie jediného spoločníka ak treba. V prípade potreby aj PM, nikdy nevieš na akého truhlíka úradníka vyššieho súdneho tajomníka narazíš... To hovoria moje dlhoročné skúsenosti. Listiny overiť iba po jednom exemplári to stačí.
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Ďakujem pekne za všetko
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
asanny Pozri príspevok
Ďakujem pekne za všetko

Držím palce, nech to všetko prejde bez problémov. A keby náhodu nie, sme tu....
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Práve nahrávam dokumenty, do úvodného formulára na stránke portalgov vypisujem svoje údaje ako registrovaného užívateľa?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
asanny Pozri príspevok
Práve nahrávam dokumenty, do úvodného formulára na stránke portalgov vypisujem svoje údaje ako registrovaného užívateľa?

Predpokladám, že si na portálgove registrovaný. /Mám na mysli zaslal si Notársku zápisnicu ? Ak áno, tak tie údaje tam máš už vyplnené a zobrazujú sa automaticky, netreba ich vypĺňať/
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Áno som registrovaná, takže som to poslala a teraz len dúfať, že všetko bude OK. Ďakujem za spoluprácu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
asanny Pozri príspevok
Áno som registrovaná, takže som to poslala a teraz len dúfať, že všetko bude OK. Ďakujem za spoluprácu.
Výborne, tak potom ozaj držím palce nech všetko prejde bez problémov. Možno už pri najbližšom podávaní, sa údaje zobrazia automaticky a možno je to iba možnosť nastavenia....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

za poslednych 10 sa na mna lepi vsetko mozne nemozne s technikou... co sa da to zlyha...

dnes som podala navrh na prvozapis sro so vsetkymi prilohami a prisla mi tato sprava bez ziadnej prilohy o podrobnejsom popise...

Vaše podanie zo dňa: 02.05.2011 s identifikačným číslom: xxxxx/2011, zadané na stránkach http://portal.gov.sk nemohlo byť vybavené z dôvodu, že nenastali účinky doručenia.

Co to znamena?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
za poslednych 10 sa na mna lepi vsetko mozne nemozne s technikou... co sa da to zlyha...

dnes som podala navrh na prvozapis sro so vsetkymi prilohami a prisla mi tato sprava bez ziadnej prilohy o podrobnejsom popise...

Vaše podanie zo dňa: 02.05.2011 s identifikačným číslom: xxxxx/2011, zadané na stránkach http://portal.gov.sk nemohlo byť vybavené z dôvodu, že nenastali účinky doručenia.

Co to znamena?
Boli každá príloha podpísaná ZEP-om ? Bol to čiernobiely formát a TIFF ? Je urobená registrácia na stránke portálgovu ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Ano vsetko bol ciernobiely format tiff, kazdy podpisany zepom a kazdy vlozeny do prilohy uz s priponou .zep ... vsetky povinne dokumenty naplnene, plus dva doplnene... registracia urobena este minuly rok (tri sro-cky som robila uz cez tuto registraciu) ...

tak vazne neviem kde je problem...

uz si hovorim ze som zakliata ohladom technickych veci...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
Ano vsetko bol ciernobiely format tiff, kazdy podpisany zepom a kazdy vlozeny do prilohy uz s priponou .zep ... vsetky povinne dokumenty naplnene, plus dva doplnene... registracia urobena este minuly rok (tri sro-cky som robila uz cez tuto registraciu) ...

tak vazne neviem kde je problem...

uz si hovorim ze som zakliata ohladom technickych veci...
Skús to na novo podať celé ako treba ako nové podanie. Niekde niečo možno zhaprovalo.... Však SP sa neplatil, keď nenastali účinky doručenia a KC máš platný ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

akurat v piatok som si ho bola predlzit... povodny mam platny do 6.5.2011 ... podpisovala som este s nim...

a teraz ked sa prihlasim do qsign, tak mam na kluci uz dva certifikaty... s tym povodnym sa prihlasim ale zobrazi sa upozornenie ze konci... a novy mi nechce prihlasit, pyta aktivaciu programu (pritom ho mam zakupeny a aj aktivovany, ale aktivacia prva pred rokom prebehla na inom pc...) ... uz som poslala dotaz na technicku podporu spolu s print screen-om hlaseni programu, tak cakam na odpoved...

uz zacinam byt zufala, pretoze poslednych 10 dni naco siahnem to nejde na prvy sup... doma mi blbne skener, nechce mi naskenovat dokumenty do tiff... teda naskenuje ale viacstranove nie... napriklad dvojstranovy dokument mi ulozil ako dvojstranovy ale pri prezreni tam bola prva strana dva krat... na dalsi krat to urobil to iste ale opakovala sa druha strana... tak som nasla nejaky free program, ktory jednotlive strany ulozene v tiff spoji v jeden multistranovy tiff subor... dva dokumenty som tak musela urobit, inak ostatne boli jednostranove...

takze netusim na ktory z tychto zadrhelov hodit moj problem...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
akurat v piatok som si ho bola predlzit... povodny mam platny do 6.5.2011 ... podpisovala som este s nim...

a teraz ked sa prihlasim do qsign, tak mam na kluci uz dva certifikaty... s tym povodnym sa prihlasim ale zobrazi sa upozornenie ze konci... a novy mi nechce prihlasit, pyta aktivaciu programu (pritom ho mam zakupeny a aj aktivovany, ale aktivacia prva pred rokom prebehla na inom pc...) ... uz som poslala dotaz na technicku podporu spolu s print screen-om hlaseni programu, tak cakam na odpoved...

uz zacinam byt zufala, pretoze poslednych 10 dni naco siahnem to nejde na prvy sup... doma mi blbne skener, nechce mi naskenovat dokumenty do tiff... teda naskenuje ale viacstranove nie... napriklad dvojstranovy dokument mi ulozil ako dvojstranovy ale pri prezreni tam bola prva strana dva krat... na dalsi krat to urobil to iste ale opakovala sa druha strana... tak som nasla nejaky free program, ktory jednotlive strany ulozene v tiff spoji v jeden multistranovy tiff subor... dva dokumenty som tak musela urobit, inak ostatne boli jednostranove...

takze netusim na ktory z tychto zadrhelov hodit moj problem...
Aj na QSign je licencia na rok, najprv si zakúp k novému KC novú licenciu QSignu. Tu bude háčik... Alebo skús zavolať môjmu kolegovi, on je na toto odborník 0905248157, poradí Ti, odvolaj sa na mňa....na economic, on bude vedieť....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

qsign mam este platny k staremu podpisu a aj stary KC mam platny... tym som to este podpisovala...


tak som telefonovala do ardaco... a nepotesili ma... sice stary podpis mi este funguje, tam problem nie je... k novemu si treba zakupit novu licenciu... ale povodny program ma stal ani neviem kolko... 50? a teraz zase tak isto cca...

to mi dako nedava zmysel... preco to nemaju tak ze si zaplatim daku aktualizaciu abo co... dokelu...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
qsign mam este platny k staremu podpisu a aj stary KC mam platny... tym som to este podpisovala...


tak som telefonovala do ardaco... a nepotesili ma... sice stary podpis mi este funguje, tam problem nie je... k novemu si treba zakupit novu licenciu... ale povodny program ma stal ani neviem kolko... 50? a teraz zase tak isto cca...

to mi dako nedava zmysel... preco to nemaju tak ze si zaplatim daku aktualizaciu abo co... dokelu...
No vidíš tak predsa je to v tom, ako píšem.... No je to bohužiaľ tak, aj ja som si brala novú licenciu QSign k novému KC... Čo už.... Hlavná vec je, že už vieš, kde je pes zakopaný !
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

len neviem ktoru verziu zobrat... ci premium alebo profesional...

v premium je navyse v popise "elektronicke sluzby orsr" a vo formularoch formular typu "xml formular orsr" ... ale ja som sa s tym nestretla pri podavani zapisov ci zmien do orsr... potrebujem to?

dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
len neviem ktoru verziu zobrat... ci premium alebo profesional...

v premium je navyse v popise "elektronicke sluzby orsr" a vo formularoch formular typu "xml formular orsr" ... ale ja som sa s tym nestretla pri podavani zapisov ci zmien do orsr... potrebujem to?

dakujem

profesional /renewal/ /štandard nestačí/

treba 1. aktivovať Qsign
2. pridať do portálgovu nový certifikát
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

takze staci mi profesional? super...

a znova aj notarska zapisnica? ci len sa preklikat... (nepozerala som to este)... teda ale 2x jednoduche to nie je ... ani lacne...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
takze staci mi profesional? super...

a znova aj notarska zapisnica? ci len sa preklikat... (nepozerala som to este)... teda ale 2x jednoduche to nie je ... ani lacne...
Kým máš platný starý KC tak ešte potrebuješ pri pridaní nového KC do portálu starý... No keby bol starý po platnosti, musí byť nová NZ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať