Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Dobrý deň,

podávam elektronický návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným a zaujímalo by ma, či môžem k súhlasu vlastníka nehnuteľnosti priložiť výpis z katastra, stiahnutý z internetu, alebo je potrebné skenovať originál výpis, ktorý si vyžiadam na katastri za 8 EUR?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M3G Pozri príspevok
Dobrý deň,

podávam elektronický návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným a zaujímalo by ma, či môžem k súhlasu vlastníka nehnuteľnosti priložiť výpis z katastra, stiahnutý z internetu, alebo je potrebné skenovať originál výpis, ktorý si vyžiadam na katastri za 8 EUR?
Mne zatiaľ všade akceptovali LV z kataster portálu.
1 0
zvladnemto zvladnemto

zvladnemto je offline (nepripojený) zvladnemto

Dobrý deň,

Podávam návrh na prvozápis spoločnosti, avšak trošku som sa omeškal a až teraz som prišiel nato že uplynula 90dňová lehota platnosti ZL. Spoločenskú zmluvu mám spísanú 12.04.2011 ZL vydané 20.04.2011. Je potrebné prepracovať aj spoločenskú zmluvu alebo stačí vyaviť len nové zivnostenské oprávnenie?

Ďakujem,
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zvladnemto Pozri príspevok
Dobrý deň,

Podávam návrh na prvozápis spoločnosti, avšak trošku som sa omeškal a až teraz som prišiel nato že uplynula 90dňová lehota platnosti ZL. Spoločenskú zmluvu mám spísanú 12.04.2011 ZL vydané 20.04.2011. Je potrebné prepracovať aj spoločenskú zmluvu alebo stačí vyaviť len nové zivnostenské oprávnenie?

Ďakujem,
Kľudne to podaj, už to vôbec nesledujú, zrejme to zo zákona vypadlo.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Konateľ a spoločník zmenil trvalý pobyt. Nahlásil to na živnostenskom, máme o tom úradný záznam. Do OR posielam:
dodatok k zakladateľskej listine
úplné znenie zakladateľskej listiny
zápisnicu z valného zhromaždenia
úradný záznam o zmene trvalého pobytu

Dobre si myslím? Ďakujem za odpovede.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Konateľ a spoločník zmenil trvalý pobyt. Nahlásil to na živnostenskom, máme o tom úradný záznam. Do OR posielam:
dodatok k zakladateľskej listine
úplné znenie zakladateľskej listiny
zápisnicu z valného zhromaždenia
úradný záznam o zmene trvalého pobytu

Dobre si myslím? Ďakujem za odpovede.
Žiadny dodatok, iba úplné znenie, môže byť úradný záznam a Vyhlásenie o zmene trvalého pobytu.
Pri elektronickom podaní môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Economic Pozri príspevok
Žiadny dodatok, iba úplné znenie, môže byť úradný záznam a Vyhlásenie o zmene trvalého pobytu.
Pri elektronickom podaní môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku.

Ďakujem za odpoveď. A vyhlásenie o zmene trvalého pobytu musí byť priložené? Ak áno, akú má mať formu? Ešte som sa s tým nestretla.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. A vyhlásenie o zmene trvalého pobytu musí byť priložené? Ak áno, akú má mať formu? Ešte som sa s tým nestretla.
To Vyhlásenie je podľa § 4 ods. 5 Vyhl. 150/2007 ktorou sa dopĺňa vyhláška 25/2004.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, vedel by mi niekto poradit? kamarati boli dnes podpisat u notara spolocensku zmluvu. nasledne sli na zivnostensky urad a tam im pani vyskrtla jednu cinnost. povedala im, ze pri zapise spolocnosti do ORSR nebudumat problem, ze v spolocenskej zmluve je 11 cinnosti a na ZL ich bude len 10.
nevie niekto z vas - naozaj to nebude problem? podla mna by sa spolocenska zmluva mala zhodovat s tym, co bude zapisane v ORSR, nie? dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
*agatha* Pozri príspevok
ahojte, vedel by mi niekto poradit? kamarati boli dnes podpisat u notara spolocensku zmluvu. nasledne sli na zivnostensky urad a tam im pani vyskrtla jednu cinnost. povedala im, ze pri zapise spolocnosti do ORSR nebudumat problem, ze v spolocenskej zmluve je 11 cinnosti a na ZL ich bude len 10.
nevie niekto z vas - naozaj to nebude problem? podla mna by sa spolocenska zmluva mala zhodovat s tym, co bude zapisane v ORSR, nie? dakujem.
Môže to prejsť aj bez jedného predmetu podnikania. Môže sa na poslednú stranu návrhu napísať, že predmet číslo .... sa dá do OR zapísať po nadobudnutí Povolenia na jeho vykonávanie. Len pripomeniem, že pri elektronickom podaní do OR /okrem JKM, tam ešte platí 331,50 Eur/ sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku, ale to asi vieš.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

dakujem. k tomu elektronickemu podaniu nie je potrebny zaruceny elektronicky podpis?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
*agatha* Pozri príspevok
dakujem. k tomu elektronickemu podaniu nie je potrebny zaruceny elektronicky podpis?
Áno je potrebný, no nemusíš ho vlastniť sama, môžeš to podať prostredníctvom niekoho, kto ho má.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

naozaj? tak to je super! to hned idem oznamit kamaratom :-)
pekny vecer.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
*agatha* Pozri príspevok
naozaj? tak to je super! to hned idem oznamit kamaratom :-)
pekny vecer.
Aj tebe krásny večer !
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

economic, mozem este otazku? akym sposobom sa potom buduci konatelia podpisu na navrh, ked ZEP bude na niekoho ineho? dik.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
splnomocnia toho, kto má ten ZEP. A splnomocnenec podpíše návrh ZEPom.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Už len doplním, že splnomocnenie musia podpísať všetci konatelia.
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý deň, môže mi prosím niekto vysvetliť ako je s viazanou živnosťou a jednoosobovou s.r.o. a zodpovedným zástupcom. Fo môže byť jediným spoločníkom a konateľom max. v troch s.r.o., ale zároveň udáva Živn. zákon že pri viazaných živnostiach musí mať PO zodpovedného zástupcu a ten môže byť max. v jednej prevádzkarni.. teda ak ma FO viazanú živnosť môže založiť len jednu s.r.o. s daným predmetom podnikania alebo aj tri s rovnakým predmetom podnikania a viazanou živnosťou...? Ďalej sa udáva že zodpovedný zástupca nemôže byť členom dozornej rady s.r.o. alebo iného kontrolného orgánu....??? ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
latka Pozri príspevok
Dobrý deň, môže mi prosím niekto vysvetliť ako je s viazanou živnosťou a jednoosobovou s.r.o. a zodpovedným zástupcom. Fo môže byť jediným spoločníkom a konateľom max. v troch s.r.o., ale zároveň udáva Živn. zákon že pri viazaných živnostiach musí mať PO zodpovedného zástupcu a ten môže byť max. v jednej prevádzkarni.. teda ak ma FO viazanú živnosť môže založiť len jednu s.r.o. s daným predmetom podnikania alebo aj tri s rovnakým predmetom podnikania a viazanou živnosťou...? Ďalej sa udáva že zodpovedný zástupca nemôže byť členom dozornej rady s.r.o. alebo iného kontrolného orgánu....??? ďakujem
Podľa mňa môže mať aj 3 spoločnosti s rovnakým predmetom podnikania.
Zodpovedná osoba môže byť teda spoločník a konateľ v jednej osobe.
U eseročky nemáš špeciálny kontrolný orgán /to skôr v akciovej spoločnosti/
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Myslela som na par. 11 ods. 5 - funkciu zodpovedného zástupcu nemožno vykonávať vo viacerých prevádzkarňach ako v 1.....Živn. úrad môže povoliť výnimku. Pri založení takejto s.r.o. kde je nutná viazaná živnosť musí sa nahlásiť zodpovedný zástupca .. to bude konateľ a spoločník v jednej osobe...len teraz váham či môže myť len jednú s.r.o alebo aj dve...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať