Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sentio sentio

sentio je offline (nepripojený) sentio

Ahoj Kati,

viz odpovede nizsie.


KatarinaNR Pozri príspevok
Návrh na zápis vypíšem v pc (formulár je na justice.gov) a na poslednej strane klient musí mať overený podpis?

NIE, nemusí to byť vôbec "ručne" podpísané, podpisuješ to ZEP-om.

Keď to chcem už všetko oskenované poslať, ako sa to presne na portal.gov robí? (ospravedľňujem sa za takéto otázky, ale naozaj to robím prvýkrát)

Klikneš na el. služby, potom na formulár, tam vyplníš pár údajov o zapisovanej PO, nahráš dokumenty a je to hotové.

Údaje pre platbu mi obratom mailom súd pošle?

Ano, po kontrole ZEP sa žiadosť zaeviduje a pošlú ti info o platbe.

vopred veľmi pekne ďakujem za rady a ochotu.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

sentio, veľká vďaka za ochotu. ak sa ešte niečo vyskytne, ozvem sa :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Veľmi pekne by som poprosila skúsených o radu. Chcem vyhovieť klientovi a poslať dokumenty na zápis cez ZEP. Dokumenty mám oskenované, podpísané, som registrovaná na portal.gov. Dve veci by som ale ešte poprosila ujasniť.
Návrh na zápis vypíšem v pc (formulár je na justice.gov) a na poslednej strane klient musí mať overený podpis?
Keď to chcem už všetko oskenované poslať, ako sa to presne na portal.gov robí? (ospravedľňujem sa za takéto otázky, ale naozaj to robím prvýkrát)
Údaje pre platbu mi obratom mailom súd pošle?
vopred veľmi pekne ďakujem za rady a ochotu.

Ja už len doplním, že ak nie si konateľ, na takéto podanie musíš mať priloženú aj plnú moc od klienta. /Mali by Ti ju dať všetci konatelia/
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno Economic, tú mám a mám ju aj podpísanú, ďakujem za radu
ešte jedna taká vec, všetky dokumenty sú vypracované a podpísané napr. k dátum 12.12.2011 ale chceme aby sro mala dátum vzniku k 1.1.2011, toto sa ako robí, alebo kde sa to značí? myslím, že takáto otázka tu ešte nebola, a odpoveď pomôže aj iným
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
áno Economic, tú mám a mám ju aj podpísanú, ďakujem za radu
ešte jedna taká vec, všetky dokumenty sú vypracované a podpísané napr. k dátum 12.12.2011 ale chceme aby sro mala dátum vzniku k 1.1.2011, toto sa ako robí, alebo kde sa to značí? myslím, že takáto otázka tu ešte nebola, a odpoveď pomôže aj iným
V Návrhu na 13. strane hore je kolonka /3 malé okienka/ , kde napíšeš dátum 1. 1. 2012.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ako príloha pre súhlas vlastníka so zriadením sídla, stačí LV z katasterportalu?
Tlačivo "Návrh na zápis" používate z portalu "Justice.gov"?
ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
ako príloha pre súhlas vlastníka so zriadením sídla, stačí LV z katasterportalu?
Tlačivo "Návrh na zápis" používate z portalu "Justice.gov"?
ďakujem
Aj aj. To znamená, že ak niekto vlastní nehnuteľnosť a je zapísaný na LV ako vlastník, musí dať písomný súhlas so zriadením sídla. LV môže byť z kataster portálu.

Tlačivo : Návrh na zápis Príloha č. 7 používam z portálu ako píšeš.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem Economic veľmi pekne za ochotu a rady :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nie je za čo... Rado sa stalo. Daj potom vedieť, ako dopadol Tvoj prvý návrh do OR.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

:-)
ďakujem, dám vedieť, ak nebude ešte nutné ozvať sa skôr
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ešte aby som seba a hlavne klienta veľmi neprehnala. K formuláru pre právnickú osobu priložím kolky a on ho podpíše, môžem to so splnomocnením zaniesť aj ja, nemusí tam byť výlučne on? Keď nepotrebuje osvedčenie k činnosti, treba ešte niečo na živnostenský prikladať, napr.keď má prevádzkáreň (nájomnú zmluvu) a pod.?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
ešte aby som seba a hlavne klienta veľmi neprehnala. K formuláru pre právnickú osobu priložím kolky a on ho podpíše, môžem to so splnomocnením zaniesť aj ja, nemusí tam byť výlučne on? Keď nepotrebuje osvedčenie k činnosti, treba ešte niečo na živnostenský prikladať, napr.keď má prevádzkáreň (nájomnú zmluvu) a pod.?
Ďakujem
Načo kolky ?????? Veď si písala, že to ideš podať so ZEP. Tam Ti príde výzva na zaplatenie poplatku a ten uhradíš na základe výzvy bankovým prevodom. Kto má ZEP a kto registráciu na portál.gev-e ?
Formulár sa tiež podáva elektronicky - RTF formát.
Prevádzkáreň nemá nič spoločné so zápisom do OR, to nedávaš.
Teraz ma tak napadá a rozmýšľam len na hlas. Nejdeš to podávať náhodou cez JKM ? Lebo tam neušetríš 50 % na súdnom poplatku. Oni berú celý poplatok.
Naposledy upravil Economic : 13.12.11 at 09:44
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Economic myslím kolky na predmety podnikania, ani tie netreba? a overiť podpisy? cez ZEP idem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Economic myslím kolky na predmety podnikania, ani tie netreba? a overiť podpisy? cez ZEP idem
Na živnostenský môžeš ísť buď s kolkami alebo sa dá platiť hotovosťou. Podpisy na SZ alebo ZL musia byť overené samozrejme. Kolky už nebudeme dlho používať. Konečne.....niekedy ich zohnať dalo riadne zabrať.
Naposledy upravil Economic : 13.12.11 at 13:33 Dôvod: doplnenie
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

fuuu Economic už som myslela, že som úplne, :-)
ešte by som sa ale opýtala, moje splnomocnenie musí byť overené a ostatné? nemusia byť? vlastník bytu, že dáva povolenie, musí byť overené?
keď sa zakladá živnosť ZL alebo SZ musia byť štvormo a keď elektronicky, stačí 2x, raz pre ŽR a raz pre spoločnosť.
Sú nejaké "povinné" vety na ostatných dokumentoch, mám na mysli ako je na na ZL výhody a náklady na spol.a pod.,
Ďakujem Ti Economic naozaj veľmi pekne, ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
fuuu Economic už som myslela, že som úplne, :-)
ešte by som sa ale opýtala, moje splnomocnenie musí byť overené a ostatné? nemusia byť? vlastník bytu, že dáva povolenie, musí byť overené? Ja si z istých dôvodov o ktorých tu nebudem písať PM do OR nechávam overiť, hoci nemusí byť overená, Súhlas k sídlu nemusí byť overený.
keď sa zakladá živnosť ZL alebo SZ musia byť štvormo a keď elektronicky, stačí 2x, raz pre ŽR a raz pre spoločnosť. Počet SZ sa robí podľa počtu spoločníkov. Jedna ti ostane na ŽÚ, ostatné Ti ostanú pretože jednu oskenuješ na podanie do OR
Sú nejaké "povinné" vety na ostatných dokumentoch, mám na mysli ako je na na ZL výhody a náklady na spol.a pod., áno sú. Každé vyhlásenie je špecifické, teda určitým spôsobom štandardné.
Ďakujem Ti Economic naozaj veľmi pekne, ďakujem

Všetko je v texte červené
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Economic Pozri príspevok
Všetko je v texte červené
o.k.takže dám overiť PM a 2x ZL,
no a potom samozrejme novú spol.všade poprihlasovať, starú živnosť dať zrušiť a pomeniť všetky "hlavičky" a pod.
formulár pre právnickú osobu keď mi podpíše a mám PM, tak na ŽR to môžem ísť aj bez neho zobrať, lebo s nimi je to ťažké
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Cez JKM urobíš prihlásenie na daň z príjmov PO. nemusíš špeciálne na DÚ, iba ak by chceli byť dobrovoľní platitelia DPH /s čím robia problém/
Nerozumiem že rušíš staré hlavičky - to je transformácia z FO na PO ? Zrejme áno.

Do OR budeš podávať Ty, takže na ŽÚ odnášať Formulár - žiadosť o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení a jednu ZL s PM neoverenou + buď kolky alebo peniažky.

Po prebratí Osvedčenia podáš do OR. Všetko sa skenuje tak ako je uvedené v popise na portál.gove.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno, je to transformácia z FO na PO
o.k.,čiže až po prebratí Osvedčenia sa podáva,
no dúfam, že by to malo byť už všetko, už "len" mať v poriadku tie dokumenty
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jednoznačne. Dobré dokumenty sú záruka úspešného prvozápisu spoločnosti do OR. Budem držať palčeky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať