Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Chcela by som si uistiť dokumenty k založeniu sro-čky kde sú dvaja konatelia.
Spoločenská zmluva 2x overená
Splnomocnenie - netreba overené
LV z katasterportalu stačí
vyhlásenie správcov vkladu, že každý svoju časť vložili 2500 jeden a 2500 druhý
podpisový vzor každého z nich,
zabudla som na niečo
návrh na zápis sa vypíše a ten sa ako pošle, aj ten treba oskenovať a priložiť? ďakujem
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

baby prosím, poraďte, potrebovala by som to dosť rýchlo, ďakujem veľmi pekne
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posielaš elektronicky so ZEP? Tak stačí SZ len raz.
nemusíš návrh scanovať, len ho podpísšeš ZEPom.
chýba súhlas vlastníka - neoverený
splnomocnenie dávam overené.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno so ZEP-om,
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

KatarinaNR 1 Minute Ago #7835 Kejka, Ďakujem, súhlas vlastníka, dvaja konatelia sú aj vlastníci zároveň čiže LV-čko nestačí?



§2 ObZ
(3) Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom. Právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ok čiže bude súhlas vlastníkov, alebo LV-čko
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a mas aj zakupeny program Qsign a registraciu na stranke portal.gov.sk? ja len pre istotu... lebo iba ZEP nestaci...

a ano, chyba ti este suhlas vlastnika so sidlom alebo najomna zmluva ... pre ZU mne zatial stacila spolocenska zmluva a overene splnomocnenie...

akurat len mi je zvlastne, ze som robila nedavno 1 sro, kde boli 2 viazane zivnosti a suhlas zodpovedneho zastupcu nepytali (jedina spolocnicka a konatelka zaroven mala opravnenie vykonavat tieto zivnosti) ... a nasledne som robila dalsiu sro s remeselnou zivnostou a tam mi pani zo zivnostenskeho uradu mejlom vyziadala suhlas zodpovedneho zastupcu, hoci to bola rovnaka situacia, ze jediny majitel a zaroven konatel mal opravnenie na tuto zivnost... zvlastne... to len na okraj
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

KatarinaNR Pozri príspevok
ok čiže bude súhlas vlastníkov, alebo LV-čko
na LV mas zapisanu spolocnost, ktoru zakladas???
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
ok čiže bude súhlas vlastníkov, alebo LV-čko

K súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s umiestnením sídla treba priložiť LV. Stačí z portálu.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, keď zakladám živnosť cez portal.gov, prečo mi stále vypisuje, že výpis z registra trestov, keď sa jedná o občana SR?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence, keď zakladám živnosť cez portal.gov, prečo mi stále vypisuje, že výpis z registra trestov, keď sa jedná o občana SR?
Musíš zadať do tej žiadosti v mieste na tom určenom údaje, na základe ktorých si potiahnu elektronický výpis z RT na konateľov a zodpovedné osoby.
Ak máš cudzieho človeka, RT úradne preložený prikladáš ty.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Vieri, nie je to cudzinec. Zakliknem výpis z registra trestov a automaticky sa mi tam objaví okienko na vloženie, len kliknem ale nemusím vložiť?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac

KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, nie je to cudzinec. Zakliknem výpis z registra trestov a automaticky sa mi tam objaví okienko na vloženie, len kliknem ale nemusím vložiť?
Ďakujem

V žiadosti : časť C - pridaj osobu - otvoria sa ti kolonky a tam vkladáš údaje podľa okienok.

Nie v predložených dokladoch. To ostáva prázdne.
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Vieri, veľká veľká vďaka :-))
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Vieri, ešte jednu prosbu, tam vypisujem konateľov, alebo seba? (asi konateľov, ale pre istotu sa opýtam)
inak mi to ťahá strašne pomaly, a mám len 6 predmetov.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, ešte jednu prosbu, tam vypisujem konateľov, alebo seba? (asi konateľov, ale pre istotu sa opýtam)
inak mi to ťahá strašne pomaly, a mám len 6 predmetov.
RT žiadaš na konateľov a zodpovedné osoby (keď sú) Nie na seba.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno Vieri, ďakujem, prišla som hneď na to, len som si to musela pozorne prečítať ale predtým som ešte trošku zastresovala :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Vieš, že stres je zlý radca ?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Vieri, ešte jedna prosba o pomoc,
nahrala som všetky dokumenty, všetky majú príponu zep
a nakoniec stlačím na odoslanie prehľad podania?
lebo keď to stlačím vypisuje mi:Niektoré prílohy nemajú označenú tlačenú podobu alebo priložený elektronický dokument.
Nepovinné prílohy ktoré nemajú byť priložené, odstránte.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

katka: tie prilohy, kt. si nepridala musis zmazat... na konci tychto nepovinnych priloh je X a tak ich zrusis... musia ti ostat len tie, kt. si prikladala... tam kde nie je prilozena el. priloha tak tie zmaz tym x-kom
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať