Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
KatarinaNR Pozri príspevok
baby pomooooooooooc, prišlo mi na portal.gove "správa o vybavení podania" zazipované, píše, že komprimovaný súbor. dám uložiť na disk, overiť súbor a ani mi ho nenájde, nájde len desktop adresár vojdem doň ale desktop súbor nenájde keď ho chcem otvoriť pomocou overenia dokumentu, baby pomooooc, čo mám robíť?
:-)
KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, ja viem, ale keď si pozriem prevzaté súbory je tam, keď si idem potiahnuť cez overenie podpisu, otvorím prevzaté súbory, nevidím žiaden desktop, to prečo?
Ak je zazipovaný, treba ho v prvom rade rozzipovať. Potom je možné overiť podpis, ale aj to len v tom prípade, ak je vo formáte ZEP. QSign hľadá súbor s príponou ZEP, keď nenájde, nemôže nič ukázať.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

KatarinaNR Pozri príspevok
baby pomooooooooooc, prišlo mi na portal.gove "správa o vybavení podania" zazipované, píše, že komprimovaný súbor. dám uložiť na disk, overiť súbor a ani mi ho nenájde, nájde len desktop adresár vojdem doň ale desktop súbor nenájde keď ho chcem otvoriť pomocou overenia dokumentu, baby pomooooc, čo mám robíť?
:-)
ak ides na portal cez iny prehliadac, ako IE, moze to blbnut. skus to cez internet explorer, malo by to fungovat...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, ja viem, ale keď si pozriem prevzaté súbory je tam, keď si idem potiahnuť cez overenie podpisu, otvorím prevzaté súbory, nevidím žiaden desktop, to prečo?
Ja som mala Osvedčenie už aj s 30 predmetmi podnikania, ale odoslaný výstupný dokument nikdy nebol zazipovaný. Bol to formát RTF podpísaný ZEP.

Správa o vybavení podania ešte neznamená, že obsahuje Osvedčenie.
Správa o odoslaní výstupných dokumentov už obsahuje prílohu Osvedčenia podpísaného ZEP.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem všetkým za radu,
takže bude to zrejme v tom, že to nie je správa o odoslaní výstupných dokumentov, tak to príde zrejme v pondelok, keďže správa o vybavení podania prišla v piatok, tak budem čakať a som zvedavá :-))
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj správa o vybavení podania sa dá otvoriť, ale tam mám obvykle štandardne text, že podanie číslo xxxx/2012 bolo vybavené a výstupné dokumenty boli zaslané na adresu, ktorú ste uviedli v návrhu. Až o 1-2 dni príde zep-súbor s rozhodnutím a výpisom z OR.
pri e-podaní RUZ do Zbierky listín príde len tá jedna správa o vybavení podania, následne len pozerám na internete, či to aj zapísali.
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Kejka toto je Živn.register, ale funguje to pravdepodobne tak isto.
ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Kejka toto je Živn.register, ale funguje to pravdepodobne tak isto.
ďakujem
áno, tiež myslím, že tak isto. Ale pravdupovediac - nepamatám sa, či mi prišlo živnostenské oprávnenie.zep, alebo som musela čakať, až mi ho klient oscanoval.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

mne prišlo živnostenské oprávnenie v prílohe portal.gov, vytlačila som si, oscenovala a išla na OR

dievčence, prvú spoločnosť som zakladala na prelome minulého roka v decembri/januári v NR, prišiel mi potom šek na položku 20a Sadzobníka súdnych poplatkov, ja som napísala super odvolanie ako mi Vierka poradila, vo štvrok som si bola pre výpis z OR za inú firmu, z tej prvej mi ešte neprišlo uznesenie, no a už mi tentokrát šek pani strčila do rúk, no a mne viac nebolo treba chytila som sa s ňou, že toto robia len v Nitre a bla bla bla, no a dnes ráno prišla poštárka a už tu mám uznesenie, že poplatok 6,5€ potvrdzuje, chuji!!!!! nemám na to slov. škoda reči, bosorka jedna len som sa jej pripomenula a uznesenie vie prísť aj za 2 pracovné dni. tak asi takto to funguje!
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Ahojte, prosím o radu.
Akú adresu dať do hlavičky splnomocnenia, ak sa mení sídlo spoločnosti? Valné prebehlo 31.5., kedy sa rozhodlo o zmene sídla a teraz ideme zmenu zapísať v OR. Ak je splnomocnenie napísané už po 31.5. asi by tam mala byť už nová adresa, či nie?
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

mata82 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu.
Akú adresu dať do hlavičky splnomocnenia, ak sa mení sídlo spoločnosti? Valné prebehlo 31.5., kedy sa rozhodlo o zmene sídla a teraz ideme zmenu zapísať v OR. Ak je splnomocnenie napísané už po 31.5. asi by tam mala byť už nová adresa, či nie?
posúvam ....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mata82 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu.
Akú adresu dať do hlavičky splnomocnenia, ak sa mení sídlo spoločnosti? Valné prebehlo 31.5., kedy sa rozhodlo o zmene sídla a teraz ideme zmenu zapísať v OR. Ak je splnomocnenie napísané už po 31.5. asi by tam mala byť už nová adresa, či nie?
Do PM uveď ešte staré sídlo spoločnosti.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Economic Pozri príspevok
Do PM uveď ešte staré sídlo spoločnosti.
ďakujem
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

V akom vztahu je byvaly konatel a zaroven aj majitel k firme,v ktorej ukoncil svoju funkciu este v roku 2010 s tym,ze vsetko co sa tyka firmy preslo na spolocnika a zaroven na druhu firmu?V OR je adresa vedena este na konatela,ktory ukoncil svoju funkciu.Dakujem za odpoved.

Aktualny vypis z OR

http://www.freeimagehosting.net/6xafb

Pokracovanie aktualneho vypisu z OR

http://www.freeimagehosting.net/g698g

Uplny vypis z OR

http://www.freeimagehosting.net/nzil7
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
podhygmin:-) Pozri príspevok
V akom vztahu je byvaly konatel a zaroven aj majitel k firme,v ktorej ukoncil svoju funkciu este v roku 2010 s tym,ze vsetko co sa tyka firmy preslo na spolocnika a zaroven na druhu firmu?V OR je adresa vedena este na konatela,ktory ukoncil svoju funkciu.Dakujem za odpoved.

Aktualny vypis z OR

http://www.freeimagehosting.net/6xafb

Pokracovanie aktualneho vypisu z OR

http://www.freeimagehosting.net/g698g

Uplny vypis z OR

http://www.freeimagehosting.net/nzil7

Prečo zahlcuješ dve témy naraz rovnakými otázkami ? Prečítaj si etiketu porady, prosím, než začneš dávať otázky. .
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

Economic Pozri príspevok
Prečo zahlcuješ dve témy naraz rovnakými otázkami ? Prečítaj si etiketu porady, prosím, než začneš dávať otázky. .
Prepac,tato tema sa mi zdala aktualnejsia,uz sa to nestane.Ako si to myslel na dost dlho?Firma nevyvija ziadnu cinnost a byvalemu konatelovi,ktory ukoncil funkciu chodia listy z okresneho sudu.Z akeho dovodu?Nemal by byt adresatom novy konatel?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
A prečo ich preberáš ? Chodia na meno ? Na firmu ? Určite reaguj na to, čo chodí zo súdu, ak preberáš poštu, dokladaj dôkaz, že s firmou nemáš nič.... Dokladaj aktuálny výpis z OR, kde už nie si...

Iný prípad by bol, ak by si v spore vystupoval ako fyzická osoba a nie za spoločnosť, v ktorej si bol...
Naposledy upravil Economic : 08.06.12 at 12:15 Dôvod: doplnenie
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

pekný deň,
chcela by som poprosiť o radu. Prvýkrát idem rozširovať sro, kde je zatiaľ jeden konateľ o druhého konateľa. V predmete živností je aj organizovanie dobrovoľných dražieb. Aký je postup pre rozšírenie sro a čo všetko k tomu treba doložiť? Ide sa aj v tomto prípade na ŽR?
ďakujem veľmi pekne za rady.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
pekný deň,
chcela by som poprosiť o radu. Prvýkrát idem rozširovať sro, kde je zatiaľ jeden konateľ o druhého konateľa. V predmete živností je aj organizovanie dobrovoľných dražieb. Aký je postup pre rozšírenie sro a čo všetko k tomu treba doložiť? Ide sa aj v tomto prípade na ŽR?
ďakujem veľmi pekne za rady.
Pokiaľ organizovanie dražieb je v zozname predmetov na stránke MV (neviem či je v zozname voľných, resp. viazaných musíš pozrieť Katka), tak rozširuješ opäť vybavením ďalšieho Osvedčenia. Ak to sem nespadá náhodou, tak potom to nie je živnosťou.
Do OR treba aj zápisnicu (resp. ak je doteraz sám spoločník rozhodnutie jediného spoločníka) + úplné znenie a podpisový vzor novéhokonateľa.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Ďakujem Vieri, expresne rýchla ako vždy. Je to viazaná živnosť, kedy musíš doložiť aj doklad o dosiahnutom vzdelaní, plus odpracované roky, resp. prax. Čiže znovu rozhodnutie jediného spoločníka overiť, a zase cez živnostenský register, a potom do obchodného.
Ďakujem Vieri!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aj som si myslela, že bude vo viazaných. Nemáš za čo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať