Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, ešte by som ťa poprosila o radu,
klientka, jediná zakladateľka sro, je češka ako som už písala, čiže OP má český, ale má preukaz na pobyt na SR a v ňom má v poznámkach adresu, tu kde býva na SK, akú adresu jej písať do zakladateskej listiny? ja by som to urobila tak, že adresa: čechy, a prechodný pobyt SR, môže byť?
sú nejaké špecifiká pre ňu ako zahraničnú osobu?
ďakujem
Má našu identifikačnú kartičku ? Má... Nechaj jej len pobyt na SK. Nemusíš uvádzať podľa OP v CZ.
1 0
VAVRApeter VAVRApeter

VAVRApeter je offline (nepripojený) VAVRApeter

Zdravim,
myslim si, ze ohladne zalozenie SRO som vsetkemu porozumel, iba jedno sa chcem uistit ako to je. Takze tu je otazka: Ak dam teraz pri zalozeni SRO cinnosti podnikania, tak tie uz sa nedaju doplnat, ani inak menit?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
VAVRApeter Pozri príspevok
Zdravim,
myslim si, ze ohladne zalozenie SRO som vsetkemu porozumel, iba jedno sa chcem uistit ako to je. Takze tu je otazka: Ak dam teraz pri zalozeni SRO cinnosti podnikania, tak tie uz sa nedaju doplnat, ani inak menit?
Kedykoľvek v budúcnosti sa dajú či rušiť, alebo dopĺňať.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

chcela by som sa opýtať, či človek, ktorý chce ísť za cca rok na do predčasného dôchodku, a teraz by vstúpil do sro ako konatel a/alebo spoločník, či mu z tohto titulu nezanikne nárok na predčasný dôchodok?
0 0
Kundo1 Kundo1

Kundo1 je offline (nepripojený) Kundo1

Zdravim,
mam taky problem: zakladne imanie sro bolo zmenene na euro konverznym kurzom na sumu 6 638,783775 EUR v roku 2010. Spolocnik sa rozhodol predat obchodny podiel. Ale sud odmietol vykonat zapis z dovodu, ze zakladne imanie musi byt cele kladne cislo. Co v takomto pripade?

Zakon o zavedeni meny euro v SR (§10 ods. 4 - 659/2007) ustanovuje ze na premenu zakladneho imania sa nevztahuju obmedzenia vyzadujuce zaokruhlenie zakladneho imania na cele cisla.

Tak teraz neviem, ak sa nevztahuju na premenu, tak z toho mi vyplyva ze ak sa podiel preda tak by to mal sud schvalit a neskumat zakladne imanie, lebo zakladne imanie sa nemenilo.

Prosim poradte ako postupovat.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
trochu skreslené informácie, zdroj teraz nejdem hľadať, ale tvoje tvrdenie sa týkalo premeny ZI s SKK na EUR.
Súčasne však bolo usmernenie, podľa ktorého má byť aj vklad spoločníka celé číslo v EUR a aj súčet vkladov celé číslo /logicky/.
Kto to neurobil hned - len poslal súhlas s premenou, má vklady aj ZI na xxxx des. miest.
Pri najbližšej zmene z iného dôvodu musí byť prvým bodom programu VZ schválenie zvýšenia vkladov a teda ZI na najbližšie celé číslo až potom sa môže pristúpiť k rokovaniu o iných zmenách.
Takže túto zmenu treba urobiť a upraviť aj predmet predaja.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kundo1 Pozri príspevok
Zdravim,
mam taky problem: zakladne imanie sro bolo zmenene na euro konverznym kurzom na sumu 6 638,783775 EUR v roku 2010. Spolocnik sa rozhodol predat obchodny podiel. Ale sud odmietol vykonat zapis z dovodu, ze zakladne imanie musi byt cele kladne cislo. Co v takomto pripade?

Zakon o zavedeni meny euro v SR (§10 ods. 4 - 659/2007) ustanovuje ze na premenu zakladneho imania sa nevztahuju obmedzenia vyzadujuce zaokruhlenie zakladneho imania na cele cisla.

Tak teraz neviem, ak sa nevztahuju na premenu, tak z toho mi vyplyva ze ak sa podiel preda tak by to mal sud schvalit a neskumat zakladne imanie, lebo zakladne imanie sa nemenilo.

Prosim poradte ako postupovat.
S KEJKOU maximálne súhlasím. Ja osobne keď robím klientom akékoľvek zmeny a majú vklady s desatinnými číslami, robím aj navýšenie ZI.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

po prestudovani diskusii na porade som prisiel k nasledovnemu zisteniu a potreboval by som si to u vas overit. vopred dakujem.

Jediny Konatel s.r.o. je Mickey Mouse. Jediny Spolocnik s.r.o. je Kacer Donald.

Jediny spolocnik Kacer Donald chce previest cely obchodny podiel na jedineho konatela Mickey Mousa. K tomu potrebuje:

1) rozhodnutie jedineho spolocnika Kacera Donalda v zneni napr.:

Jediný spoločník spoločnosti Kacer Donald, r. č. xxx, nar. xxx, bytom xxx, na základe zmluvy o prevode obchodného podielu spoločnosti rozhodol o prevode 100 % obchodného podielu spoločnosti na nastávajúceho spoločníka spoločnosti:

Mickey Mouse, r. č. xxx, nar. xxx, bytom xxx, ktorý súhlasí s prevodom 100 % obchodného podielu spoločnosti.

Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnostiKacera Donaldaa súhlas nastávajúceho spoločníka spoločnosti Mickey Mousea sú účinné dňom podpisu, teda xx.xx.2012.

V zmysle vyššie označeného rozhodnutia a súhlasu súvisí aj zmena zakladateľskej listiny. Zmena zakladateľskej listiny bude vykonaná spísaním dodatku vo forme úplného znenia zakladateľskej listiny a v tomto smere sa príslušne upraví.


podpisy pod to nie je potrebne overovat a na OR sa zasiela len jedno vyhotovenie, pricom druhe vyhotovenie sa uklada v spolocnosti (logicky)


2) úplné znenie zakladateľskej listiny

tam bude vsade, kde bol uvedeny stary spolocnik zmenene meno na noveho spolocnika, pricom na zaciatku bude pozmenena veta:

Mickey Mouse, bydlisko: xxx, sa rozhodol založiť v zmysle príslušných ustanovení zákona číslo 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v platnom znení, spoločnosť s ručením obmedzeným s obchodným menom xxx s.r.o., ktorej zakladateľská listina bude znieť nasledovne:

tymto chcem poukazat na to, ze predtym tam bolo uvedene meno stareho spolocnika Kacera Donalda a je to tu take trosku "na vážkach", ci je tato veta spravne casovo a logicky koncipovana, kedze Mickey Mouse v skutocnosti tuto spolocnost nezalozil, ale podla diskusii na porade sa to ma menit tak, ze ju zalozil. tu by som to potreboval od vas mat potvrdene . ď.

podpis pod to je potrebne overovat a na OR sa zasielaju dve vyhotovenia, pricom tretie vyhotovenie sa uklada v spolocnosti (logicky)


3) formulár návrhu na zápis zmeny údajov

- navrhovatelom je konatel Mickey Mouse
- oznacim tam len zmenu spolocnika a napisem udaje noveho do kolonky zapis a udaje stareho do kolonky vymaz
- vyplnim datum zapisu zmien, pocty stran priloh, zoznam priloh, vyhlasenie (nazov firmy, meno konatela)

podpis pri vyhlaseni je potrebne overovat a na OR sa zasiela jedno vyhotovenie

4) zmluva o prevode obchodneho podielu

tam hlavne uviest kto, komu kolko prevadza, cize Kacer Donald prevadza 100% podiel na Mickey Mousa. ma to by nejaka specialna zmluva? alebo staci klasicka podla obchodneho zakonnika?

podpisy pod to je potrebne overovat a na OR sa zasiela jedno vyhotovenie, pricom druhe a tretie vyhotovenie si rozdelia predajca a kupec


5) 66 EUR v kolkovych znamkach


tie staci len tak vlozit do obalky alebo je nutne ich nalepit hore na formular navrhu zmien v zapise s.r.o.?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
po prestudovani diskusii na porade som prisiel k nasledovnemu zisteniu a potreboval by som si to u vas overit. vopred dakujem.

Jediny Konatel s.r.o. je Mickey Mouse. Jediny Spolocnik s.r.o. je Kacer Donald.

Jediny spolocnik Kacer Donald chce previest cely obchodny podiel na jedineho konatela Mickey Mousa. K tomu potrebuje: Obchodný podiel sa neprevádza na konateľa ale vždy na spoločníka

1) rozhodnutie jedineho spolocnika Kacera Donalda v zneni napr.:

Jediný spoločník spoločnosti Kacer Donald, r. č. xxx, nar. xxx, bytom xxx, na základe zmluvy o prevode obchodného podielu spoločnosti rozhodol o prevode 100 % obchodného podielu spoločnosti na nastávajúceho spoločníka spoločnosti: áno

Mickey Mouse, r. č. xxx, nar. xxx, bytom xxx, ktorý súhlasí s prevodom 100 % obchodného podielu spoločnosti.

Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnostiKacera Donaldaa súhlas nastávajúceho spoločníka spoločnosti Mickey Mousea sú účinné dňom podpisu, teda xx.xx.2012. - toto je zbytočné

V zmysle vyššie označeného rozhodnutia a súhlasu súvisí aj zmena zakladateľskej listiny. Zmena zakladateľskej listiny bude vykonaná spísaním dodatku vo forme úplného znenia zakladateľskej listiny a v tomto smere sa príslušne upraví. Dodatky sa nerobia


podpisy pod to nie je potrebne overovat a na OR sa zasiela len jedno vyhotovenie, pricom druhe vyhotovenie sa uklada v spolocnosti (logicky) Na rozhodnutí JS overiť podpis Ak podávaš papierovo, dokladáš všetko 2x, ak elektronicky stačí ti jeden výtlačok (skenuje sa)


2) úplné znenie zakladateľskej listiny

tam bude vsade, kde bol uvedeny stary spolocnik zmenene meno na noveho spolocnika, pricom na zaciatku bude pozmenena veta:

Mickey Mouse, bydlisko: xxx, sa rozhodol založiť v zmysle príslušných ustanovení zákona číslo 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v platnom znení, spoločnosť s ručením obmedzeným s obchodným menom xxx s.r.o., ktorej zakladateľská listina bude znieť nasledovne: ja tam dávam iniciály na spoločníka - s textom jediný spoločník

tymto chcem poukazat na to, ze predtym tam bolo uvedene meno stareho spolocnika Kacera Donalda a je to tu take trosku "na vážkach", ci je tato veta spravne casovo a logicky koncipovana, kedze Mickey Mouse v skutocnosti tuto spolocnost nezalozil, ale podla diskusii na porade sa to ma menit tak, ze ju zalozil. tu by som to potreboval od vas mat potvrdene . ď. súhlas

podpis pod to je potrebne overovat a na OR sa zasielaju dve vyhotovenia, pricom tretie vyhotovenie sa uklada v spolocnosti (logicky)


3) formulár návrhu na zápis zmeny údajov

- navrhovatelom je konatel Mickey Mouse
- oznacim tam len zmenu spolocnika a napisem udaje noveho do kolonky zapis a udaje stareho do kolonky vymaz vymazávaš starého spoločníka a konateľa a zapisuješ nového konateľa a spoločníka
- vyplnim datum zapisu zmien, pocty stran priloh, zoznam priloh, vyhlasenie (nazov firmy, meno konatela) Pri papierovom podaní SP 66.- Eur a prílohy dvojmo, pri elektronickom podaní SP 33.- Eur a prílohy sa skenujú - stačia teda 1x

podpis pri vyhlaseni je potrebne overovat a na OR sa zasiela jedno vyhotovenie máš na mysli vyhlásenie jediného spoločníka ?
Ak áno, podpis sa overuje
4) zmluva o prevode obchodneho podielu

tam hlavne uviest kto, komu kolko prevadza, cize Kacer Donald prevadza 100% podiel na Mickey Mousa. ma to by nejaka specialna zmluva? alebo staci klasicka podla obchodneho zakonnika? Všetko v Obchodnom zákonníku

podpisy pod to je potrebne overovat a na OR sa zasiela jedno vyhotovenie, pricom druhe a tretie vyhotovenie si rozdelia predajca a kupec


5) 66 EUR v kolkovych znamkach


tie staci len tak vlozit do obalky alebo je nutne ich nalepit hore na formular navrhu zmien v zapise s.r.o.?
Ak posielaš poštou, kolok sa nalepí na návrh. Konateľ na návrhu overuje podpis



P.S. Už obšírnejšie sa to nedalo napísať ? Odpovede sú v texte.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

k tomuto:

"podpis pri vyhlaseni je potrebne overovat a na OR sa zasiela jedno vyhotovenie máš na mysli vyhlásenie jediného spoločníka ?
Ak áno, podpis sa overuje "



som mal na mysli podpis na vyhlaseni, ktory je v navrh na zapis zmien, v tom formulari.

cize vlastne mne treba este jeden dokument a to je ten, kde jediny spolocnik vyhlasuje, ze nie je spolocnikom vo viac ako 3 spolocnostiach?
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

k tomuto este:

podpisy pod to nie je potrebne overovat a na OR sa zasiela len jedno vyhotovenie, pricom druhe vyhotovenie sa uklada v spolocnosti
(logicky) Na rozhodnutí JS overiť podpis Ak podávaš papierovo, dokladáš všetko 2x, ak elektronicky stačí ti jeden výtlačok (skenuje sa)


overit podpis len povodneho spolocnika? noveho nie? lebo v listine mam podpisy oboch
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
k tomuto:

"podpis pri vyhlaseni je potrebne overovat a na OR sa zasiela jedno vyhotovenie máš na mysli vyhlásenie jediného spoločníka ?
Ak áno, podpis sa overuje "



som mal na mysli podpis na vyhlaseni, ktory je v navrh na zapis zmien, v tom formulari.

cize vlastne mne treba este jeden dokument a to je ten, kde jediny spolocnik vyhlasuje, ze nie je spolocnikom vo viac ako 3 spolocnostiach?
Podpis na návrhu do OR sa overuje.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
k tomuto este:

podpisy pod to nie je potrebne overovat a na OR sa zasiela len jedno vyhotovenie, pricom druhe vyhotovenie sa uklada v spolocnosti
(logicky) Na rozhodnutí JS overiť podpis Ak podávaš papierovo, dokladáš všetko 2x, ak elektronicky stačí ti jeden výtlačok (skenuje sa)


overit podpis len povodneho spolocnika? noveho nie? lebo v listine mam podpisy oboch
Na rozhodnutí JS overuje pôvodný spoločník podpis.
1 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

uz len posledna a dost dolezita vec ma zaujima. na vsetko staci mat overene podpisy? netreba overovat listiny v celku? napr. navrh na zapis zmien, zakladatelska listina...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
uz len posledna a dost dolezita vec ma zaujima. na vsetko staci mat overene podpisy? netreba overovat listiny v celku? napr. navrh na zapis zmien, zakladatelska listina...

Ty si odkiaľ sem na zem spadol ? Z Gurunu ? Čo chceš vcelku overovať ? Neoveruješ kópiu listiny predsa s originálom, ale iba podpisy. Čítaš čo píšem ? A poďakovať ťa asi nik nenaučil, však ? (to len tak aby reč nestála)
0 3
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Economic: prepac, ale ja dakujem az na konci. nemusel si na mna utocit hned.
dakujem.
Naposledy upravil slabikar : 06.07.12 at 15:46
0 1
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
Economic: prepac retard, ale ja dakujem az na konci. nemusel si na mna utocit hned.
dakujem.
To nebol žiadny útok. Len pripomienka, čo by sa patrilo za poskytnuté rady.
0 2
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

a predsa este nieco: novy spolocnik musi zasielat aj vyhlasenie ze nie je spolocnikom ani zakladatelom vo viac ako 3 spolocnostiach? ci ako to znie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak je jediný, tak áno.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj ked som tu uvádzala, že QSign 4.2. má čas do oktobra - kvôli novým formulárom, nie je to pravda.
QSign 4.2 si povinne musí inštalovať každý, komu končí licencia a bude potrebovať aktivovať pre nové obdobie. Aktivačný kľúč je už napojený na vyššiu verziu, stará 4-ka sa predlžiť nedá.
Kedže mne to končí v týchto dňoch, pustila som sa podľa návodu do reinštalácie a vyzerá to tak, že som to v pohode zvládla.
Nechcela som si to nechať na poslednú chvíľu a o dva dni môj poradca na telefone ide na dovolenku, mala by som to zbytočne hektické. Naviac informácia - Aplikácia je viazaná na konkrétny počítač, ešte šťastie, že som sa medzičasom úspešne preniesla na nový NB, takže minimálne tie dva roky mám pokoj.
cena aplikácie na dva roky 100 EUR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať