Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Však si dáme všetko vedieť navzájom, každú získanú informáciu a skúsenosť... Aj ja napíšem... Mám viacero takýchto pikošiek
2 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Ja by som to nevidela tak čierno, skôr tak banánovo, ako všetko v tejto našej republike. V zbierke síce táto povinnosť publikovaná bola, ALE v tomto smere nebol upravený ani Obchodný zákonník a ani Vyhláška, ktorou sa riadia OR, tzn. že ak aj po 01.10.2012 podáte na OR prvozápis alebo prevod OP bez súhlasu DU, VSU to nemá na základe čoho žiadať a ani nie je oprávnený vec zamietnuť z dôvodu nepredloženia súhlasu DU. Bodka.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Podľa toho, ako som sa rozprávala s jednou sudkyňou nášho OR, zdá sa, že OR je až veľmi dobre pripravený (alebo že by len ona sama nebodaj ?). Len DÚ nie sú, lebo ich nezaškolili. V každom prípade, keby sa mi stalo, že mi ozaj niečo to čo som podala 24. alebo 25. elektronicky a aj súdne poplatky poplatené najneskôr do 26-teho, no nebol načas sudca pridelený až 1. 10. 2012 prejde aj bez súhlasu správcu dane, tak ma to samozrejme veeeľmi poteší. Uvidím čo nám samotná prax ukáže. Mám podania na viacerých súdoch, tak budem porovnávať ktorý ako rozhodne. A už som stihla aj po včera niečo podať tak mám čo porovnávať.
0 0
sushka sushka

sushka je offline (nepripojený) sushka

Keby boli veľmi dobre pripravení, tak by v elektronickej forme pre prvozápis bola medzi povinnými prílohami doplnená aj príloha "Súhlas správcu dane", zatiaľ to tam nevidím...
0 0
sushka sushka

sushka je offline (nepripojený) sushka

Dobré správy: dnes mi zapísali spoločnosť. Úhrada 26.9.2012, pridelená sudcovi 1.10.2012, potvrdenie o zápise 2.10.2012. Register OS Košice I. Teda sudca nepožadoval súhlas správcu dane.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
POZOR ! Portál nespravuje obchodný register, ani žiadny konkrétny registrový súd. Na nich toto nemôžeš hádzať.
0 0
guapa guapa

guapa je offline (nepripojený) guapa

Ahojte, potrebujem Vas nazor ..aspon, kdeze som sa zatial nedopracovala k ziadnemu oficialnemu stanovisku z prislusnych uradov... ide o suhlas spravcu so zalozenim spolocnosti... potrebuje tento suhlas aj zahranicna fyzicka osoba, ktora zaklada slovensku SRO? Obchodny zakonnik vyslovene ustanovuje lne pre pripad prevodu obchodneho podielu, ze ak je prevodca alebo nadobudatel zahranicna osoba, nepotrebuje suhlas spravcu dane ale len doklada cestne vyhlasenie, ze nema povinnost podla Obchodneho zakonnika dokladat suhlas spravcu dane... lenze pri zalozeni SRO sa nic take nepise. tam je len uvedene, ze SRO nemoze zalozit osoba, ktora ma danovy nedoplatok... ziadna vynimka pre pripad zahranicnej osoby zakladatela... co vy na to? potrebuje zahranicna fyzicka osoba suhlas spravcu a kde si ho ma vlastne vyziadat, na ktorom danovom urade?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, ešte by som sa chcela opýtať, živnostník končí živnosť, ale nemá čas ísť na živnostenský :-) môžem na základe splnomocnenia ukončiť živnosť cez portalgov, lebo je tam oznámenie o ukončení,
ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
guapa Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem Vas nazor ..aspon, kdeze som sa zatial nedopracovala k ziadnemu oficialnemu stanovisku z prislusnych uradov... ide o suhlas spravcu so zalozenim spolocnosti... potrebuje tento suhlas aj zahranicna fyzicka osoba, ktora zaklada slovensku SRO? Obchodny zakonnik vyslovene ustanovuje lne pre pripad prevodu obchodneho podielu, ze ak je prevodca alebo nadobudatel zahranicna osoba, nepotrebuje suhlas spravcu dane ale len doklada cestne vyhlasenie, ze nema povinnost podla Obchodneho zakonnika dokladat suhlas spravcu dane... lenze pri zalozeni SRO sa nic take nepise. tam je len uvedene, ze SRO nemoze zalozit osoba, ktora ma danovy nedoplatok... ziadna vynimka pre pripad zahranicnej osoby zakladatela... co vy na to? potrebuje zahranicna fyzicka osoba suhlas spravcu a kde si ho ma vlastne vyziadat, na ktorom danovom urade?

Zahraničný v zmysle 246/2012, § 105b ods. 8 podľa môjho názoru nepotrebuje Súhlas. urobila by som tam vyhlásenie.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence, ešte by som sa chcela opýtať, živnostník končí živnosť, ale nemá čas ísť na živnostenský :-) môžem na základe splnomocnenia ukončiť živnosť cez portalgov, lebo je tam oznámenie o ukončení,
ďakujem
môžeš
0 0
guapa guapa

guapa je offline (nepripojený) guapa

dakujem, ale § 105b ods. 8 nema.... to je § 115 ods. 8/ tykajuci sa prevodu obchodneho podielu. Myslis to tak, ze § 115 ods. 8/ mam vztahovat aj na zalozenie spolocnosti?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
guapa Pozri príspevok
dakujem, ale § 105b ods. 8 nema.... to je § 115 ods. 8/ tykajuci sa prevodu obchodneho podielu. Myslis to tak, ze § 115 ods. 8/ mam vztahovat aj na zalozenie spolocnosti?
Ja myslím áno, pretože aj v médiách sa hovorilo, že zahraničných sa zmena nedotkne.
0 0
Mayo7 Mayo7

Mayo7 je offline (nepripojený) Mayo7

Zdravím.
Včera /aj dnes/ som sa pokúšal cez portal.gov.sk cez sekciu JKM - Služby živnostenského registra spustiť elektronickú službu (tlačítko prejdi na formulár), ale nefunguje to, len stále preblikuje obrazovka, ostatné sekcie mi fungujú. Skúšal to dnes niekto, resp. môžte to skúsiť, aby som vedel vylúčiť chybu na mojom PC?

Ešte jedna vec, včera som podával návrh na zmenu údajov v sro, všetko som poslal OK podľa mňa (nerobil som to prvýkrát), došla mi aj Potvrdenka automatizovanej e-podateľne, ale stále neprišli údaje na platbu (už je to 25 hodín), vždy to zvyklo prísť do pár hodín. Som teraz na pochybách, či sa niečo nezmenilo, formulár som podal RTF, pokiaľ viem, do konca októbra sa ešte môže podávať tento formulár, potom už iba XML..
Vie mi poradiť niekto?

Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mayo7 Pozri príspevok
Zdravím.
Včera /aj dnes/ som sa pokúšal cez portal.gov.sk cez sekciu JKM - Služby živnostenského registra spustiť elektronickú službu (tlačítko prejdi na formulár), ale nefunguje to, len stále preblikuje obrazovka, ostatné sekcie mi fungujú. Skúšal to dnes niekto, resp. môžte to skúsiť, aby som vedel vylúčiť chybu na mojom PC?

Ešte jedna vec, včera som podával návrh na zmenu údajov v sro, všetko som poslal OK podľa mňa (nerobil som to prvýkrát), došla mi aj Potvrdenka automatizovanej e-podateľne, ale stále neprišli údaje na platbu (už je to 25 hodín), vždy to zvyklo prísť do pár hodín. Som teraz na pochybách, či sa niečo nezmenilo, formulár som podal RTF, pokiaľ viem, do konca októbra sa ešte môže podávať tento formulár, potom už iba XML..
Vie mi poradiť niekto?

Ďakujem.
Čo sa týka OR, buď trpezlivý. Teraz je portál strašne zahltený. Výzva určite príde. JKM som včera ani dnes neskúšala, to nech niekto iný napíše...
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

sushka Pozri príspevok
Dobré správy: dnes mi zapísali spoločnosť. Úhrada 26.9.2012, pridelená sudcovi 1.10.2012, potvrdenie o zápise 2.10.2012. Register OS Košice I. Teda sudca nepožadoval súhlas správcu dane.
potvrdzujem rovnaky priebeh, OR OS KE 1, platba odoslana 26.09.2012 sparovana 01.10.2012, dnes vykonany zapis bez suhlasu spravcu dane...
0 0
Mayo7 Mayo7

Mayo7 je offline (nepripojený) Mayo7

Vďaka za odpoveď, nakoniec to prišlo aj ked oneskorene. Ale to JKM mi stale nefunguje. Neskusil to nikto?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, čo potrebuje živnostník aby mohol vykonávať túto činnosť:

- Výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry - tréner ľadového
hokeja
ďakujem :-)
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Preukaz trénera v danej športovej oblasti, alebo ukončené VŠ vzdelanie aspoň 1. stupňa v oblasti trénerstva, nemusí byť vyšpecifikovaný konkrétny odbor.
1 0
sushka sushka

sushka je offline (nepripojený) sushka

Mayo7 Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď, nakoniec to prišlo aj ked oneskorene. Ale to JKM mi stale nefunguje. Neskusil to nikto?

JKM mi normálne funguje. Bez problémov spustí elektronickú službu, aj formulár otvorí a dá sa odoslať. Takže chyba bude pravdepodobne niekde inde.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence koľko je suma doplnenie predmetov do OR, keď mám zep a urobím to elektronicky a koľko keby si kúpil kolok? ešte som nerobila zmeny v OR resp.nedopľňala predmety, ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať