Zavrieť

Porady

vyúčtovanie nákladov bytu

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
K 31.10.07 predávam jednoizbový byt, ktorý mám v osobnom vlastníctve. Požiadala som ekonómku SVB, ktoré spravuje i môj byt, o zúčtovanie nákladov spojených s užívaním bytu k uvedenému dátumu. Jej odpoveď bola, že to nevie urobiť a že sa jej to nedá a doporučila mi, aby som trvala na zapracovaní formulky v kúpnej zmluve , ktorá po ročnom zúčtovaní nákladov za byt bude riešiť, ako si náklady s novým majiteľom bytu vysporiadame. Mne, ani kupujúcemu sa to nepáči a pretože neviem, či takéto situácie rieši zákon, prosím takto o radu. Ďakujem
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Elena Navrátilová Pozri príspevok
No jasné... kancelária. Ak to má ako prenájom od SVB nejakú bývalú pivnicu tak zrejme to je zavádzajúce. Lebo sa môže jednať aj o spoločné priestory. Tak zrejme ide o to že niekto chce skontrolovať či zaplatila za energie a ostatné služby viazané na predmetný prenájom. Takže mala by to mať riešené aj v zmluve o prenájme ako budú tieto záležitosti uhrádzané. A ak chcú členovia SVB vidieť ako to bolo rozúčtované tak by to nemal byť problém ani pre jednu stranu. Účtovníčka to mala predložiť pri predkladaní vyúčtovania. Môj názor.
Blankake Pozri príspevok
Až teraz som si všimla úplne prvú otázku zadávateľky (ruci), kde píše "ide o vyuctovanie prevazdkovych nakladov za nebytove priestory v nebytovom dome"
Teraz som z toho úplne dopletená - nebytový dom? Ja som si myslela, že ide o bytový dom, kde v spoločných alebo nebytových priestoroch sú nejaké kancelárie a že užívatelia týchto kancelárií chcú vidieť rozúčtovanie ostatných vlastníkov bytov, aby si mohli porovnať svoje náklady... a preto som reagovala na to, že na takéto konkrétne údaje nemajú nárok.
Ruci nás tu uvádzaš do rozpakov? Uveď to na správnu mieru. Ďakujeme.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Blankake Pozri príspevok
Ale nie v takej forme, že im niekto ukáže rozúčtovania jednotlivých vlastníkov s konkrétnymi menami (jedine, že by na to dali súhlas), ináč na to nemá nikto právo, alebo sa mýlim?
Blanka, nemýliš. V príspevku vyúčtovanie za rok 2008 si požiadala pani Iwett o zverejnenie ročného vyúčtovania. Ak by pani Iwett neuverejnila ročné vyúčtovanie, bola by sa dozvedela, zistila to o čo požiadala účastníkov PORADY? Uviedla osobné údaje? Vie niekto na PORADE o koho sa jedná? Kde býva?

Ale to si môže každý pozrieť, ako sa dujú veci okolo osobných údajov riešiť bez osobných údajov.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

sito Pozri príspevok
Blanka, nemýliš. V príspevku vyúčtovanie za rok 2008 si požiadala pani Iwett o zverejnenie ročného vyúčtovania. Ak by pani Iwett neuverejnila ročné vyúčtovanie, bola by sa dozvedela, zistila to o čo požiadala účastníkov PORADY? Uviedla osobné údaje? Vie niekto na PORADE o koho sa jedná? Kde býva?

Ale to si môže každý pozrieť, ako sa dujú veci okolo osobných údajov riešiť bez osobných údajov.
Ale veď nikto jej nekázal uvádzať meno, adresu, č. bytu... a mohla (keby sa jej chcelo) uviesť fiktívne čísla a my by sme jej len ukázali postup, ako sa dopracuje k výsledku.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Blankake Pozri príspevok
Ale veď nikto jej nekázal uvádzať meno, adresu, č. bytu... a mohla (keby sa jej chcelo) uviesť fiktívne čísla a my by sme jej len ukázali postup, ako sa dopracuje k výsledku.
Blanka, máš pravdu. Ale keď uviedla skutočné údaje bez osobných údajov dozvedela sa viac o tom, čo požadoval. Tak isto kráter, keby poskytla skutočné údaje bola by dostala odbornejšiu odpoveď.

Tým chcem povedať, že ak nie je dostatok informácii, je ťažko poradiť. Dochádza k omylom, nedorozumeniam, niekedy aj invektívam, ale aj tie prospievajú, aby sa veci pohli dopredu, alebo sa budeme vracať späť?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

sito Pozri príspevok
Blanka, máš pravdu. Ale keď uviedla skutočné údaje bez osobných údajov dozvedela sa viac o tom, čo požadoval. Tak isto kráter, keby poskytla skutočné údaje bola by dostala odbornejšiu odpoveď.

Tým chcem povedať, že ak nie je dostatok informácii, je ťažko poradiť. Dochádza k omylom, nedorozumeniam, niekedy aj invektívam, ale aj tie prospievajú, aby sa veci pohli dopredu, alebo sa budeme vracať späť?
No mňa teda vôbec neazujímalo meno, adresa, ani konkrétne sumy... kľudne mohla Iwett uviesť fiktívne (zaokrúhlené čísla), ale to by musela celé rozúčtovanie prepísať
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Blankake Pozri príspevok
No mňa teda vôbec neazujímalo meno, adresa, ani konkrétne sumy... kľudne mohla Iwett uviesť fiktívne (zaokrúhlené čísla), ale to by musela celé rozúčtovanie prepísať
....a to sa mi veru nechcelo
0 0
ruci ruci

ruci je offline (nepripojený) ruci

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ruci nás tu uvádzaš do rozpakov? Uveď to na správnu mieru. Ďakujeme.
Tak ja sa Vam vsetkym ospravedlnujem, som to ale maska

som na zaciatku uviedla, ze som sa vopchala do tejto temy "vyuctovanie nakladov bytu" hoci sa pytam na vyuctovanie za nebytove preistory - kancelarie v nebytovom dome, v tomto dome nie je ani jeden byt
uzivatelianebytovych priestorov chcu vyhotovit vyuctovania s udajmi o celkovych nakladoch za celu budovu, svoje naklady za ich vlastne kancelarie aj za uzivane spolocne priestory a tiez tie nestastne naklady ostatnych uzivatelov za ich kancelarie aj za uzivane spolocne priestory
chcu si pekne vsetko kontrolovat a ja nemam zaujem niecotajit, ale nechcem im dat udaje, ktore im nie som opravnena dat
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Pani Navratílová - už som písala, že v našom bloku sa žiadne schôdze nekonajú ale ako vidím, že Vy to pochopiť neviete - ale aj tak Vám ďakujem že sa unúvate písať.

jholubok :
ešte som to nedočítala dokonca, ale keďže Ste SVB - tak Elenkine slová sú O.K. - takže prvoradým partnerom pre akýkoľvek problém pre člena SVB ( vlastník bytu v dome ) , je
1. predseda SVB, ktorý v dome býva a je riadne na schôdzi zvolený a zapísaný v registri SVB ako predseda právneho subjektu
2. Správca domu - tento nebýva v dome a je riadne zvolený a zároveň pracuje v zmysle mandátnej zmluvy - jeho hlavným partnerom v komunikácii je predseda SVB- ale svoje požiadavky, návrhy ....môže predložiť ktorýkoľvek člen SVB
Domovník nie je vhodný partner na riešenie SVB.
Všetky náležitosti domu sa riešia v prípade SVB na zhromaždení

Tieto názvy si treba osvojiť a potom správne komunikovať aj v prípade sťažností ( alebo pochvaly ) za vykonanú prácu. Len toľko - zatiaľ - idem čítať ďalej...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať