Zavrieť

Porady

Prosím - šikana! Súrne!

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý deň
prosím poradte mi, som v zúfalej situácii.Dcéra je druháčka. Majú v triede strašne zlé dievča, ktoré V 1. triede mi ju hodila o radiátor, v triede kradla peniaze, desiate. Proste katastrofa dieťa.Teraz sa to začalo opakovať, zas mi rýpe do môjho dieťaťa. Pričom moje dieťa sa radšej nechá ubiť ako by sa pobilo.Triedna ju napomína, ale asi to nestačí. Dnes mi dokonca jej otec vynadal, že keď ešte raz obviním jeho dieťa zo šikanovania dá ma na súd. Asi aby som sa zľakla........Čo robiť, dcéra je jednotkárka a neviem čo robiť.......Môžem dodatočne riešiť to hodenie o radiátor? Dodatočne u riaditeľky? POradte ako skoncovať s agresívnym deckom, ktoré vyrastá v agresívnej rodine...........Môže ma on dať na súd že som napomenula jeho dieťa? Alebo ja jeho že mi vynadal? A jeho dcéra šikanuje moju? Ako to celé skrotiť...Mám nevýhodu, triedna je ich kamarátka, ale zatiaľ všetko riešila v náš prospech........
Usporiadat
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

TAKžE SA VáM HLáSIM ZO SPRáVAMI.........
DNES BOL V šKOLE KľUD - DOTYčNá žIAčKA CHýBALA......
VRAJ V TRIEDE BOLO VESELO, NEBOL KRIK, ANI UčITELKA NEBOLA NERVOZNA, TAKžE DúFAM žE TO BUDE OK.
INáč DOZVEDELA SOM SA OD DALšEJ MATKY V TRIEDE žE AJ JEJ SYNOVI ROBí ZLE (POSKáKALA A DOLáMALA MU PERAčNíK, ZOšITY DOKAZILA A PROSTE VšELIčO)........MYSLíTE žE TO DIEťA JE ZDRAVé? RESP. NETRPí NIEčíM?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Pohar Pozri príspevok
TAKžE SA VáM HLáSIM ZO SPRáVAMI.........
DNES BOL V šKOLE KľUD - DOTYčNá žIAčKA CHýBALA......
VRAJ V TRIEDE BOLO VESELO, NEBOL KRIK, ANI UčITELKA NEBOLA NERVOZNA, TAKžE DúFAM žE TO BUDE OK.
INáč DOZVEDELA SOM SA OD DALšEJ MATKY V TRIEDE žE AJ JEJ SYNOVI ROBí ZLE (POSKáKALA A DOLáMALA MU PERAčNíK, ZOšITY DOKAZILA A PROSTE VšELIčO)........MYSLíTE žE TO DIEťA JE ZDRAVé? RESP. NETRPí NIEčíM?
Nemyslím si, že to dieťa vyrastá v normálnom, zdravom, rodinnom prostredí. Žiadne dieťa nie je "vrodene" zlé. Spomínala si, že aj ju doma otec bije. Takže dcéra si svoje nešťastie vylieva na slabších, aby si kompenzovala pocity bezmocnosti z domova. Ak je to takto, tak potom je asi viac poľutovaniahodná ako Tvoja dcéra, pretože Tvoja dcéra cíti, že ju ľúbiš a že sa snažíš jej pomôcť. Dnes do školy neprišla. A čo zajtra, o týždeň?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zdravím vás som tu opäť. Veci sa v podstate nepohli nikam, agresívne decko je tento týždeň doma - neviem prečo, ale matka chodí každý den po úlohy. Zistila som aj že ostan= decká trpia - poskákané peračníky, zošity atd atd... Zarazil ma ďalší "krok" triednej učiteľky a vychovávateľky, ked zakázali celej triede mobili" a to ešte mojej dcére zdôraznili zvlásť .
Presne to ide podľa schémy ktorú tuším: agresívne decko sa ututlá pod koberec a tí čo sa sťažujú tých umlčíme.....
Dokonca deti dostali od učiteľky "príkaz" aby ich rodičia nevodili pred triedu ráno, ale len po budovu školy.........celkom iste to speje k izolovaniu....ak budem riešiť prestup tak asi so všetkými dôsledkami pre učiteľku......resp. rozmýšľam či jej nenapíšem "reklamný" článok do mestských novín....fakt nevládzem......dokonca sa na mna včera vyhúkala vychvávateľka, ked som sa jej spýtala či decko nezamestnaných môže navštevovať družinu(myslela som agresívne decko), lebo na zač,roka povedala že nemôžu....tak sa na mna vyhučala že mna do toho nič....a nech to UŽ NERIEŠIM!!!! nevládzem....poradte ako dalej. triedna sa tvári že je všetko v pohode....rozmýšlam pri prvom probléme šikany že hned zavolám políciu, - známym to pomohlo....
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

NO COMMENT.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Pohar Pozri príspevok
Zdravím vás som tu opäť. Veci sa v podstate nepohli nikam, agresívne decko je tento týždeň doma - neviem prečo, ale matka chodí každý den po úlohy. Zistila som aj že ostan= decká trpia - poskákané peračníky, zošity atd atd... Zarazil ma ďalší "krok" triednej učiteľky a vychovávateľky, ked zakázali celej triede mobili" a to ešte mojej dcére zdôraznili zvlásť .
Presne to ide podľa schémy ktorú tuším: agresívne decko sa ututlá pod koberec a tí čo sa sťažujú tých umlčíme.....
Dokonca deti dostali od učiteľky "príkaz" aby ich rodičia nevodili pred triedu ráno, ale len po budovu školy.........celkom iste to speje k izolovaniu....ak budem riešiť prestup tak asi so všetkými dôsledkami pre učiteľku......resp. rozmýšľam či jej nenapíšem "reklamný" článok do mestských novín....fakt nevládzem......dokonca sa na mna včera vyhúkala vychvávateľka, ked som sa jej spýtala či decko nezamestnaných môže navštevovať družinu(myslela som agresívne decko), lebo na zač,roka povedala že nemôžu....tak sa na mna vyhučala že mna do toho nič....a nech to UŽ NERIEŠIM!!!! nevládzem....poradte ako dalej. triedna sa tvári že je všetko v pohode....rozmýšlam pri prvom probléme šikany že hned zavolám políciu, - známym to pomohlo....
A už si to riešila s vedením školy ?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Neviem ako by som ja v takomto prípade postupovala, ale tiež si myslím, že ak to nerieši triedna učiteľka, tak sa obrátiť na vedenie školy a najlepšie asi aj písomne. Podľa toho čo som počula v médiách, tak sú povinní to riešiť. V poslednom čase sa o tomto probléme dosť rozvírila diskusia, takže si myslím, že si škola nemôže dovoliť to proste odignorovať.
Deti začínajú byť čoraz agresivnejšie a je to v mnohých prípadoch chyba rodičov, že to neriešia zavčasu. A nepriznajú si, že ich dieťa má problém. My sme mali problém už v škôlke. Učiteľky upozorňovali rodičov, už v škôlke, že deti sú veľmi agresívne a dokonca sa kopajú do brucha. A čo urobili rodičia? Takéto deti ďalej v tomto podporovali, dali ich na karate. Ako môže 5-ročné dieťa rozumieť filozofii karate, že je to forma sebeobrany a nie výučby techniky ako biť spolužiakov a skúšať si na nich nové výkopy.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

POHAR, ja Ti verím. Celkom ako v mojom prípade, v našej škole. Tiež som to vzdala. Našťastie sa to živé dieťa trochu skludnilo a vôbec malo zakázané sa približovať k môjmu. Ale som bola sklamaná z prístupu triednej a aj riaditeľa. Tí držia spolu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

INáč DOZVEDELA SOM SA OD DALšEJ MATKY V TRIEDE žE AJ JEJ SYNOVI ROBí ZLE (POSKáKALA A DOLáMALA MU PERAčNíK, ZOšITY DOKAZILA A PROSTE VšELIčO)........MYSLíTE žE TO DIEťA JE ZDRAVé? RESP. NETRPí NIEčíM?[/quote]

Áno v dnešnej dobe je čím ďalej viac tzv. "hyperaktívnych" detí. Ak je v triede takéto dieťa, mala by mať učiteľka v triede menej detí, aby stíhala ukočírovať toto problémové dieťa. Lenže niektoré takéto deti sa nedajú ukočírovať ani takto a potom je riešením špeciálna škola. Horšie je však to, že rodičia si nepriznajú tento problém a odmietajú takéto dieťa dať do takejto školy. Často je to spojené aj s ďalšími výdavkami, preto sa snažia tomu vyhnúť.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

katkaj Pozri príspevok
A už si to riešila s vedením školy ?
nie neriešila, asi budem musieť, ale ti už rovno aj prestup na inú školu.........lebo predpokladám že sa rapídne zhorší vzťah triednej k nám..........
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ja by som sa možno ešte raz porozprávala s triednou ako riešila tento problém, aké opatrenia vykonala, pretože ty si nepostrehla, že by sa niečo zlepšilo. A vysvetliť jej dôrazne, že ak si ona nedokáže s týmto problémom poradiť, že sa budeš musieť obrátiť na vedenie školy..
Porozprávaj sa s ňou nie so zlosťou, ale skôr treba zahrať na jej city, ako by sa ona cítila, keby sa niečo také dialo jej dieťaťu, vysvetli aké má s tým dcéra problémy a či by ona na tvojom mieste nechala tak, aby sa jej dieťaťu ubližovalo. A keď to sama nevie zvládnuť, ponúknuť jej,aby ste za vedením školy zašli spolu a skúsili to riešiť spoločne. Skúsiť to ešte raz po dobrom a ak to nepôjde, tak až potom zaútočiť. Pretože na útok sa reaguje útočne a potom už vaše vzťahy s triednou možno už budú len na bode mrazu.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pohar Pozri príspevok
nie neriešila, asi budem musieť, ale ti už rovno aj prestup na inú školu.........lebo predpokladám že sa rapídne zhorší vzťah triednej k nám..........
Chyba - triednu si mala upozorniť a ak sa nič nerobí - šup za riaditeľom. Nechápem na čo čakáš. Nehnevaj sa na mňa, ale už dávno si mala rázne zakročiť a nie riešiť to neustálym "dohováraním" učiteľke.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pohar Pozri príspevok
Zdravím vás som tu opäť. Veci sa v podstate nepohli nikam, agresívne decko je tento týždeň doma - neviem prečo, ale matka chodí každý den po úlohy. Zistila som aj že ostan= decká trpia - poskákané peračníky, zošity atd atd... Zarazil ma ďalší "krok" triednej učiteľky a vychovávateľky, ked zakázali celej triede mobili" a to ešte mojej dcére zdôraznili zvlásť .
Presne to ide podľa schémy ktorú tuším: agresívne decko sa ututlá pod koberec a tí čo sa sťažujú tých umlčíme.....
Dokonca deti dostali od učiteľky "príkaz" aby ich rodičia nevodili pred triedu ráno, ale len po budovu školy.........celkom iste to speje k izolovaniu....ak budem riešiť prestup tak asi so všetkými dôsledkami pre učiteľku......resp. rozmýšľam či jej nenapíšem "reklamný" článok do mestských novín....fakt nevládzem......dokonca sa na mna včera vyhúkala vychvávateľka, ked som sa jej spýtala či decko nezamestnaných môže navštevovať družinu(myslela som agresívne decko), lebo na zač,roka povedala že nemôžu....tak sa na mna vyhučala že mna do toho nič....a nech to UŽ NERIEŠIM!!!! nevládzem....poradte ako dalej. triedna sa tvári že je všetko v pohode....rozmýšlam pri prvom probléme šikany že hned zavolám políciu, - známym to pomohlo....
Mno - po prečítaní tohto príspevku mám pocit, že vidíš problémy aj tam kde nie sú:
l. Mobily majú zakázané aj na iných školách - aj moje dieťa ho má vypnutý
a volá len v prípade ak sa niečo stane.
2. Riešiš či dieťa nezamestnaných môže chodiť do školského klubu - to ale
nie je tvoj problém.
3. Rodičia nemôžu deti vodiť pred triedu? A to je problém? To je izolovanie?
Izolovanie od čoho, alebo od koho? Vo väčšine škôl vodia prváčikov ku
dverám triedy, pokým si dedičky nezvyknú ........
4. Ideš riešiť veci políciou a ešte si ani neinformovala vedenie školy?
Nechcela som sa ťa dotknúť, ale takto to vidím.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Pepa Pozri príspevok
Mno - po prečítaní tohto príspevku mám pocit, že vidíš problémy aj tam kde nie sú:
l. Mobily majú zakázané aj na iných školách - aj moje dieťa ho má vypnutý
a volá len v prípade ak sa niečo stane.
2. Riešiš či dieťa nezamestnaných môže chodiť do školského klubu - to ale
nie je tvoj problém.
3. Rodičia nemôžu deti vodiť pred triedu? A to je problém? To je izolovanie?
Izolovanie od čoho, alebo od koho? Vo väčšine škôl vodia prváčikov ku
dverám triedy, pokým si dedičky nezvyknú ........
4. Ideš riešiť veci políciou a ešte si ani neinformovala vedenie školy?
Nechcela som sa ťa dotknúť, ale takto to vidím.
1. Mobily majú zakázané úplne aj v prípade potreby.....
2. chcela som sa len informovať, nemám na to právo? I ako triedny dôverník?
3. Všetci rodičia vodia na prvom stupni deti do budovy, len my z našej triedy nemôžme ani do budovy....nejak divné..ale možno len pre mňa...
Myslím že naozaj končím s riešením tohto problému. Moja chyba mala som to riešiť v 1 triede a nenechať to na triednu. teraz je to vlastne proti mne, ked to nabralo obrátky.....presne ako som predpokladala...Vlastne teraz sa už moje riešenie problému bude brať ako rýpanie - klasika!
Vďaka za ohlasy.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

My sme mali v triede tiež podobný prípad - teda v prvom ročníku na základnej škole. Jeden žiak šikanoval deti, bol agresívny aj k učiteľke. Na rodičovskom združení sme dali do zápisu náš nesúhlas so správaním sa tohto žiaka. Šikanoval síce len pár detí, ale podpísali sa všetci prítomní rodičia, k náprave nedošlo. Potom sme ešte písali žiadosť - akúsi petíciu riaditeľke školy, boli za ňou osobne aj zástupcovia rodičov. Na naše apelovanie tohto žiaka preradili - najskôr do inej triedy, neskôr celkom opustil školu - všetci si vydýchli. Netreba sa vzdávať, utekať z boja. Ak odíde vaša dcéra, nič sa tým nevyrieši, nájde si inú obeť. Bolo by lepšie, ak by sa k vám ešte niekto pridal, aby to nebolo ponímané ako osobná zaujatosť. Treba tlačiť na triednu učiteľku a riaditeľa školy. Nám to pomohlo, aj keď to trvalo pár mesiacov.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

K súhlasu k príspevku Pohar:Súhlasím s časťou príspevku: vďaka za ohlasy
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zdravím všetkých. Takže som tu opäť, situácia sa pohla dopredu. Včera sme mali doma návštevu, prišla k nám mladá policajtka, ohľadne preverenia tejto situácie. Nebojte sa ja som ju nevolala, možno padnete na zadok ale zavolal ju otec šikany. Vraj bol na policii, že som na jeho dcéru nakričala, aby nerobila zle mojej dcére....... Vyšetrovateľka si ma vypočula, aj moju dcéru, povedala že z toho pre mna nič nehrozí, ale pojde ešte za triednou učiteľkou zistiť čo to o žiačke. Otec šikany do správy napísal samé bludy, samozrejme je to výpoveď proti výpovedi,,,,......... No neviem ako to bude ďalej, ale nakoniec možno to je aj v moj prospech. Pretože podla mna si uplietol otec šikany na seba bič.....pretože ak bude nejaký problém v budúcnu, zápis už na polícii je - o šikane. Prosím napíšte váš názor, čo by ste robili ďalej. Samozrejme predpokladám že jeho decko je nabulikané a teraz bude nejaký čas sekať dobrotu.......Ísť teraz za riaditeľkou, alebo počkať či ma škola nezavolá?? dík za každý názor.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Pohar Pozri príspevok
Zdravím všetkých. Takže som tu opäť, situácia sa pohla dopredu. Včera sme mali doma návštevu, prišla k nám mladá policajtka, ohľadne preverenia tejto situácie. Nebojte sa ja som ju nevolala, možno padnete na zadok ale zavolal ju otec šikany. Vraj bol na policii, že som na jeho dcéru nakričala, aby nerobila zle mojej dcére....... Vyšetrovateľka si ma vypočula, aj moju dcéru, povedala že z toho pre mna nič nehrozí, ale pojde ešte za triednou učiteľkou zistiť čo to o žiačke. Otec šikany do správy napísal samé bludy, samozrejme je to výpoveď proti výpovedi,,,,......... No neviem ako to bude ďalej, ale nakoniec možno to je aj v moj prospech. Pretože podla mna si uplietol otec šikany na seba bič.....pretože ak bude nejaký problém v budúcnu, zápis už na polícii je - o šikane. Prosím napíšte váš názor, čo by ste robili ďalej. Samozrejme predpokladám že jeho decko je nabulikané a teraz bude nejaký čas sekať dobrotu.......Ísť teraz za riaditeľkou, alebo počkať či ma škola nezavolá?? dík za každý názor.
takéto veci by sa nemali stávať, ale ak ti pomôže, tak skús pozrieť aj
Metodické usmernenie č. 7/2006-R z 28. marca 2006 k prevencii a riešeniu šikanovania žiakov v školách a školských zariadeniach

v každom prípade to mala škola riešiť bez zbytočných prieťahov, pridávam ti sem link na to usmernenie:

Metodické usmernenie č. 7/2006-R z 28. marca 2006

sú tam informácie, ktoré by ti mohli pomôcť ale aj iným
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

camelfly Pozri príspevok
takéto veci by sa nemali stávať, ale ak ti pomôže, tak skús pozrieť aj
Metodické usmernenie č. 7/2006-R z 28. marca 2006 k prevencii a riešeniu šikanovania žiakov v školách a školských zariadeniach

v každom prípade to mala škola riešiť bez zbytočných prieťahov, pridávam ti sem link na to usmernenie:

Metodické usmernenie č. 7/2006-R z 28. marca 2006

sú tam informácie, ktoré by ti mohli pomôcť ale aj iným
ok. dakujem precitala som si. som zvedava ako to pojde dalej. Prosim neviete tu niekto, ci policia by mala aj mna informovat o dorieseni tohoto stavu? ci mam si pytat pisomne doriesenie?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Pohar Pozri príspevok
ok. dakujem precitala som si. som zvedava ako to pojde dalej. Prosim neviete tu niekto, ci policia by mala aj mna informovat o dorieseni tohoto stavu? ci mam si pytat pisomne doriesenie?
Keďže sa "starostlivý otecko" sťažoval na Teba, musíš sa dozvedieť výsledok.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Eulalia Pozri príspevok
Keďže sa "starostlivý otecko" sťažoval na Teba, musíš sa dozvedieť výsledok.
aký bude, čo myslíte? policajtka povedala, že to nebude mat žiadnu dohru, vraj len triednej dohovorí o tej šikane...........prosím poradte, mám niečo podniknúť ja? porozprávať sa s riaditeľkou? počkať? ma to normálne štve, že ten jej otec to takto riešil - v amoku, rýchlo.....
nemal by byť on ten ktorý bude políciou preverovaný?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať