Zavrieť

Porady

Prosím - šikana! Súrne!

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý deň
prosím poradte mi, som v zúfalej situácii.Dcéra je druháčka. Majú v triede strašne zlé dievča, ktoré V 1. triede mi ju hodila o radiátor, v triede kradla peniaze, desiate. Proste katastrofa dieťa.Teraz sa to začalo opakovať, zas mi rýpe do môjho dieťaťa. Pričom moje dieťa sa radšej nechá ubiť ako by sa pobilo.Triedna ju napomína, ale asi to nestačí. Dnes mi dokonca jej otec vynadal, že keď ešte raz obviním jeho dieťa zo šikanovania dá ma na súd. Asi aby som sa zľakla........Čo robiť, dcéra je jednotkárka a neviem čo robiť.......Môžem dodatočne riešiť to hodenie o radiátor? Dodatočne u riaditeľky? POradte ako skoncovať s agresívnym deckom, ktoré vyrastá v agresívnej rodine...........Môže ma on dať na súd že som napomenula jeho dieťa? Alebo ja jeho že mi vynadal? A jeho dcéra šikanuje moju? Ako to celé skrotiť...Mám nevýhodu, triedna je ich kamarátka, ale zatiaľ všetko riešila v náš prospech........
Usporiadat
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

ak dva krat zmenil vypoved tak bude dost nedoveryhodne posobit pred sudom.
...neopovazil by som sa chodit za cudzim dietatom, a hlavne nie bez svedkov, lebo nikdy nevies co z toho vznikne

postupoval by som nasledovne:
1. pozbieral vsetky materialy, predvolania a zapisnice z tych oznameni
2. pisomne upozornil najprv riaditela skoly a potom vyssie, ze takyto problem tam je, riesi sa to a padli aj nejake oznamenia
3. na dotycneho otecka by som podal napr. trestne oznamenie za ohovaranie kde by som dolozil zapisnice a hlavne ak existuje dokaz o tom, ako menil vypovede
V kazdom pripade by som sa zdrzal akychkolvek telefonickych alebo osobnych kontaktov, pretoze to vytvara dost velky priestor na spekulacie a tazko sa preukazuje nevina. Vsetko len pisomne. Ak niektore dieta dokaze sikanovat, tak dokaze aj velmi dobre klamat.
Toto je citliva zalezitost, staci ked pouzijes nespravne slovicko pri osobnom rozhovore, bude mat svedka a moze ta obvinit ze si sa mu vyhrazala fyz. likvidaciou, alebo obvinenie z obmedzovania osobnej slobody...a ty budes obet, ktora bojuje o prezitie.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

mladymuz Pozri príspevok
ak dva krat zmenil vypoved tak bude dost nedoveryhodne posobit pred sudom.
...neopovazil by som sa chodit za cudzim dietatom, a hlavne nie bez svedkov, lebo nikdy nevies co z toho vznikne

postupoval by som nasledovne:
1. pozbieral vsetky materialy, predvolania a zapisnice z tych oznameni
2. pisomne upozornil najprv riaditela skoly a potom vyssie, ze takyto problem tam je, riesi sa to a padli aj nejake oznamenia
3. na dotycneho otecka by som podal napr. trestne oznamenie za ohovaranie kde by som dolozil zapisnice a hlavne ak existuje dokaz o tom, ako menil vypovede
V kazdom pripade by som sa zdrzal akychkolvek telefonickych alebo osobnych kontaktov, pretoze to vytvara dost velky priestor na spekulacie a tazko sa preukazuje nevina. Vsetko len pisomne. Ak niektore dieta dokaze sikanovat, tak dokaze aj velmi dobre klamat.
Toto je citliva zalezitost, staci ked pouzijes nespravne slovicko pri osobnom rozhovore, bude mat svedka a moze ta obvinit ze si sa mu vyhrazala fyz. likvidaciou, alebo obvinenie z obmedzovania osobnej slobody...a ty budes obet, ktora bojuje o prezitie.
1. tie materialy - myslite ze mi daju kopie z obvodneho uradu? policie?
2. ako upozornit riaditela? nemoze ma potom udat za sirenie informacii? ohovarania?
a tie telefony? je to dokaz? ze mi volal?
vďaka
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosim moze mi tu niekto pomoct? resp. poradit kde ziskam poradu - pravnu.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

kvalifikovanu poradu iba u pravnika a to za poplatok, ibaze by sa niekto naozaj ujal toho nejak bezplatne....
1. ano, neviem kde vsade uz prebehli predvolania hlavne mi ide o to, aby sa dalo potom nejskor (v pripade sudu)napadnut to, ze dva krat sa menila vypoved v tej istej veci. Akehokolvek sudu by som sa nejak nebal.
2. Ak upozornis riaditela, nemoze to napadnut ze to je nejake sirenie. Ak niekto nieco zisti, akekolvek protipravne konananie, je jeho obcianskou povinnostou to oznamit.
3. Telefony?...ty si volala im (aspon podla prispevku) ...este by som si zabezpecil nahravanie svojich hovorov a upozornil by som druhu stranu na to, ze hovor sa nahrava. Iba tak by to bolo legalne.

4...a to sikanovanie by som preveril poriadne...mozno oslovit rodicov inych deti, ci sa nahodou niektore dieta doma tym nepochvalilo resp. nestazovalo. Ak existuje sikan, tak o tom budu vediet aj ine decka.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Sledovala som tvoju tému, keď sa rozoberalo šikanovanie dcérky. Jednoznančne si sa snažila riešiť vzniknutú situáciu cez triednu učiteľku a je smutné, že to došlo až tak ďaleko. Aj mne pripadá normálnejšie dohovoriť sa s dotyčným než hneď podávať trestné oznámenie na polícii. V tomto prípade to však došlo až takto ďaleko, a preto si myslím že je čas na právnika - odborníka v tejto oblasti. Lebo aj keď nie si vinná, tak okolnosti sa môžu zvrtnúť aj v tvoj neprospech. Ak je komerčný právnik nad tvoje finančné možnosti, myslím že vo väčších mestách je možné získať právnu pomoc aj bezplatne. V každom prípade držím palce.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mladý muž, tá šikana naozaj sa uskutočnila. Pohár to už písala dosť obsiahnle v inej téme (mám pomalý PC, nechce sa mi hľadať, možno niekto iný). Myslím, že je dosť vystrašená a vážne potrebuje poradiť. A ty vyzeráš, že by si toho bol schopný.

Teraz dúfam, že som neporušila nový bod etikety, že som reagovala na tému, ku ktorej neviem pomôcť.
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Pohar Pozri príspevok
1. tie materialy - myslite ze mi daju kopie z obvodneho uradu? policie?
2. ako upozornit riaditela? nemoze ma potom udat za sirenie informacii? ohovarania?
a tie telefony? je to dokaz? ze mi volal?
vďaka


Na diaľku sa komplexne veľmi ťažko zodpovedne radí. Myslím, že sú tu na Porade mnohí, ktorí sa v týchto veciach vyznajú, ale majú obavu z toho, aby si ich prípadné rady vedela vhodne využiť.
Zo všetkých Tvojich príspevkov priam "srší" Tvoja neprimeraná obava, čo sa môže obrátiť proti Tebe.
Základnú radu Ti dal mladymuz. Čo sa týka priestupkového konania- tak v prípade nespokojnosti s rozhodnutím sa môže účastník konania odvolať na Krajský úrad (to znamená, že nielen on, ale aj Ty). Ak nie je účastník konania spokojný, tak sa odvolá voči rozhodnutiu na Krajský úrad, alebo podá priamo na súd Návrh na preskúmanie rozhodnutia štátneho orgánu, pričom príslušný je krajský súd, v ktorom je odvolací Krajský úrad.

Poznáš to? - najlepšia obrana je útok!
Ty sa neobávaj toho, že "čo on môže proti Tebe použiť".
Ak jeho dcéra Tvoju dcéru šikanovala, treba túto situáciu náležite žiadať riešiť vedením školy - nakoľko sa stala na pôde školy. Dúfam, že si to šikanovanie vysvetlila na polícii a na priestupkovom konaní.

Čo sa týka materiálov na polícii a na priestupkovom oddelení, tak účastník konania a jeho právny zástupca majú právo nahliadať do spisu, aj žiadať vyhotoviť kópie tých strán zo spisu, ktoré považujú za potrebné (na vlastné náklady). Keďže si účastník konania, tak ....
Samozrejme, tak ako hore uviedol mladymuz, tak dobre by bolo jednať za prítomnosti svedkov.
Netreba sa zbytočne vyhrážať, ale ak by si mala pocit, že Ťa ohovára, treba uviesť, že sa budeš voči tomu brániť a podáš trestné oznámenie za ohováranie.
Držím palce!!!!
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

dakujem vsetkym.
ano zacinam sa bat toho jej otca........
neviem co od neho mozem cakat....
mam poucenie pre zivot - cokolvek sa stane v triede, davam na papier.
a riesim hned s riaditelkou.
teraz sa len modlim aby na mna "tatinko" nieco nevymyslel.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Kathryn Pozri príspevok
Sledovala som tvoju tému, keď sa rozoberalo šikanovanie dcérky. Jednoznančne si sa snažila riešiť vzniknutú situáciu cez triednu učiteľku a je smutné, že to došlo až tak ďaleko. Aj mne pripadá normálnejšie dohovoriť sa s dotyčným než hneď podávať trestné oznámenie na polícii. V tomto prípade to však došlo až takto ďaleko, a preto si myslím že je čas na právnika - odborníka v tejto oblasti. Lebo aj keď nie si vinná, tak okolnosti sa môžu zvrtnúť aj v tvoj neprospech. Ak je komerčný právnik nad tvoje finančné možnosti, myslím že vo väčších mestách je možné získať právnu pomoc aj bezplatne. V každom prípade držím palce.
Mozno aj verejny ochranca ludskych prav - ombudsman by sa mohol angazovat. Pripadne ak splnate podmienky/ soc. pripad a tusim nejaky nizky prijem rodiny a pod./ tak mozte vyuzit bezplatnu pravnu pomoc nejakej statnej institucie / kancelaria bezplatnej pravnej pomoci/, ci ako sa to vola. Neviete niekto, ako sa vola ta institucia?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

robovi Pozri príspevok
Mozno aj verejny ochranca ludskych prav - ombudsman by sa mohol angazovat. Pripadne ak splnate podmienky/ soc. pripad a tusim nejaky nizky prijem rodiny a pod./ tak mozte vyuzit bezplatnu pravnu pomoc nejakej statnej institucie / kancelaria bezplatnej pravnej pomoci/, ci ako sa to vola. Neviete niekto, ako sa vola ta institucia?
peniaze by nemali byt problem......
len som z toho zufala.....
neviem co mozem este od neho cakat....
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pohár,
tvoj strach je voda na mlyn " tatinkovi" preto existuje aj šikana, jeden si dokazuje svoju neschopnosť tým, že šikanuje iného...
čoho sa bojíš? Že budeš mať poťahovačky so súdom - SI PREDSA V PRÁVE a podľa toho sa aj správaj
prežila som to na vlastnej koži - dcérku šikanoval chalan, ale pomaly raz toľký ako ona / váhovo /, no tak som si ho raz pristavila v škole, zdrapla za tričko až praskali švíky a "jemne mu dohovorila" - odvtedy bol pokoj...
pohar - ODVAHU!!!!! Ber si príklad zo zvieracej ríše - matka si svoje mladé chráni aj keby jej malo ísť o život!
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pohar,
ako Ti tu viacerí radia, hlavne sa neboj. Ono takí , čo majú dostatok peňazí, si myslia, že majú aj moc. Často krát je to tak, ale to neznamená, že sa ich budeme všetci báť. Ukáž mu, že sa ho nebojíš. Neboj sa ísť aj na súd. Hlavne podaj podnet za šikanovanie. Zober do toho aj políciu. Ak sa s Tebou stretne otecko a budeš sa cítiť ohrozená, choď aj Ty na políciu. Ak nie sú peniaze pre Teba problém, hľadaj rovno radu u odborníka. Nečakaj a neboj sa .
Držím palce.
0 0
rejmiz rejmiz

rejmiz je offline (nepripojený) rejmiz

Ja by som sa ako prve pokusila spomedzi spoluziacok najst svedka, ktory by ti potvrdil, ze tvoja dcera bola naozaj sikanovanan tou druhou. A zaroven by som ziadala u vysetrovatela na policii konfrontaciu tvojej dcery so sikanarkou (za pritomnosti alebo bez pritomnosti rodicov - podla toho, ako velmi konfliktny typ je jej otec :O) ) a takisto vypocutie ucitelov a zaznamy zo skoly. To je asi tak prvy krok. Ak by to vyzeralo, ze namiesto vyjasnenia situacie bude obvinena tvoja dcera (alebo ty z neprimeraneho zasahu :O)) ), odporucam vyhladat advokata. V kazdom pripade, zatial by som sa nebala, ze to potiahne dalej (na sud), pretoze by musel mat svedkov alebo iny dokaz, ze si jeho dcere nejako fyzicky alebo psychicky ublizila. Slovna hadka medzi spoluobcanmi je zatial maximalne tak na financnu pokutu. No a vysetrovatel PZ musi najprv vec uzavriet a vyvodit zaver, ze tvoja reakcie je trestny cin alebo precin, aby otec mohol hnat vec na sud. A to nie je take lahke. Takze ziadne obavy. Zozente svedkov, urobte konfrontaciu a hlavne nemente vypoved, drzte sa stale tej istej. Ani to, ze zmenila vypoved nevrha dobre svetlo na sikanarku. A hlavne sa nepokusajte s nimi nadviazat telefonicky alebo iny kontakt bez svedkov, aby vas este neobvinili z vydierania (aj to sa stava). Inak, aj svedkovia, ktori dosvedcia dobre spravanie a dobry prospech tvojej dcery stoja za porozmyslanie...
0 0
rejmiz rejmiz

rejmiz je offline (nepripojený) rejmiz

Este by som uviedla jednu info: ak by si chcela vyhladat pomoc advokata a nevies, kde zacat, klikni na "ve-ve-ve.sak.sk", chod na "advokati", potom "vyhladanie advokatov" a tam si daj vyhladat podla mesta. Vyber si zo zoznamu, su tam aj kontakty na nich. Co sa tyka bezplatnej pravnej pomoci, tu ziskas tym istym sposobom, akurat pod "advokati" kliknes na "bezplatna pravna pomoc". Ombudsmana by som ani neskusala. Za prve ti nepomoze a za druhe mu odpoved bude trvat priserne dlho.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

Nikdy nevies co ocakavat od druhych, to je jasne, takze nepodcenovat nepriatela.
Je velmi dolezite prejst z obrany do utoku, iba tak mas sancu vyhrat. Nedavaj druhej strane zbran do ruky, neukaz svoju slabost a hlavne nehovor ty, co sa chystas robit. V tichosti, rychlo a efektivne konaj v medziach zakona. Ten chlap ti nemoze nic spravit. Tiez mohol len tie oznamenia podať...ešte raz podotykam, zmeniť niekoľkokrat vypoved, to neobstoji na žiadnom sude.
Treba upozorniť školu, ak sa nebude nič konať, tak zriadovateľa a potom inšpekciu, ministerstvo.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zdravím vás všetkých, ktorí ste so mnou zdielali môj problém. I keď to dlho trvalo, predsa len vyšetrovateľ rozuzlil "oteckove" udanie. Jeho udanie že som na jeho dcéru nakričala, a čo ja viem ešte čo, porpela v zápisnici, jeho vlastná dcéra, ktorá tvrdila, že som jej také vôbec nespravila!!!!!Takže vyšetrovateľ priestupok voči mne zastavil, a ako odôvodnenie udal pochybné informácie a dvojaké výpovede zo strany "otecka". Takže mám to na papieri. Rozmýšlala som či ho neudať pre krivé obvinenie na moju osobu, ale všetci mi radia aby som sa nanho vykašlala........čo si myslíte vy? zahadzovať sa s "takým" človekom, ale kašlať nanho? Ved ono samu to v živote ai aj tak vráti........
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pohar,
super, že to pre teba dobre dopadlo,

Ved ono samu to v živote ai aj tak vráti........
a nemyslíš, že sa mu to už tak trochu vrátilo, veď jeho vlastná dcéra poprela to, čo on trvdil... ty si mohla odísť s hlavou hore, on - naopak hlava zvesená medzi plecami

urob gesto - nechaj to na "vyššiu moc"
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

hanelie Pozri príspevok
pohar,
super, že to pre teba dobre dopadlo,


a nemyslíš, že sa mu to už tak trochu vrátilo, veď jeho vlastná dcéra poprela to, čo on trvdil... ty si mohla odísť s hlavou hore, on - naopak hlava zvesená medzi plecami

urob gesto - nechaj to na "vyššiu moc"
Myslím, že sa stalo to, čo sa muselo stať. Ako sa hovorí božie mlyny melú pomaly, ale isto. Určite ťa to potešilo, ale neoplatí sa viac zaoberať takým človekom a míňať na neho svoj drahocenný čas, lepšie je ho venovať rodine.
0 0
mariro mariro

mariro je offline (nepripojený) mariro

Presne tak dievcata, suhlasim s vami.S takym clovekom sa neoplati stracat cas, a ako hovori moja stara babka ...nestoji za to aby si slinu z ust vypustila kvoli nemu.Presne tak ako vravite, kazdemu sa vrati to co vyda zo seba....a on uz nasiel
0 0
lukia19 lukia19

lukia19 je offline (nepripojený) lukia19

Stalo sa to aj nam, syna s jeho kamaratkou skikanovali starsi chlapci, najskor sa posmievali, potom ich napadli ... podali sme pisomnu ziadost a aj bolo stretnutie z rodicmi, nastastie to prestalo ale po dnes mi nepojde sam tam, kde vie, ze tam ti chlapci budu a uz su to dva roky, ak by s nimi nahodou ostal sam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať